Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Hi, hi pedofilia czyli sejmowe jajcarki i jajcarze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oczywistą przyczyną upadku moralnego, intelektualnego i jak się okazuje także upadku dobrego wychowania polskiej „klasy politycznej” jest system wyborczy, który zapewnia posłom nieusuwalność.

Hi, hi pedofilia czyli sejmowe jajcarki i jajcarze

Marszałek Sejmu pani Elżbieta Witek podczas głosowania w ub. tygodniu składu komisji ds. zwalczania pedofilii wybuchała co chwilę niepohamowanym śmiechem. „Hi, hi – komisja, hi, hi głosowało…, hi, hi wybrano posła..”
i tak przez dobrą część obrad.

W tej wesołości, która jeśli dotyka powiedzmy, ucznia drugiej klasy podstawówki nazywa się "głupawką".
Towarzyszyło jej grono posłów rezonujących z ław poselskich. Na każdy wybuch śmiechu pani marszałek posłowie (jak sądzę PiS-u) reagowali takimiż samymi podśmiechujkami.
Czytelnicy raczą mi wybaczyć to frywolne określenie, ale jakież inne pasowałoby do radości okazywanej przez marszałek polskiego Sejmu w głosowaniu nad składem komisji ds. pedofilii.

Zachowanie pani marszałek Witek było oczywiście w najwyższym stopniu niestosowne – tego chyba nie muszę nikomu tłumaczyć. Ba - nie bójmy się tego słowa – było po prostu głupawe.
Ale fakt, że prowadząca obrady Sejmu funkcjonariuszka partii rządzącej pozwala sobie na takie traktowanie Sejmu, swojej funkcji, a także obywateli, daje do myślenia.
Nie znam bowiem żadnego podobnego przypadku ani z obrad parlamentów innych krajów, ani nawet nie przypominam sobie, żeby w jakimś samorządzie tak frywolnie (czy głupawo) zachowywał się przewodniczący rady czy sejmiku.
Gdzie leży przyczyna, że marszałek Sejmu okazuje – co tu dużo mówić – lekceważenie słuchaczom?

Kiedy o tym myślałem przyszła mi na myśl scena z Aresztu Śledczego w Opolu, kiedy w 1985r siedziałem tam za antypaństwowe malunki na nyskich murach. W celi przebywałem z wieloletnim recydywistą, złodziejem Waldkiem. Kiedy rano, po apelu popijaliśmy – ze słoiczków bo szklanek nie było - rytualny więzienny czaj czyli piekielnie mocną herbatę, Waldek podchodził do okna wychodzącego na opolską ulicę i przystanek autobusowy.
Na przystanku kłębił się tłum ludzi jadących rano do pracy i Waldek, stary złodziej, patrząc na nich mówił z pogardą: „Zapierdzielajta do fabryczki! Do fabryczki!”
W domyśle oczywiście było: wy tam – zapi…ć do roboty, a my panowie złodzieje, siedzimy se tu w pierdlu, jeść dają, czaj jest – czego więcej chcieć od życia?

Dlaczego właśnie ta scena przypomniała mi się po chichocie pani marszałek Witek?
Bo myślę, że to ta sama pogarda dla ludzi leży u podstaw jej zachowania. Wy tam do fabryczki, a my se tu w Sejmie odczytujemy, rządzimy, kiedy mamy na to ochotę opierniczamy i chichramy się kiedy nam się zrobi wesoło. I co nam zrobicie? My tu w Sejmie, a wy – do fabryczki!

Jak dalece polscy politycy czują się bezkarni, zwolnieni z wszelkich zasad pokazało też głosowanie nad składem komisji ds. pedofilii, które tak rozbawiło panią Witek.

Jednym z głównych kandydatów na członka tejże komisji – zgłoszonym przez Konfederację i PSL był ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski kapłan znany z opozycyjnej przeszłości, szykanowany w czasach komuny przez SB, odważny ksiądz domagający się ujawnienia agentów w szeregach księży, od lat zwracający uwagę na zagrożenie kościoła przez tzw. lawendową mafię czyli lobby homoseksualne działające w szeregach kleru.

Ks. Isakowicz-Zaleski nie wejdzie do komisji ds. walki z pedofilią ...

 
I otóż posłowie Prawa i Sprawiedliwości (przy pomocy Lewicy) odrzucili jego kandydaturę, a wybrali do komisji swoich partyjnych kolesi. Miernych, biernych, ale wiernych – bo „swoich”. Tak wygląda poszanowanie zasad przez partię, która nazywa sama siebie „prawicą”.

Oczywistą przyczyną upadku moralnego, intelektualnego i jak się okazuje także upadku dobrego wychowania polskiej „klasy politycznej” jest system wyborczy, który zapewnia posłom nieusuwalność. Ordynacja wyborcza uniemożliwia bowiem pojedynczemu obywatelowi kandydowanie do Sejmu. Żeby zostać posłem trzeba zostać wpisanym odpowiednio wysoko na którąś z list partyjnych, co z góry wyklucza ludzi mających własne zdanie, a promuje miernoty i lizusów poszczególnych prezesów.

Dopóki ten parszywy mechanizm partyjnych wyborów nie zostanie odrzucony, stan polskiej polityki będzie się pogarszał z wyborów na wybory.

I nie ma się tu z czego śmiać – Pani Marszałek!

Janusz Sanocki - Poseł VIII Kadencji Sejmu RP

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jeśli ktoś ma coś na sumieniu, to to "coś" zbywa milczeniem lub śmiechem.
  Tych zaangażowanych w procederze pedofilii - i nie tylko w Kościele - jest tak wielu, że włos na głowie się jeży.
 • @ Autor, All
  "I otóż posłowie Prawa i Sprawiedliwości (przy pomocy Lewicy) odrzucili jego kandydaturę.."

  Kolejna kompromitacja...

  5*

  Ukłony
 • Ryba psuje się od głowy...
  upadek moralny władzy, ma poważne skutki dla całego narodu.
  W 1608 roku we Włoszech (w Neapolu)O. Juliuszowi Mancinellemu ukazała się Matka Boska z przesłaniem, że chce być Królową Polski.
  Przekaz był tak silny i bezdyskusyjny, że O. Mancinelli, wyruszył z Neapolu PIESZO do Polski, by oznajmić to polskiemu królowi Zygmuntowi III Wazie.
  Po dwóch latach tej pieszej wędrówki przybył na dwór królewski w 1610 roku, gdzie Matka Boska raz jeszcze w czasie Mszy św w Katedrze na Wawelu przy relikwiach św Stanisława, oznajmiła to Jej życzenia.

  Niestety dla Polski, nie wzruszyło to króla Zygmunta III Wazy i O. Mancinelli wracał kolejne dwa lata do Neapolu z żalem z powodu niewykonania tej misji.

  Jak wiemy z podręczników historii, był to koniec wielkiej Rzeczpospolitej, Kraju mlekiem i miodem płynącego.
  Potop szwedzki (spalone wioski, zrabowany Kraj, 100 spalonych i zniszczonych zamków, wymordowanie bardzo dużej części ludności Polski, odbudowanej dopiero po wielu, wielu dziesiątkach lat, itd), Zabory, I i II wojny światowe, powojenne czystki inteligencji i osób mogących objąć stanowiska we władzach, a nawet obecne skutki rewolucji solidarnościowej... nie ulega wątpliwości, że są skutkiem tamtego nieprzyjęcia przez króla Zygmunta III Wazy Matki Boskiej Królowej Polski, ale i Jej Syna Jezusa Chrystusa Króla Polski.

  Obecne przepychanki z intronizacją Jezusa Chrystusa Króla Polski praktycznie przesądziły już nasz los.
  "Orędzia na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły" nie pozostawiają tutaj najmniejszych wątpliwości co do tego.

  Skoro rozbawione (jak na Titanicu) władze Polski nie chcą intronizować Jezusa Chrystusa Króla Polski, więc nam Polakom nie pozostaje nic innego jak tylko i wyłącznie dokonać prywatnych intronizacji Jezusa Chrystusa Króla (z pełnym przyjęciem Prawa Bożego. Dostaliśmy je na nowo. Tutaj pisałem o tym https://gibson.neon24.pl/post/154380,zimowa-wyprawa-polakow-na-gore-synaj ) w naszych rodzinach, jako warunek naszego przeżycia.
  Pozdrawiam pana Posła serdecznie.
 • @Jan Paweł 08:37:18
  Także tutaj poruszałem tą tematykę :
  https://gibson.neon24.pl/post/155853,jedyny-taki-cud-na-swiecie-wydarzyl-sie-w-polsce
 • Największym jajcarzem jest plujący jadem Pan były poseł
  już sobie wyobrażam polski sejm złożonych z 460 obywateli, niekoniecznie Polaków, z których każdy ma własne zdanie.
 • Autor 5 ☆
  5 ☆

  Bardzo ważny temat. Dobrze że Pan o tym napisał. 
  Zachowanie części członków będących posłami jest czasem poniżej poziomu ludzi kulturalnych.
  Kogo oni w takiej sytuacji reprezentują?
  Pewnie swoje środowiska z których się sami wywodzą, kpiny i pogardy dla ludzi pracy.

  Pozdrawiam.
 • 5*
  PiS-uary - niby prawica - uwaliły zacnego księdza!
  To jest bardzo wymowne.
 • @interesariusz z PL 09:47:53
  pokazywanie kpin z wyjątkowo ważnego tematu nie jest jadem, a ostrzeżeniem.
  Przed II wojną polskie(?) władze zachowywały się podobnie, kpiny z Prawa Bożego, zabawy, hulaszcze życie, 1,2mln aborcji rocznie i... kpiny z ostrzeżeń Pana Boga.
  II wojna była przepowiadana wiele razy, jako ostrzeżenie nadchodzącej kary Bożej.
  Obecnie mamy podobna sytuację, chociaż zarówno rozmiarami jak i "jakościowo" o wiele gorszą od tej przed II wojną i znowu zabawy, celebryckie hulaszcze życie elit i, o zgrozo... dziwne zachowanie zwykłych ludzi, którzy zarzucają osobom próbującym ratować sytuację, plucie jadem...

  Coś nieprawdopodobnego...
 • Ten witek to porażka !
  5*
 • @Jan Paweł 10:05:46
  Jak się nosi namordnik 24 h na dobę to ...
 • @Jan Paweł 10:05:46
  Przestań już chłopie z tymi swoim orędziami, wizjami, przepowiedniami. To wszystko co się dzieje, to wina nas, nas wszystkich Polaków. Nie trzeba szukać ingerencji sił wyższych, a tym bardziej jakiegoś nad Jordańskiego bożka. My jesteśmy temu winni. Biegamy w namordnikach(chociarz nic nam nie grozi), bo tak kazano, wybieramy do sejmu "ludzi", idiotów, bo tak kazano(media),robimy coś co jest nie zgodne z naszą naturą(słowiańską),bo tak nam każą, uczymy się kłamstwa, szachrajstwa, bo tak kazano(szkoła), skaczemy sobie do gardeł, bo tak nam każą(jest im z tym wygodniej). Kiedy ktoś(grupa ludzi)przejrzy na oczy (odrzuci ten system polityczno-religiny i poprowadzi ten naród do prawdziwej Polski suwerennej, nie Polski Katolickiej, nie Polin, nie Polski gender(lgbt). Polski wolnej, bez obcych wojsk, bez idiotycznych traktatów, bez obcych religii. Doczekam tego? Chyba nie?
 • @Jan Paweł 10:05:46
  "II wojna była przepowiadana wiele razy, jako ostrzeżenie nadchodzącej kary Bożej"

  Różnych przepowiedni jest pełno, ale problem z nimi jest, że nie wiadomo która z nich jest trafna. Dopiero po fakcie, można wybrać te co pasowały i się nimi chwalić.

  Podobnie jest z zepsutym zegarem - pokazuje dokładny czas dwa razy na dobę, tylko nie wiadomo kiedy.
 • @Jan Paweł 10:05:46
  ważnego tematu ? dla mnie też ten temat jest śmieszny, ktoś kogoś pomawia po upływie pół wieku, iż go dotknął,

  dla mnie to jaja,

  w przeciwieństwie ważnego tematu, jakim jest rzeź niewiniątek na narządy i inne preparaty.

  A poseł rozrzuca te swoje notki jak łajno, nie pamiętam, aby się do kogokolwiek odezwał.
 • @goat 11:13:54
  Owszem, nasza wina, nasza wina, iż do sejmu wybieramy idiotów i złoczyńców,

  niedawno jeden taki o mały figiel zostałby prezydentem,

  ale ja maskę zakładałem z własnej woli, jeszcze zanim wprowadzili nakaz.

  Czy też jestem idiotą, który robi, co mu każą?
 • @interesariusz z PL 12:47:28
  O jaki mały figiel? Jak i tak prezydentem został debil. Bo tak zagłosowało prawie 52% idiotów bo tak kazały im media. Więc , co to za pytanie?
  Z maseczką na ryju, jak tak postanowiłeś, że będziesz robił, to ty robisz z siebie wała. Przez takich jak ty cierpią inni. Twój tok rozumowania jest jak myśli starej bezzębnej staruchy. Co powiedzą ja to zrobię, a nawet więcej,dodam coś od siebie by się przymilić
 • Autor
  Dlatego dopiero uwierzę takiej partii która będzie forsowała JOW-y, Wyeliminuje tak zwanych spadochroniarzy, posłem z danego okręgu może być tylko mieszkający w tym okręgu minimum 5 lat. No i oczywiście możliwość odwołania tego posła przez jego wyborców. Poseł ma reprezentować swoich wyborców a nie być partyjnym namiestnikiem na dany okręg wyborczy. Oczywiście jest to marzenie ściętej głowy bo żaden kacyk partyjny i jego partia na to się nie zgodzi. Dlatego będziemy cały czas mieli coś w stylu PZPR-bis.
 • @goat 13:02:54
  Twoja nielogiczność powala,

  w jaki sposób ja robię innym krzywdę? Robiąc z siebie wała?

  Jak mniemam, Ty się obnosisz ze swoim ryjem po świecie, nie wstyd Ci tak się obnażać?
 • @marek500 14:27:45
  Następny, co chce wypromować gangsterów i oportunistów do władzy.

  JOWy to przekleństwo, które pozbawiają wyborców możliwości wyboru kierunków rozwoju państwa.
 • @interesariusz z PL 14:29:06
  Nie chce mi się już z tobą pisać. Twoje zwapnienie umysłowe powala. No ale cóż , widocznie muszą łazić po świecie i tacy.
 • @interesariusz z PL 09:47:53
  Tobie jak kaczor będzie raczył pierdnąć w twarz to nawet maseczkę zdejmiesz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930