Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Oświadczenie Janusza Sanockiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dnia 29 czerwca 2020 r. - prokurator Prokuratury Rejonowej w Opolu postawił mnie 3 zarzuty karne. Między innymi - Prokuratura oskarża mnie fałszywie - o pobicie policjantów.

Oświadczenie Janusza Sanockiego

Prokuratura oskarża mnie fałszywie o pobicie policjantów

Dzisiaj – 29 czerwca 2020 r. - prokurator Prokuratury Rejonowej w Opolu postawił mi 3 zarzuty karne:

Pierwszy – zniszczenia mienia.
W dniu 5 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu miałem wyrwać szybę z bramki którą wojewoda uniemożliwiał dostęp petentom do urzędu.
Miałem wg pana prokuratora - tę szybę „rzucić o podłoże” co spowodowało jej rozbicie.

W rzeczywistości w tym dniu udałem się do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, która mieści się w budynku Urzędu Wojewódzkiego. Ze zdumieniem zobaczyłem, że wejście uniemożliwiają mi barierki oraz portierzy, którzy żądają ode mnie żebym się wylegitymował. Było to według mnie działanie całkowicie bezprawne i kiedy po długiej, półgodzinnej dyskusji dyrektorka Urzędu Wojewódzkiego nie potrafiła mi podać podstawy prawnej legitymowania i uniemożliwiania wstępu do Delegatury KBW otworzyłem bramkę chcąc tam wejść.
Szybka z bramki rozpadła się w drobny mak. Niczego nie rzucałem o podłoże, a zdarzenie można najwyżej zakwalifikować jako przypadkowe uszkodzenie, a nie czyn ścigany z kodeksu karnego.
Gotów byłem zresztą za to przypadkowe uszkodzenie zapłacić co zadeklarowałem pracownikom wojewody dając im mój dowód osobisty do spisania danych.
Teraz prokuratura stawia mi zarzut karny sugerując czyn o charakterze chuligańskim.

Drugi zarzut to: 
„Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy”, którzy mnie w tym dniu wywlekli z holu urzędu, chociaż mówiłem, że czekam tylko na mój dowód osobisty, który dałem portierowi do spisania i zaraz sam wyjdę.
Wiedzieli, że byłem wtedy posłem, a mimo tego zastosowali wobec mnie siłę. To policjanci naruszyli moją nietykalność o czym zawiadomiłem jeszcze tego samego dnia Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej w Opolu.
Ja w żaden sposób nie dotknąłem nawet żadnego z funkcjonariuszy; był zresztą w internecie film z tego zdarzenia, na którym doskonale widać przebieg zajścia. Prokuratura nawet nie pofatygowała się, żeby ten film włączyć do akt sprawy. Policjanci kłamią i fałszywie mnie oskarżają, a prokuratura opolska skwapliwie te oskarżenia ubiera w akt oskarżenia.

Trzeci zarzut 
dotyczy darzenia zupełnie z innego dnia, a mianowicie z 8 października 2019 kiedy podjąłem strajk okupacyjny opolskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w proteście przeciwko naruszeniu przez Kodeks Wyborczy konstytucyjnego prawa każdego obywatela do ubiegania się o mandat posła. Polski kodeks wyborczy uniemożliwia bowiem każdemu z nas indywidualne kandydowanie do Sejmu i uzależnia tym samym prawo do kandydowania od woli jednego z partyjnych kacyków.

Uważałem i nadal uważam to za kardynalne naruszenie naszych praw i w proteście podjąłem 8 października 2019 strajk okupacyjny biura Delegatury KBW. Przyznaję się do tego i jeśli trzeba to pójdę do więzienia.

Prokuratura stawiając mi zarzut „naruszenia miru domowego” Urzędu Wojewódzkiego jednocześnie odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko policjantom którzy wówczas – wiedząc, że jestem posłem - zatrzymali mnie siłą bez zgody Sejmu i wynieśli z gmachu urzędu.
Tyle dobrze, że przynajmniej ci policjanci nie oskarżają mnie, że to ja ich nietykalność naruszyłem.

Dwa pierwsze oskarżenia są jawnie nieprawdziwe, a trzecie ignoruje moją motywację jaką był pokojowy protest przeciwko naruszaniu praw obywatelskich.

Prokuratura specjalnie czekała z postawieniem zarzutów aż zakończy się kadencja Sejmu, żeby nie musieć zwracać się do Sejmu o wyrażenie zgody postępowanie. Takie oficjalne wystąpienie prokuratury nagłośniłoby sytuację i moje motywy – w pierwszym przypadku – arogancję pisowskiego wojewody, który – moim zdaniem - całkowicie bezprawnie ogranicza petentom dostęp do urzędu i kosztem dziesiątków tysięcy montuje w kierowanym przez siebie urzędzie zupełnie niepotrzebne bramki ograniczające ludziom dostęp, a także poddaje petentów bezprawnemu legitymowaniu.

Mam także prawo przypuszczać, że czekano z postawieniem mi zarzutów – w tym zupełnie nieprawdziwego o naruszeniu nietykalności policjantów – z chęci uniknięcia rozgłosu przy tak fałszywym oskarżeniu.
A sprawa gdyby odbywała się w czasie gdy byłem posłem, niewątpliwie taki rozgłos by uzyskała.

Na marginesie pragnę przypomnieć, że czasach PRL też byłem oskarżany o niszczenie mienia.

W 1981r., kiedy kierowana przeze mnie Nyska Solidarność rozkleiła w Nysie plakaty informujące o bezprawnym zatrzymaniu działaczy związku, oskarżano nas o „niszczenie elewacji”. Natomiast w lipcu 1982 podczas mojego internowania w więzieniu w Grodkowie, kiedy wraz z kolegami internowanymi wyłamaliśmy zamki z drzwi cel, ówczesny komendant ganił nas za niszczenie mienia - naszej wspólnej własności.

Kiedy zaś w kwietniu 1983 po zatrzymaniu mnie przez SB i milicję, na komendzie zostałem poturbowany przez jednego z milicjantów, ówczesna prokuratura też stanęła po stronie funkcjonariusza dając wiarę jemu, a nie mnie.

Jak widać działanie instytucji represji w państwie rządzonym przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę w dziwny sposób przypomina sytuację z czasów PRL.

I na kogo tu głosować?

Janusz Sanocki - Poseł VIII Kadencji Sejmu RP
Nysa dnia 29 czerwca 2020 r.

 

KOMENTARZE

 • Polin to mamy.
  Polin to mamy.
  Wszystko to, co daje się urwać na rzecz polskości - jest cenne.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 01.07.2020 18:01:55

  Art to opis stanu spraw i rzeczy, Tylko i aż

  Jak suweren odzyska władanie ?
  Ma Pan pomysły ?

  Czy ten art to nie tylko użalanie się ? typu
  Grałem z szulerami i przegrałem
 • Pierwsza sensowna notka Pana Posła, byłego posła
  .
 • @interesariusz z PL 08:39:17
  Następny bezsensowny komentarz blogera.
  Obecnego blogera :)
 • "I na kogo tu głosować?"
  --------------
  Raczej na kogo liczyć - ano zawsze na siebie.
  Wniosek?
  Pan Sanocki myśli, że z tą tzw. demonkraturą - to tak naprawdę. Dlatego z takiego myślenia muszą wyniknąć i wynikają - same zgryzoty.
 • @demonkracja 09:36:30
  //Pan Sanocki myśli, że z tą tzw. demonkraturą - to tak naprawdę. Dlatego z takiego myślenia muszą wyniknąć i wynikają - same zgryzoty.//

  Bardzo dobry i bardzo trafny komentarz, mój kochany Chłopie Jagu.
  Przebudzenie do rzeczywistości bywa bardzo bolesne. Szczególnie w demokracji.

  Demokratyczne reguły obowiązują i panują wśród DEMOS. Pan Sanocki awansował przez chwilę do grupy Demos, ale nie był lojalny, nie głosował wystarczająco demokratycznie, i wrócił do społeczności OCHLOS.

  Dodatkowo teraz będzie ukarany za to, że nie umiał docenić tego, że pozwolono mu, w pewnym momencie, awansować do grona PRAWDZIWYCH "człowiekowatych". Tych od demokratycznych "Praw Człowieków" do bezkarnych geszeftów.

  Jest szansa, że teraz Autor notki, pan Sanocki, z pomocą lekcji jaką mu wymierzą koszerni prawdziwi demokraci (Demos), zrozumie jaki błąd popełnił budując w Solidurności suwerenną i demokratyczną III RyPy?
  Może zrozumie, że przyłożył rękę do obalenia Polski i wybudowania na jej gruzach Polin, a docelowo Neues Judäa...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:57:06
  oj, widzę, że się zacietrzewiłeś, ponadto wypraszam sobie wyzywanie mnie po angolsku, jeśli chcesz mi dopiec, wymyśl jakieś inwektywy po polsku.
 • @interesariusz z PL 12:23:07
  A co tam było "inwektywą"?
  I to jeszcze po angolsku?
 • @Kmieć 10:20:53
  --------------
  "Dodatkowo teraz będzie ukarany za to, że nie umiał docenić tego, że pozwolono mu, w pewnym momencie, awansować do grona PRAWDZIWYCH "człowiekowatych". Tych od demokratycznych "Praw Człowieków" do bezkarnych geszeftów."
  --------------
  Tak to właśnie wygląda Szanowny @Kmieć - ja tylko dodam, że ten Demos jest piekielnie - więc i demonkraturowo - mściwy.
 • @demonkracja 12:57:26
  //ja tylko dodam, że ten Demos jest piekielnie - więc i demonkraturowo - mściwy.//

  Całkowicie się z Waszecią, kochany Chłopie Jagu, zgadzam.
  Mściwy jak to w mafii. Co najlepsze, w tej mściwości co do pojedynczych jednostek nieumiejących docenić awansu na "Demos", to tam nie ma nic osobistego - to tylko INTERESZ. I lekcja dla innych żądnych demokratycznego "Sukcesu" i awansu z Ochlos do Demos.

  P.S. Na miejscu pana Sanockiego, to już bym szukał sobie, wzorem niejakiego Kulki - założyciela Optimusa - paru kóz zarodowych, czy tam owiec, i kawałka łąki w Bieszczadach... Ale najpierw trzeba publicznie przeprosić istotę (koszerną) demokracji w III RyPy i solennie przyrzec poprawę...
 • Czy chcemy praworzadnosci? Ale czy naprawde? Co oferujesz?
  Glupich inteligentow mamy wielu, ale dorosly czyli dojrzaly czlowiek pragnacy wolnosci i praworzadnosci zapraszam na dzial prawa na tym forum, a tez i w ciagu paru tylko dni napisac na tymczasowy email ktory zanika po paru dniach, a odpisze. Tylko zadedykowani i gotowi na wszystko. Znane sa metody zycia w prawie i dla przykladu to jest Common Law. My mamy nasz porzadny zestaw na podanym wydziale. Pisac
  dlugatrzcina@mailnesia.com
  Nieznajomosc prawa nie zwalnia od odpowiedzialnosci jest bzdura, a jesli ci sie wydaje lub sobie wmawiasz lub wrog ci wmawia ze ty sie na tym nie znasz to klamstwo. Tu tylko chodzi o to czy chcesz i czy jestes isc ta droga do konca. Odzyskac, to co naturalnie jest prawem.
  I tak zaznajom sie na podanym dziale z zasadami naturalnego prawa, sadownictwem, i ustrojem, zanim napiszesz email do mnie.
  Miedzy innymi musimy rozbroic organizacje przestepcza w mundurach policji. I wiele innych.
  Na teraz podam bajeczke i mam nadzieje ze co niektorzy i zrozumieja ja i wyciagna z niej wnioski.
  Bajka dla doroslych. Podoba sie to ja powtarzac wszedzie. Wyobraz sobie ze nie ma rzadu ani policji bo wyjechali na dlugo sluzyc.... I co? Dochodzisz do wniosku ze trzeba chronic rodzine i posiadlosc. Wynajmujesz ochroniarzy, dajesz im zadania, pokazujesz kto jest czescia twej rodziny, oprowadzasz po posiadlosci,. Negocjujecie zaplate i dajesz koncowe polecenia; Place wam dobrze, i jesli zobaczycie w waszym mniemaniu ze ja sie zle zachowuje to mnie mocno spalujcie, wsadzcie do klatki na jakis czas i traktujcie jak psa. Robcie od czasu do czasu naloty nocne i przewroccie dom do gory nogami, ukradnijcie mi moje komputery i telefony i co wam sie wyda za sluszne. Dobrze wam place wiec mnie sluchajcie jak macie na to ochote. A tez gdy sie wam wyda za sluszne to mnie po prostu zastrzelcie dla mego dobra. Ludzie, to jest nasz kraj i to nie jest bajka. A mamy to bo na to sie godzimy. A chcemy inaczej to musimy inaczej zbudowac. Zglosic sie a jest wiele roboty.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930