Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Wszystko ma większe

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jarosław Kaczyński nie tylko może wejść na sejmową mównicę kiedy ma na to ochotę „bez żadnego trybu”. Może też z tejże mównicy wydrzeć się na posłów opozycji zwracając się do nich per „wy mordy zdradzieckie” czy „kanalie”.


Wszystko ma większe!

Kazik Staszewski obserwując Naczelnika Państwa składającego kwiaty na grobach, w czasie gdy cmentarze zamknięto dla ogółu, napisał piosenkę „Twój ból jest większy niż mój".

Piosenka nie będąca – przyznajmy to – żadnym artystycznym wyczynem – narobiła jednak niebywałego zamieszania i doprowadziła w efekcie do zwolnienia z radiowej „Trójki” wielu, pracujących tam od dziesiątek lat dziennikarzy.
Pomijam już czy ktoś był fanem Wojciecha Manna czy Marka Niedźwiedzkiego, ale faktem jest że zespół
„Trójki” miał liczne grono wiernych słuchaczy i publiczna rozgłośnia powinna ten fakt uszanować.

Nie uszanowała, dziennikarze zostali praktycznie wymienieni , a wszystko zaczęło się od tego, że piosenka krytykująca zachowanie Jarosława Kaczyńskiego miała - na polecenie szefostwa rozgłośni - zostać zdjęta z anteny, a zamiast tego wygrała listę przebojów.

Kazik jednak wstrzelił się w przysłowiową dziesiątkę odwołując się do roli jaką odgrywa na polskiej scenie przywódca partii rządzącej.

Okazuje się bowiem, że wszystkie zachowania Jarosława K. oceniane są według specjalnej taryfy, innej niż obowiązująca dla pozostałych polityków czy obywateli.
Jarosław Kaczyński nie tylko może wejść na sejmową mównicę kiedy ma na to ochotę „bez żadnego trybu”. Może też z tejże mównicy wydrzeć się na posłów opozycji zwracając się do nich per „wy mordy zdradzieckie” czy „kanalie”.

Jest oczywiście sprawą pewną, że jakby oceniać kwalifikacje etyczne posłów to zapewne i „mordy zdradzieckie” by się tam znalazły, a i „kanalii” nietrudno byłoby się doszukać.
Jednak po pierwsze każdy kto zna życie, wie że monopolu na „zdradzieckie mordy” nie ma tylko Platforma, bo i w PiS-ie by się pewnie też ktoś znalazł.

Po drugie dotychczasowe zwyczaje państw, które jako-tako starają się funkcjonować, sprawiają że nawet jakby cała opozycja składała się z kanalii, to obycie parlamentarne nie pozwalałoby tak wprost się do nich zwracać
„po imieniu”. A to choćby z tej przyczyny, że sala sejmowa nie jest miejscem do odprawiania jakiejś zbiorowej spowiedzi, ale służy do uzgadniania polityki dla całego kraju, a tego – przynajmniej w teorii - nie robi się lejąc po ryjach przeciwników i wyklinając ich od ostatnich, ale przez merytoryczne argumenty.

Po trzecie ktoś te „mordy zdradzieckie” wybrał i takie wyzwiska obrażają nie tylko polityka opozycji, ale znaczną część społeczeństwa. A tego, żaden demokratyczny przywódca nie zrobi ze zwykłej troski o własny interes.
Zraziwszy bowiem sobie jakąś część obywateli traci poparcie i w następnych wyborach sam staje się opozycją.

Zastanawiam się czy Jarosław Kaczyński, który już swój obóz polityczny doprowadził do klęski w 2007 roku już o tym zapomniał?

Bo oto kilka dni temu, podczas debaty o dowołanie ministra Szumowskiego, kiedy przemawiała posłanka opozycji, najpierw na sali sejmowej ostentacyjnie odwrócił się plecami i stojąc tyłem do przemawiającej, zaczął gadać ze swoim otoczeniem.
Był to ewidentny gest lekceważenia, na który zareagował poseł Budka przywołując Naczelnika do przerwania pogaduszek. W odpowiedzi Naczelnik raczył był nazwać opozycję „chamską hołotą.”

No i pięknie się zrobiło, zwłaszcza, że mamy sam środek prezydenckiej kampanii i wyskok Naczelnika raczej nie zwiększa szans jego protegowanego Andrzeja Dudy. Co prawda obecny prezydent cieszy się najwyższym poparciem, ale to głównie – moim zdaniem – ze względu na mankamenty jego konkurentów. Wygląda na to, że
Jarosław Kaczyński tą „chamską hołotą” - znacznie zmniejszył szanse swojego podopiecznego.

Natomiast co do kwestii politycznej kultury, to jak się okazuje - chamstwo opozycji pomimo wcześniejszych połajanek Prezesa PiS – nadal rośnie – (przynajmniej w ocenie polityków PiS). Ale Jarosław-Naczelnik tak
rugając przeciwników publicznie, w Sejmie sam też nie daje oznak jakiejś wysublimowanej kultury.

Wręcz przeciwnie.
W tej sytuacji przed nami, wyborcami staje pytanie – czyje chamstwo jest większe?
I kto jest większą hołotą? Rządzący czy opozycja?

 

Janusz Sanocki - Poseł VIII Kadencji Sejmu RP  

KOMENTARZE

 • @
  Samo pytanie o chamów w sejmie
  jest śmieszne , tym bardziej ,że ciągle
  chodzi o tych samych ludzi , którzy
  jedynie zamieniają się miejscami
  czyli raz rządzą a innym razem nie ,
  czy gdy rządzą są mniej chamscy ?
  a może tylko frustracje związane
  z porażką czynią opozycję zawsze
  bardziej chamską od tych co wygrali ?
  Jedno jest pewne , nie chamstwo
  decyduje o wyborach lecz zbiegi
  mające przełożenie na poziom życia
  bo to co Kaczyński powie do swoich
  adwersarzy w sejmie nie ma
  znaczenia dla nikogo poza nimi samymi ,
  "zdradzieckie mordy " są mniej więcej
  na takim samym poziomie jak
  "zarżnięcie watahy "
 • @puuuq 12:58:08
  // to co Kaczyński powie do swoich
  adwersarzy w sejmie nie ma
  znaczenia dla nikogo poza nimi samymi ,//

  Nieprawda! To ma znaczenie dla wszystkich wyborców "chamskiej hołoty"
  Kaczyński obraził miliony ludzi i nawet tego nie rozumie.Kartofel jeden!
  Pomijając już użyte przez Kurdupla epitety to przecież miliony ludzi widziało że zwyczajnie nie miał racji.Rację miał Budka który zwrócił uwagę że "ławy rządowe" prowadząc zbyt głośne rozmowy zakłócają wystąpienie posłanki Nowackiej.
  Przy okazji pokazano groteskowe reakcje "marszałka".
  Myślę że po tym incydencie PIS stracił wiele głosów.
 • @puuuq 12:58:08
  "to co Kaczyński powie do swoich
  adwersarzy w sejmie nie ma
  znaczenia dla nikogo poza nimi samymi"

  Bardzo dobrze, że tak Pan myśli ;)
 • "I kto jest większą hołotą? Rządzący czy opozycja?"
  ------------------
  To tak jakby się zapytać - która moneta jest wartościowsza - kiedy na stole leżą dwie monety jednozłotowe - tylko jedna reszką do góry a druga orzełkiem do góry.
  Wniosek?
  Magdalenkowej ferajny - nie dzieli się - tak samo jak nie dzieli się - przez zero!
 • @ikulalibal 13:27:01
  //po tym incydencie PIS stracił wiele głosów.//
  Straci całe poparcie bo dla ludzi
  najważniejsza jest kultura w sejmie ,
  od tej kultury zależy ich życie
  a duperele jak np wiek emerytalny
  czy formy finansowego wsparcia
  nie mają żadnego znaczenia
  bo wszystkim się wiedzie jak królom
 • @ Autor: I kto jest większą hołotą? Rządzący czy opozycja?
  Proszę zwrócić uwagę, że "rządzący" i "opozycja" są to elementy tego samego żydowskiego reżimu IIIRP, które wymieniają się miejscami.

  Po 30 latach obserwacji żydowskiego reżimu IIIRP nie powinny nikogo dziwić kłótnie w rodzinie, ani to, która strona sporu znajduje się aktualnie u władzy - Polsce i Polakom wróży to tak samo źle.
 • @puuuq 14:20:38
  //najważniejsza jest kultura w sejmie ,
  od tej kultury zależy ich życie
  a duperele jak np wiek emerytalny //

  "Duperele" takie jak wiek emerytalny zależą od dyrektyw międzynarodowej banksterki i w momencie w którym się ukażą zostaną w try migi zaakceptowane przez każdą rządzącą wówczas w Polsce opcję polityczną.Czyli mówiąc krótko:ośrodki decyzyjne leżą poza Polską.
  Od niechcenia dodam że proces "integracji" polskich finansów ze światowymi np poprzez odchodzenie od płatności gotówkowych,za rządów PIS przyspieszył z kopyta.
 • Kaczorowi odwala, ale nikt
  z jego otoczenia nie ma odwagi powiedzieć, ze często bredzi. Ja sądzę, że w jakis sposób, przyczynił sie do śmierci brata i próbuje to wyprzeć, ale w głębi sam tak odczuwa. I próbuje zagłuszyć wyrzuty, drąc japę na opozycję. Oraz koniecznie chcąc uhonorować miernego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Koniecznie chce zrobić z karła olbrzyma.
  A już nawet nie udaje, że wierzy w jakieś śledztwo smoleńskie. Wolałby, aby nie dowiedziano się wielu rzeczy.
 • @Wican 17:06:47
  "I próbuje zagłuszyć wyrzuty, drąc japę na opozycję."

  Nie sądzę. On zręcznie odwrócił uwagę od tematu.
 • @Wican 17:06:47
  Pan podejrzewa tego człowieka o aż tak dużą głębię uczuć? Aby mieć wyrzuty sumienia, wpierw trzeba to sumienie posiadać.
 • @viridiana 21:26:04
  To jednak brat bliźniak.
 • @Pedant 21:20:57
  Ale teraz to akurat bardziej szkodzi kandydatowi PiSu na prezydenta

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930