Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

„Celyna już na złom…”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybory Prezydenckie w Polsce - okazują się być "komedią wyborczą". Ale dla przyszłości Naszego Kraju - to może być dramat.

„Celyna" - już na złom…”

W znakomitej i malowniczej balladzie Stanisława Staszewskiego (ojca Kazika) tytułowa Celyna zawiodła całkowicie zaufanie swojego „kolesia” „Czarnego Ziutka” i w samym środku zabawy dopadła ją zemsta zdradzonego kochanka i jego kumpla „Rudego Mundka”.

Ballada napisana dość dawno temu operuje jednak odwiecznymi schematami ludzkich zachowań, lojalności, zawiedzionej miłości, zdrady i zemsty.
Są to tak klasyczne modele sytuacji, że przyszły mi na myśl kiedy opozycyjna Platforma Obywatelska nagle pozbyła się swojej kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wycofując ją tuż przed wyborami i zastępując Rafałem Trzaskowskim.
Jeszcze wczoraj Małgorzata Kidawa –Błońska cieszyła się pełnym zaufaniem swojej partii, była najlepsza, miała zagrozić Dudzie, a tu okazało się, że zawiodła na całej linii i zdradzony „Czarny Ziutek i jego koleś „Rudy Mundek” musieli dokonać jej politycznej egzekucji.

Rudy Mundek jako żywo pasuje, jako tzw. „prefiguracja” Donalda, a Ziutek - wychodzi na to, że jest pierwowzorem Borysa, który żadnej litości nie wykazał – podobnie jak jego balladowy pierwowzór.  Czytelnik wytknie mi, że ja sobie jaja tu robię i żartuję z wyborów prezydenckich, no ale sami powiedzcie - kto tu robi z kogo - jaja?

Najpierw rząd PiS nie potrafi przeprowadzić wyborów w terminie, plącze się w uchwalaniu kolejnych wersji ustaw, z których każda jest tak samo niekonstytucyjna, pokazując w ten sposób jak małe ma kompetencje do rządzenia krajem.

Opozycja, która rozdziera szaty nad bezprawiem jakiego ma się dopuszczać „Dobra Zmiana” z ulgą jednak przyjmuje fakt odwołania wyborów, bo daje im to szansę na wycofanie kandydatki, która poniosła kompletną porażkę w kampanii sprowadzając swoje poparcie z dwudziestu paru procent do śladowego kilkuprocentowego elektoratu.
No to ja się nieśmiało pytam, jak wyglądały procedury wyłaniania kandydatów w Platformie, która jest rzekomo profesjonalna i przygotowana do zrobienia z Polski kraju mlekiem i miodem płynącym?
Jak to się stało, że taka... sorry - nijaka, choć sympatyczna Małgorzata Kidawa –Błońska została uznana za właściwą do bycia prezydentem Polski?

No i jakie były prawdziwe powody krytyki decyzji rządu o przesuwaniu terminu wyborów, kiedy, jak się okazuje –
to uratowało kandydatkę Platformy a i samą partię od kompletnej kompromitacji.
Wychodziło na to, że w wyborach ta bidna kobiecina mogła przegrać nawet ze Stanisławem Żółtkiem –
nie mówiąc już o Krzyśku Bosaku...

A mówimy o najsilniejszej partii opozycyjnej, która rządziła Polską 8 lat i w dalszym ciągu przymierza się do zastąpienia PiS-u u władzy.
Okazuje się, że Platforma nie ma żadnych kadr, a mechanizmy awansu, wyłaniania kandydatów, jakie tam panują są całkowicie niefunkcjonalne, uzależnione od chwilowych układów między wieloma partyjnymi klikami, których żadna wyższa idea nie łączy, a tylko chęć wypchnięcia w górę za wszelką cenę swojego „kolesia”.

To, że ten kandydat tak naprawdę, nie nadaje się do niczego, zasłania się potem propagandą, lansem, pijarem itp. sztuczkami mającymi przekonać oszołomionego wyborcę, żeby właśnie na lansowane beztalencie oddał głos.

Platforma łudzi się, że Rafał Trzaskowski uratuje wizerunek partii i uchroni ją od całkowitej kompromitacji.
Myślę, że będą to „stracone złudzenia”.
O ile bowiem Kidawa-Błońska była bezbarwna, to jednak była umiarkowana i jakoś tam sympatyczna.

Trzaskowski to polityczny spryciarz stawiający na środowiska lgbt (zagospodarowane już przez Biedronia)
i nie ma nawet tych walorów, którymi mogła ujmować ludzi pani Kidawa.
Wygrał w 2018 roku wybory na prezydenta Warszawy, bo - równie fatalnie zorganizowana - partia Jarosława Kaczyńskiego nie miała w stolicy miejscowego, dobrego kandydata.
Wystawiła więc pochodzącego z Opola Patryka Jakiego, lekceważąc miejscowe środowiska.
Przegrana Jakiego była raczej porażką PiS, niż sukcesem Trzaskowskiego.

W wyborach ogólnopolskich będzie – moim zdaniem – inaczej.
Losu Kidawy – podobnie jak balladowej Celyny, to już jednak nie zmieni. 

 

 

Wybory Prezydenckie w Polsce - okazują się coraz bardziej być "komedią wyborczą".
Ale dla przyszłości Naszego Kraju - to może być prawdziwy dramat !!!

Janusz Sanocki - Poseł VIII Kadencji Sejmu RP
 

KOMENTARZE

 • ...
  Powtórzę swój komentarz z wczoraj, jaki zamieściłem pod innym tutaj artykułem (z małymi "literackimi" uzupełnieniami):

  "Szarpią się między sobą parchy za pejsy, większej krzywdy sobie nie czyniąc.

  A Polacy za to płacą... i jeszcze się kłócą, który żyd jest poszkodowanym, a który winny w tym żydowskim cyrku, gdzie panuje wolna (od odpowiedzialności karnej) parchata ręka niewidzialnego rynku.
  Kłócą się Polacy, który szemrany kryminalista chce więcej polskiego dobra.
  Ukraść.

  Ważne, że demokratyczne "Prawa Człowieków" do niepenalizowanych geszeftów nie są w tej całej "wyborczej" hutzpah gwałcone.

  Demokracja! Największa wartość "cywilizacji" łacińskiej.
  Tylko w demokracji się tak pięknie - można powiedzieć: cymes - kradnie."
  To pewnie dlatego Polacy tak kochają demokrację...
 • Chciejstwo tak zwanej opozycji w Polsce !
  Widać ze bóg odebrał tak zwanej opozycji rozum bo tak zwana opozycja
  postawiła na Trzaskowskiego !

  Zadaje poważne pytanie głupkom opozycyjnym czy na Tęczowego Trzaskowskiego zagłosuje wieś ???? bo na Kosiniaka Kamysza zagłosuję to ja się was głupole pytam z kim chcecie wygrać z Dudą ? Warszawą czy Gdańskiem ?

  Kosiniak Kamysz ma tą przewagę że na niego zagłosuje Miasto i Wieś na tęczowego Trzaskowskiego zagłosuje wyłącznie miasto !

  Duda ma duży negatywny elektorat tak na wsi jak i w małych miastach i o ten elektorat Kosiniak Kamysz ma zawalczyć !

  II tura Duda -Trzaskowski to najlepszy prezent dla Dudy !
  II tura Duda- Kosiniak Kamysz to najgorszy koszmar dla Dudy !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 10:48:34
  --------- za dudą stoi WATYKAŃSKA SYNAGOGA SZATANA i KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH z mężami Strażakami , wiejskie kluby piłkarskie , żydzi udający katolików , chorzy w szpitalach codziennie przyjmujący komunię z rąk czarnej zarazy, osiedlowi dewoci , bezużyteczne biurwy wszelkiej maści żyjące z głosowania na tych, którzy dają im etaty itd,itp. MUSI coś WALNĄĆ !! tak mocno aby w mózgach tej całej menażerii poprzestawiało się - zwyczajnie ! INNEGO RATUNKU NIE MA !!!.
 • A propos "trójki", prędzej czy później, raczej prędzej
  naturalne przyczyny i tak rozwaliłyby tą geriatrię tam zatrudnioną, średnia wieku tam to ok. 70 lat, ale to jest temat do pudelka.
  Ja tam i chyba większość myślącego społeczeństwa chciałaby zobaczyć te tajne plany na Polskę i Polaków w wykonaniu pisu i peło, gdzie one są, co one mówią o naszej przyszłości, bo wracanie do tego co było, tylko świadczy o tępocie i debilizmie wiecznie "młodych" tzw. polityków.
  Już nas jeden porwał milionami meleksów, następna inspirowałaby / inspiratory /Polaków, gdzie jest ta idee fix, aby poczuć wspólny cel, jakże wielkimi stają się teraz owe "czyny społeczne" angażujące Polaków, no dobra partia kazała, ale ile z tego było korzyści, tak międzyludzkich i wymiernych, a teraz skoczek qrski nie może zarabiać mniej niż jako prezio tvp, pani ogóreczek też swoimi chudymi walorami mniej niż 600 tysi nie schodzi w tej telawizji, jak widać wszystko idzie do przodu, ale wybranym, tym podwójnie zwłaszcza !
 • Kidawę Błoską zmieniono
  na Trzaskowskiego po to - aby nic się nie zmieniło.
  Tak Kidawa Błońska jak i Trzaskowski ma napędzać głosy Dudzie.
  Ponadto tę podmiankę zrobiono i po to - aby nie było sromoty, że oto sodomita Biedroń pokonuje PO - w osobie Kidawy Błońskiej.
  Wniosek?
  Szalalala - la -la zabawa czarciego pomiotu w tzw. demonkraturę trwa!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930