Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Pan Jarosław Kaczyński - LIST OTWARTY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W obecnej sytuacji - Pandemii - wprowadzenie rozmaitych Restrykcji dla obywateli RP - uniemożliwiły faktycznie prowadzenie kampanii wyborczej wszystkim kandydatom - z wyjątkiem urzędującego prezydenta.

Janusz Sanocki Nysa 7 kwietnia 2020 r.

                                                                                          Do Pana Jarosława Kaczyńskiego
                                                                                          Posła i Prezesa partii „Prawo i Sprawiedliwość”

Szanowny Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński!

W ubiegłej kadencji Sejmu, kiedy byłem posłem wierzyłem bardzo, że chce Pan dla Polski dobrze, że ma Pan
plan naprawy naszego życia publicznego poprzez wprowadzenie uczciwych standardów, naprawę wadliwych mechanizmów i wymianę ludzi nieuczciwych na takich, którzy kierują się Dobrem Wspólnym.
Popierałem zatem wiele inicjatyw PiS jako poseł, przede wszystkim na forum Komisji Sprawiedliwości oraz
Komisji Ustawodawczej, których byłem członkiem.

Stopniowo traciłem moje iluzje, ale jednak to, do czego Pan i kierowana przez Pana partia doprowadzili -
w kwestii wyborów prezydenckich – zmieniając w trybie niekonstytucyjnym kodeks wyborczy, okazując krańcowe lekceważenie dla procedur demokratycznych, naginając prawo do swoich partyjnych interesów - jest działaniem, którego destrukcyjne konsekwencje na długo zatrują nasze życie publiczne.
Takich działań na szkodę państwa oraz ustaw wbrew Konstytucji - nie można Wam już NIGDY wybaczyć.

Pańskim i Pańskiego ugrupowania obowiązkiem, było wprowadzenie miesiąc temu ustawy o stanie klęski i odłożenie wyborów prezydenckich.
Z niskich pobudek interesu czysto partyjnego - nie uczyniliście tego formalnie, choć dokonaliście drastycznego, faktycznego ograniczenia praw obywatelskich faktycznie w drodze rozporządzeń ministra.

Wprowadzone Restrykcje dla obywateli RP - uniemożliwiły faktycznie prowadzenie kampanii wyborczej wszystkim kandydatom - z wyjątkiem urzędującego prezydenta.

Teraz zaś poza wszelką procedurą, naruszając regulamin Sejmu, naruszając zasady konstytucyjne dokonaliście bezprawnej zmiany kodeksu wyborczego uniemożliwiające w istocie obywatelom bezpośrednie oddanie głosu, zmuszając wszystkich do głosowania korespondencyjnego – nierealnego i niemożliwego do przeprowadzenia w praktyce.

Trudno o bardziej aroganckie traktowanie prawa i o bardziej czytelny wyraz pogardy dla obywateli, dla naszego wspólnego domu jakim jest Polska.

Dla mnie Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński – nie są to puste słowa.

Byłem związany z krakowską opozycją demokratyczną, byłem założycielem pierwszej Solidarności w moim mieście, w stanie wojennym byłem więziony, wyrzucany z pracy, moja rodzina była prześladowana.
Nie skarżyłem się, bo tak jak moi koledzy wierzyłem, że walczymy o państwo sprawiedliwe, szanujące prawa obywateli, państwo rządzone racjonalnie i demokratycznie.

Pan to wszystko podeptał, tworząc ugrupowanie całkowicie posłuszne i wykonujące Pańskie – nawet najbardziej nieprzemyślane, wbrew Konstytucji RP – rozkazy.
W działalności sejmowej Pańskie ugrupowanie, odwołujące się oficjalnie do ideałów patriotyzmu i uczciwości –
w praktyce tak naprawdę - stosuje wszelkie możliwe oszustwa i cynizm.

Tak było w dniu wczorajszym (poniedziałek 6 kwietnia), kiedy podpisy posłów z PiS, którzy nie byli obecni w Sejmie widnieją na projekcie poselskim ustawy zmieniającej kodeks wyborczy.

Stało się tak, bo w Waszej metodzie działania jest złożenie podpisów posłów in blanco na formularzach oddanych do dyspozycji kierownictwa klubu. Potem poseł jest współautorem projektu ustawy, której nawet nie czytał.

Posłowie PiS zostali sprowadzeni do roli marionetek, których jedyną rolą jest popierać to co wymyśli Pan i Pańska „kamaryla”. Są rozliczani surowo dyscyplinarnie, gdyby przyszło im wykazać się np. samodzielnością myślenia czy pomylić w głosowaniu.

To jest Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński system partii bolszewickiej z Panem jako 1-szym Sekretarzem Generalnym na czele.
Taka rola Panu właśnie odpowiada i dlatego był Pan najbardziej zaciekłym wrogiem zmiany ordynacji wyborczej i wprowadzenia uczciwych i demokratycznych wyborów do Sejmu - w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.
Wówczas bowiem straciłby Pan nad posłami bezwzględną władzę jaką Pan ma dzisiaj.

Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński!

Wprowadzenie w dniu wczorajszym przez Pańską partię PiS – drastycznych zmian w kodeksie wyborczym
(z naruszeniem regulaminu Sejmu; naruszeniem Konstytucji) – było „kroplą, która przelewa czarę”; postanowiłem zabrać głos jako zwykły obywatel. Nie jestem już posłem, jako że bezpartyjny obywatel nie może indywidualnie kandydować do Sejmu zatem mój głos nie płynie z mównicy sejmowej.

Ale sumienie nie pozwala mi milczeć, kiedy widzę jak pod szlachetnymi hasłami psuje Pan Polskę, depcze prawo
i pokazuje pogardę dla zasad.

Wzywam więc Pana do zejścia ze sceny politycznej, jako, że rezultaty Pańskiej działalności przynoszą szkody Ojczyźnie.
Ale zanim Pan ze sceny zejdzie – wzywam do tego o co wielokrotnie do Pana apelowałem i ja i śp. Profesor Jerzy Przystawa i wielu patriotów rozumiejących przyczyny zła toczącego Polskę.
Wzywam Pana do zmiany ordynacji wyborczej do Sejmu w taki sposób, żeby przywrócić obywatelom bierne prawo wyborcze, a można to uczynić tylko przez wprowadzenie wyboru posłów do Sejmu w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.
Ma Pan teraz jeszcze szansę naprawić swoje liczne szkodliwe działania i zejść ze sceny jako reformator ustroju państwa - nie jako mały, cyniczny polityczny intrygant.

Janusz Sanocki
Poseł VIII Kadencji Sejmu
 

KOMENTARZE

 • Nie jestem i nie będę Jarosławem.
  Ale powtarzam swoje podejrzenia co do rzeczywistych przyczyn Stanu Dzisiejszego.
  I na początku przypominam jak Targowiczanie dobrze chcieli, Wolności i Demokracji(szlacheckiej ale…) bronili. A wtedy Rzp..litej nie miał kto bronić. Dziś są wyklęci i w podręcznikach historii obrzuceni guanem.
  Za krótkowzroczność, naiwność i za zdradę(niektórzy).

  Nie podzielam niczyjej satysfakcji ani radości z restrykcji- bezprawnych.
  Każdy mandat po odesłaniu do Kasty jest tym czym był- świstkiem do kosza.
  Nie podzielam satysfakcji z epi. pan. cham. świrus. demii, panującej w Polsce.
  Nie mam żadnej radości z tego że Rząd u nas radzi sobie lepiej niż wynosi "średnia".
  Nie cieszę się z braku Kampanii. Pan Duda ma i miał wszelkie dane by roznieść kontrkandydatów na strzępy. Brak mi tego.
  Cała akcja jest w sumie w celu powstrzymania jeszcze większej paniki.
  Która by wybuchła gdyby ujawniono oficjalnie że to wojna biologiczna.
  A ucieczki nie ma. Gdyby ludzie zaczęli choćby tłoczyć się w Kościołach-
  przekazaliby sobie wirusa. I dali mu okazje do mutacji. Stąd pozornie absurdalne obostrzenia.
  I domyślam się- stąd Defender.
  Wyobraźmy sobie totalny bajzel w Polsce i czekającego na to "zbawcę" ze wschodu? Zero organizacji, zapchane drogi. Ludzie chcą się gdziekolwiek odizolować.
  A teraz jest porządek, w razie czego wojsko można przerzucać.
  Skąd takie skojarzenia?
  Mieszkam w Wieluniu- został terrorystycznie zbombardowany 1 września 39 o 4.40 rano by zablokować drogi przerażonymi masami ludzi.
  Z jednej strony atak Niemców i obrona Polaków. 17 września "braterska pomoc" i przywracanie "parjadka".
  No coż. Czy mamy być nową Targowicą?
  Ja się nie piszę...
  AVE.
 • ad@07:17:59
  Daję *****.
  I cóż że z PiS-u.
  Jesteśmy tu od trudnych pytań. Trzeba je zadawać. Nie wyłączać myślenia.
  Jeśliby któryś z mądrali chciał kasować NEon, S24, Niepopki i inne "trudne" miejsca- jeśli przeżyję, zgłaszam w czynie społecznym chęć wyjazdu i dania w pysk takiemu/takim.
 • W obliczu
  ukoronowanego świrusa i wszystkiego - co wokół niego - rzeczony list tylko ośmiesza Autora - nad czym oczywiście boleje.
  Wniosek?
  Akcja ze świrusem to globalny majstersztyk - to jak zły sen, który nas paraliżuje - a to tym razem niestety - nie sen a jawa!
  Słowem - globalizm - to nie żarty a światowy czarci pomiot w stosunku do człowieka - to nie stado durni.
 • Drzewo zasłania las
  Od pięciu lat trwa zorganizowana praca "ulicy" nad przekazaniem władzy "zagranicy". Blokowanie głosowania prezydenckiego postrzegam jako jedną z form tej próby likwidacji Polski. Wedle kilku możliwych scenariuszy.

  Katastrofa pandemii jest szansą na postawienie kilku spraw z głowy na nogi. W tym zwiększenia bezpośredniości w demokracji. Głosowanie korespondencyjne listowne lub elektroniczne jest krokiem w tą stronę.

  To czego nam teraz najmniej potrzeba, to zawieszenie głosowania a w bezpośredniej konsekwencji początek nowej fali obłudnych ataków na Polskę, za łamanie praw obywatelskich.
 • @Andrzej Madej 08:07:03
  Brak mi "pięknej katastrofy" w wykonaniu Pani Kidawy.
  A tak, mają wymówkę. Zwłaszcza PO-dżegacze.
 • @Oracz 08:16:48
  Mniej lub bardziej świadomie uczestniczę społecznie w Polskim życiu politycznym od 1968 roku i nie podzielam Pana oceny drogi do Trzeciej Niepodległości. Choć wiem, że istniały w tym czasie i CIA i Watykan i Izrael i jakoś wpływały na bieg dziejów.

  Tu i teraz poseł Janusz Sanocki uznał, że głosowanie korespondencyjne to korona zamachu Jarosława Kaczyńskiego na naszą wolność.
  Uważam, że jedno drzewo zasłania mu cały las.
 • @Andrzej Madej 08:07:03
  Od 1972 roku ,,Solidarność" która powstała w gabinecie siedziby CIA, od 1980r 10 milionów zaczdzonych łbów, od 30 lat wreszcie rządzi upragniona ,,zagranica" tj kilka ośrodków, a co najmniej dwa główne imperia ,,Babilonu Wielkiego" ti: duchowo-finansowy tj Rzym (Watykan) i finansowo-duchowy tj USA, tzw ,,duży Israel". Mały Israel pośrednio rządzi przez te dwa imperia Babilonu Wielkiego.
 • @brian 08:23:15
  Konkretne problemy zapętlają się w PO coraz bardziej. Choćby w stosunku do idei zdalnego głosowania.
  Zobaczymy jak będą "układać narrację" na ostatniej prostej. Finalny wynik wyborczy przekłada się finansowo na wysokość dotacji.
 • @Andrzej Madej 08:43:33
  Mam pewne obawy:
  po wygranej PiS w drodze koresp. głosowania Platfonsy wyślą protesty do Strassburga, rady Bezp. ONZ(chyba jest takie ciało) do rządów ościennych krajów, również do Rosji.
  A tamci stwierdzą że Wybory w Bolandzie zostały przeprowadzone niedemokratycznie. Znaczy Bawarczyki mogą a my nie.
  Najgłośniej będzie grzmieć...hmm. Rosja.
 • Bezsensowne utyskiwania politycznego niebytu
  nie ma z czym polemizować.
 • @Andrzej Madej 08:07:03
  czasem pisze Pan zrozumiałym językiem, i wtedy trudno się z Panem niezgodzić.
 • @Oracz 08:38:31
  To z czyjej inicjatywy powastała Solidarność byłoby nieważne, gdyby owe 10 milionów zaczadzonych własną świadomością polityczną zachowało trzeźwość osądów, niestety, rozumu brakło i każdy chwytał swój skrawek sukna.
 • @interesariusz z PL 09:14:21
  Pisze Pan:
  "... czasem pisze Pan zrozumiałym językiem, ..."

  są sprawy prostsze, są trudniejsze. Stanowisko wobec głosowania korespondencyjnego, to wyraz chłodnej frontowej oceny swój-obcy. Martwię się, że poseł Janusz Sanocki nie czuje powagi chwili.

  Natomiast nowa architektura społecznej gospodarki rynkowej, o czym piszę w ostatnim tekście "e-Rynek telemedycyny" to problem super trudny.
  Ale też na tu i teraz. Absolutnie ...
  https://si.neon24.pl/post/154375,e-rynek-telemedycyny
 • List bardzo szlachetny w przekazie, tylko trafi na betonową głowę.
  Nic innego nie pozostaje jak tylko, by został utworzony niezależny Trybunał Ludowy i osądził tych wszystkich z pisu i głównie mściwego guru kaczynskiego, tych którzy dewastowali demokratyczny system w Polsce robiąc sobie kpiny ---

  --- z prawa i sprawiedliwości ❗

  A ironicznie przywłaszczyli sobie nazwę prawo i sprawiedliwość.

  Poza tym od kiedy to partia która zdobyła ~~ 30% głosów ma prawo do większości w parlamencie !
  Ten system jest od podstaw debilny, gdyż taki podział mandatów jest zaprzeczeniem demokracji i jej profanacją.

  Chcesz mieć większość to musisz miec 51% głosów wyborców a nie jakieś 30% i to jeszcze tylko z tych 45% ktorzy poszli i oddali swój głos.

  Polin to chory kraj nie tylko na wirusa ale na paranoje demokracji i sprawiedliwosci.

  Salution ✔
 • autor
  "Takich działań na szkodę państwa oraz ustaw wbrew Konstytucji - nie można Wam już NIGDY wybaczyć."

  Konstytucja jako dzieło Kwaśniewskiego & co. i to ma być coś, czego trzeba bronić?

  Panie Sanocki. No weź se Pan kup blaszkę i walnij się w czaszkę - jak to sugeruje jedna bardzo znana i wielce inteligentna posłanka.
 • 5*
  Panie pośle, Kaczor ze swoimi PiS-iorami posuną się do wszelkich łajdactw i nieuczciwości żeby członek Unii Wolności został prezydentem na drugą kadencję.
 • @Andrzej Madej 09:29:13
  "Martwię się, że poseł Janusz Sanocki nie czuje powagi chwili. "

  Niech się Pan o niego nie martwi, on rozumie sytuację znacznie lepiej od Pana.
 • @demonkracja 08:05:24
  Ale dla takich pisiorów jk brian siedzenie w chałupie jest jedynie słusznee i sprawieliwe, bo ich partia tak zadecydowała. Ja bym pisiorów blkolowałaa pod każdym artykułem i nie czytała ich indywidualnych wypocin.
 • @wercia 19:13:42
  1) Z racji służby nie grozi mi owo "siedzenie" i to przez 30 dni w mies.
  2) Bardzo dziękuję. Już wiem kto mi te kupki sadzi. Apage.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930