Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Wyborów być nie może!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

De facto mamy w Polsce wprowadzony stan wyjątkowy. Kandydaci do Urzędu Prezydenta, którzy poważnie traktują swoją rolę potencjalnego przywódcy narodu – powinni wycofać swoje kandydatury – jeśli termin głosowania nie zostanie przesunięty.

Wyborów być nie może!

De facto mamy w Polsce wprowadzony stan wyjątkowy.
No bo co to jest za stan prawny - kiedy minister zakazuje ludziom wychodzić z domu, ogranicza liczbę osób - uczestników mszy i zakazuje zebrań?
Co to miałoby być jeśli nie stan wyjątkowy przewidziany w Konstytucji, w rozdziale XI?

Jednak wprowadzenie stanu wyjątkowego oficjalnie ustawą miałoby poważne konsekwencje polityczne.

Przede wszystkim oznaczałoby przełożenie terminu wyborów prezydenckich na 90 dni po zakończeniu nadzwyczajnych okoliczności.
Rozwiązanie takie byłoby uczciwe i w pełni uzasadnione sytuacją w jakiej Polska się znalazła.
Jednak byłoby to niewygodne dla obecnego prezydenta i jego obozu politycznego.

Stąd PiS ewidentnie naginając prawo wprowadza rozwiązania stanu wyjątkowego - de facto, bez uchwalania odpowiedniej ustawy, która związałaby partii Jarosława Kaczyńskiego ręce.

Obserwujemy zatem gimnastykę PiS-u, który dokonuje kolejnych kroków, niedopuszczalnych w państwie prawa– jak choćby wprowadzona po cichu w ramach pakietu ustaw tzw. „tarczy antykryzysowej” , czy zmiana ordynacji wyborczej umożliwiająca głosowanie zdalne osobom poddanym kwarantannie i osobom po 60 roku życia.

I znów – gdyby w Polsce ogłoszono stan wyjątkowy taka zmiana po prostu byłaby konstytucyjnie zakazana. Podczas obowiązywania stanu wyjątkowego – mówi art. 228 Konstytucji nie może być zmieniana ani Konstytucja, ani ordynacja wyborcza.

Tymczasem partia Jarosława Kaczyńskiego postanowiła jakoś wybrnąć z sytuacji, w której z jednej strony
jej rząd umieszcza ludzi w kwarantannach, a z drugiej strony przysługuje im bezwzględnie prawo do głosowania.

Gdyby tej „protezy” nie zastosowano, każdy kogo poddano kwarantannie w dniu 10 maja mógłby zaskarżyć
wynik wyborów i w sposób oczywisty miałby rację.
Czy Sąd Najwyższy uznałby ten protest - trudno w Polsce powiedzieć – instytucje państwa zostały bowiem
już tak upartyjnione, że właściwie nie wiadomo czego się po sądach w takich politycznych sprawach spodziewać.

Niemniej tak oczywisty argument obywatela, że „były wybory a ja nie mogłem głosować, bo mam kwarantannę” – nie mógłby, ot tak sobie zostać odrzucony.

Stąd w jednej z dwustu poprawek głosowanej nocą ustawy o „tarczy” znalazła się jedna popraweczka, taka „techniczna” – jak mówią posłowie PiS – która istotnie zmienia sposób głosowania.

Słyszę, że tylko jeden z posłów PiS – Bartłomiej Wróblewski odważył się skrytykować działanie własnej partii w sprawie wyborów – pewnie dlatego, że jest wykładowcą prawa i głupio byłoby mu spojrzeć swoim studentom w oczy gdyby go o takie oczywiste obchodzenie prawa – zapytali.

Teraz czekam czy doktora Wróblewskiego kierownictwo PiS wyrzuci ze swoich szeregów czy też krytyka ujdzie mu płazem?

Jaki by nie był efekt personalny w tej sprawie, jasne jest, że w rzeczywistości mamy w Polsce stan wyjątkowy, wprowadzony bez przyjęcia stosownej ustawy. A to dlatego, że polityczne interesy sejmowej większości skłaniają partię władzy do omijania prawa w tym zakresie.

Czy to dobrze dla państwa polskiego?
Czy to uczy ludzi szacunku do praworządności?
Czy władza w ten sposób buduje swój autorytet?
Moim zdaniem absolutnie nie.

Są to działania szkodliwe dla państwa, czyli dla nas wszystkich.
Zapewne nie przyniosą też – na dłuższą metę – sukcesów PiS-owi.

Co jednak w tej sytuacji powinni zrobić politycy opozycji?
Moim zdaniem wszyscy kandydaci, którzy poważnie traktują swoją rolę potencjalnego przywódcy narodu –
powinni zagrozić wycofaniem swoich kandydatur – jeśli termin głosowania nie zostanie przesunięty.

Nie mają już dziś – na skutek restrykcji wprowadzonych przez rząd – możliwości prowadzenia kampanii –
stąd powinni sami zrezygnować z kandydowania w wyborach, które nie mogą być uczciwe.

A my obywatele?
My też nie powinniśmy zgadzać się na takie łamanie zasad, które nam uniemożliwiają rzetelną ocenę wszystkich kandydatów.

Tak więc jeśli PiS nie przesunie wyborów – to ja do głosowania 10 maja - bynajmniej się nie wybieram.
Zakładam kwarantannę!#


Janusz Sanocki – Poseł VIII Kadencji Sejmu
 

KOMENTARZE

 • wybory
  Dzien Dobry -Szanowny Panie
  moim zdaniem a przypuszczam , ze zdanie to podziela znaczna część moich rodakow te czy inne wybory tzw władz dawno straciły sens i udział w nich to taka sztuka dla sztuki . To czy bedzie jedna tura czy dwie czy to Bedzie Pan Duda czy inny kandydat dla wiekszosci z nas jest calkowicie obojetne . System wyborczy istniejacy w Polsce , ktory pozwala rzadzic jakiejs partii reprezentujacej circa 27 % ludnosci trudno nazwac demokratycznym . Nie trudno zauwazyc , "sluchajac " tuby propagandowej , ze " wladza " to rozumie , rozumie potrzebe akceptacji spolecznej troche szerszej niz ta w wiekszosci kupiona za dosc ciezko strawna kielbase wyborcza . Tak jest i z tymi nadchodzacymi wyborami , jakis procent uprawnionych wezmie w nich udzial . Powiedzmy 25 % , uwaza Pan , ze to bedzie prezydent " wszystkich Polakow " uwaza Pan , ze My Obywatele tego nie rozumiemy i nie dostrzegamy . Po co komu ta hucpa nie wiem , sa na dzisiaj wazniejsze sprawy dla nas Obywateli niz to Kto . Ktore programy przedstawiane przez kandydatow mozna ocenic w innej kategorii niz sf ? kto i jak posprzata ten burdel po wirusie ? Czy to w Polsce czy w Polin ktos musi placic podatki , ktos musi prowadzic , handel , produkcje , banki . Pana rozwiazanie nie pojscie\a na wybory dla mnie jest ok , tylko biorac pod uwage istniejacy system , daje malo nadzieji na zmiany . Ja mam 61 lat , mam mozliwosc emigracji , ale starych drzew sie nie przesadza . Zacisne zeby i dozyje do konca tu .Tylko po co ??????
 • a cóż to dla pisiorów jest łamanie prawa !
  Od początku kroczą drogą kłamstw, niszczenia, kumoterstwa, kolesiostwa oczeniania, zdrady, falszu i obłudy, represji, łamanie konstytucji, prawa... .

  1.kłamstwo o 2 wojnie światowej i smoleńskie... .
  2.niszczenie pamięci wyzwolicieli Polski i pomników, niszczenie armii... .
  3.kumoterstwo, stanowiska dla członków rodzin w różnych zarządach... .
  4.kolesiostwo, stanowiska dla kolesi, w TVPis, w wojsku... .
  5.oczernianie sędziów i opozycji , fabryka trroli... .
  6.zdrady, sprowadzenie do Polski obcych żołdaków na koszt polskiego podatnika i ustępstwa 447, oraz misje okupacyjne w Afganistanie i Iraku....
  7.fałszu i obłudy krytyka Katynia a tolerancja banderowskich zbrodni na Wołyniu i wspomaganie nielegalnego reżimu neobandery na Ukrainie.
  8.represje zmuszając ludzi do kwarantanny izolacji a zarazem organizowanie wyborów w czasie pandemii narażając tym samym ludzi na śmierć.
  9.łamanie konstytucji, prawa ... .
   
  Art. 38. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

  Art. 8.
  Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

  Art. 10.
  1.Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
  2.Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, 
  Władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, 
  3, Władzę sądowniczą sądy i trybunały.

  PiS i Duda wielokrotnie łamali prawo ... .
 • Do @Leonardo da Vinci 07:07:58
  Panie Leonardo pełna zgoda z tą 9 !

  1.kłamstwo o 2 wojnie światowej i smoleńskie... .
  2.niszczenie pamięci wyzwolicieli Polski i pomników, niszczenie armii... .
  3.kumoterstwo, stanowiska dla członków rodzin w różnych zarządach... .
  4.kolesiostwo, stanowiska dla kolesi, w TVPis, w wojsku... .
  5.oczernianie sędziów i opozycji , fabryka trroli... .
  6.zdrady, sprowadzenie do Polski obcych żołdaków na koszt polskiego podatnika i ustępstwa 447, oraz misje okupacyjne w Afganistanie i Iraku....
  7.fałszu i obłudy krytyka Katynia a tolerancja banderowskich zbrodni na Wołyniu i wspomaganie nielegalnego reżimu neobandery na Ukrainie.
  8.represje zmuszając ludzi do kwarantanny izolacji a zarazem organizowanie wyborów w czasie pandemii narażając tym samym ludzi na śmierć.
  9.łamanie konstytucji, prawa ...

  POLSKA BEZPIECZNA TO POLSKA NEUTRALNA !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • "Wyborów być nie może!"
  -------------
  Magdalenkowa ferajna - co to tam na stole menora sobie stała - jak dyby nigdy nic i nie stała ona tam sobie dla jaj - już wybrała. Wybrała!
  Wniosek?
  Nie ma absolutnie znaczenia - kiedy te w/w wybory pozwoli się skonsumować/zalegalizować tubylcom przy urnach aby tzw. demonkraturze - stało się zadość. Zadość!
 • @demonkracja 08:22:48
  J. Kaczyński: Zgodnie z konstytucją nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich. Konstytucyjnie rzecz biorąc nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich, a tym bardziej na rok, bo słyszę takie propozycje powiedział dzisiaj w Polskim Radiu prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Mamy z jednej strony tych, którzy chcą przestrzegać i tych, którzy wykorzystują to instrumentalnie i podporządkowują swoim interesom. To sytuacja zero-jedynkowa, my chcemy działać zgodnie z konstytucją i mam nadzieje, że sejm nam to dziś umożliwi dodał. Ludzie, którzy do niedawna, a także teraz powołują się na konstytucję, noszą napisy, często posługują się konstytucją jako książeczką, którą się pokazuje innym, jednocześnie konstytucji nie szanują. Zgodnie z konstytucją wybory prezydenckie powinny się odbyć, nie ma możliwości organizacji, musi być wprowadzony stan wyjątkowy, a zgodnie z konstytucja powinny być spełnione warunki, nie mogą być dziś spełnione. Konstytucyjnie rzecz biorąc nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich, a tym bardziej na rok, bo słyszę takie propozycje powiedział dzisiaj Jarosław Kaczyński, odpowiadając na pytanie o zarzuty opozycji w związku z planami zorganizowania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. To jest możliwe tylko wtedy, gdy będzie się uchwalało te stany [wyjątkowe] w tym celu, by odłożyć wybory. Nie ma takiej przesłanki w konstytucji, to będzie jej ewidentne złamanie. My nie chcemy złamać konstytucji, także chcemy jej przestrzegać w zakresie chronienie życia i zdrowia, ta propozycja [głosowania korespondencyjnego] chroni życie i zdrowie obywateli, zarówno dla tych, którzy w nich uczestniczą, jak i tych, które je organizują dodał prezes PiS. Mamy z jednej strony tych, którzy chcą przestrzegać i tych, którzy wykorzystują to instrumentalnie i podporządkowują swoim interesom. To sytuacja zero-jedynkowa, my chcemy działać zgodnie z konstytucją i mam nadzieje, że sejm nam to dziś umożliwi zaznaczył Kaczyński.                                                                
                                                                                                   
                                                                                                   
  Ps...Problem jest poważny. W chwili gdy skończy się prezydentura Dudy, opozycja powie, że w Polsce nie przestrzega się konstytucji nie ma prezydenta i poprosi Unię o przejęcie władzy. Ponadto jaką wiarygodność będzie miał prezydent, któremu skończyła się kadencja. Zachowanie terminu wyborów ma poważne znaczenie. Gdyby termin ten przełożono, a opozycja nie wypowiada się na kiedy,  padło by wówczas takie pytanie i powstałaby okazja do nowego zamieszania, bo nie dałoby się tego terminu zgodnie ustalić i toczyłaby się na ten temat niekończąca dyskusja. Nietrudno zgadnąć, że opozycja oczekuje na negatywne ekonomicznie skutki pandemii i odwrócenie sympatii politycznych od obecnego rządu. Tak więc, im gorzej, tym lepiej, tylko nie wiadomo, ja długo na te skutki przyjdzie poczekać i w jakim będą rozmiarze. Poza tym powstałby niebezpieczny precedens inicjujący dyskusje w zakresie terminu jakichkolwiek wyborów, a nawet ich ważności, a co więcej rozpętałoby się donosicielstwo do organów unijnych na łamanie konstytucji i praworządności. A unia bardzo chętnie ten temat podchwyci ,aby niepokorny kraj napiętnować i zdyscyplinować. Tu już o krok do stwierdzenia, że Polska sama rządzić się nie może i zasługuje jedynie na status jakiegoś tam landu, czy protektoratu pod rządami gubernatora. Prawo Murphy'ego mówi, że "jeśli sprawy mają jakąkolwiek szansę, by pójść źle... to pójdą.." To właśnie jest fatum Polski: W czasie kryzysu jakiś niewyżyty polityk nagle wyciąga swoje chorobliwe ambicje i torpeduje... Jakiś dziennikarz megaloman dodaje paliwa do pieca, agentura wyłazi z kątów, a ogłupiały liberalno-lewicowy elektorat idzie za nimi jak w dym... I Polska upada. Tak też może być i teraz, jeśli Kaczyński i lojalna Polsce ekipa się ugnie. A może być do tego zmuszona szantażem i brakiem innych możliwości. Wtedy pożyteczni idioci wyciągną z lamusa stare teksty targowiczan o "historycznej konieczności', a nasi sąsiedzi przygotują się szybko do rozbioru  ekonomicznego i kulturowego (a może i terytorialnego). Wydaje się, że właśnie jesteśmy świadkami początku końca pięcioletniego okresu naszej suwerenności. Nie pierwszy raz w historii. Da capo al fine. "Przesłanie Pana Cogito" znów staje się nagląco aktualne: "niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda dla szpiclów katów tchórzy, oni wygrają, pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę" Trzeba kolejny raz udać się na emigrację wewnętrzną. A kto nie popadł do końca w depresję to niech się modli do Maryi...
 • @kula Lis 69 09:44:23
  Ot, rabinackie wyjaśnienie. Stan nadzwyczajny wprowadzić i będzie poważnie. Zresztą, akurat Dudy nikt poważnie nie traktuje.
  Obecnie mamy nienazwany stan nadzwyczajny. Kandydaci powinni się wycofać, a niech Duda ma 99%. Byłaby katastrofa wizerunkowa, i tyle. Zresztą, wybory korespondencyjne? jak to zrobią? mam isć na pocztę, czy poczta przyjdzie do mnie? Ludzie w kwarantannie nie będą mogli zagłosować. Te wybory to będzie gwóźdź do trumny PiSu. Podważyć je będzie łatwo. Bo nie ma warunków do prowadzenia kampanii wyborczej. Tylko Duda to robi i to na koszt m.in. mój, a nie na koszt komitetu wyborczego.
  Śmieszy mnie to powoływanie się na Konstytucję przez Kaczelnika i jego pachołków. Żałosne to jest. Takich qrew to w Polsce przy korycie jeszcze chyba nie było. Nawet POpaprani tacy nie byli.
 • @kula Lis 69 09:44:23
  "J. Kaczyński: Zgodnie z konstytucją nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich. Konstytucyjnie rzecz biorąc nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich"

  Zgodnie z Konstytucją, w wypadku klęski żywiołowej jak trzęsienie ziemi, powódź czy epidemia ogłasza się stan klęski żywiołowej i przekłada wybory o trzy miesiące lub więcej.
 • @Wican 10:00:33
  "Te wybory to będzie gwóźdź do trumny PiSu. Podważyć je będzie łatwo."

  Nie będzie się dało wcale, bo nie będzie sędziów do tego.
 • @kula Lis 69 09:44:23
  "J. Kaczyński: Zgodnie z konstytucją nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich. Konstytucyjnie rzecz biorąc nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich"
  Albo Kaczyński jest kompletnym idiotą albo tylko rżnie głupa!
  Stawiam na drugą wersję.
 • @Wican 10:00:33
  Głosowanie korespondencyjne istnieje w kilku krajach Europy Zachodniej w tym w Niemczech. W wyborach do Bundestagu głos oddać można listownie. Głosowanie za pomocą listu wprowadzone zostało już w 1957 roku. Od tego momentu także osoby chore, niesprawne lub w danym dniu podróżujące mogły skorzystać z prawa głosu. Argumentem przemawiającym wówczas za taką reformą było zapewnienie prawa wyborczego wszystkim obywatelom. Po zmianach prawa wyborczego od 2009 roku każdy obywatel Niemiec ma prawo, bez podawania przyczyny, oddać głos za pomocą listu. W 1957 roku (kiedy było to możliwe po raz pierwszy) głosowało w ten sposób 4,9%, a w 1987 roku - 11,1%. W wyborach w 2009 roku skorzystało z tej możliwości 21,4% uprawnionych do głosowania. W 2013 było to 10.758.677, czyli 24,3% uprawnionych. Trudno jednak jednoznacznie scharakteryzować grupę wyborców listownych. Statystycznie częściej głosują listownie Niemcy z landów zachodnich niż wschodnich oraz mieszkańcy miast niż terenów wiejskich.
 • @Pedant 10:20:37
  A gdzie ja napisałem, że sędziowie to zrobią? CHodzi o gonienie króliczka i wciąż byłby podważany. I Duda też jest wrażliwy na opinie tzw. Zachodu
 • @Wican 11:04:29
  "A gdzie ja napisałem, że sędziowie to zrobią"

  Napisał Pan, że "podważyć je będzie łatwo" Jakim sposobem, jeśli poprzez sądy nie będzie się dało? Fukaniem, sapaniem i grożeniem palcem w bucie?
 • @kula Lis 69 11:05:39
  Nie zmienia się zasad gry w trakcie trwania owej gry. To klasyczna cywilizacja żydowska.
  A jak chcą to zorganizować? mam iść na pocztę? Dwa razy? Pierwszy raz po znaczek i kopertę. Kiedy dostanę kartę do głosowania? A jak mają zagłosować osoby będące w kwarantannie? A pacjenci zakaźnych szpitali? Zostaną pozbawieni czynnego prawa wyborczego. łamanie prawa to dla PiSu norma. Kaczyński to psychopata i nad grobem, ale ci młodsi będą ciągani. Liderów się nie rusza, ale pomniejszy plankton będzie musiał być rzucony na pożarcie.
  Mam nadzieję, że kandydaci opozycjni się wycofają.
  Tam gdzie istnieje glosowanie korespondencyjne, to nie pozbawia sie chorych czynnego prawa wyborczego. A tutaj to następuje. A ja nie wierzę PiSIorom przy liczeniu głosów. Skoro nawet w ministerstwach są urzędowi trolle, to w rzetelność pisiorskich urzędasów nie wierzę.
  Duda niech se wygra i uzyska 90%. Bedą mu to wypominać. A on jeszcze młody, a kompetencji żadnych. Na uczelniach jest skompromitowany, nikt popychadle poważnego stanowiska nie da. Może sierżant Daniels mu załatwi cieciówkę u siebie w firmie?
 • @Wican 10:00:33
  Wybory za dwa lata, a zatem wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat. RMF FM: To propozycja Jarosława Gowina.
  https://wpolityce.pl/polityka/494223-wybory-za-dwa-lata-rmf-fm-prezentuje-propozycje-gowina

  Ps...Podobno koronawirus atakuje układ nerwowy. Sądząc po tym co odpierdala Gowin, coraz bardziej przekonuje mnie ta teoria. Gowin, podaj przepisy konstytucji , które pozwalają na to co proponujesz. Dlaczego o dwa a nie pięć? Zapytam jeszcze raz, skoro o dwa to dlaczego właśnie nie o pięć? Wszyscy będą zadowoleni. Przede wszystkim opozycja. Będą mieli aż pięć lat na znalezienie dobrego kandydata. Jeżeli opozycja i Gowin nie chcą teraz wyborów prezydenckich to w takim razie ogłosić że Duda w maju zacznie drugą 5 letnią kadencję. Kolejne wybory dopiero w 2025. Koniec i kropka. Działanie Gowina i jego zdradzieckiej formacji można porównać do działania Giertycha i jego bandy zdrajców w 2007 roku. Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński potrafi uczyć się na błędach i nie dopuści do głosowania w Sejmie nad votum nieufności dla rządu, bo ludzie Gowina zagłosują za usunięciem PiS od władzy i za powrotem do władzy POstkomunistycznej bandy złodziei, oszustów, zdrajców i smoleńskich morderców. Jeśli JK nie usadzi gowinowców, to pozostaje jedynie stan wyjątkowy i to nie z powodu epidemii, lecz z powodu próby zamachu stanu i z zamknięciem do więzień wszystkich polityków i dziennikarzy z POstkomunistycznej mafii, którzy brali czynny udział w szkalowaniu i sabotowaniu rządu i Polski. Z wrzodami na dupie się nie dyskutuje, tylko się je wycina i to czym prędzej, tym lepiej. Kiedy patrzę na opozycję zdrajców i kablarzy i gdy widzę bredzenia i chęć zabłyśnięcia Gowina, myślę o …….nowej BEREZIE !
 • @Pedant 10:18:46
  Wybory w demokracji to rzecz najważniejsza. Jeśli raz je przesuniemy , pod byle pretekstem, to już nigdy nie odzyskają swojej wagi. Wszyscy mówią, że Gowin to facet, który cały czas próbuje się zbuntować. Jak akurat teraz w czasie pandemii zrobi rokosz wobec PRAWICY, nie będzie takiej możliwości, by NARÓD go za ten grzech nie rozliczył!
 • @kula Lis 69 11:30:53
  "Wybory w demokracji to rzecz najważniejsza. Jeśli raz je przesuniemy , pod byle pretekstem, to już nigdy nie odzyskają swojej wagi."

  Demokracja dla Pana, jest wtedy gdy rządzi Pana partia, zaś opozycja siedzi w nowej Berezie (sam Pan to przyznał).

  Poważnie mówiąc, w Konstytucji na wypadek klęski żywiołowej jak epidemia, jest przewidziany stan klęski żywiołowej zawierający przesunięcie wyborów o 3 miesiące.
 • @kula Lis 69 11:30:53
  "Wszyscy mówią, że Gowin to facet, który cały czas próbuje się zbuntować ... nie będzie takiej możliwości, by NARÓD go za ten grzech nie rozliczył!"

  A kim są ci "wszyscy"? I o jakim "NARODZIE" Pan mówi?
 • @kula Lis 69 11:27:24
  Dlaczego za 2 lata? Stan nadzwyczajny a potem kampania normalna. Obecnie opozycja powinna się wypiąć na wybory. Niech zostanie Duda i PiSIackie przydupasy: Żółtek, Jakubiak, Samborski (o ile tego dopuszczą, bo troszkę do 100 000 mu brakuje). Struktury PiSu pomagały im zbierać podpisy.
  Niech dopuszczą Panią Garland.
  Miałby Duda przeciwników, że hoho. Ja korespondencyjnie głosować nie zamierzam. Tylko lokal wyborczy. Nie wierzę w rzetelność.
  A jak opozycja chciałaby wcisnąć mężów zaufania? jak mogłaby to zrobić? Pisząc opozycja, nie mam na myśli Kidawy bo POPiS to jedna banda.
 • @kula Lis 69 11:30:53
  Bzdura. Ludzie i tak je olewają. A czy są najważniejsze? Byłyby, gdyby w Polsce był system typowo, matematycznie proporcjonalny bez kombinacji i bez progów.
 • @Pedant 11:40:19
  PiSiacki naród, czyli jakieś 20% społeczeństwa.
  Był naród nazistowski, jest banderowski, może być i PiSiacki
 • Wybory w obecnej sytuacji, będą
  niekonstytucyjne. Naruszone zostaną dwa przymiotniki co najmniej. Nie będą to wybory równe, ani powszechne. piSacy się zapętlili. Kaczelnik to psychopata i go na tym świecie kara żadna nie spotka.
  Ale młodsze PiSIory? W sumie mogą liczyć, ze następne wybory wygrają ich kolesie z PO, a ci krzywdy nie zrobią. najwyżej jakiegoś kozła ofiarnego się rzuci tłumowi. Ale w końcu system POPiSowy się zawali.
 • A co na to kaczy mózg ?
  Duda uczestniczył w łamaniu Konstytucji, sam naruszał jej zasady i legitymizuje naruszenia rządu. Oto dowody.

  Nieopublikowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego

  W latach 2015-2017 uchwalono kilka ustaw dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, których konstytucyjność była następnie sprawdzana przez TK, m.in. w wyrokach z 3 grudnia 2015 roku, sygn. K 34/15, z 9 grudnia 2015 roku, sygn. K 35/15 oraz 9 marca 2016 roku, sygn. K 47/15. Część przepisów tych ustaw uznano na niekonstytucyjne.

  Wyrok z 9 marca 2016 roku, który stwierdzał niekonstytucyjność w najszerszym zakresie, nigdy nie został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Beata Szydło, będąca wtedy Prezesem Rady Ministrów, odmówiła również publikacji dwóch innych orzeczeń TK zawierających rozstrzygnięcia niekorzystne dla rządu PiS, tj. wyroku z 11 sierpnia 2016 roku, sygn. K 39/16 oraz z 7 listopada 2016 roku, sygn. K 44/16. Kilka innych orzeczeń TK wydanych w latach 2016-2017 zostało opublikowanych ze znacznym opóźnieniem.

  Zgodnie z art. 190 ust. 2 Konstytucji orzeczenia TK „podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu”. Odmowa publikacji orzeczenia TK stanowi delikt konstytucyjny. Prezydent nie reagował, choć powinien czuwać nad przestrzeganiem Konstytucji.

  Niezaprzysiężenie sędziów TK

  Poprzedni Sejm VII kadencji wybrał 8 października 2015 roku pięciu nowych sędziów TK, choć miał prawo do obsadzenia jedynie trzech miejsc, które zwalniały się 6 listopada. Andrzej Duda nie zaprosił żadnego z pięciu sędziów na odebranie ślubowania.

  Sejm VIII kadencji, w którym samodzielną większość ma PiS, uchwalił nieważność uchwał  z 8 października, a następnie 2 grudnia wybrał pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Andrzej Duda zaprzysiągł ich jeszcze tej samej nocy.

  W wyroku z 3 grudnia 2015 Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że prezydent  ma „obowiązek niezwłocznego odebrania ślubowania od sędziego Trybunału wybranego przez Sejm”.  Zgadza się z tym prezydent, który w 4 grudnia 2015 roku w programie „Kawa na ławę” powiedział:

  „Panie redaktorze, jeżeli chodzi o przyjmowanie ślubowania od sędziów. Prezydent Rzeczypospolitej przyjmuje ślubowanie od sędziów, którzy zostali wybrani przez Sejm, tak? Nie ma innej możliwości i nie ma możliwości jakiejkolwiek weryfikacji tych uchwał”.

  Czym potwierdził bezprawność swojego działania w przypadku nie odebrania ślubów od sędziów wybranych 8 października. Nie zrobił tego do dziś, więc nie są oni dopuszczeni do orzekania. W wyroku z 3 grudnia 2015 roku TK stwierdził również konstytucyjność wyboru trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji (Romana Hausera, Krzysztofa Ślebzaka i Andrzeja Jakubeckiego). Oznacza to, że trzech sędziów wybranych przez PiS to tzw. „dublerzy” – według TK ich wybór nie ma skutków prawnych.

  Zgodnie z Konstytucją – i wyrokiem TK, który podał wykładnię jej przepisów –

  prezydent nie mógł nie przyjąć ślubowania od trzech sędziów prawidłowo wybranych przez poprzedni Sejm. Nie było mu także wolno przyjąć ślubowania od sędziów-dublerów. Złamał Konstytucję, zamiast czuwać nad jej przestrzeganiem, w dodatku wykazując się gorliwością wobec sejmowej większości.

  Podczas dokonywania zmian w Trybunale Konstytucyjnym, Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa, a także podczas prac nad ustawą o ustroju sądów powszechnych,

  PiS i Andrzej Duda złamali co najmniej 13 artykułów Konstytucji, niektóre wielokrotnie – twierdzi senacki zespół ds. monitorowania praworządności.
 • @Pedant 11:40:19 o Polskim, Polakach.
  Gowin… już jest skończony. Zapisał się do niemieckiej drużyny Tuska. I niech ktoś to wreszcie powie. Gowin jest najsłabszym ogniwem w zjednoczonej prawicy. Nie specjalnie garnie się do pracy. Raczej leniwy. Gdzie on do takiej harówki? Jest nadto niepewny, śliski. Ciekawe, czy Gowin da się kupić, za stołek premiera? Wyobraźmy sobie go na miejscu Mateusza Morawieckiego to aż zimno mi po plecach przeleciało. Polska z dykty wróciłaby po trupach Gowina i PO na koronawirusie. To my Polacy w krwawej rewolucji jaka wówczas wybuchnie w Polsce odsuniemy was raz na zawsze komuniści i złodzieje. Gowin jest za głupi byśmy chcieli go na premiera Polski.
 • @Pedant 11:40:19
  Jeżeli PiS jest w stanie wyłuskać paru posłów z opozycji (kukizy?) i podzielić Porozumienie, to może kontynuować rządy bez Gowina, co wyjdzie tylko na dobre (szczególnie szkolnictwu wyższemu). Oni z PO, lewactwa wszystko zrobią by Polskę zniszczyć! No wszystko! Ludzie, chcecie umierać na ulicy to ich wybierajcie, popierajcie! Wasza wola. Jak chcecie zdrowia i Polski, to popierajcie mądrych, nie cwaniaków.
 • @Wican 12:13:43
  Teraz odkryłeś się więc ja ciebie psychopatą nazwę.
 • @Pedant 11:40:19
  Każdy wyborca, nawet nieświadomie, tworzy na własny użytek portret psychologiczny kluczowych polityków. W moim portrecie psychologicznym Gowina jasno widać, że dałby się on skorumpować targowicy za stanowisko premiera w ich rządzie. Gowin i pomiot ubeka i koperciarz Grodzki to ten sam typ człowieka. PiS popełniło błąd dopuszczając ludzi Gowina na swoje listy wyborcze. Bez tych ludzi PiS uzyskałby dokładnie taki sam wynik wyborczy. Obywatele głosowali na PiS. Z Gowina nigdy nie wyjdzie UW i PO... Wiadomo to było jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Czy naprawdę okaże się zdrajcą? Czy stanowisko premiera okaże się dlań cenniejsze niż dobro ojczyzny i porządek konstytucyjny?.. Niestety, myślę, że tak.
 • @kula Lis 69 13:53:42
  A ty się zakryłeś.
 • Głosowanie przy pomocy Poczty powiadacie, fajnie, fajnie...
  https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2018/01/Poczta-i-Daniels.jpg

  zdjęcie za:
  https://www.ekspedyt.org/2018/02/21/kto-jeszcze-wierzy-w-jonnyego-danielsa/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930