Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Kłamstwo was zniewoli! Posłuchajcie tylko TVP!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wolność polityczna -nie da się oddzielić od prawdy w życiu publicznym. Propaganda uniemożliwiająca prawdziwą ocenę faktów wyklucza także wolny wybór.

Kłamstwo was zniewoli! Posłuchajcie tylko TVP!

TVP - Telewizja Polska; jako instytucja publiczna - utrzymywana jest z podatków pobieranych od wszystkich obywateli. I tych co głosują na PiS, i tych co na Platformę. I tych co głosują na nikogo.
Misją mediów publicznych jest realizacja wolności słowa, a także prawa obywateli do informacji.

Misji powinna pilnować Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – konstytucyjny organ, którego zadaniem jest stać
„na straży interesu publicznego” – o czym mówi art. 213 Konstytucji.
Skoro zatem media publiczne mają realizować interes publiczny, a „publiczność” polska jest politycznie zróżnicowana to i przekaz medialny powinien być zróżnicowany, czyli obiektywny.

Tymczasem od kiedy media publiczne zostały w kadencji 2015-2019 podporządkowane Radzie Mediów Narodowych, wybieranej politycznie przez Sejm, o żadnej „różnorodności” czy pluraliźmie nie ma tam co marzyć. Widać to szczególnie w okresie kampanii wyborczej, którą obecnie przeżywamy.

Urzędujący prezydent reprezentant partii rządzącej przedstawiany jest w polskiej telewizji i radiu - wedle wzorca rumuńskiej telewizji za czasów Caucescu. Andrzej Duda wychylający się do Polaka z ekranu TVP to wzór cnót obywatelskich, patriota, mędrzec, troskliwy ojciec Narodu; no i taki prezydent, co to o żołnierzach wyklętych pamięta i o emerytach nie zapomni.
Wad Pan Prezydent Andrzej Duda nie ma żadnych, w odróżnieniu do jego konkurentów.

Konkurenci Andrzeja Dudy do urzędu Prezydenta RP pokazywani w TVP, to z gruntu podejrzane albo i śmieszne okrutnie indywidua. Kidawa ledwie czyta z kartki, Kosiniak podnosił wiek emerytalny, a pozostali...wogóle nie zasługują na poważne traktowanie. I...jeśli nawet programy publicystyczne nie domalują czarnej gęby temu i owemu politykowi opozycji - to zrobią to prześmiewcy w programie satyrycznym -
(Patrz: „W tyle wizji”).

I tak oto widz polskiej TVP i słuchacz polskiego radia 24 godziny na dobę dostaje przekaz czarno-biały, w którym „Andrzej Duda jest cacy, a Opozycja jest beee!”

Jest jasne, że taki przekaz z gruntu nie może być prawdziwy. Nikt nie jest bowiem doskonały.
Nie jestem zwolennikiem Platformy Obywatelskiej, w wyborach 2015 r. w II turze głosowałem na Andrzeja Dudę, ale dziś, po pięciu latach prezydentury mogę wyliczyć całą listę politycznych błędów obecnego prezydenta - wskazać na jego brak samodzielności, czy na rażący brak kompetencji kiedy ów doktor prawa proponował wpisanie do Konstytucji wieku emerytalnego!

Także cechy charakteru obecnego prezydenta nadają się z łatwością do obśmiania, co zauważył znakomity
autor kabaretowy Robert Górski tworząc prześmiewczy serial pt. „Ucho Prezesa”.

Serialowy prezydent - niejaki pan Adrian pokornie czeka pod gabinetem prezesa (w domyśle Kaczyńskiego)
aż go wezwą i ani mu w głowie wykazać się jakąkolwiek samodzielnością.
Rola Adriana na dobre przylgnęła do Andrzeja Dudy na tyle, że jeden z jego konkurentów zapowiada...-
że „nie pozwoli z siebie zrobić pana Adriana”.

Serial „Ucho Prezesa” cieszy się ogromną popularnością w internecie, ale do publicznej telewizji jakoś się nie przedarł. Jakże tak wyśmiewać Andrzeja Dudę? Wyśmiewać to można, albo i nawet trzeba jego konkurentów: Kosiniaka, Kidawą i innych.

Każdy program publicystyczny w TVP jest stronniczy – prowadzący dziennikarze przerywają rozmówcom reprezentującym partie opozycyjne, i odwrotnie - wręcz podlizują się politykom z obozu rządzącego.

Nie trzeba wielkiej wnikliwości, żeby zobaczyć że w przypadku mediów publicznych pod rządami PiS mamy
do czynienia nie z rzetelnym, bezstronnym dziennikarstwem ale z pro-rządową propagandą nie liczącą się z kryterium bezstronności i prawdy. Taka propaganda wykorzystująca monopol władzy, to w swej istocie instrumentalne kłamstwo służące utrzymaniu władzy w warunkach formalnie demokratycznych.

Wolność polityczna nie da się bowiem oddzielić od prawdy w życiu publicznym.
Propaganda uniemożliwiająca prawdziwą ocenę faktów wyklucza także wolny wybór.
Za czasów komuny do pozbawiania obywateli informacji służyła cenzura.

Jak obecnie dobrze widać - dzisiaj nie jest ona nawet potrzebna.

Janusz Sanocki – Poseł VIII Kadencji
 

KOMENTARZE

 • K M! K M! K M!
  Trzzeba też wychwalać pod niebiosa tych co nas kompletnie ograbili z ciężko wypracowanego dorobku czterdziesu lat poprzedzających tak zw. "transformację". K M!
 • Obiektywne oceny są możliwe wyłącznie w trybie porównań.
  Brakuje mi porównania TVP PISu z TVP Platformy albo z innymi mediami PO (prywatnymi).
  Ocen bez "tła" nie są obiektywne.

  Moim zdaniem TVP PISu jest polityczna i koncentruje się na pokazywaniu kłamstw manipulacji, niekonsekwencji totalnej opozycji.
  Z drugiej strony pokazuje sztandarowe (i słuszne bo socjalne) reformy PISu .

  Jedynie forma jest wkurzająca bo nie można cały dzień w kółko powtarzać jednej choćby i słusznej informacji...a TVP Pis to robi na okrągło. To jest istne bombardowanie dywanowe choćby nawet i słusznymi, prawdziwymi informacjami... poza jednym wyjątkiem... polityki zagranicznej i historycznej...tam kłamstwa lecą na okrągło.

  Forma nachalna wkurzająca, sadystyczna ale treść najczęściej przystaje do rzeczywistości... to opozycja jest skrajnie wredna obłudna, fałszywa, niekonsekwentna, kłamliwa.

  Natomiast media opozycyjne są do szpiku kości zakłamane i powtarzają kłamstwa na temat PISu jak prawdy objawiony ..te media okłamują Polaków.... w zakresie polityki zagranicznej i historycznej te media kłamią tak jak PIS.

  PIS powinien zmienić prezesa TVP na mniej gorliwego aby TVP stała się mniej nachalna ... by kluczowe informacje były przekazywane w kilku głównych audycjach politycznych ale nie na okrągło przez 24 godziny na dobę... to jakaś dewiacja ześwirowanie Prezesa TVP.
 • Czyżby Autor jeszcze
  nie raczył załapać - o co chodzi w tej, tzw. demonkraturze?
  Szatański świat - to tzw. demonkratora. Tzw. demonkratura z kolei - to rzeczywistość podstawiona ludziom przez dzieci Złego - a oparta o totalne kłamstwo i wrodzoną ułomność ludzką.
  Wszelka prawda a co dopiero prawda podawana przez jakiekolwiek liczące się media - jest dla tzw. demonkratury tym - czy jest łyżka dziegciu dla beczki miodu.
  Wniosek?
  Jeżeli nawet BBC przerobiono na szatańskie odchody - to o czym my tutaj mówimy. To co? Autor chce hienę nauczyć pożerać trawę - a tzw. demonkraturze chce przyprawić ludzka twarz?
  Na koniec - Don Kichot już dokazywał - więc nie ma potrzeby aby Autor dosiadał w dobrej wierze - a jakże - jego konia - a do reki brał jego broń i naprzód. Naprzód nie tyle na wiatraki - co tym razem na tzw. demonkraturę z TVP na jej fasadzie.
 • @Oscar 08:21:02
  Prywaciarz z telewizją może robić co chce. A publiczna, powinna taką być. A tu prostacka, chamska propaganda. Programy rozrywkowe dla ludzi o poziomie imbecyli. I są reklamy w TVP. Prywatne stacje mogą utrzymać sie bez środków publicznych, a TVP nie może? Cóz, Kurski i PiSdzielcy nie wydają swoich pieniędzy, tylko nasze. Czyli ich nie zarobili. Wiadomosci i TVPdezINFO obrażają moją inteligencję. Ale być może PiSiory to po prostu elemenet przekupny. Sprzeda ojczyznę za 500+. Wszak trzeba będzie to spłacić. Do tego ponad 300 miliardów dla Żydów, które pewnie już spłacamy, acz nie wprost. Wyborcy PiS to wspólnicy tego, że surowce idą w obce ręce, amerykańskie firmy są zwalniane z podatków, woda trafia w obce ręce, że przepłacamy za zbędny sprzęt wojskowy... I za co to? Za to, że Trump poklepie Gumisia po pleckach? ZDRADA, PO STOKROĆ ZDRADA.
  Wspólnikami tych zdrajców są miliony Polaków, inne miliony głosują na innych zdrajców, ale jednak są mniej przekupni.
 • @Wican 09:08:53
  Nie zgadzam się że prywaciarz ze swoją TV może robić co chce.
  TV to broń masowego rażenia i żaden prywaciarz taka bronią bez kontroli państw nie powinien dysponować... podobnie jak producent żywności...
  podobnie jak lekarz..
  Prywaciarze są jak k..wy.. za pieniądze gotowi są na wszystko w tym na każde świństwo (o ile nie ma wielkiego ryzyka).. a to źle dla ludzi.
  Prywatna TV jako broń masowego rażenia nie za dużych móżdżków Polaków powinna być pod ścisła kontrolą Państwa... przynajmniej w dziedzinie polityki... najlepiej gdyby obowiązywał zakaz uprawiania polityki w mediach prywatnych (bo tam każdy pogląd można sobie kupić za pieniądze) a monopol na uprawianie Polityki powinno mieć Państwo .. z tym że jako obowiązek utrzymywania opozycyjnego kanału w którym za treści programu odpowiada wyłącznie opozycja a TVP odpowiada za techniczną stronę programu (pomieszczenia, kamery obsługa, emisja). Program opozycyjnego kanału układa opozycja (wszystkie frakcje) a najlepiej gdyby każda frakcja polityczna miała swój program na kanale opozycyjnym.
  Prywaciarze są jak k..wy za pieniądze zrobią wszystko, każde świństwo zrobią takich trzeba wyłączyć z debaty publicznej... niech zarabiają na rozrywce, na reklamach ... na programach sensacyjnych, na sporcie..
  ale nie na polityce, historii, gospodarce...
 • @Oscar 09:50:59
  Zgadzam się że programy rozrywkowe w TVP (w większości) są dla idiotów a wręcz idioto twórcze... a powinny być kształcące twórcze, rozwijające...
  kogo interesują handlarze starzyzną w USA ...
  kogo interesuje wycinka drewna w USA, pomoc drogowa w USA ..itp to programy dla idiotów... podobnie jak handlarze domami w USA.. lombardy w USA...
  Facet który to wprowadził do TVP jest wrogiem Narodu Polskiego...kopa w d..pę takiemu..
 • @demonkracja 08:58:15
  Ty to pewnie byś chciał władzy demonów? Przepraszam za takie pytanie ale przez nick to chyba się z czymś utożsamiamy?
 • @dolby 08:05:54
  //to się ją wyłącza i słucha ulubionej muzyki. //
  Są jeszcze ciekawe kanały np. na you tube (choć i tam cenzura coraz większa). Można posłuchać wywiadów czy wykładów... Jest jeszcze na szczęście trochę mądrych ludzi. Mam nadzieję zresztą, że zawsze będą...
 • Bez przesady
  Każdy rozumny człowiek rozpoznaje i zdaje sobie sprawę z propagandy telewizji publicznej. Gdy jest przeciwnikiem obecnej władzy, ta prymitywna propaganda nic w tym nie zmienia, wręcz przeciwnie. Gdy jest zwolennikiem, to TVP i tak nic w tym nie pomoże. Tak czy owak, to nie telewizja sprawia, że PIS ma takie poparcie społeczne, jakie ma. Przyczyna jego "sukcesu" leży gdzie indziej. Moim zdaniem problem polega na braku alternatywy, czyli byle jakiej opozycji. A to już nie wina PIS-u.

  Każdy Polak ma wybór. Jest tyle kanałów telewizyjnych, że nikt normalny tego wszystkiego nie przetrawi. Najprostszym sposobem zmiany w mediach publicznych jest zmiana jaśnie nam panujących. Gdy jednak ma się za krótkie łapki, żeby to zrobić, nie trzeba od razu lamentować na telewizję publiczną.

  Telewizja publiczna (media publiczne) ma przedstawiać punkt widzenia rządzących. TVP to robi. Inne punkty widzenia przedstawiają inne media. Na tym to polega.
 • Autor
  TVPiS, to TV-eskimosów i dla eskimosów
 • mysz, która chciała ryknąć, a miałknęła
  a teraz ujada, ujada, ujada

  stronniczość TVPiS jest do zaakceptowania, a to z tego powodu, że odkłamują stare idiotyzmy,

  jej nachalność nie służy sprawie, czego żałuję,

  ale lepsza taka, niż poprzednia, i prywatne szczekaczki, sączące kłamstwa do umysłów
 • Przypominam Panu byłemu posłowi, na szczęście byłemu, na szczęście dla nas wszystkich,
  że tuskowa TVP pokazywała w czasie przemówienia śp prezydenta, nie jego twarz, tylko buty, nie pierwszej świeżości.

  Zawsze byłem przeciwnikiem śp. LK, ale kocham go za te buty, które tusklandia wyszydzała.
 • @Oscar 08:21:02 podzielam
  "Jedynie forma jest wkurzająca bo nie można cały dzień w kółko powtarzać jednej choćby i słusznej informacji...a TVP Pis to robi na okrągło. To jest istne bombardowanie dywanowe choćby nawet i słusznymi, prawdziwymi informacjami... poza jednym wyjątkiem... polityki zagranicznej i historycznej...tam kłamstwa lecą na okrągło."

  tyle, że zamiast zmieniać prezesa, trzeba go na tydzień karnie posadzić przed telewizorem, i wystarczy.
 • @Wican 09:08:53
  Nie, prywaciaż z TV nie może robić co chce, podobnie jak i Pan nie może mówić, co chce.

  Programy rozrywkowe dla imbecyli to moda światowa, od hegemona.

  Czy pieniądze zarobione przez prywatne stacje są zarobione uczciwie? To może numer na wnuczka też jest w porządku?

  Komu postawiono warunek, albo 500+, albo ojczyzna?

  Jak można mówić, że ludzie sprzedali kraj za 500+, ponieważ głosowali na tych, którzy obiecali im PRZEŻYCIE, zamiast głosować na bandytów i złodziei?

  Wszyscy Polacy są współwinni temu, że dobra narodowe zostały wyprzedane za grosze.

  Czy Polacy mają jakiś wybór, czy tylko do wyboru samych zdrajców?
 • @Oscar 09:50:59
  Lekka przesada, oczywiście zgoda, że nie może być zgody na mieszanie obywatelom w głowach przy pomocy kłamstwa i manipulacji,

  jednak to nie państwo winno kotrolować prywatne TV, ale sądy. Z oskarżenia publicznego.
 • @Oscar 09:55:04
  Jesteśmy krajem okupowanym, i nie mamy wyboru. Ponadto, każdy Polak chciałby zostać jankesem, co widać po jego mowie, w której nie stroni od używania amerykańskiego słownictwa, składni, powiedzonek, a nawet okrzyków.
 • @Franek Ganek 10:11:41
  trzeba było rozwijać własne youtube.

  A tak albo cenzura CIA, albo chinoli.
 • @rumpelsiltskin 11:50:40
  Przeciwnie, PiS ma tak małe poparcie społeczne, bo ludziom stoi w gardle owa propaganda, zbyt nachalna, i zbyt wszechobecna.

  Z drugiej strony, kto ma wyjaśniać ludziom kłamstwa opozycji? Dlaczego nikt nie narzeka na nieustanny potok oszczerstw i idiotyzmów?
 • @Pyra z Wildy 11:56:41
  Nawet jak używasz terminu "eskimos" w przenośnym znaczeniu, to i tak nie masz racji.
 • @interesariusz z PL 12:54:06
  //trzeba było rozwijać własne youtube.

  A tak albo cenzura CIA, albo chinoli.//

  Nazwy nie pamiętam ale dużą konkurencję robi rosyjskie "cuś podobnego"...
 • @Franek Ganek 10:08:29
  ---------
  "Ty to pewnie byś chciał władzy demonów? Przepraszam za takie pytanie ale przez nick to chyba się z czymś utożsamiamy?"
  ---------
  Tzw. demonkratura - to jest właśnie władza demonów - i chcę to uświadomić innym - i nic więcej.
  Natomiast Andrew da się wodzić za nos swojemu otoczeniu jak małe dziecko. Kto jest przy korycie - bierze i TVP - i tak było zawsze w ten tzw. demonkraturze. Przecież pamiętamy stronniczość do bólu TVP pod rządami PO, PSL.
  Wniosek?
  Cała zadyma z dotacją budżetową TVP - i potem tańce na linie Andrew'a z tym związane - świadczą o tym, że Andrew nie jest za mądry - no chyba, że mamy jakąś koronkowa akcję - której dopiero finał może przysporzyć Andrzejkowi wyborców.
 • @Oscar 09:50:59
  Jeżeli chcesz ograniczać prawo własności prywaciarzowi od TV to ja postuluję aby samochodami też nie dysponowqać wedle własnego widzimisię. To też może być broń. Nawet zabijająca.
  Ale tak prymitywnej TVP to nie pamiętam. Dno, gdy idzie o poziom, a do tego wyjątkowo prostacka propaganda, ale widocznie wyborcy PiS to w większości sprzedajne prostaki (nie mylić z ludźmi prostymi). Bo chyba jakieś badania robiono? I do takich prostaków TVP swój przekaz kieruje. I nawet jakby traciło finansowo, to zawsze patroni polityczni po zbójecku zabiorą kasę podatnikom i prymitywom qrewskim przekażą. Natomiast prywaciarz ryzykuje własnymi pieniędzmi
 • @interesariusz z PL 12:49:36
  Ale z ciebie relatywiosta. Bo gdzieś "biją Murzynów" to tutaj ma być tak samo? I chciałbyś kontrolować czyjąś własność? To ja chciałbym mieć wpływ na twój samochód albo chociaż rower. Skoro kwestionujesz prawa właścicieleskie to bądź konsekwentny, a nie po żydowsku "etyka sytuacyjna"
 • @demonkracja 13:13:31
  W porządku...
 • @Wican 15:59:05
  Kierowców obowiązują surowe przepisy ruchu drogowego.. nie można jeździć jak się chce (araby mogą).
  TV to jednak narzędzie które może ogłupiać masowo ludzi (oglądaczy) np siać nienawiść, panikę, błędne przekonania, kłamstwa ...
  a to jest nakłanianie do podejmowania niekorzystnych dla ludzi decyzji co do swojego życia.

  TVP robi to wszystko ale w zgodzie z wolą Narodu bo reprezentuje władze a władze powołuje Naród (to teoria demokracji).

  Prywaciarz reprezentuje swoje interesy i jest jak k..wa można go kupić
  a kupić mogą ci co mają pieniądze niekoniecznie z Polski, niekoniecznie kochający Polaków...może wrogowie Polski ...przestępcy..mafia...

  Taka sprzedajna (bo prywatna) k..wa posiadając moc masowego czesania rozumków Narodu nie powinna działać w dziedzinie polityki, gospodarki...

  Prywatne media to jedna z wielu pętli zaciśnięta na szyi Narodu Polskiego.
  Media opozycyjne tak ale wyłącznie w ramach Polskiej TV jako np. kanał opozycyjny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930