Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Wolny Harry - co dalej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polski Rząd obiecał dać emerytom 5 miliardów, tuż przed wyborami prezydenckimi... Oczywiście, aby dać emerytom Rząd musi najpierw zabrać Polakom ok. 7 mld; bo trzeba przecież opłacić działanie rządu i jego urzędników, którzy "robią wszystkim dobrze".

Wolny Harry - a co dalej? I kogo to obchodzi?

Brytyjski książę Harry i jego amerykańska żona Meghan zrezygnowali ze statusu członków rodziny królewskiej. Nie chcą już pensji od brytyjskiego rządu, sami będą zarabiać na swoje "skromniutkie" utrzymanie.

Oczywiście "skromność" monarchów - nawet po abdykacji kosztuje państwo miliony.

My, Polacy coś o tym wiemy, bo jak nasz ostatni król - Stanisław August Poniatowski abdykował po rozbiorach
- caryca, która wzięła go na utrzymanie musiała spłacić jego wielomilionowe długi.
Jakby ten "miłośnik sztuki" wydał więcej na armaty, a mniej na aktorki, to pewnie wygralibyśmy wojnę z Rosją, Konstytucja 3 Maja by się utrzymała i nie musiałby - gamoń - abdykować.
Ale co zrobić?

Nie mieliśmy w zasadzie szczęścia do monarchów. Jak nie nadmiernie pobożny Zygmunt, to zbyt rozrzutny ten własnie Stasiek, nam się zdarzył. Finał zna każdy - słabość państwa i w końcu rozbiory. I koniec Polski?

Po odzyskaniu niepodległości mamy „republikę”, ale i tak często się zastanawiam - czy ta zmiana formy rządów poprawiła ich jakość. Spędziłem w środę dwie godziny w Sejmie słuchając wystąpień posłów, oświadczenia premiera i doszedłem do wniosku, że są pewne dobre strony sytuacji, w której nie muszę już tego cyrku oglądać.

Tak, polityka to z gruntu podejrzane zajęcie, ale czy może być poważnie traktowane państwo, które najpierw nie wie, że jego główny sojusznik podjął decyzję zabicia generała innego kraju, a potem wprost uważa, że nic się nie stało i że nasi żołnierze pozostaną na misji zagranicznej w podminowanym regionie, w którym nie mamy żadnych, ale to żadnych interesów - "dopóki sojusznicy tak zadecydują".

Sprawy zagranicznej polityki to jedno, a tzw. polityka wewnętrzna to druga płaszczyzna, na której polskie państwo nie potrafi znaleźć choćby minimum równowagi.
Najpierw wchodzimy do Unii, po to by teraz, protestować przeciwko przyjazdowi do Polski tzw. Komisji Weneckiej nadzorującej przestrzeganie prawa w państwach członkowskich.
W ogóle uważamy, że Unia powinna siedzieć cicho i nie wtrącać się w nasze sprawy, tylko forsę dawać.

No to po co było podpisywać te Pakty Lizbońskie, które ograniczają suwerenność państw narodowych?
A przypomnę, że podpisał je nie kto inny jak nieżyjący już prezydent Lech Kaczyński.

W dziedzinie narodowej ekonomiki rząd zapowiada przyznanie emerytom dodatkowego wynagrodzenia.
Jakoś tak - zapewne przypadkiem - pierwsza emerycka trzynastka w tym roku zostanie wypłacona w kwietniu, miesiąc przed wyborami prezydenckimi.
No fajnie - kto by się nie ucieszył z tego, że rząd mu kapnie tysiąc złotych?
Nawet opozycja popiera ten projekt (wiadomo-wybory). Ale w normalnym państwie obywatele nie muszą oczekiwać łaski rządu, tylko sami sobie wypracowują emerytury - bo jak zauważyła niegdyś premier
Wielkiej Brytanii Małgorzata Thatcher - "rząd nie ma swoich pieniędzy".

A zatem, żeby rząd dał emerytom 5 miliardów, musi zabrać wszystkim Polakom (emerytom też) jakieś 7 mld,
bo jeszcze trzeba przecież opłacić działanie rządu i jego urzędników, którzy "robią wszystkim dobrze".
Głośno, przed wyborami - dają, a po cichu codziennie zabierają, na to co mają dać i jeszcze na swoje utrzymanie.

W Anglii książę Harry i jego żona rezygnują z dobrodziejstwa rządowej pensji, a jednym z głównych powodów ich decyzji jest to, że jako prywatni celebryci zarobią kilka razy więcej.

Do tej pory - jako członkom rodziny królewskiej - nie wolno im było czerpać dochodów z reklam.
Teraz nic ich nie będzie ograniczało i liczą, że jako najsławniejsi celebryci zarobią znacznie więcej.
Biedni polscy emeryci zdołowani wieloletnim socjalizmem, oczywiście tego wyboru nie mają.
Rząd daje jałmużnę - będą się cieszyć.
A wiedza, że forsa nie spada z nieba i bogactwo bierze się z pracy; nie z zasiłków i jałmużny -
jakoś się w naszym kraju nie przyjęła.

"Za króla Sasa - jedz, pij i popuszczaj pasa" - mawiała polska szlachta zadowolona z łaskawości i rozrzutności królów z Saksonii.
A to, że państwo upadło w wyniku półwiecza takich rządów - a kogo to obchodziło?
Coś mi mówi, że era saskich porządków jakby się w Polsce powtarzała.

Janusz Sanocki - były poseł
 

KOMENTARZE

 • "Coś mi mówi, że era saskich porządków jakby się w Polsce powtarzała."
  ------------
  Nie musi się powtarzać - bo to jest kontynuacja. Najpierw zabory - potem tzw. bękart wersalski pod ścisłym nadzorem co to po jego trupie miała przejść nawała bolszewicka - potem metodyczne mordowanie mądrzejszych Polaków - następnie eksperyment z powszechną nacjonalizacją zwany komuną moskiewską - a teraz kontynuacja pod skrzydłami komuny "brukselskiej" - gdzie dla ludzkości bramą do Piekła jest tym razem - męski odbyt - udekorowany laurowym wieńcem.
  Wniosek?
  Kontynuacja szalonego tańca z siarczystym przytupem na trupie Polski - przez czarci pomiot - trwa!
 • Poseł powinien rozumieć po co Narodowi jest Państwo.
  Podpowiem...
  rolą państwa jako sługi Narodu jest takie sterowanie rozwojem gospodarczym by narodowi żyło się jak najlepiej.
  Gospodarki nie wolno zostawić w rękach "narodu.. bo natychmiast z narody wyłonią się "elyty" najbardziej skutecznych "biznesmenów" którzy po trupach Narodu będą wspinali się jako oligarchowie do władzy nad państwem czyli nad Narodem.
  Praktycznie nie ma biznesmenów którzy troszczą się o naród ..praktycznie 100% biznesmenów troszczy się o swoje zyski a to oznacza wyzysk pracowniczy na wielką skalę... i gospodarkę rabunkową gdzie się tylko da (rabunek pracowniczy, konsumencki, środowiskowy i wprost bandycki).

  Naród powołuje państwo by taki skutkom się przeciwstawiać...
  A więc państwo wprowadza prawo które wymienione rabunki ograniczają co oczywiście doprowadza do wściekłości biznesmenów.
  Państwo podatkami gromadzi pewien strumień pieniędzy we własnych rękach by go przekierować do obywateli z korzyścią dla całego Nard a nie tylko dla najbogatszych lub ustawionych politycznie.
  Państwo inwestuje w edukację opiekę medyczną, wspiera emerytów..dzieci inwestuje w prokreację...w infrastrukturę.. to wszystko są cele ważne dla Narodu a których poseł jak widać nie rozumie.

  W państwie oligarchicznym neoliberalnym państwo tej roli nie spełnia...
  przykładem są USA z gigantycznym rozwarstwieniem społecznym ciągle rosnącym...oraz kolonie zachodu ...to system kolonialny system grabieży zasobów narodu na rzecz wąskiej "elyty".

  Poseł powinien wiedzieć takie rzeczy.
 • No i dobrze, że Pan już nie jest posłem, odetchnęliśmy
  "Oczywiście, aby dać emerytom 5 mld, Rząd musi najpierw zabrać Polakom ok. 7 mld;

  w tym Polakom-emerytom.

  Głupie.

  Lepiej emerytom nic nie dać. Niech zdechną. Cicha dyrektywa, aby po 65 roku życia skutecznie nie leczyć, działa zbyt wolno. Zagłodzić. Brak otyłości przecież sprzyja zdrowiu.
 • @Oscar 10:56:09
  ...dodam ze naród powinien kopnąć w d..pę takie państwo które nie pracuje w interesie tego Nardu... i zorganizować sobie takie państwo które będzie dbało o interes Narodu.

  Co innego w koloniach tam Naród nie ma nic do gadania...i nikogo w d..pę kopnąć nie może... a sam może dostać kopa od najemników i zdrajców w trybie walki z terroryzmem..
  Polska od 89r jest taką kolonią.
  PIS ostatnio pokazuje symptomy jakby chciał z tym kolonialnym wyzyskiem walczyć na polu gospodarczym... niestety prowadzi bardzo idiotyczną i samobójczą politykę zagraniczną i historyczną.
 • Narazie jest z czego dawać.
  Tylko po co te drogie samoloty, jak nie mamy ochrony zdrowia, rolnictwa, kopalń i pieniędzy?
  https://www.youtube.com/watch?v=vb2CSaFi5a4
 • @interesariusz z PL 10:59:39
  "Lepiej emerytom nic nie dać. Niech zdechną. Cicha dyrektywa, aby po 65 roku życia skutecznie nie leczyć, działa zbyt wolno. Zagłodzić. "

  Czy to wystarczy aby zbalansować budżet?
 • @interesariusz z PL 10:59:39
  Pan by chciał, aby ktoś dawał? Odpowiedzialna osoba by zaoszczędziła i odpowiednio wychowała dzieci, a nie czekała na łaskę.
 • @Wican 01:52:39
  zaoszczędziła ? z czego Wican z czego gdy większość społeczeństwa wegetuje na najniższej dopuszczalnej płacy .. gdyby nie państwo to płaca była by jeszcze niższa.

  Oszczędzać to mogą nielicznie tak z góra 20% społeczeństwa... i to też nie bardzo bo lichwiarz zabiera całe oszczędności przez wiele wiele lat a mieszkać gdzieś trzeba.

  Zaradny zapatrzony w czubek własnego nosa Wican tego nie widzi a to problem 80% społeczeństwa... i jak takie społeczeństwo ma się rozmnażać ?
  A bez rozmnażania po jednym pokoleniu nie m już Polski.
 • Ciekawe głosy na Ukrainie.
  "
  Główny specjalista Departamentu Polityki Informacyjnej Lwowskiego Urzędu Miasta, Sofia Semchyshyn, odpowiedziała na wspólne oświadczenie ambasadorów Izraela i Polski w sprawie gloryfikacji Bandery i Melnyka: „Odejdźcie, Żydzi i Polacy”.
  "
  To nie głupi głos.
  W Polsce Narodowcy czyli ja też mówimy "odejdźcie żydzi i banderowcy".
  Na Ukrainie Kijowskiej Narodowcy pewnie mówią "odejdźcie żydzi i banderowcy".
  Na Ukrainie wschodniej mówią pewnie to samo może bez "żydzi" ale wątpię o tych zbrodniach sterowanych przez żydów.

  Tak się rodzą Państwa Narodowe.
  ...i żeby było jasne dla mnie "odejdźcie" oznacza wracajcie do własnych krajów i oddajcie władzę Nardowi który zamieszkuje tę ziemię.
  w praktyce oznacza to koniec z przywilejami i z życiem na koszt Narodu... oraz zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji państwowych.

  Ciekawe że w tym kierunku idzie też Rosja.
  Ten Putin to chyba mnie podsłuchuje... sprawdzałem w lodówce .. tam go nie ma... pod łóżkiem też go ni ma.. to skąd kurde wie co ja myślę ? albo czyta Neon24 albo... to wspólna Słowiańska dusza gra tę samą melodię.

  Ci którym ich dusza nie gra tej wspólnej melodii są Słowianami mniej albo i wcale (to robocza hipoteza).
 • @Oscar 10:59:39
  Bzdura, Oscar. Jakoś Biedronka ma problem z pracownikami a w mojej okolicy to już płacą chyba ze 3500 brutto. Trzeba nauczyć się, że kasa z nieba nie spada. Należy ją zarabiać. A żeby zarabiać, to trzeba nabyć jakiejś potrzebnej umiejętności.
  Zwłaszcza dla facetów jest sporo roboty. Brakuje mechaników, elektryków, stolarzy, budowlańców...
  A dla kobiet? Usługi fryzjerskie, kosmetyczne. Tylko trzeba nauczyć się czegoś potrzebnego, a nie byle czego. Pedagogów produkujemy tysiącami, ale roboty takiej dla nich nie ma. Jednak studia chyba dość łatwe.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930