Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Portowa agencja towarzyska wita radośnie Wehrmacht.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzeba wychodzić naprzeciw nowoczesności. W naszym wspólnym europejskim domu, nie ma już miejsca na ciągłe wypominanie jeden-drugiemu, jakichś krzywd.

Portowa agencja towarzyska wita radośnie Wehrmacht

Zbliża się rocznica wybuchu II Wojny Światowej i przynajmniej tym razem nie będzie to rocznica obchodzona w sposób sztampowy.

Bo też – przyznacie Szanowni Czytelnicy – to ciągłe wspominanie ofiar, bombardowań, zbrodni może w końcu stać się nudne. W dobie pojednania w ramach Unii Europejskiej, w czasie gdy wręcz wymogiem staje się „tolerancja” dla każdej mniejszości, szacunek dla każdej grupy czy to etnicznej, czy zawodowej czy erotycznej trzeba wreszcie odejść od sztampy tych narodowych zaduszek i zwrócić uwagę na dobre strony ówczesnych wydarzeń. I inaczej świętować rocznicę 1 września – wybuchu tej, tam… wojny.

I oto naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która na pamiątkę wybuchu wojny, postanowiła w tym dniu - 1 września zorganizować "radosne" obchody. Będą tańce, korowód przebierańców, wesoła muzyczka, a ulicami Gdańska przejdą kolorowi przebierańcy – niewykluczone, że pod wielobarwnymi flagami.

Radość będzie międzynarodowa bo polsko-niemiecka.
Ma się rozumieć, że w szeregach polskich ponuraków zapanowało oburzenie.

„Jak to – mówią ci nudni patrioci – rocznica strasznej wojny, bombardowań, mordowania ludzi na masową skalę, a tu będą radosne korowody? Pogięło babę czy co?
Nie, nie! Nie bądźmy tacy jacyś „nienormalni”.

Trzeba wychodzić naprzeciw nowoczesności. W naszym wspólnym europejskim domu, nie ma już miejsca na ciągłe wypominanie jeden-drugiemu, jakichś krzywd.

Była wojna, owszem ale wiecie jak to było? Jeden Polak coś powiedział Niemcowi coś tam się nie zrozumieli i od słowa do słowa zaczęła się bombowa rozmowa.
Ale wina leży przecież i tu, i tu. Nie tylko Niemiec był winien bo jak on miał rozumieć co ten Polak do niego po swojemu gada?
A nawet bardziej wina leży po naszej stronie – odważnie przyznał to wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak, który świetnie opisał jak to było: „Na początku było słowo, złe słowo. Słowo jednego przeciwko drugiemu.

I to złe słowo było Polaka przeciwko innemu narodowi.
Europa została tym złym słowem podzielona.”

Sami widzicie! Skoro wiceprezydent Gdańska odważnie uderzył się w nasze narodowe poczucie winy, musimy z tego wyciągnąć wnioski. Już nie tylko Jedwabne, gdzie Polacy mordowali żydowskich sąsiadów, a Gestapo niestety przyjechało za późno i nie zdążyło obronić żydowskich braci. (Powszechnie przecież wiadomo, że Niemiec i Żyd to dwa bratanki).
Ale także – jak odkrył to wiceprezydent Grzelak także i Gdańsk, i Stutthof i Auschwitz to nasza, polska robota.
No bo skądby Niemcy na taki pomysł wpadli?

Wróćmy jednak jeszcze do tego radosnego korowodu jaki pani Dulkiewicz – prezydent Gdańska zorganizuje w dniu 1 września na pamiątkę wybuchu wojny.

Ktoś powie – nieważne Polacy, Niemcy, złe słowo czy co tam, ale jednak te 60 mln ludzi w wyniku wojny rozpętanej 1 września – zginęło. Czy to aby wypada tak fikać koziołki i tańcować w „radosnym korowodzie”
ulicami Gdańska, którymi we wrześniu 1939 maszerowały kolumny Wehrmachtu? Czy to nie jest jakiś nietakt, jakaś pogarda dla tych co cierpieli, ginęli od bomb, ginęli za drutami obozu w Stutthofie?

I tu też trzeba wytłumaczyć panią prezydent Dulkiewicz.
Bo kto ginął, ten ginął, kto płakał ten płakał, a były przecież grupy społeczne (i zawodowe) nawet w polskim społeczeństwie, które czy to w Gdańsku, czy w Gdyni radośnie witały wkraczających żołnierzy Wehrmachtu. Jakie?

Ano choćby panienki z portowych agencji towarzyskich, które z całą pewnością cieszyły się, że oto w szeregach niemieckiej armii, wkraczają nie jacyś tam okupanci, a po prostu nowi, spragnieni miłości klienci w gustownie skrojonych zielonych mundurach. Portowe dziewczyny na pewno się cieszyły i to – jak przypuszczam – na ich cześć ta wesoła parada organizowana przez Aleksandrę Dulkiewicz.

Ciągłość tradycji musi być zachowana.

Janusz Sanocki – Poseł Niezrzeszony
 

KOMENTARZE

 • Zgnilizna w tym Gdańsku
  Jednym z organizatorów radosnego Marszu Życia z okazji wybuchu II Wojny Światowej jest Andrzej Gąsiorowski, który przywozi Izraelczyków. Tak, ten właśnie Gąsiorowski od Art-B.Jego przestępstwa się przedawniły i może swobodnie jeździć do Polski.
  I pewien pseudo pastor E. Ćwierz ktory został w 1994r ekskomunikowany i wykluczony z Kościoła Katolickiego
  W 1996 założył Kościół "Wieczernik" a w 2008 wystosował, w imieniu "kościołów chrześcijańskich" list z przeprosinami za "polski antysemityzm" po IIWŚ
  Czyli wszystko jasne. Dulczessa będzie przepraszać niemal na kolanach Niemców i żydów za zbrodnie nazistów.
 • @
  Moja głowa nie potrafi już tego ogarnąć!
  A.Dulkiewicz zapowiedziała, że zwróci się do zagranicy o pomoc w anulowaniu podpisanej przez PAD specustawy, pozwalającej na wybudowanie muzeum Westerplatte i II wojny światowej.

  Kogo w końcu ona reprezentuje?
  Jasno, krótko i konkretnie!

  8-)))))
 • Tutaj inny dowód na "zwrot" pro Niemiecki
  Duda otacza opieką polskich kolaborantów którzy razem z Niemcami mordowali Polaków.

  https://strajk.eu/prezydent-andrzej-duda-objal-honorowym-patronatem-uroczystosci-na-czesc-hitlerowskich-kolaborantow/

  To oraz to co dzieje się w Gdańsku, w Szczecinie oznacza że Niemcy przystąpiły do działania w kwestii odebrania Polsce Polskich ziem zachodnich.

  Polska powinna zdrajców ukarać .. teraz bo za chwilę się okaże że ci zdrajcy mają już paszporty Niemieckie i ich ukaranie będzie napaścią Polski na obywateli Niemieckich.

  A w ogóle to warto by sprawdzić jakie paszporty oprócz Polskich mają w kieszeniach różni "opozycjoniści".
  Baksik łazi po Gdańsku z paszportem Izraela...jako wolny i prawu y obywatel.

  Zdrajcy jawnie podnoszą głowy a PIS nie ma armat.
  PIS postawił na trupa USA ... ponieważ trup coraz bardziej gnije to lokalni wrogowie Polski czyli Niemcy i banderowcy coraz bezczelniej atakują Polskość w Polsce.
 • @Husky 07:16:03
  Dulkiewicz to żydówka i do tego z PO to wyjaśnia wszystko co robi.

  Gdańska od lat jest przerabiany na Danzing.
  Kiedyś (z 15 lat temu) byłem odwiedzić swoją uczelnię w Gdańsku...
  Nie poznałem holu głównego... jedna wielka wystawa, muzeum niemieckości, niemieckiej historii... w niby Polskiej uczelni... i żadnych tradycji polskich.
  Już wtedy wiedziałem do czego zmierza.
 • Stolica samorządowego zdebilnienia
  Idea Portowej agencji towarzyskiej, ładnie się wpisuje w nową propozycję Gdańskiego "pojednania", by pancernik SMS Schleswig-Holstein zacząć traktować jako statek turystyczny.

  Widać że ktoś prowadzi Gdańsk do uzyskania tytułu "Stolicy samorządowego zdebilnienia".
 • Lech wawelski wysłał by do niej Mariusza Kamińskiego z gruntowym ziobrohakiem
  Same kręgi podejrzeń bez sądowej mcy nawet najbardziej gebelsowskie i po wywłaszczeniu terenu Westerplatte wymagają wzmocnienia apelem smoleńskim Macierewicza z samym prezessimusem obok kusznerowskiego Trampa z talmudyczną Jovanką i kornchauzerowskiego Dudy a także oddania terenu historycznego pod patronat . p. ksiedza prałata Jankowskiego, któremu nie były potrzebne tęczowe flagi. tak jak wawelskiej damie dla kopulacji in vito łaskawej.
 • @telewidzacy 08:04:24
  Pan psuje ten kraj.
 • @telewidzacy 08:04:24
  W domu wszystko ok.???
  8-))))
 • @Andrzej Madej 08:00:26
  Jedno z unikalnych zdjęć ukazujący niemieckich turystów, którzy przypłynęli do Gdańska na wycieczkowcu SMS Schleswig-Holstein 1 września 1939 roku.
  Parę lat u nas siedzieli i okazało się że to najwięksi złodzieje

  https://i.pinimg.com/originals/60/77/84/607784f2a9c72bc3266d21ab2cdee578.jpg
 • @Oscar 07:45:02 Żołnierze Brygady Świętokrzyskiej nie są winni, że w jej dowództwie był agent Abwehry i NKWD a więc i CIA
  Po uchronieniu Brygady od zaglady przez wyjście za front zachodni za cenę wysyłania za pomocą Luftwaffe nielicznych żołnierzy za front wschodni jako organizatorów konspiracji antysowieckiej (terminy i miejsca ich zrzutów były dokladnie znane NKWD razem z ich nazwiskami) NSZ ne stanowił siły politycznej istotnej dla bermanowcow i prowokacyjnie nie byly organizowane oddziały i struktury NSZ tak jak WiN, który wysłał do "aliantów zachodnich" (czyli praktycznie CIA kontrolowanego przez sjonistycznych sojuszników KGB) delegaturę . Prowokacje wobec NSZ ograniczono do dokonywania mordÓw i gwałtów przez UB udające NSZ a żolnierze NSZ byli bezwzględnie likwidowani poza nielicznymi TW lub użytecznymi głupkami.
 • @Oscar 07:49:29
  " Dulkiewicz to żydówka i do tego z PO to wyjaśnia wszystko co robi. "

  Pan zbytnio upraszcza.
  To ani nie Żydzi, ani nie PO wybrało Dulkiewicz na Prezydenta Gdańska.
  Jest gorzej. Wybrali ją moim zdaniem pogubieni mieszkańcy Gdańska, w tym elity Pana Wyższej Uczelni.

  Jest problem.
  Proponuję, mam nadzieję czasowo, zacząć traktować Gdańsk jak Stolicę samorządowego zdebilnienia.
  I zachowywać w publicznej pamięci wszystkich liderów tej samodegradacji.
 • @telewidzacy 08:25:10 W Więzieniu Śledczym Na Zamku w Lublinie byl wypadek wykonania kary śmierci na TW za NSZ
  Nawet pogrom kielecki popędzający aliję bermanowską do specjalnie zneutralizowanej Austrii i Palestyny przez obozy ONZ dla "uchodzcow z za żelaznej kurtyny" nie byl wykonywany przez falszywych NSZtowców lecz w mundurach WP i MO , ubraniach cywilnych lub bluzach andersowskich.
 • @telewidzacy 08:25:10
  Zgadzam się że prości żołnierze nie są winni że trafili akurat do takiego oddziału.
  Młodzi ludzi nie mili podczas wojny rozeznania kto jest kto i szli do oddziałów które deklarowały walkę z okupantem niemieckim.
  A oddziały na poziomie dowództwa już uprawiały politykę.
  Chłopak który trafił do takiego oddziały nie miał wyjścia... dyscyplina wojenna.. dezercja to śmierć...
  Tak też działają dzisiejsi terroryści ... jest nabór naiwnych .. indoktrynacja a potem rzeczywistość (zbrodnie) z której już młody człowiek nie może się wycofać... bo zostanie zabity on i jego rodzina.

  A potem zostaje etykieta .. był członkiem zbrodniczego oddziału...
  W PRLu takich, o ile sami nie mordowali, pakowali do pudła i wypuszczali w licznych amnestiach...
  Tych co mordowali skazywano na śmierć a i tak połowę wyroków zamieniano na długoletnią odsiadkę.. i w końcu też wypuszczano w amnestiach ale już później pod dłuższej odsiadce.
 • Pisowskie tchórze !
  Natychmiast odwołać tą żydowską piątą kolumnę z Gdańska i powołać Komisaryczny zarząd Polaków Patriotów !!!!

  Stefan Bronisław Starzyński był komisarycznym prezydentem Warszawy, tj. mianowanym przez rząd, a nie wybieranym przez Radę Miasta !

  Słowianie ! można ? MOŻNA !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Andrzej Madej 08:26:09
  Wie Pan ja się tam urodziłem i spędziłem całą młodość.
  Kiedyś tego nie zauważałem...a dzisiaj widzę że tam się osiedliło chyba całe przedwojenne żydostwo które ocalało z holocaustu poprzez zmianę tożsamości (lewe papiery) a byli to wszyscy ci którzy dobrze mówili po Polsku i Niemcy nie potrafili w nich dostrzec żyda.
  Wszyscy oni zniknęli z ewidencji "żydów" i zostali zaliczenie do ofiar Holocaustu z automatu...skoro "zniknęli"..
  Ilu ich było ? sądzę że tylu ilu było przed wojną spolonizowanych żydów czyli nie tradycyjnych nie ortodoksyjnych...żyjących jak Polacy.
  Czyli ilu ? Są statystyki przedwojenne sądzę że ok 30% żydów było "spolonizowanych" czyli ok 1 mln ...
  W trójmieście jest zatrzęsienie żydów na Polskich papierach..
  i to oni oraz ich rodziny rządzą..

  Jak widać żydzi po wojnie w Trójmieście stworzyli swoją mafię i ta mafia rządzi.... głosuje...reszta Polaków nie chodzi na wybory.

  To oczywiście mój pogląd..moje obserwacje..
  Januszek "JazGdynii" mógłby to potwierdzić .. ale pewnie nie potwierdzi...
 • Sinice zaatakowały mózgi w Gdańsku !
  A mówią, że 5G to dopiero topi masę mózgową, nic bardziej mylnego, to ekologiczne sinice uszkadzają myślenie !
  Jakaś baba porównuje się z Prezydentem Państwa, zresztą jaki by on nie był, a jaki jest wszyscy widzą, otóż ta baba na terenie Polskiego Gdańska robi sobie folwark dulkoadamowiczowy, z niemieckim Befreit Danzig, ona już jutro powinna zostać aresztowana za sprzyjanie potomkom niemieckich morderców, nazistów i hitlerowców, bo dla niej słowa piosenki "do serca przytul psa" to wskazówka i nowe znaczenie "do serca przytul szwaba" !
 • @ele 08:54:20
  Pomysł kompletnie nie realny.
  Mamy XXI wiek.
  Dużo samodzielności i samorządności. Na dobre i na złe.

  Metoda posła Janusza Sanckiego, budzenia refleksji społecznej poprzez precyzyjny opis patologii w celu demokratycznego przegania z Gdańska hucpiarskiej międzynarodówki, dużo lepiej rokuje.
 • @Oscar 07:49:29
  Przed wyborami w Gdańsku red.Maciej Maciak z Włocławka zwrócił uwagę na jej wyrażnie ukraiński akcent na nagraniu sprzed lat. Pewnie z rubieży. Dlatego tak bliska kaczelnikowi.
  Polskość jest jej obca jak wielu innym na stołkach, dlatego jedyne co im wychodzi to propaganda.
 • @Andrzej Madej 08:26:09
  Trzeba dodać "świadomi" mieszkańcy Gdańska tj. siedzący za biurkami przeważającego tam pracodawcy czyli najogólniej budżetu. Miłościwie panująca obecnie była onegdaj vice i wchodziła do ścisłego grona przyznającego biurka. Pozostali w większości zostali sfrustrowani w domach. Dlatego Grzegorz Braun dostał tak mało głosów. Po łbach dostanie większość.
 • 5*
  To takie q...two polityczne bandyckiej ekipy popierającej gdańskiego paszteta, który nawet nie wie, kto jest ojcem jego dziecka.
 • @wercia 09:16:59
  Próbujmy jakoś pomóc w powrocie Wspólnoty Samorządowej Gdańska do Ojczyzny :)
 • @Oscar 07:49:29
  Dulkiewicz to staro wyglądający pasztet. Wiem, to nie dżentelmeńskie, ale mam w dupie tych skurwysynów, którzy chcą urządzać tańce nad grobami polskich ofiar.
 • SPECJALNIE SCHOWANO MÓJ ARTYKÓŁ O NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM SZTUTHOFTOWRZĄC PODSTRONE GDAŃSK!
  Witam
  Jak Pan zauważa, zrobiłem dla postów z Gdańska specjalną rubrykę "Gdańsk". Do rubryki "Gdańsk" może Pan podłączyć w edycji posta wszystkie swoje posty np. te z rubryki "świat", gdyż dotyczą one Gdańska i okolic.
  Pozdrawiam
  nadużycie link skomentuj usuń
  adevo 03.08.2019 02:48:37
  UWAŻAM , ŻE GDAŃSK TO NIE JEST PĘPEK ŚWIATA!
  Takie działanie schowa moje artykuły i niewiem komu i czemu to ma słuzyć!?Zapewne moje działania i myslenie komuś wyraźnie jest nie po jego myśli!

  Morskie Drużyny Strzeleckie
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
 • @Oscar 09:01:43
  Wszystkie duże miasta mają bardzo podobny skład mieszkańców. Dowodzą tego wybory.
  Jak miasta odzyskać?

  Ta nacja dąży do kryzysu, który zrobi z mieszkańców miast zombie.
  I sprawa się dopiero wtedy rozwiąże.
 • @Romuald Kałwa 10:03:38
  Moim zdaniem ten wesoły scenariusz tych obchodów pisali Niemcy a ściślej mafia żydowska dążąca do przyłączenia Gdańska do Niemiec (doradcy) a baba tylko go zaprezentowała.

  Miałem w dzieciństwie taką koleżankę żydówkę w której się podkochiwałem wyrosła na solidarucha... ciekawe czy ona też ...?
  Chyba nie bo popiera PIS.
  Kolega "wyszedł za żonę" z otoczenia Lecha K... kawał był z niego ochlapusa ... i "łobuza z dobrego domu".

  Ciekawe czy są w Gdańsku podziały w mafii żydowskiej i w jakiej proporcji i jak silne ?
 • To jakieś upiorne przesłanie
  Według wcześniejszego wpisu prezydent Gdańska mam radośnie świętować 1 września 1939 roku, rozpoczęcie II. wojny światowej dzięki której straciłam 2 dziadków, 4 wujków. Ciotka dzięki pobytowi w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck została wojenną inwalidką I. klasy, wujek spędził 10 lat w gułagu za kołem polarnym, rodzina matki straciła dom. Jakoś nie udaje mi się wykrzesać choćby iskry radości z tego powodu.
 • @Husky 07:16:03
  "Moja głowa nie potrafi już tego ogarnąć! A.Dulkiewicz zapowiedziała, że zwróci się do zagranicy o pomoc w anulowaniu podpisanej przez PAD specustawy, pozwalającej na wybudowanie muzeum Westerplatte i II wojny światowej.
  Kogo w końcu ona reprezentuje? Jasno, krótko i konkretnie!"

  Jak to kogo? A komu zależy, aby wymazać wszystko co negatywne w czasie II wojny światowej? Już wiemy, że II wojnę światową rozpętała jakaś garstka nazistów, a nie Niemcy.

  A mnie się przypomina historia jaką opowiadała mi mama. Przed II. WŚ sąsiadem ich był Niemiec, mieszkał w Polsce od lat. Czy ożenił się z Polką, czy go do tego zmusiły interesy, nie pamiętam. Był to bardzo porządny, lubiany przez lokalną społeczność człowiek. Jak Hitler doszedł do władzy to krytykował jego działania. Jeszcze przed wojną pojechał w sprawach interesów do Berlina, gdzie ktoś z jego znajomych zaciągnął go na wiec, na którym przemawiał Hitler. Do domu wrócił nie ten sam człowiek, stał się zagorzałym hitlerowcem. Jakie były jego dalsze losy, nie wiem, bo mama wyprowadziła się z tego miasta. Pamiętam jak mama to często wspominała, że to takie dziwne, aby porządny człowiek nagle stał się zupełnie kimś innym i nie docierały do niego żadne argumenty. Z tego co on opowiadał mamie o swoim pobycie w Berlinie to poparcie mieszkańców miasta dla Hitlera było powszechne i berlińczyków nikt do tego nie zmuszał, robili to z własnej woli.
 • @leoparda 10:41:39
  Przed wojną Hitler nie był jeszcze zbrodniarzem wojenny był człowiekiem który dał Niemcom pracę, bezpieczeństwo socjalne, godność, autostrady, Volkswagena...perspektywę lepszego życia... i wiarę w wyższość Niemców nad innymi Narodami... popartą widocznym skokowym rozwojem gospodarczym.

  Taki przywódca będzie uwielbiany przez każdy Naród.
  (Polska mesjaszem Narodów .. to podobna koncepcja...tylko nie poparta widocznymi sukcesami gospodarczymi).

  I to nic złego .. to bardzo dobrze.. o ile to nie przerodzi się w agresje i nienawiść do innych "gorszych" Narodów...
  .. a u Hitlera , Gebbelsa a za nimi u Niemców tak się stało.. i Niemcy stali się zbrodniarzami napadającymi inne narody w imię swojej wielkości.

  To dokładnie taka sama filozofia jak Syjonizm czy Amerykańska demokracja ("Ameryka first", obrona Amerykańskich interesów na świecie...) to nic innego jak "obrona festung Europa" czyli zdobyczy na innych narodach.
  Dzisiaj to samo hasło wyraża się w "Obrona Europejskich wartości", obrona interesów Amerykańskich, szerzenie demokracji a "demokracja to przestrzeń życiowa dla światowej społeczności...żydowskiej (czyli za Hitlera szerzenie przestrzeni życiowej dla Niemców).

  To wszystko to kopia bandytyzmu Hitlera opisywana innymi słowami, innymi hasłami, sloganami... ale niosąca dokładnie taką samą treść.

  Globalna mafia żydowska wlazła głęboko w buty nazistów... zmieniły się tylko "czapeczki", symbole, stroje... ale hasła w treści pozostały te same, zbrodnie na Narodach świata takie same...cele te same.
  Cel główny ten sam ....Rosja a potem władza nad światem.

  Nie zmienili się sojusznicy (byli sojusznicy Hitlera) dołączyły do nich
  polskie solidaruchy oraz KK ...
 • @Andrzej Madej 09:05:08
  Jak wyleczyć polnofobie u Dulczessy?
  Najskuteczniejszą metodę leczenia fobi wymyślili ruscy i to jeszcze przed wojną. Metodę nazwali " Lewatywa i elektrowstrząsy", stosowana na przemian, skuteczność 100%.
  Może warto by było skorzystać z wypróbowanych metod?

  8-)))))

  pzdr.
 • @Husky 11:57:45
  Erotomańskie skłonności; Husky by chętnie tą lewatywę stosował!!!!
  A na takiego porządnego wygląda. No,no.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:07:09
  Ja mam erotomańskie skłonności ?
  Oczywiście
  Trzydniowy ban jest tego dobitnym przykładem, że ja tak.
  "Inni" ........wręcz przeciwnie
  Mizogoni !!! ???

  8-))))))))
  pozdrawiam
 • @Oscar 11:43:46
  "Przed wojną Hitler nie był jeszcze zbrodniarzem wojenny był człowiekiem który dał Niemcom pracę, bezpieczeństwo socjalne, godność, autostrady, Volkswagena...perspektywę lepszego życia... i wiarę w wyższość Niemców nad innymi Narodami... popartą widocznym skokowym rozwojem gospodarczym.
  Taki przywódca będzie uwielbiany przez każdy Naród.
  (Polska mesjaszem Narodów .. to podobna koncepcja...tylko nie poparta widocznymi sukcesami gospodarczymi). I to nic złego .. to bardzo dobrze.. o ile to nie przerodzi się w agresje i nienawiść do innych "gorszych" Narodów... a u Hitlera , Gebbelsa a za nimi u Niemców tak się stało.. i Niemcy stali się zbrodniarzami napadającymi inne narody w imię swojej wielkości."

  Dlatego nie wolno nam o tym zapominać, bo jak wiadomo historia kołem się toczy.
 • @leoparda 12:46:28
  Zgoda.. władza degeneruje ..a władza absolutna i kult ze strony mas degeneruje szczególnie mocno.
  Jarek powinien o tym pamiętać... idzie drogą Gierka który w gospodarce szedł drogą Hitlera, Bismarka..
  Jarkowi na szczęście daleko do kultu ze strony mas...
  choć czyni co może by wynieść na ołtarze swojego brata nieudacznika.

  To narody wynoszą na ołtarze za realne dokonania na rzecz Narodów a nie że sam "celebryta" się wyniesie na ołtarze...
  są takie próby nawet powszechne pośród artystów czy polityków (artykuły sponsorowane, puszczanie legend...robienie PRu..z pieniądze).
 • @Oscar 12:51:45
  .. atak apropos kultu jednostki to kult żydowskiego Boga który usiłują konsumować sukienkowi urzędnicy tego Boga też ich degeneruje, rozbestwia, czyni pogardliwymi dla zakochanych w nich "owieczkach"...
  i powoduje traktowanie tych "owieczek" jak owieczek.

  Ten sam mechanizm dotyczy kultu ukochanego dziecka które może wszystko i nie wolno go karać bo to "krzywda".
  Z takiego wywyższanego na piedestały dzieciaka tez wyrasta psychopata... to prawda statystyczna ogólnie znana (synalki z dobrego domu...) Miłość macierzyńska bywa destruktywna...
  podobnie jak miłość małżeńska.. kochająca żona potrafi za tuczyć swojego ukochanego na śmierć... ukochanym może być mąż ale i piesek, kotek, synek, córeczka...

  Najzdrowszy klimat jest między wyważoną miłością, szacunkiem ale i krytyką oraz odpowiedzialnością za swoje czyny.
  Politycy jak dzieci domagają się bezwarunkowej miłości i żadnej krytyki a już na pewno żadnej odpowiedzialności.
  Taka "nadzwyczajna kasta" czy urzędnicy KK są widocznym dowodem degeneracji na tle braku odpowiedzialności czyli poczucia bezkarności...
  w atmosferze uwielbienia i szacunku ...
  To jest szkodliwe, toksyczne... to trzeba zwalczać systemowo jak alkoholizm, narkotyki..
 • @Oscar 13:15:28
  Na ogół zgadzam się z tym co Pan pisze, ale tu bzdury Pan wypisuje, gdyż złapał się za temat o którym ma blade pojęcie (brak przygotowania), więc przelewa w sferę publiczną swoje wyobrażenia.

  Po pierwsze: faryzeusze są urzędnikami nie Boga (któremu brzydko nadaje pan przydomek ,,żydowski"). Faryzeusze z Macierzy Nierządnic są poddanymi bogów obcych i wyznają szatana za boga. Co znajduje potwierdzenie w tym krótkim filmie:

  https://www.youtube.com/watch?v=2eHVXmT4weM

  Stwórca nie jest ,,żydowski" tylko wybrał na początek ten przewrotny naród o twardych karkach i na nim realizował plan. Ale to było po potopie.

  Były też inne narody, jeszcze gorzej rokujące, które składały krwawe ofiary np z dzieci. Wytępił je przed wiekami co chętnie wyciągają mu Jego wieczni wrogowie.

  Wszechmocny Bóg jest otwarty na dialog o który się pan upomina. Tylko czy jest Pan na to gotów, czy nie popędzi z ,,objawami" do psychiatry?
  Można też spróbować poznać Boga - Stwórcę przez Biblię.
  W Biblii Mesjasz - Pomazaniec tłumaczy czym jest faryzeizm, na potwierdzenie tych słów faryzeusze postanawiają zgładzić Go i sprawę doprowadzają do końca. Po tym wszystkim jeden z faryzeuszy ogłasza się apostołem (mimo iż u boku Chrystusa nie spędził ani chwili) i staje się natchnieniem kościołów tzw chrześcijańskich które są parodią religii, wzajemnie się kopią po kostkach, współpracują (mimo swojego buntowniczego rodowodu) z Macierzą Nierządnic na zasadzie: faryzeusz z faryzeuszem się dogada.


  Zakładając że mam rację, to żałośnie wygląda gdy naczynie gliniane przemawia do garncarza i pierwszych słowach mu urąga.

  A to typowe dla mało rozumnych ludzi, patrzeć na dzieła Stwórcy i zakładać że to procesy gnilne zrodziły: pachnące kwiaty, chemię, fizykę, słowem faunę i florę i rozumnego człowieka, który czasem potrafi zdegradować się całkiem (na dowód wolnej woli).

  Owszem, sługi szatańskie tak nam z-obrzydziły żywot, że zapominajmy o tym wszystkim, ale one - te sługi czczą lucyfera aka szatana, upadłe stworzenie, a na potwierdzenie słuszności zarzutów czczą też tysiące innych stworzeń w/g własnego uznania, czego absolutnie robić im nie wolno. Zakaz jednak pochodzi od Boga, którego czcić ani słuchać nie mają zamiaru.

  To ja Pana jako obserwatora z zewnątrz, chcę zapytać: jak to rozumieć? Bóg w Biblii przekazuje stanowczy zakaz i dodaje że zakaz ten obowiązuje zawsze: nie wykonywać przedmiotów kultu takich jak obrazy i posągi i nie oddawać im czci. A 90% Polaków deklaruje że są w stanie w każdej chwili klęknąć przed tymi przedmiotami i oddawać im cześć.

  Dlaczego?
 • @Andrzej Madej 08:00:26
  O ile wiem, to w agencjach towarzyskich zawsze pracowały k..., no, panie lekkich obyczajów, i chyba nic się w tej kwestii nie zmieniło.

  Nie wiem tylko, czy Pan pamięta, że to pojednanie polsko-niemieckie rozpoczęło się w 1965r. pamiętnym listem biskupów „Przebaczamy i prosimy o wybaczenie …”. Ukoronowaniem tej polityki była msza pojednania w Krzyżowej w 1989r. Myślą przewodnią homilii wygłoszonej przez biskupa opolskiego, A.Nossola, były słowa: „Iść razem – pojednani w prawdzie i miłości”.
  Dokąd to pojednanie nas zawiodło, jakie korzyści odnieśliśmy, tłumaczyć chyba nie ma potrzeby – każdy widzi, że polski przemysł zastąpiły niemieckie montownie.
 • @Oracz 14:44:16
  ogólnie znaczy to że KK to sataniści... w kościołach wszędzie są obrazy Chrystusa...
  natomiast ortodoksyjni islamiści niszczący np zabytkowe posągi w Afganistanie to są prawdziwi chrześcijanie.

  Mnie to się w całość nie układa.
 • @Rzeczpospolita 14:47:08
  Nie obrażajcie kurew... to zawód pierwszej no może drugiej potrzeby...jak fryzjer, trener, psycholog...
  One nie robią nic złego dopóki nie kradną, nie zarażają...
  .. a często są niewolnicami gangów które je do prostytucji zmuszają.

  Nie ma nic przeciwko wolności dla prostytutek pracujących na własny rachunek... i płacących podatki i otrzymujących opiekę medyczną, emeryturę...
  Można nie lubić tego zawodu ale nie można go zakazywać... tak jak nie można zakazywać zawodu polityka, rzeźnika, kata, śmieciarza, proktologa...
 • @Oscar 14:52:32
  W owych kościołach ,,wszędzie" są obrazy faryzeusza Borgii Cesare syna faryzeusza Borgii Aleksandra i kurtyzany, której nazwiska nieznamy.

  https://pics.ballmemes.com/the-lords-most-cesare-borgia-for-posing-as-christ-son-25092532.png

  A goim, czyli profani wytresowani są w ten sposób, że bezrefleksyjnie przełknęli że ten śliczny Europejczyk urodził się 2000 lat temu wiadomo gdzie. Widać jednak że ta tresura dotyka też tych, co z Macierzą Nierządnic wspólnego wiele nie powinni mieć.
 • @Oscar 14:58:04
  Ja do dziewczyn nic nie mam - uchowaj Boże.

  Ale w związku z poruszoną kwestią pań, to znam żart: jaka jest różnica między panią K i panią P? P - to zawód, a K - charakter.
  I tu wypada stwierdzić, że w tej gdańskiej agencji towarzyskiej żadna pani P, czyli prostytutka, nie pracuje. Tam są same osoby z charakterem - z charakterem K.
 • JOW w praktyce.
  Jak wybiera się prezydentów miast?
  Do takich patologii, doprowadziła "poprawienie" samorządu i bezpośrednie wybory prezydentów i burmistrzów. W JOW posłów też łatwiej by było kupić albo zastraszyć.
 • @Husky 07:16:03
  Swoich mieszkańców. Gdańsk to w ogóle jakaś patologia. Bo takich ludzi ktoś wybiera. Zresztą, większość dużych miast to własnie taka patologia, faktycznie antypolska. Może taki Pol Pot miał rację, wywalając niemal wszystkich z wielkich miast na wieś. Oczywiście, świadomie przejaskrawiam, ale mieszkańcy wielkich miast są oderwani od prowincji całkowicie. Tzn. większość).
 • @ele 08:54:20
  Dulkiewicz też nie wybrała rada miasta, tylko bezpośrednio mieszkańcy
 • @Oscar 14:58:04
  Robisz błąd łącząc dwie kwestia. Prostytutka to jeden z najstarszych zawodów świata. A qrwa to charakter.
 • @Wican 15:22:10
  OK to kwestia semantyki... miałem na myśli prostytutki..
 • @Rzeczpospolita 14:47:08
  Problem ciekawie postawiony przez Janusza Sanockiego dotyczy ucieczki Gdańszczan od Ojczyzny. Przy wsparciu demokratycznie wybranej lokalnej władzy i zagranicznej agentury wpływu.

  To chytre skierowanie dynamiki demokracji przeciw narodowym wartościom. W warunkach multilokalnej Europy bez administracyjnych granic.

  Wątki religijne też są w to niecnie wplątywane, ale niech się Pan przynajmniej tym razem nie czepia Kościoła Katolickiego.
 • @Andrzej Madej 17:48:44
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  dlaczego nikt nie pamięta, poprzednio wybrano po raz kolejny śp Adamowicza !!!!

  Adamowicz miał "parę" mieszkań.
  Przed ratuszem skonał z głodu człowiek wyrzucony z mieszkania komunalnego.

  I MI TO STARCZY, aby odsądzić Gdańszczan od czci i wiary.
 • nA PAMIĄTKĘ WOJNY NA WESTERPLATTE TRZEBA ODCZYTAĆ APEL SMOLEŃSKI
  Wcześniej wywlaszczono Westerplatte . W obecności Trampa, Kusznera i ich talmudycznej jowanki nie może być przepychanki slupów prezessimusa i kornchauzerowskiego Dudy z harcerzami gdańskimi lub samą Dulkiewicz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930