Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

List Otwarty - do Posłów Klubu Kukiz'15

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

KLUB KUKIZ'15 - Przyszłość ?

Nysa 7 lipca 2019 r.

List Otwary - Do Posłów Klubu Kukiz’15

Szanowni Koledzy!

Zwracam się do Was „Koledzy” - z racji wspólnego uczestnictwa w wielkich wydarzeniach, z roku 2015,
które doprowadziły do wprowadzenia do Sejmu grupy 42 posłów w ramach ruchu „Kukiz’15”.

Piszę do Was „Koledzy” bo w ten sukces sprzed 4 lat włożyłem wiele lat pracy, wysiłku, a także moich koncepcji, które – jestem o tym przekonany – przyczyniły się do sukcesu.

Dziś po 4 latach obecności grupy posłów Kukiz’15 w Sejmie wyrobiłem sobie przekonanie, z którym chcę się z Wami podzielić, w „krótkich żołnierskich słowach”.

1) Idee, z którymi 4 lata temu szliśmy do wyborów zostały całkowicie zmarnowane, a nadzieje Polaków,
    którzy zaufali kandydatom Kukiz’15 – całkowicie zawiedzione.
    Ci którzy chcieli zmian w Polsce zostali oszukani. Przez kogo?
    Przez lidera czyli Pawła Kukiza i tych, których sobie dobrał na doradców jak np. poseł Stanisław Tyszka,
    którego głównymi metodami działania były intrygi i pozbywanie się kolejnych – w jego mniemaniu -     
    konkurentów. Tak wypchnięto z klubu takich wartościowych posłów jak Marek Jakubiak czy Liroy. 

2) Klub dysponując finansowaniem i możliwościami dotarcia do społeczeństwa nie podjął żadnej akcji
     społecznej ani w zakresie popularyzowania idei JOW, ani w zakresie postulowanych przez nas zmian w 
     wymiarze sprawiedliwości.

    Klub Kukiz’15 nie opracował ani projektu ordynacji wyborczej, ani nie podjął żadnej inicjatywy w tym zakresie.
    Była to jawna zdrada obietnic wyborczych.
    Winę za to zaniechanie ponosi Paweł Kukiz i jego otoczenie.

 3) Wbrew głoszonym przez nas ideom i oficjalnie deklarowanej antypartyjności, klub zamienił się w super-partię         już nawet nie „partię leninowską” a „partię stalinowską”, gdzie wola lidera była prawem.
     Winę za to wynaturzenie ponosi Paweł Kukiz.

 4) Lider klubu i jego otoczenie wręcz wielokrotnie złamali zasady etyki czy dobrych obyczajów.
     Tak stało się w kwestii zwrotu kosztów kampanii wyborczej jaką klub Kukiz’15 dostał z PKW.
     Było to, o ile wiem – blisko 3 mln zł – kosztów jakie ponieśli wszyscy kandydaci. I ci, którzy weszli do Sejmu i         ci, którzy przegrali.
     Paweł Kukiz nigdy nie zwrócił się do posłów czy nie mają w swoich okręgach organizacji społecznych, na które       chcieliby przekazać zwrócone kwoty. O ile wiem klub czy stowarzyszenie kupiło jakąś fundację i                               przepompowało tam owe miliony pochodzące – przypominam – z wydatków wszystkich kandydatów.
     Czy tak ma wyglądać przyzwoite postepowanie?

 5) Ludzie z najbliższego otoczenia lidera Pawła Kukiza – mający decydujący głos w wielu sprawach                             organizacyjnych i politycznych w wielu przypadkach budzą podejrzenia o jakieś niejasne powiązania.
     Jak np. skazany wyrokami karnymi w sprawach kryminalnych gość, który podejmował istotne decyzje                     personalne i cały czas był obecny w strukturach decyzyjnych klubu czy kilku innych podobnie niejawnie,
      ale skutecznie decydujących o polityce klubu.

     Tego rodzaju powiązania każą wprost zapytać lidera: „Paweł dla kogo pracujesz?”

     Podsumowuję moje uwagi wnioskiem następującym: podtrzymywanie dzisiaj przed wyborami pozycji                       pseudopolityka jakim jest Paweł Kukiz jest szkodliwe dla Polski i stanowi kontynuację oszukiwania wyborców         jakie trwa od wejścia do Sejmu. Żenujące i kuriozalne są oferty jakie Kukiz składa poszczególnym                           ugrupowaniom politycznym jak to np. PSL-owi, partii którą wręcz wyzywał i uważał za ostoję systemu.
  
     Teraz anstysytemowiec Kukiz zabiega o uzyskanie mandatu z list tej partii, bo sam Ruch Kukiza –
     jak wszystko na to wskazuje - nie przekroczy nawet 3% w wyborach.

     Tak więc Szanowni Koledzy!

      Przedstawiam Wam moje wnioski z tą uwagą, że podtrzymywanie tego oszustwa jakim stał się byt polityczny          o nazwie Kukiz’15 jest wręcz nieetyczne. Wiem że status posła, w tym status materialny jest dla wielu osób            wystarczającym powodem, by popełniać różne niegodziwości, ale kierując do Was moje uwagi mam nadzieję,        że przynajmniej będziecie świadomi tego, że te niegodziwości są widoczne dla społeczeństwa i wyborców.

     Tak więc jedyne co Wam mogę doradzić to szybko rozwiążcie klub, który stał się synonimem niespełnionych            obietnic, lekceważenia danego wyborcom słowa i zasad.

Wasz były kolega

Janusz Sanocki - Poseł Niezrzeszony

 

KOMENTARZE

 • Moim skromnym zdaniem Kukiz jest jest człowiekiem służb !
  Nie nie mama konkretnych dowodów ale ciąg zdarzeń z obywatelem Kukizem jest zastanawiający !

  1.Zjazd oburzonych Polaków w Stoczni Gdańskiej Marzec 2013 r

  Szansę stworzenia takiego ruchu widzi Piotr Duda i Paweł Kukiz -- inicjatorzy spotkania w historycznej sali BHP gdańskiej stoczni.
  i co zrobili Kukiz z Dudą ? zmarnowali oddolny ruch Polaków !


  2.wybory prezydenckie 2015 r Kukiz dostaje 20 % głosów w pierwszej turze ! i zamiast ruszyć w Polskę tak jak przyszły prezydent Duda widział jak Duda jeździ po Polsce od miasta do miasta !!!i pomnożyć te 20 % on zmarnował potencjał jaki dostał od Polaków coś tam koncertował i jak pamiętam skłócił się z samorządowcami którzy go popierali !!!

  NIE włączenie się w referendum Komorowskiego o jednomandatowych okręgach wyborczych ! i w efekcie marne 8 % w wyborach do sejmu Kukiza

  3. Cztery lata w sejmie to czas TOTALNIE ZMARNOWANY !!! co to znaczy ze PIS miał większość ? w partii Kukiza nie było determinacji

  w każdy wystąpieniu w sejmie trzeba było zawsze kończyć zdaniem !

  . Polacy są najbardziej rozbrojonymi obywatelami w Europie i w świecie
  i to zwinny rządzonego PISu ! powtarzam wszędzie każdy poseł Kukiza ma kończyć tym zdaniem ! a co było ? grzeczność uniżenie w wystąpieniach sejmowych i telewizyjnych zdecydowanej większości posłów Kukiz 15 !

  Panie Kukiz ! Kończ waść wstydu oszczędź !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach oszukany wyborca !!!
 • A co?
  Czy ktoś myślał, że z tzw. demonkraturą - to tak naprawdę?
  -----------------
  "Tego rodzaju powiązania każą wprost zapytać lidera: „Paweł dla kogo pracujesz?” "
  ------------------
  O to - dla kogo pracuje Paweł - należy zapytać jego oficera prowadzącego. Jeszcze tylko tego by brakowało aby takie Pawły wiedziały - dla kogo pracują.
 • Wyborcze obietnice pełnego wprowadzenia JOW czyli oddania pełni władzy prezessimusowi PiS były oszustwem jak Amber Gold.
  Kukiz zdawal sobie sprawę ze swej głupkowatości obiecując zmiany Konstytucji dla psychofrenicznego prezessimusa i Ziobry przeczuwając , że pełnię wladzy władcy gebelsowskich kręgów podejrzeń na Lepera i solidarnego z nim Giertycha popartych frontem jedności narodowej POPiSu z sekslewicami wykorzysta prezessimus do wiekuistego utrwalenia swej władzy metodami marksistowsko leninowskiej polityki kadr i kompromisów z judeokatolicką nadbudową kościoła sieci parafialnych zbudowanych dzięki porozumieniu PRL z Kościołem w kwietniu 1950r potrzebnego bermanowcom do opanowywania Watykanu.http://telewidz.neon24.pl/post/148478,porozumienie-prl-z-kosciolem-14-iv-1950-r-i-skutki
  http://telewidz.neon24.pl/post/55296,jaroslaw-kaczynski-zapowiedzial-wysilek-swych-poslow-w-sieci-parafialnej
  Nadal dla Kukiza psioczenie na UE jak na Konstytucje jest sposobm na politykę w służbie PiS.
  Kukiz jednak podpuścił prezessimusa do Ustawy o IPN.
 • Boże,
  kiedy wy wszyscy zrozumiecie, że każda, powtarzam do znudzenia KAŻDA partia w Polsce dba wyłącznie o własne interesy (czytaj : stołki), mając głęboko w dupie dobro swojego kraju. Tak było, jest, i będzie do końca - tychże partii lub naszej ojczyzny. I jak słyszę to patriotyczne pierdolenie zarówno ze skrajnej lewej jak i skrajnie prawej strony, to rzygać się chce. A jak doda się do tego tuby propagandowe w postaci mediów, to dochodzi do tego krwawa biegunka...
  Dobrze taki stan opisał W. Łysiak, na przykładzie jakiegoś państewka gdzieś tam. Po zamachu stanu generał wygłosił do zgromadzonych mas płomienne przemówienie w stylu jak to było źle a jak teraz będzie dobrze. Po następnym zamachu identyczne przemówienie wygłosił pułkownik, po nim kapitan, później porucznik. A kiedy przed mównicą stanął sierżant, to nie bawił się w ble, ble, tylko rzekł : No, kurwa wasza mać !!!
  Czytając to dwie dekady temu, nawet nie przypuszczałem jakiego sierżanta będzie miał na myśli W.Łysiak...
  Panowie patrioci ! Kiedy to do was dotrze, że Rzeczpospolita Polska istnieje wyłącznie na mapie (a i to niedługo).
  Jestem szczęśliwy, że żyłem w prawdziwej, niepodległej Polsce zwanej słusznie Ludową, i nie będę miał okazji zobaczyć (biologia zrobi swoje) upadku obecnej Rzeczpospolitej...
  I nie mam czego żałować...
 • @SZS 14:25:37
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Podzielam tę iście hiobową ocenę kondysji państwa, i SPOŁECZEŃSTWA.

  Tak jest, bowiem nawet w małej wspólnocie wybiera się na zarządcę cwaniaka, w spółdzielni na prezesa złodzieja, do władz największych hochsztaplerów.

  Skąd się u nas to bierze?

  Zwykła zawiść - nie będzie mną rządził człowiek taki jak ja, no bo jeśli on, to czemu nie ja? To niech rządzi ten, co się wyróżnia, i mu nie podskoczymy. Zdeprawowany przestępca.
 • Janusz Sanocki się obudził, bo
  kończy się kadencja. Ale on jest fanatycznym wyznawcą jow. Może spróbować do senatu. Wtedy pozna jow w praktyce. Albo niech spróbuje w wyborach samorządowych, jeżeli chce się udzielać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930