Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Poseł Nitras się napina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czwartkową debatę w Sejmie zdominował temat pedofilii. Ale nie pedofilii w ogóle – czyli przestępstw wykorzystania seksualnego nieletnich – ale tylko pedofilii w Kościele katolickim.

Poseł Nitras się napina

Czwartkową debatę w Sejmie zdominował temat pedofilii.
Ale nie pedofilii w ogóle – czyli przestępstw wykorzystania seksualnego nieletnich – ale tylko pedofilii w Kościele katolickim. Tak bowiem zostało to „sformatowane” w przekazie posłów opozycji – czyli Platformy i Nowoczesnej.

Pretekstem do wystąpienia politycznego ze strony opozycji był film dokumentalny braci Sekielskich na ten temat. Film pokazujący występnych księży, którzy wykorzystali seksualnie dzieci i którzy nie ponieśli żadnych istotnych konsekwencji. Zostali poprzenoszeni na inne parafie, gdzieś „schowani” przed opinią, ale w istocie sprawa została przez ich kościelnych zwierzchników – jak to się mówi: „pozamiatana pod dywan”.

Ma się rozumieć – film wstrząsnął widzami i politycy opozycji przystąpili do ataku żądając powołania świeckiej komisji do przebadania archiwów kościoła czy nie są tam ukryte inne dowody pedofilii wśród duchownych.

Z kolei PiS postawił na forum Sejmu projekt ustawy zaostrzającej kary przewidziane w kodeksie karnym za te przestępstwa. Projekt był przygotowywany dawniej zawiera wiele innych obostrzeń, nie tylko dotyczących pedofilii, co zresztą stało się powodem ataków ze strony posłów PO zarzucających, że Ziobro pod pretekstem walki z pedofilią wykorzystuje sytuację i wprowadza zmiany idące w stronę państwa policyjnego.

Jednak trzeba powiedzieć, że podczas obrad Komisji Ustawodawczej żadnej istotnej różnicy zdań nie było.
Nawet nad wieloma propozycjami rządowymi wszyscy posłowie głosowali w miarę zgodnie, a nawet kilka poprawek opozycji zostało włączonych do ustawy.
No, ale obrady komisji to nie sala plenarna. Nie ma na nich tylu kamer.

Tak więc główne przedstawienie odbyło się w czwartkowe popołudnie na sali głównej Sejmu podczas trzeciego czytania. Każda poprawka mniejszości była okazją do występów posłów PO i Nowoczesnej bombardujących PiS jednolitym przesłaniem: „Chronicie pedofilów w kościele!”.
Nie było natomiast żadnej merytorycznej dyskusji nad ustawą, która była przedmiotem obrad.
Za to na sali sejmowej trwały przedstawienia, pokrzykiwania, padały obelgi, posłowie opozycji rozwijali transparenty - a to z mapą pedofilii w Kościele, a to z żądaniem powołania owej komisji, która miałaby kontrolować Kościół. W szczytowym momencie poseł Nitras z PO, schodząc z mównicy rzucił w Kaczyńskiego dziecięcymi bucikami (dobrze, że nie cegłówką!).

To, że w sposób oczywisty opozycja zrobiła ze sprawy pedofilii spektakl i akcję polityczną mającą pogrążyć PiS,
a partiom Koalicji przywrócić poparcie – jest oczywiste.
Oczywiste są też wszystkie chwyty propagandowe, w myśl których pedofilia to Kościół, a nie np. reżyserzy jak Roman Polański czy inni celebryci.

Pedofilia księży – jakby nie była ograniczonym zjawiskiem – jest zjawiskiem odrażającym i oznacza poważny kryzys Kościoła.
Co jednak wspólnego ma z tymi zjawiskami PiS czy Ziobro? To Ziobro był biskupem i krył księży pedofilów?
To Kaczyński uwodził ministrantów?
Ale generalnie PiS odwołuje się do katolików, do Kościoła i jak się uderzy w Kościół to i PiS na tym straci. I parę procent poparcia przepłynie do opozycji.

Warte zastanowienia jest jednak co innego. Oto film Sekielskich ukazuje się na 2 tygodnie przed eurowyborami, w których liderem jest PiS.
Dwa tygodnie wcześniej na Uniwersytecie Warszawskim, miało miejsce antykościelne przemówienie redaktora „Liberte”, który wystąpił przed Tuskiem. A jeszcze dodajmy wcześniejszy o kilka miesięcy film „Kler” ukazujący księży w krzywym zwierciadle – i już mamy obraz „zorganizowanej całości.”

Wystąpienie „suporta” Tuska na Uniwersytecie Warszawskim nie było przypadkiem.
Było elementem planu. Doskonale przygotowanej, polityczno-propagandowej akcji, w wyniku której PiS ma stracić poparcie i przegrać eurowybory.

W życiu nie uwierzę, że taką akcję był w stanie zaplanować jakiś Schetyna czy Nitras.
Natomiast udział w całej operacji Donalda T. wskazuje, że powinniśmy o autora zapytać Angelę Merkel.

Czy tylko pani Kanclerz zechce odpowiedzieć?

Janusz Sanocki - Poseł Niezależny
 

KOMENTARZE

 • Szanowny panie Posle ...Prawotworco!
  Pedofilia..prosze zobaczyc do Encyklopedia Britanica...jest tylko czescia pederastii zwanej tez homoseksualizmem. Potwierdzaja to statystyki z roznych stron calego swiata, ktore niewiele sie rozniac wskazuja -ze ponad 70% wszystkich ofiar homoseksualistow sa dzieci w okresie 12-16 lat czyli w okresie puberty..
  Te statystyki wskazuja, ze nie mozna walczyc o prawa pederastow skoro taka ogromna statystyka ich ofiar wskazuje- ze to jest ciezkie zboczenie grozne dla dzieci , gdyz zdecydowana wiekszosc pederastow nie zadawala sie zboczonym zainteresowaniem innych osob homoseksualnych i doroslych zarazem ..ale, jak wskazuja te statystyki stanowi realne , stale i powaznie zagrozenie dla niewinnych dorastajacych dzieci.
  Zatem nie ma pedophilii poza pederastia!
  I nad tym panowie przejsc nie mozecie tak sobie....z piosenke....
  Druga sprawda tak samo traktowana….
  To sprawa podwyzszonej kary..zaostrzonej:-))))
  A ponoc wysokie kary - w tym kara smierci ma ponoc nie wplywac wcale na ilosc popelnianych zbrodni????? Takie to bzdury glosza wszystkie przyglupie experty..jakie tlomoca tlomokom...ze kara smierci nie dziala:-))))
  Jak tak???- skoro nie ostrosc kary.....to po co wogole zaostrzac ..a jak zaostrzac- to dlaczego nie przywrocic kary smierci????
  Kara smierci nie jest zadna kara!!! ZADNA!!!! TO jest legalny eliminacja ze spoleczenstwa osobnikow aspolecznych, zboczonych i przez to groznych dla spolecznosci! Co dfo ktorych resocjalizacji nei ma zadnej nadzieji! A trzymanie ich jest zagrozeniem i kosztem!
  Siedzi pan w Sejmie , drzemie...poruszy pan te dwa zagadnienia...moze komus zaskoczy...
 • Ale się ten KK wywija jak piskorz.
  Teraz jest koncepcja że inni też uprawiają pedofilię.
  Infantylne tłumaczenia.
  To próba skierowania ostrza krytyki w inną stronę.

  KK to podobno instytucja zaufania społecznego i jak sam KK chce najwyższego bo Boskiego zaufania.
  To całkiem co innego niż murarze czy artyści.

  KK jako organizacja krył swoich pedofilii, chronił ich od kary i jest za to odpowiedzialny instytucjonalnie oraz moralnie jako skompromitowana całkowicie rola KK jako przedstawiciela Boga...bo tak się mienią przedstawiciele KK choć tak naprawdę są tylko TYLKO urzędnikami Watykanu...przedstawicielami, jawną agenturą obcego Państwa i mają obowiązek wykonywać dyrektywy swojej Watykańskiej nie Polskiej władzy.

  To kolejna "oczywista oczywistość".
 • @Oscar 07:23:41
  To samo co artyści, nauczyciele, itd. Bo ci ludzie mają wpływ na społeczeństwo. Pedofilię należy zwalczać wszędzie, a nie tylko w jednej instytucji. Bo to co ty prezentujesz oznacza, że ty nie chcesz zwalczać pedofilii jako takiej. Ty chcesz zwalczać KK, a pedofilia to tylko amunicja.
 • @Oscar 07:23:41
  Zatem promujmy części od rowerów i szukajmy winowajców w Kościele, który jest hodowlą każżdego zła na świecie, zwłaszcza przed wyborami.
  Bo zdaje się, że ten film żyda został zrobiony kilka miesięcy wcześniej zanim został Oskarowi rzucony na pożarcie.
 • @Wican 08:42:54
  Kto powiedział że nie chcę zwalczać pedofilii ?
  Pedofilia w KK skrywana przez KK do jednak większy skandal niż inna pedofilia
  choć każda tak samo krzywdzi dziecko.
  Tak policjant czy sędzia złodziej to nie to samo co murarz złodziej.

  Kary dla ludzi zaufania publicznego powinny być większe z urzędu na mocy prawa np x2 niż kary za to samo dla prostego obywatela.
  A kary dla instytucji ukrywających pedofilów powinny być na miarę wielkości finansowej tych instytucji oraz osobiste dla ukrywających, mataczących....wyrzuceniem z funkcji "zaufania publicznego" na czele.
  Politycy, klechy, sędziowie, prokuratorzy, nauczyciele, lekarze, urzędnicy państwowi.. mundurowi... to wszystko funkcje zaufania społecznego...
  Powinni ponosić większa odpowiedzialność karną za wszystkie przestępstwa.
  (ponoszą mniejszą lub wcale bo ich chronią ich instytucje).
 • @wercia 11:16:41
  Idiotyczne wnioski...
  Jakbym napisał że trzeba karać złodziei.. to "wercia" by napisała że promuje powiedzmy napady rabunkowe.
  To idiotyczna logika.
  Wyślizguje się ten KK jak piskorz od odpowiedzialności zamiast walnąć się w piersi i zrobić natychmiast porządek w temacie...
  A to jak najgorzej o nim świadczy.

  Oczywiście wiem że porządek w temacie to lawina oskarżeń wzajemnych bo jak się ruszy jednego pedofila to ten zacznie sypać innych...a jak całe zło wyjdzie na jaw także o Biskupach czyli hierarchii... to nie ma już kościoła..
  .. ale można na gruzach starego zdegenerowanego bezkarnością pobudować nowy czysty...złożony z Polaków a nie różnych przebierańców i agentury rozmaitej.
  KK w Polsce to stajnia Augiasza...
  Kto ją oczyści do dna ten będzie bohaterem Narodowym.
  .. o ile go wcześniej nie zaszczują jak Leppera.. a zaszczują.
 • @Oscar 13:50:44
  Toć przeciez pan Polak sie walnął w piersi. Mało tego Oskarowi?
  Kto jest bez grzechu,,,Oskar zapewne. i Sekielski, zwłazszcza na paradzie homo niewiadomo.
 • @wercia 15:54:54
  Walnąć się w piesi to mało...
  Trzeba wyskrobać pedofilów z KK do ostatniego (ujawnić , osądzić, odebrać święcenia, wywalić z KK i skazać wyrokami państwowymi na adekwatną karę.

  Wtedy będzie dobrze dla Narodu i dobrze dla KK bo się oczyści.
  .. a na razie kręci mota wije się jak piskorz... co dowodzi że władza (biskupia) też nie jest czysta...
 • @Oscar 16:24:02
  Ujj. Pan oskaar komunista troszczy się o KK. Czy aby napewno szzczerze?
 • @wercia 16:35:53
  Poza tym proponuję odstosunkowanie się od KK. Ta propozycja dotyczy Pana i Sekielskiego żyda, Bo skoro móówimy o problemie to trzeba go ująć całościowo a nie przyp... się do Kościoła.
 • @wercia 16:35:53
  Nie o KK się troszczę ale o jego "owieczki" a zwłaszcza ich dzieci, bo to też Polacy.
 • @wercia 16:50:37
  "Całościowo" to kolejna ucieczka w nieskończoność.
  Łapiąc złodzieja złodziej jak jest bezczelny też może twierdzić że nie tylko on kradnie więc niech się od niego odwalą bo problem trzeba ująć "całościowo".

  Zwykli złodzieje nie są tak bezczelni .. oni rozumuję że będą mieli sprawę indywidualną a nie w ramach całościowego rozwiązania problemu.
 • @Oscar 17:36:37
  No to zzajrzyj do statystyk. Ilu pedofilów jest wśród kleru a ilu wśród na przykład wśród innych grup zawodowych np. nauczycieli, bo rabini to ostro ochraniają ten proceder tajemnicą. Mają takch oskarów do pomocy w rozwalaaniu kościoła.
 • @Oscar 17:36:37
  Nie filozofuj. To kolejny atak na Kościoł. Pis i peło. Pis po to aby przed wyborami hierarchowie się kajali i w radiomaryjnych prowadzili kampanię za pisiorami, peło zgodnie z dotychczasową kapmanią peofilską, ale tak ogólnie, nie w Kościele.
  Pis, Peło i Osskar to to s amo dno.
 • @wercia 17:47:46
  "No to zzajrzyj do statystyk. Ilu pedofilów jest wśród kleru a ilu wśród na przykład wśród innych grup zawodowych np. nauczycieli,"

  Choć to nie ma najmniejszego sensu to jestem ZA

  Dawaj tajne dane z Polskich archiwów - ile złożono zawiadomień?
  Nie ile zostało rozpatrzonych wewnętrznie "jako zły dotyk" - tylko ile złożono wszystkich zawiadomień

  Jak będą te dane to wtedy bardzo łatwo będzie to porównać - ponieważ dane czynów pedofilskich TYLKO TEJ FIRMY/grupy zawodowej (czyli KK) są utajnione i nie były praktycznie wcale zgłaszane do Państwowych Instytucji pod które takie przestępstwa podlegają - WSZYSTKIE pozostałe przypadki są do sprawdzenia w odpowiednim Urzędzie Publicznym
 • @Oscar 13:44:24
  "Kary dla ludzi zaufania publicznego powinny być większe z urzędu na mocy prawa np x2 niż kary za to samo dla prostego obywatela."

  Jestem dokładnie tego samego zdania
 • @Hades 18:00:02
  A szukaj sobie {,,,} jak nie raz czytałam te statsyki.
 • @Wican 08:42:54
  Zwalczać trzeba wszystko co złe i wszędzie - w szczególności to co szkodzi bezbronnym dzieciom - bo to starsi są od tego aby chronić młodszych

  Temat główny to pedofilia w Kościele Watykańskim i jako że nazwijmy to: jest on szczególnie łakomy na takie wybryki i ma ku temu wspaniałe możliwości (dane wrażliwe ofiar, ich status majątkowy, zdrowotny, mieszkaniowy, sytuacja rodzinna,. itd itp) i jest w sumie najbardziej obrzydliwy to od tego trzeba zacząć
  Tym bardziej że w żadnej innej instytucji przestępstwa te nie są aż tak ochraniane i tuszowane

  To wina samego Kościoła Watykańskiego że jest to co jest bo sami hierarchowie do tego doprowadzili w części swoimi własnymi pedofilskimi wyskokami a w innej części przymykaniem na to oka (bo przecież nie każdy ksiunc to pedał i pedofil - są i tacy co wolą dojrzałe dziewczyny, albo przeglądać atlasy o kotach), czy jawnym bezczelnym tuszowaniem

  Gdyby od samego początku zbrodnie te tępili w zarodku poprzez nagłaśnianie, ostre rozliczanie się z tego w procedurach wewnętrzynych przy jednoczesnych sprawach karnych prowadzonych przez Urzędy Państwowe to tak strzelam że na dzień dzisiejszy w bitych 80% do takich przestępstw by nawet nie doszło

  Ale jest jak jest i trzeba jak najszybciej rozliczyć i ukarać winnych:
  - dla sprawiedliwości
  - dla poszkodowanych
  - jako przestroga dla ew. przyszłych takich zwyrodniałych przestępców

  Kuć żelazo póki gorące i od razu wypalać żywym ogniem - najlepiej dosłownie (lecz to już nie te czasy - a przy takich przestępstwach szkoda)
 • @wercia 18:05:41
  "A szukaj sobie {,,,} jak nie raz czytałam te statsyki."

  A to bardzo ciekawe
  GDZIE ???
  Bo są TAJNE :))
 • Słyszałem o ...
  Proponuję poszukać w internecie wiadomości na temat księdza Stawieckiego jak został zaszczuty oskarżeniami o pedofilię. Poszukajcie co się okazało po jego śmierci.

  P. S.
  FiM są tu tak miarodajne jak GW.

  Pozdrawiam
 • @wercia 18:05:41
  "A szukaj sobie..."

  Mi rzuciły się w oko tylko dane z germanii:
  - 1670 katolickich duchownych wykorzystało seksualnie dzieci
  - co najmniej 3677 ofiar

  Dane oparte na informacjach przekazanych przez diecezje
  Przy czym z niektórymi z nich "współpraca szła "opornie" - wersja oficjalna: cyt.: "współpracowały "w niewystarczającym stopniu”

  I są to tylko te dane które PRZEKAZAŁY diecezje, czyli nie podane na podstawie wglądu w oficjalną dokumentację
  Można je nazwać:
  - ZASŁYSZANE u ŹRÓDŁA

  3677 skrzywdzonych dzieci - to chyba sporo
  O jakieś 3677 za dużo

  1670 pedofili krzywdzących dzieci - to chyba też dość dużo

  Gdyby prawie 2 tysiące pedałów "pukało" się ze sobą na wzazjem to tu nas w kraju byłby niesamowity rwetes i wyzywanie (jak dla mnie po części słuszne) od zboków, pedałów, pedofili, roznosicieli chorób wenerycznych, propagatorów LGBT i jasny ....uj wie co jeszcze......
  Że beee, że feeee, że obleśnie, wstrętne i obrzydliwe............. (co jest i jak dla mnie faktem)
  Ale jako że to pracownicy Kościoła Watykańskiego - to już co innego
  To wtedy są już tylko zaszczutymi sługami bożymi, również grzesznymi, z których chwilowo wyszedł diabeł, ..... a tak w ogóle to wcale nie są pedałami i pedofilami bo to tylko pomówienia i nagonka :))
  https://www.youtube.com/watch?v=e9cw0i6r37s
 • @Hades 19:02:52
  Z tobą nie mozna rozmwaiać, bo brakuje ci rozumu.
 • @wercia 19:44:49
  albowiem ponieważ gdyż iż?
 • @wercia 17:57:40
  Brak "ataku na kościół" to tolerowanie pedofilii w KK.
  Obrońcy KK w istocie bronią pedofilii w KK.
 • @RomanKa 02:44:42
  Bardzo słuszne przypomnienie.

  Bractwo LGBT usiłuje oderwać pedofilię od pederastii. Bo to by dobitnie oznaczało, że homo chcą mieć dzieci do seksualnych igraszek. A to brzydko pachnie.
 • @Janusz Kamiński 07:10:14
  Pedofilia zawsze krzywdzi bo dotyczy dzieci.
  Homoseksualizm między dorosłymi za obustronną zgodą nie jest karany.
  Bycie homo nie jest przestępstwem a pedofilia jest.

  To istotna różnica.
 • @Oscar 07:14:44
  A kiedy zaczyna się pedofilia?
 • good job autor 5*
  O widzę , ze wpuścili niektórych komentujących z separatki na sale , i rozwiązali z pasów .
  Eksplozja intelektu ,wiedziałem ze w trudnych chwilach gdy neon24 schodzi na psiarnię , można na niektórych liczyć, istny zlot czarownic pod kościół
  Taki dowcip mi się przypomniał, jak to do bacy przyjechali z Warszawy intelektualiści, by dać odpór ciemnocie.
  Zadają bacy pytania, że niby chcą wiedzieć, co ten baca wie.
  Baca spokojnie odpowiada - ale po kolejnym pytaniu ucina dyskusję:
  --- Mnie się widzi, panocki, że wy tu nie po naukę zeście przyszli, ino po wpierdol
 • @Wican 10:35:15
  Pedofilia to seks z osobą przed osiągnięciem przez nią dojrzałości płciowej
 • @Zorion 19:40:57
  Hej:-))))
  Zorionie - prasnij cipagom w leb po Orionie ..ino na plask:=-))))
  Moze sie im munio obocy:-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930