Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Co MY, Nasz Świat dostał w Betlejem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co naprawdę stało się w Betlejem ponad 2 tysiące lat temu? Wtedy, w żydowskim miasteczku wraz z Dzieciątkiem narodziła się nasza cywilizacja

Co MY, Nasz Świat - dostaliśmy w Betlejem?

W okresie tzw. „Magii Świąt”, blasku choinkowych lampek, dźwięku amerykańskich pastorałek puszczanych z głośników w hipermarketach, przygotowaniach jakie odbywają się w każdym prawie domu (z wyjątkiem wojujących antyklerykałów) nie ma specjalnie czasu żeby zastanawiać się co naprawdę stało się w Betlejem ponad 2 tysiące lat temu?

Tymczasem wtedy, w żydowskim miasteczku wraz z Dzieciątkiem narodziła się nasza cywilizacja.

Cywilizacja czyli „metoda ustroju życia zbiorowego” – zespół reguł fundamentalnych na których opiera się funkcjonowanie społeczności, z jakiej wynikają prawa stanowione, ale także zespół przekonań jakie kierują ludźmi w ich indywidualnych zachowaniach.
Wtedy kiedy w szopie narodziło się Dziecię zaczęła się era chrześcijaństwa - cywilizacji całkiem odmiennej od islamu, innej od reguł jakimi kierują się ludy Azji – Mongołowie, Chińczycy, czy Hindusi.

Ale także odmiennej od reguł, które rządziły światem w momencie, kiedy Jezus przychodził na świat. Jednym z rozpowszechnionych przez panujące wówczas cywilizacje zwyczajów było np. mordowanie jeńców - ot na przykład wieszanie ich na krzyżach, albo pędzenie na areny gdzie dla rozrywki rzymskiej gawiedzi rozszarpywały ich lwy.

Chrześcijaństwo przyniosło Miłosierdzie, zakazało zabijania bezbronnych, ze zwykłego uzbrojonego zbója – zrobiło rycerza, któremu nakazało opiekę nad słabymi – obronę wdów i sierot.
To nastąpiło wiele lat po Narodzeniu, ale wszystko zaczęło się przecież wtedy w betlejemskiej szopie.
Nie zdajemy sobie, na co dzień, sprawy jaka rewolucja zaczęła się wtedy w Betlejem. Nie tylko moralna.

Chrześcijaństwo – w odróżnieniu od różnych islamów jest religią indywidualnej odpowiedzialności, osobistego wyboru, stawia przed każdym człowiekiem z osobna zadania życiowe i obdarza każdego czymś co nazywamy sumieniem – osobistą odpowiedzialnością. Nie tylko za kwestie etyczne, ale także za np. sumienne (właśnie od sumienia) wykonywanie obowiązków naukowca, robotnika czy urzędnika.

Sumienne czyli np. bez brania łapówek, z dbałością przede wszystkim o dobro wspólne, a nie o swoje i swoich kolesi. (W tym kontekście większość polskich polityków i urzędników to poganie, których Dobra Nowina ominęła).

Chrześcijaństwo przyniosło absolutny priorytet PRAWDY obiektywnej, takiej która nie zależy od widzimisię rządzących. Widać to wyraźnie w scenie kiedy Jezus rozmawia ze starym spryciarzem politycznym Piłatem, który pyta „Cóż to jest prawda?”

A priorytet PRAWDY obiektywnej to wolność słowa, prasy, wolność badań naukowych zawdzięczamy właśnie naszej cywilizacji, która zaczęła się w Betlejem.
To tam dostaliśmy zapowiedź przyznania konstytucyjnych praw swobody wypowiedzi, wolności zrzeszania się, wolnych wyborów.
(Jestem pewien, że nigdy o tym nie pomyśleliście – że to On nam to dał).

Wszak wolności osobistej nie wymyślili Arabowie, wyborów parlamentarnych i wolności politycznych nie wynaleziono w Chinach, ani w Afryce.

To są wartości, które zrodziły się w kręgu narodów chrześcijańskich czyli tych, które przyjęły Betlejem i jego konsekwencje jako podstawę swojej cywilizacji.
A nauka i rozwój materialny? Wszak to w chrześcijańskiej Anglii wynaleziono silnik parowy i lokomotywę, w chrześcijańskich Niemczech silnik spalinowy i samochód, w chrześcijańskich Włoszech radio – wszystko co mamy dziś na codzień powstało w kręgu cywilizacji chrześcijańskiej. Czy to przypadek? Wolne żarty!

Chińczycy i Azjaci potrafią świetnie rozwijać to co wynaleźli Europejczycy i Amerykanie czyli ludzie naszej cywilizacji, ale sami są tylko odtwórcami. Rozwój cywilizacji materialnej nastąpił w kręgu narodów chrześcijańskich.
Podobnie jak wolności polityczne jest podarunkiem jakie przyniósł Nam Narodzony w Betlejem.

Prawdę powiedziawszy nawet wojujący ateizm wielu celebrytów korzysta z cieplarnianych warunków jakie stworzyła wszystkim cywilizacja chrześcijańska. Wysłać by taką Magdalenę Środę czy tego tam Hartmana do Iranu! Zobaczylibyśmy jak tam przebiegałaby ich kariera?

Janusz Sanocki – Poseł Niezależny
 

KOMENTARZE

 • Gdyby ludzie zdawali sobie sprawę z tego,...
  co ludzkość dostała w Betlejem i co daje juz sam pobyt w kościele, to nasze kościoły parafialne byłby tak pełne, że trzeba by robić zapisy na wejście do nich.
 • Tutaj sprostowałbym :
  "A priorytet PRAWDY obiektywnej to wolność słowa, prasy, wolność badań naukowych zawdzięczamy właśnie naszej cywilizacji, która zaczęła się w Betlejem."

  Otóż nie nasza cywilizacja dała nam to wszystko co mamy a Pan Bóg z którego woli, bądź przyzwolenia dzieje się wszystko na tej Ziemi.

  Kiedyś rozmawiałem na ten temat ze znajomym, który odpowiedział mi, co to ja niby gadam za bzdury, skoro on na wszystko co ma, zapracował swoją ciężką praca swoimi rękami.
  Zapytałem go tylko czy to on spowodował, że z nasion wyrosło zboże z którego zrobione są wypieki które zjada?
  Czy to on spowodował, że z plemnika byka i jajnika krowy powstało cielę i wołowina, które on potem zjada?
  Czy to on stworzył piasek, glinę, ziemię z których robi się :
  - szkło
  - żelazo
  - benzynę
  - cegły
  - cement
  - tworzywa sztuczne
  - dachówki na nasze dachy
  - itd, itp...
  Czy to on spowodował, że z ziaren wyrastają tej ziemi drzewa, które potem przerabiamy na :
  - na domy
  - meble
  - opał
  ITD. ITP, ITD, ITP...

  A te twoje ręce którymi tak ciężko pracujesz na swoje utrzymanie i na co tak całe życie zbierasz, to dała ci małpa? czy może jakiś Darwin, Einstein? czy może jakis Wielki Wybuch?

  Zatkało tego znajomego na dobre, że zaczął tylko coś tam bulgotać bez sensu...
 • Ale, generanie, za podjęcie tematu...
  dałem 5*

  Dodałbym tylko, że przed Chrystusem, była "cywilizacja" która czciła boga Baala, który niby wymagał, żeby czczący go poganie wrzucali do ognia ofiarnego... niemowlęta...

  Czy te dzisiejsze satanistyczne mordy rytualne, na które m.in porywane są także i nasze polskie dzieci, nie są jeszcze jakąś pozostałością tamtej cywilizacji?

  Zastanów się więc jeden z drugim, zanim zaczniesz bluźnić na Pana Jezusa, który powiedział, że nie chce by Mu składano krwawe ofiary!
  Bo gdyby nie to, że On urodził się w Betlejem, to nie wiadomo czy nie spłonąłbyś jako noworodek w ogniu ofiarnym!
 • Świat dostał również
  arcydzieła w malarstwie, muzyce, architekturze. Pozdrawiam Pana.
 • @wercia 12:31:51
  Oraz pogromy Słowian, Muzułmanów, Indian, itp................nadziewanych na pale jak kurczaki na rożen w imię cywilizacji chrześcijańskiej
 • @tańczący z widłami 12:52:35
  nie ma to jak dobry humor-:)) Wesołych świąt!
 • @ALL
  A CO KATOLICY DALI PANU JEZUSOWI?

  Wybacz ale co tak zwani "chrześcijanie" dali Synowi Boga Ojca. Nawet nie oddają Mu prawdziwego pokłonu.

  Mędrcy ze Wschodu przyszedłszy do domu gdzie przebywał Pan Jezus, Maria i Józef, oddali pokłon tylko i wyłącznie Małemu Zbawicielowi. Nie Marii... Tylko Synowi Bożemu!

  A co robią tak zwani "chrześcijanie – katolicy"? Modlą się o wstawiennictwo do Marii, do różnych wymyślonych przez siebie świętych a Syna Bożego traktują jak jakąś ułomną istotę, która potrzebuje ludzkiego Pośrednika.

  Bóg Ojciec tylko i wyłącznie Syna Bożego nam dał. Jego Narodziny w ludzkim Ciele zapowiadały proroctwa.

  Kto wywołuje wojny światowe? Kto mordował tak zwanych innowierców a pretekstem była obrona Jerozolimy. Katolicy! Po prostu katolicy!

  Kiedy wreszcie przestaniecie sobie wmawiać, że kochacie Pana Jezusa? Wykonujecie obrazy, figury... Padacie przed malunkami niby to Pana Boga na kolana... Żałosne!

  Nie interesuje Was to, że w Dziejach Apostolskich 17/29 jest napisane:

  " (29) Będąc więc z rodu Bożego, NIE POWINNIŚMY SĄDZIĆ, ŻE BÓSTWO JEST PODOBNE DO ZŁOTA ALBO DO SREBRA, ALBO DO KAMIENIA, WYTWORU RĄK I MYŚLI CZŁOWIEKA". 

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia

  Czy nie czas wreszcie wyjść z tego zakłamanego świata?

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @wercia 13:18:14
  Dziękuję, wzajemnie :)
 • Zgadzam się z Autorem poza
  tzw. demokraturą, która jest równią pochyłą do Piekła a którą stworzył sam Antychryst. Tzw. demokratura jest zarządzana przez dzieci diabła a celem tego szatańskiego przedsięwzięcia jest przerobienie ludzkości stworzonej przez Boga na szatańskie odchody.
  ----------
  Na koniec - Jezus Chrystus nigdy nie zalecał ludziom tzw. demokratury!
 • @Autor
  Chyba nie zgadzam się z tym przesłaniem.
  To nie my to dostaliśmy, ale możliwości w opisanych sprawach - otrzymali Żydzi.
  Czy je wykorzystali?
  Wątpię.
  My natomiast w wielu sprawach cofnęliśmy się w rozwoju. Zablokowani.
  Powołanie się na kulturę materialną - to kpina z istoty chrześcijaństwa, bo przecież cały wysiłek organizacyjny i naukowy był skierowany na tworzenie coraz potężniejszych broni. Broni, których nie miały inne cywilizacje.
  Teraz przecież jest podobnie.

  Ten etap rozwojowy już się kończy. Obyśmy go rozpoczęli lepszymi relacjami tak międzyludzkimi jak i stosunkiem do otaczającej nas przyrody. Wszak jesteśmy dziećmi jednego Boga.

  I uświadomienia sobie tej prawdy - życzę wszystkim.
 • Autor
  zastanawiam się - skądżeś Pan się urwał?

  z tradycyjnej polskiej choinki?

  czy spod tradycyjnego polskiego karpia?


  choinka, to tradycja germańska, a karp, to tradycja żydowska - zaś to, co żeś Pan tam wyżej wysmarował, to w czystej postaci tradycja chrześcijańskiego zakłamania, fałszowania wszystkiego, co mogłoby tę żydowską bzdurę obnażyć
 • Autor
  Przeczytalem ten wpis i zastanawiam sie z jakich zródel pan korzysta.W 80% mija sie pan z prawda. Podaje pan wyssane z palca opowiesci. Podobno wy turbo-katole macie glosic prawde, nie klamac. No to jestem pod wrazeniem

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930