Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Posła niedrogo wynajmę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Posłowie w Polskim Sejmie mają w istocie status jakiegoś inwentarza, żywego co prawda, ale pozbawionego woli. Lider partii może nimi dysponować jak właściciel trzody - na codzień i od świeta - w zależnosci od potrzeb.

Posła niedrogo wynajmę

Odejście z klubu poselskiego kilku posłów Nowoczesnej sprawiło, że liczba posłów tego ugrupowania spadła do 14 czyli poniżej liczby 15 wymaganej do istnienia klubu.

Klub poselski ma większe przywileje i możliwości niż zwykłe koło poselskie w związku z czym Nowoczesna znalazła się w kłopocie.
Gdyby miała jednego posła więcej utrzymałaby pozycję klubu.
Ba, ale skąd wziąć jednego posła?

W sukurs Nowoczesnej pośpieszył natychmiast Paweł Kukiz, który w porywie dobrego nastroju (pewnie było to w piątek) zaproponował szefowej Nowoczesnej, że wynajmie jej jednego posła ze swojego klubu.

Po paru dniach, kiedy piątkowy nastrój minął, obrócił swoją propozycję w żart i stwierdził, że nikt z jego posłów nie chce dać się wynająć, i że chyba on sam musiałby się przepisać, a to wiadomo, że byłoby niemożliwe.
Lubnauer musiałaby zmienić nazwę na jakąś nowocześniejszą wersję Kukiza, a to przecież nie wchodzi w rachubę.

W tej sytuacji na pomoc Nowoczesnej ma pośpieszyć PSL wynajmując im posła Protasiewicza, który i tak należy do skonfederowanego z PSL koła Europejskich Demokratów. Europejscy Demokraci, czyli oprócz Protasiewicza także posłowie Niesiołowski i Kamiński (Michał) sami wcześniej śpieszyli na pomoc PSL-owi, kiedy ludowcy stracili paru posłów skaperowanych przez PiS i też im groziła utrata statusu klubu poselskiego.

Wszystkie te manewry odsłaniają kilka ciekawostek i właściwości polskiego sejmu.

Przede wszystkim tę, że posłowie w Polskim Sejmie mają w istocie status jakiegoś inwentarza, żywego co prawda, ale pozbawionego woli.

Lider partii może nimi dysponować jak właściciel trzody. Na codzień i od święta, w zależności od potrzeb

Na co dzień każe im głosować w odpowiedni sposób, ale jak przyjdzie taka potrzeba i będzie miał taki kaprys to weźmie i wynajmie czy sprzeda za niedużą opłatą komu innemu.

I tak właśnie „reprezentantami narodu” dysponują partyjni wodzowie w tym i super-wódz - robiący antypartyjne miny Paweł Kukiz.

Ubezwłasnowolnienie posłów sprawia, że w istocie każda debata w polskim Sejmie ma charakter pozorny.
Jaką wartość mają poglądy wypowiadane przez inwentarz?
To właściciel trzody decyduje, w jakiej tonacji ma ona pobekiwać.
W ten sposób posłowie PiS mówią to co każe im mówić Kaczyński, a posłowie Platformy rezonują poglądy Schetyny.

W tym miejscu czytelnik może zadać pytanie: po co nam tacy posłowie?

I będzie to słuszne pytanie.
Ubezwłasnowolniona trzoda nie jest w stanie racjonalnie debatować nad żadną sprawą i stąd bierze się bylejakość prac polskiego Sejmu, zalew ustaw, które często są po prostu zbędne, a prawie zawsze są źle napisane i zagmatwane.

W ubezwłasnowolnionym Sejmie nikt nie podda w wątpliwość największej nawet bzdury, którą każe uchwalić Naczelnik, nikt nie skoryguje błędu dopóki nie ujawnią się jego konsekwencje.

Jakie jest źródło tego paraliżu polskiego parlamentu?
Jest to skutek wadliwego, partyjnego systemu wyborczego, który każdemu liderowi daje prawo do decydowania, kto zostanie posłem w kolejnej kadencji.

To lider bowiem ustala kolejność na listach wyborczych co w istocie decyduje o wyniku „wyborów”. Każdy, kto dostanie pierwsze miejsce na liście wyborczej partii, która przekracza próg wyborczy - zostaje posłem.
To znaczy, że nie wyborcy decydują, a w istocie partyjny lider.

To jest źródło władzy prezesów - Kaczyńskiego, Schetyny, Kukiza - i ta właściwość decyduje o tym, że posłowie zachowują się jak bezwolna trzoda.

Dopóki zatem nie zmienimy ordynacji wyborczej i nie zaczniemy - jak Anglicy - wybierać swoich posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych dopóty będziemy mieli trzodę poganianą przez kilku partyjnych wodzów zamiast prawdziwego Sejmu.

Janusz Sanocki – Poseł Niezależny
 

KOMENTARZE

 • W USA już nie ma wolności słowa. Musicie to przeczytać.
  To wasza, nasza przyszłość pod rządami solidaruchów.

  Znalezione w sieci

  "hegemonia żydów w Ameryce:
  https://www.rt.com/usa/446707-employee-fired-israel-oath-texas/
  W szkole podstawowej w Teksasie ( USA !!!! ) logopeda szkolny została wywalona ze szkoły bo nie podpisała lojalki wobec Izraela !!!! W tej lojalce miałaby w żaden sposób nie krytykować ani bojkotować Izraela oraz żydów !!!
  Kobieta podała szkołę do sądu za nieprzestrzeganie Konstytucji USA i jej pierwszej poprawki , czyli wolności wypowiedzi oraz poglądów.
  To niekonstytucyjne prawo w Teksasie zostało wprowadzone rok temu i nakazuje podpisanie lojalki wszystkim biorącym forsę ( pensję , pomoc itd.) od państwa czy stanu. Doszło nawet do sytuacji , że ofiara huraganu , by dostać zapomogę od rządu po kataklizmie musiała podpisać taka lojalkę . To takie dobrowolne nałożenie na siebie kary , gdyby zrobiła lub powiedziała coś źle o żydach czy Izraelowi.
  Co gorsza prawo to obowiązuje już w 27 stanach USA a w 12 jest wprowadzane.
  Cóż , nawet nie wiem , jak takie coś skomentować . Obywatele USA jawnie i prawnie stają się poddanymi żydów i Izraela. A aby obejść konstytucję , wprowadza się to prawo na poziomie stanów ( a nie federalnym ) i jako „dobrowolne” zobowiązanie obywateli.
  "
 • @Oscar 07:12:45
  Ciekawe czy w Rosji trzeba podpisywać lojalke wobec Putina?
  Ma ktoś jakieś dane?
 • Pan poseł
  Ameryki nie odkrył. Pisałem o tym już wiele lat temu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:30:14
  Co innego lojalki wobec własnego kraju a co innego lojalki wobec obcego kraju.

  Lojalki wobec własnego kraju podpisuje wiele osób .. przysięga wojskowa, sędziów, posłów, urzędników państwowych....lekarzy

  Ale lojalki wobec obcego kraju ???? to przecież w głowie się nie mieści..
  i to wymagane przez przedstawicieli własnego kraju ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:31:37
  Zmian nie dokonuje się "jednorazowym odkryciem"
  by dokonać zmiany trzeba o tym pisać ciągle na okrągło .. to jest forma nacisku na władzę.... o tym trzeba mówić dyskutować, publikować.. nosić na transparentach... nagłaśniać... domagać się zmian...

  Raz powiedział .. i uważa że już wszystko załatwił...to głupia destrukcyjna postawa..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:31:37
  Poseł Janusz Sanocki Ameryki nie odkrył, ale od 20 lat poświęca mnóstwo wysiłku dla wprowadzenia ordynacji JOW.
  Niestety zjednoczne siły wszelakiego oporu przed demokratycznym upodmitowieniem Polaków, wciąż mają przewagę...
 • Autor
  Mogles Wasc oszczedzic biednej krowie cierpien psychicznych !
  Mycka na lbie i sciera na szyi! Biedne stworzenie.
 • @Oscar 07:12:45
  No to dostali Amerykanie czarno na bialym. Niebawem zmieni sie zapewne ozdoba glowy Statuy Wolnosci...
 • @morgan 15:11:51
  Ja jestem ciekaw , jak to wszytsko się skończy. Na razie pasożytki górą.
 • @Autor
  "Ubezwłasnowolnienie posłów sprawia, że w istocie każda debata w polskim Sejmie ma charakter pozorny"...

  Kiedyś w PiS był Antoni Mężydło. Po dwóch latach rządów PiS-LPR-Samoobrona przeszedł do PO. Powiedział: "Nie zmieniłem poglądów, to Prawo i Sprawiedliwość je zmieniło."

  Michał Kamiński, kiedyś krytyk PO, dwukrotnie poseł PiS, rzecznik L. Kaczyńskiego. Przeszedł do PO. Powiedział: "Nie zmieniłem poglądów, tylko podejście do polityki".

  A pan poseł Sanocki teraz o tym pisze. Refleks szachisty? I to pisze w tonie: "posłowie tak mają", a nie "inni posłowie tak mają, ja nie". Padgatowka?

  Tak w ogóle:
  "Praca posła ciężka, szczera. Z rana poseł się ubiera, fagas listy mu otwiera, on tymczasem się wybiera - do Puchera!" - tak pisał sto lat temu Tadeusz Boy-Żeleński. Prorok jakiś, czy co?
 • @Oscar 08:07:26
  Lojalki wobec własnego kraju podpisuje wiele osób .. przysięga wojskowa, sędziów, posłów, urzędników państwowych....lekarzy.

  Lojalki nic nie poradzą przy zablokowanym systemie demokracji na rzecz przypadkowej długo trwającej dyktatury od 2400 lat.

  Lud jest już pisaty i czytaty, jako świadomy podmiot może wreszcie po przewlekłym oczekiwaniu dostać słyszalny 4 głos władzy własnego kraju.

  JOW może szykować przedstawicieli ludu na czwartą władzę w Kraju.
 • "Sejm"
  "Dopóki zatem nie zmienimy ordynacji wyborczej i nie zaczniemy - jak Anglicy - wybierać swoich posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych dopóty będziemy mieli trzodę poganianą przez kilku partyjnych wodzów zamiast prawdziwego Sejmu."
  .
  Dokładnie tak jest w chwili obecnej: do żłobu w dużej części nie idą ci na których są oddawane głosy a Ci których w odpowiedniej kolejce USTAWI na chwilę obecną 4 LUDZI.
  Realnie to "fantastyczna czwórka": kaczyński, schetyna, kukiz, kamyk wybiera CAŁY SKŁAD SEJMU - a nie ludzie oddający głosy na poszczególnych kandydatów.
  Bez zmiany ordynacji NIC, ale to absolutnie NIC się nie zmieni (no może poza nowymi nazwami partii i pojedynczych zmianach "sztandarów").
  .
  Ja do zmian na prawdę dodałbym skrócenie kadencji do 3 lat (bo jak łatwo zauważyć to towarzystwo rusza się praktycznie tylko rok przed wyborami i rok, czy rok z haczykiem po wyborach) i ustanowił maksymalnie dwu kadencyjność (maksymalnie 2 x po 3 lata i adios do "prawdziwej roboty")
  Aha no i oczywiście odpowiedzialność majątkową: taką samą jaką sami ustalili dla "osób fizycznych prowadzących działalności gospodarcze": CAŁYM SWOIM MAJĄTKIEM - do końca życia.
  To tak na początek - marzenie...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:30:14
  Tam z automatu mają ją dopisaną. A jak ktoś chce wnieść do niej "aneks" to:... czytaj: Politkowska, Litwinienko, Skripal, Niemcow,....itd
 • @Oscar 08:07:26
  "Ale lojalki wobec obcego kraju ???? to przecież w głowie się nie mieści..
  i to wymagane przez przedstawicieli własnego kraju ?"
  Czyżby?
  A taki dodatek w Wolsce jak: "TAK MI DOPOMÓŻ BÓG"?
 • ...
  Odnośnie przemówień, wykładów, tworzenia stron internetowych, filmów itp., itd.; unaoczniania, wykazywania, udowadniania, itp., itd.; edukowania, uświadamiania itp., itd., apelowania, nawoływania, wojowania, organizowania, zwoływania; konstruktywnej działalności...
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=238&p=4634#p4634

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930