Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Przyśniło się w nocy Cesi, że przyszli do niej Beatlesi.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie szukajmy dziury w całym! Co tam KNF, Prezydent, Premier, afery - to nieważne - to margines. W 100 lecie niepodległości, nareszcie jakiś polski pisarz został zauważony przez Paula Mc Cartney'a.

Przyśniło się w nocy Cesi, że przyszli do niej Beatlesi.

Przyszli jak w kinie: kompletną czwórką, z instrumentami szli przez podwórko. Ludzie ze wszystkich zbiegli się stron, a Ceśka do nich: - Hello Paul, Hello George, Hello Ringo, Hello John!
Tak opisywał sen pewnej krakowianki Ludwik Jerzy Kern w 1965 roku.

I co? Mówcie co chcecie ale sprawdziło się!

Wprawdzie nie do Cesi, ale do Pawła Kukiza napisał list jeden z dwu żyjących Beatlesów – Paul McCartney.

Wyobrażacie sobie! Beatles pisze list do naszego muzyka! I to jeszcze ma prośbę, żeby ustanowić 21 listopada Dniem „polskiego pisarza” - Isaaca Bashevis Singera. Bo Singer był „wybitnym polskim pisarzem”, a do tego wegeterianinem. Nie jadał nie tylko mięsa koszernego, ale w ogóle żadnego.

Okazało się – zupełnym przypadkiem, że nasz Paweł Kukiz jest również wielbicielem pisarstwa Singera i w domu ma wszystkie dzieła noblisty. Podziela również opinię McCartneya o tym, że Singer wybitnym pisarzem był.

I – jak dodał lider 3-ciej siły w polskim Sejmie – zrobi wszystko, żeby prośbę Beatlesa spełnić, zwłaszcza, że McCartney złożył ją w 100 lecie odzyskania niepodległości.

No nareszcie mamy jakiś widomy znak, że na zachodzie dostrzeżono walory naszego narodu, który wydał tak znakomitych pisarzy jak Isaac Bashevis (takie polskie nazwisko)!
I wiemy po co jest w sejmie Paweł Kukiz.

No bo gdyby go nie było to do kogo pisałby Mc Cartney? Do Krysi Pawłowicz?
Ona śpiewa całkiem z innej tonacji.

Tymczasem przy całej doniosłości tej beatlesowsko-kukizowskiej korespondencji,
w tle rozgrywa się nowa afera, w ramach której ze stanowiskiem musiał się pożegnać szef Komisji Nadzoru Bankowego prof. Marek Chrzanowski, który został oskarżony przez właściciela banków, najbogatszego Polaka Leszka Czarneckiego o próbę wyłudzenia łapówki w wys. 40 mln zł.

Wg „Gazety Wyborczej” Czarnecki został zaproszony na rozmowę „w cztery oczy” przez Chrzanowskiego w jego gabinecie w KNF, bo – jak podobno miał profesor zaznaczyć - w gabinecie są urządzenia uniemożliwiające nagranie rozmowy. Ponieważ Getin Noble Bank, którego właścicielem jest Czarnecki, ma określone kłopoty,

Chrzanowski miał zaproponować zatrudnienie wiarygodnego prawnika, a na kartce miał wypisać stawkę –
1% wartości banku czyli 40 mln zł.

Kiedy Czarnecki ujawnił nagranie i opowiedział prasie o wydarzeniu prof. Chrzanowski podał się do dymisji, wyznaczono jego następcę, a premier uspokaja, że sytuacja jest pod pełną kontrolą.

Jakoś tak przypadkowo całkiem, w tym czasie Senat zatwierdził nową ustawę, w myśl której bank, który ma kłopoty, może zostać przejęty decyzję KNF przez inny bank za symboliczną złotówkę.
Ustawa daje więc gigantyczną władzę Komisji Nadzoru Finansowego i jej przewodniczącemu.

Trudno powiedzieć czy propozycja korupcyjna ze strony szefa KNF rzeczywiście padła bo Czarnecki
wiarygodnym źródłem informacji nie jest.
Zgromadził swój gigantyczny majątek na operacjach, które dawno już powinny były stać się przedmiotem dochodzenia właśnie KNF czy nawet prokuratury.
Ale też czy korupcyjne propozycje składa się ludziom kryształowym?

No i czy wobec groźby przejęcia banku za 1 zł żądanie wręczenia łapówki w wysokości skromnego 1% wartości,
to aż taka gigantyczna kwota?

W 2017 r. Komisja Nadzoru Finansowego wydała ponad 100 tys. zł na kurs narciarski dla swoich pracowników i 1,5 mln na zakup nowych mebli.

Po prostu członkowie KNF przyzwyczaili się do wysokich nominałów i trudno od nich wymagać jakichś tam „dziadowskich oszczędności”.

Nawiasem mówiąc szef KNF – teraz już były szef – zachowa do końca roku swoje wynagrodzenie, a wynosi ono 33 tys. zł miesięcznie. Jakoś nie mogę zrozumieć dlaczego jest ono o połowę wyższe od wynagrodzenia Prezydenta Rzeczypospolitej, których zarabia 20 tys. brutto czy Premiera tyrającego za 16,5 tys.

Ale furda tam! Nie szukajmy dziury w całym! I co tam KNF, Prezydent, Premier - to nieważne - to margines.

Ważne że Mc Cartney napisał do Kukiza i że wielki, polski pisarz Isaac Bashewis Singer - 
ma teraz wielką szanse mieć swój dzień!

W 100 lecie niepodległości, nareszcie jakiś polski pisarz został zauważony przez Mc Cartney'a.

Jakże tu się nie wzruszyć?

Janusz Sanocki - Poseł  

KOMENTARZE

 • No
  Cóż... Poklepał "nas" po ramieniu sam się Paul Mcartney! Czyli dobrze o nas mówią w Londynie.
  Czy nie jest to powód do radości?! Bono rozmawia, ach tam, rozmawia!!!, Spotyka się z Donaldem Tuskiem!, Tu Mcartney pisze do samego Pawła ..... Paul do Pawła!!! No przecież jak to brzmi!!! Taka radość!!! Kukiz powinien wystawić ten list na aukcji u Owsiaka i wzmocnić tym WOŚP. Nawet GW się ucieszy i doceni Pana Pawła...
 • Drugie dno afery KNF, ... z Morawieckim w tle!
  Miało być o Cesi, której "Przyśniło się w nocy, że przyszli do niej Beatlesi.", ... tylko czy ci "Beatlsi" to nie są przypadkiem amerykańskie banki, które do Polski sprowadził Morawiecki? >> https://ziut.neon24.pl/post/146430,drugie-dno-afery-knf-z-morawieckim-w-tle

  // Jakoś tak przypadkowo całkiem, w tym czasie Senat zatwierdził nową ustawę, w myśl której bank, który ma kłopoty, może zostać przejęty decyzję KNF przez inny bank za symboliczną złotówkę.

  Ustawa daje więc gigantyczną władzę Komisji Nadzoru Finansowego i jej przewodniczącemu."// - pisze spostrzegawcZy poseł.

  A nowego szefa KNF mianuje Morawiecki.

  CZY ZATEM "PLANEM ZDZISŁAWA" NIE JEST PRZYPADKIEM PRZEJĘCIE BANKU CZARNECKIEGO PRZEZ JP MORGAN, ... KTÓREGO DO POLSKI SPROWADZIŁ MORAWIECKI?

  Amerykański bank otworzy siedzibę w Polsce. Morawiecki: zatrudnienie dla kilku tysięcy osób: Bank JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce, w ciągu kilku lat zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób - poinformował w piątek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. >>> https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/jp-morgan-w-polsce-morawiecki-zapowiada-kilka-tysiecy-miejsc-pracy,775091.html

  CZY O TO CHODZI W AFERZE Z KNF?
 • @
  Polska tragedią jest, że polityką zajmują się tacy idioci jak Sanocki.

  Bo:
  - tylko GW pisze, że spotkanie Czarnecki - Chrzanowski odbyło się z inicjatywy Chrzanowskiego.
  Jest to kwestia warta ustalenia, anie gołosłownego twierdzenia.

  - czy padła propozycja korupcyjna, czy tylko sugestia zmian dostosowawczych, które nadzorowałby zaufany człowiek KNF.
  (Przecież już wtedy wiadomo było, że banki Czarneckiego są bankrutami. Musiały być rozmowy jak uratować pieniądze depozytariuszy).

  - przejęcie "za złotówkę" - to opcja zalecana przez UE; jaka rola w machloi PO?

  - jakie działania finansowe podejmował Czarnecki w czasie tych 8 miesięcy? Czy nie było to wyprowadzanie pieniędzy z zagrożonych banków na konta w rajach podatkowych? Wszystkie przepływy powinny być sprawdzone. Czy Sanocki (i PO) coś takiego sugerują?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:53 nawet...
  "Wyborcza" ujawnia kłamstwa Czarneckiego!

  https://wpolityce.pl/media/421562-wyborcza-ujawnia-klamstwa-czarneckiego

  Ps...Żeby z woli założenia rachunku technicznego dla małej fundacji, zrobić wolę depozytu na 70 milionów? To się nazywa mitomania najwyższych lotów. Deklaracja przebadania się wariografem to już odlot. Polsce nie mogło przytrafić się nic gorszego po 89 r. niż Tusk, Wałęsa, Gazeta Wyborcza, TVN, Onet, Interia, RMF FM i Radio Zet i wyprzedanie rynku medialnego, prasowego szwabom. Od dawna mówię, że w GWnianej CZUCHNIE! Na dodatek parówkowy portal lisa opublikował zdj z filmu nakręconego przez "kelnera" Czarneckiego z datą 02.02.2008. Manipulanci, och tak w ryj im trza dać...No i nie udało się GW zabłysnąć, bo rząd PMM zadziałał w tempie błyskawicy. A ten 1%, to pewnie cwaniaki z GW dopasowali do słynnej KARTKI, której Giertych nadal szuka"? Znów pokazali co potrafią, czyli BAGNO. Adaś już widzi, że dał się wpuścić w maliny Koniowi i Czarneckiemu. I może komuś jeszcze...
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:53
  Pierwsze nagranie w marcu 2019, prawdopodobna manipulacja - badają eksperci sądowi. "Koń" wyczuł i teraz wierzgając "kopytami" odkrył "drugie" nagranie z lipca 2019. W mojej opinii "cherubinek" Chrzanowski dokładnie został "wyspowiadany" przez CBA. "Koń" nie wie, to co teraz wie CBA. Moim zdaniem nienawiść "końska" do prezesa PiS, została spotęgowana "obrokiem" milionowej gaży od miliardera Czarneckiego, zapowiada się ciekawie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:53
  Mocne słowa w programie „Studio Polska”: „Zostałem oszukany przez Leszka Czarneckiego. Zniszczył mi zdrowie i życie”...W pewnym momencie głos zabrał jeden z mężczyzn zasiadających na publiczności.
  Zostałem oszukany na miliard złoty w piramidzie finansowej powiedział.
  Zostałem oszukany przez Leszka Czarneckiego. Zniszczył mi zdrowie i życie twierdził uczestnik programu „Studio Polska”. Gehenna dalej trwa dodał. Jak podkreślał mężczyzna, sytuacja odbiła się na jego matce. Moja mama przypłaciła to zdrowiem i życiem, zmarła powiedział. Przeżywam dramat zaznaczył uczestnik programu TVP Info.

  https://wpolityce.pl/polityka/421582-uczestnik-programu-studio-polska-oszukal-mnie-czarnecki

  Ps...Kto się zadaje z UBolami to zostaje z torbami. Ile dowodów jeszcze trzeba?. Z miliardem złotych to się jest poważnym rozumnym człowiekiem, a nie głupcem napierającym się na piramidy finansowe, bo chce się więcej... chyba, że miliard był domniemany..No i nie miliard, tylko ok. 300 tysięcy, które odzyskał od fundacji esbeka Czarneckiego. Nie dostał odsetek, ani zadośćuczynienia, ale przecież się ich zrzekł. Temu panu mogę poradzić, żeby nie myślał, ile stracił, ale ile mu zostało. No i niech dziennikarze przestaną pisać, że esbek Czarnecki to miliarder Lcc Corp już nie jego, a wszystkie banki i para instytucje warte 450-500 mln zł, także co najwyżej milioner który od 2-3 lat chciał to sprzedać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:53
  1. Zażądać medialnej informacji (od GW również) o kondycji banków p. Czarneckiego za ostatni rok (mityczne 40 mln jako 1% sypnie się od razu) 2. Powołać się na przepisy unijne o możliwości przejęcia upadających banków za symboliczne 1 euro po to, aby ratować pieniądze ludzi. 3. Przestać się w kółko tłumaczyć. 4. Otoczyć szefa KNF opieką pana typu "Graś", żeby uniknąć kompromitujących wpadek.
  Reszta to wywijanie adwokata Qunia, który chce odwrócić kota ogonem, bo taka jego rola.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 07:15:27
  Afery ......"Obecnie nie ma" ale jest z Chrzanowskiego wykształceniem, doktoratem i habilitacją. KNF i skorumpowana polska "nauka".. Przewodniczący KNF funkcjonuje w randze ministra. Osadzony na stołku przez premier Beatę Szydło, która go wynalazła, (ciekawe czyj to był podszept)..Marek Chrzanowski pomawiany obecnie o mega korupcje prace doktorską obronił w wieku 25 lat (!) po czym szybko zrobił arcydziwną habilitacje o wzroście gospodarczym i kapitale ludzkim. Wygląda na to że jego habilitacją i recenzentami winna się zająć prokuratura! Polska nauka osiągnęła poziom dna bezwzględnego. Ambitne artykuły blogerów biją na łeb rozprawy habilitacyjne!
  Za https://twitter.com/BrzezinskiMich
  "z pozytywnej recenzji habilitacyjnej w ekonomii: co prawda habilitant wykorzystywał głównie metody opisowe i tabeleryczne i nie sformułował weryfikowanlnych empirycznie hipotez, których nie testował, ale zastosowane metody są dobrze dobrane"


  https://1.bp.blogspot.com/-WsbqJyTN2dA/W-2KjQBbcAI/AAAAAAAAEps/Y-Q49YcX_cYCgrbSrPyNAA3uRtqspiWWgCLcBGAs/s1600/Chrz1.jpg


  Promotor, recenzent Chrzanowskiego także powinien być brany za doopę, to samo u "dr" lodołamacza Gawłowskiego który ma za to samo zarzuty..No i jeszcze jedna sprawa 26latek pracownik naukowy dostaje kredyt na 1 mln 200 tyś złotych w banku którego prezesem był Morawiecki! Nieźle muszą płacić na tych uniwerkach, że taką zdolność miał. Co będzie, jak właściciele Czarneckiego wyciągnąć konsekwencje raczą? Bo Leszek Czarnecki to tylko "dysponent" ponad 60 miliardów "depozytów" Republiki Okrągłego Stołu rządzonego przez "stare Kiejkuty" i generałów finansowanych ze "złotego funduszu" sowieckiej żydowskiej matrioszki Margulisa vel "Jaruzelskiego".
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:53
  Całe szczęście, że PiS odzyskał kontrolę nad największymi bankami bo nie daj Bóg rozlałby się kryzys na inne banki to bylibyśmy umoczeni wszyscy. Teraz traci na tym grube miliony! W ciągu kilku dni ostatnich dni wartość jego czterech spółek spadła aż o 218 mln zł donosi „SE”. Mowa o Getin Noble Bank, Idea Bank, Getin Holding i Open Finance. Wystarczy spojrzeć na twarz tego "biznesmena", żeby wiedzieć, że to nie są uczciwe pieniądze. Niech bankrutuje, a razem z nim tzw służby czasów komuny. To spekulant, a nie bankier! To co prowadził nie miało nic wspólnego z bankowością! Do tego TW bezpieki, i mamy … bankiera! Nie dajcie się ogłupić jemu i podobnym mu giertychom! A jak ludzie tracili w jego banku na poliso-lokatach, to było ok? Nie ma co go żałować, podejrzane te jego bokactwo na gruzach PRLu. Na ile okradł Polaków i Polskę? Stracił -5mld?. Należy sprawdzić czy to co zostało 1,5mld pokryje to co ukradł! Jeżeli nie to jak Maddofa do ciurmy na 1500 lat.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:53
  Ja się pytam, kiedy esbecki tw. Ernest Czarnecki pójdzie siedzieć za antypaństwową propagandę i próbę siłowego obalenia ustroju oraz rządu? Niezależnie od tego, potrzebny jest wewnętrzny kontrwywiad w obrębie służb. Nagranie najwyższych osób w państwie to nie przypadek. Czarnecki musiał mieć współpracowników w służbach, którzy na to pozwolili.
 • Tragedia i szczęście!
  Oczywiście tragedią jest, że polityką zajmują się tacy "idioci" jak Sanocki. Jednocześnie wielkim polskim szczęściem jest, że są "geniusze" jak Pan Wojtas. Tylko taki geniusz mógł zrozumieć innego geniusza, że wykonanie "manewru z nad Biebrza" wymaga ukojenia nerwów w ramionach kochanki. Dzięki takiemu postępowaniu manewr można było wykonać bez kontaktu z wrogiem. Każdy kto ośmieli się mieć inne zdanie, to "wróg" Polski, a nawet gorzej, to wróg "cywilizacji polskiej".
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:53
  Cały ten polityczny jazgot jest bez znaczenia dla klienta, który lokując swe pieniądze w banku oczekuje, że będą bezpieczne i KNF sprawuje nadzór. Ja tam się na tych wszystkich zawiłościach bankowych, a szczególnie na mataczących w różny sposób prywatnych bankach nie znam, ale jedno wiem, że państwo powinno tak działać, żeby ochronić swoich obywateli przed stratą, ulokowanych w nich swoich oszczędności. Wydaje mi się, że w tym przypadku, właśnie tak jest! A to, że teraz esbecki tw. Ernest Czarnecki rozkręca aferę, w momencie kiedy przepisy prawa bankowego są dostosowywane do prawa unijnego w tym zakresie, mówiącego, że upadający bank, może być przejęty za złotówkę, by chronić ludzi mających tam swoje depozyty, wygląda na to, że w świetle kamer, chce wymusić pomoc państwa dla swojego upadającego banku. Niech spada na drzewo, państwo nie jest od ratowania prywatnych banków i firmowania cudzej nieudolności lub zaplanowanego oszustwa finansowego! A banki w Polsce to jedna wielka lichwa! W żadnym kraju na świecie nie ma tak działającego systemu, który stworzyła sobie mafia. Działają nie tylko w bankach. Nie ma banku w Polsce, który może ci gwarantować zwrot oszczędności w razie bankructwa nawet gdy masz tak spisaną bumagę gwarancji. Zawsze odzyskają kasę sami swoi a malutkim pozostaną samobójstwa. Tak jak miało to miejsce w AG. Dlatego manipulują narodem zapewniając im fajerwerki by prawdy nie dociekali. Ciekawi mnie na jakie łączne kwoty państwowe banki oraz BZ WBK sprzedały złe kredyty do GetBacku w okresie ostatnich 3 lat?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930