Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Psia grypa czyli cherlawe, nierządne państwo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nad stolicą zbierają się czarne chmury, nadciągają dwa Marsze Niepodległości, a tu nagle policja polska pochorowała się masowo i poszła na zwolnienie L-4.

Psia grypa czyli cherlawe, nierządne państwo.

Nad stolicą zbierają się czarne chmury, nadciągają dwa Marsze Niepodległości, a tu nagle policja polska pochorowała się masowo i poszła na zwolnienie.

Na Śląsku L-4 dostało już 40% funkcjonariuszy, podobnie jest w innych miastch i województwach.
Cóż to za zaraza położyła pokotem naszych dzielnych stróżów prawa?
Odra przywleczona z Ukrainy, ospa wietrzna czy – jak sugerują internauci – nowa choroba: „psia grypa”?


Obywatele, którzy płacą na utrzymanie policji i za to powinni mieć poczucie bezpieczeństwa, a zatem powinni oczekiwać od władz państwowych jakiejś adekwatnej reakcji.
Już to choćby od Ministra Zdrowia czy Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju.

Wobec takiej masowej choroby należałoby natychmiast ogłoszać stan zagrożenia epidemiologicznego i przymusowe szczepienia przeciwko psiej grypie.

Może nie od razu całej populacji, bo też i choroba jak widać atakuje najpierw służby mundurowe, a więc należałoby zaszczepić funkcjonariuszy służby celnej, straży granicznej czy straży pożarnej.

Powstaje oczywiście też pytanie czy tak chorowici ludzie jak policjanci, którzy przynieśli L-4, mogą pełnić służbę?
Ustawa o policji mówi bowiem wyraźnie, że kandydat na policjanta musi mieć „zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych”.

A już jakby się okazało, że cześć tych masowo wydawanych policjantom zwolnień lekarskich, wydali lekarze psychiatrzy to już będzie naprawdę strach się bać!
Oznaczałoby to, że funkcjonariusze mający na co dzień prawo używania broni w swej masie są psychicznie niezrównoważeni, rozchwiani czy podatni na depresję. Taż to natychmiast trzeba takich ze służby usunąć dla bezpieczeństwa obywateli!

Uspokajać nas może fakt, że masowa choroba policjantów zdarzyła się w momencie, kiedy ich związek zawodowy prowadzi negocjacje z rządem na temat podwyżek.

Co prawda szef związku zawodowego policjantów odżegnuje się od posądzenia, że masowe pójście na L-4 jest metodą na zmuszenie rządu do ustępstw i dania policjantom podwyżek, ale jakoś jego zaprzeczenia wydają się tak samo mało wiarygodne - jak to, że połowa policjantów nagle zachorowała.

Znając naszą tzw. społeczną rzeczywistość” osobiście podejrzewam, że te zwolnienia są właśnie sposobem ze strony policjantów na szantażowanie rządu i wymuszenie podwyżek. Założycie się ze mną że tak jest?
Nikt przecież nie uwierzy, że nagle połowa jakiejś grupy zawodowej przeziębiła się.
Ale skoro tak jest, to interweniować powinien nie Główny Inspektor Sanitarny, ale minister Brudziński i prokurator.

Szybko powinno zostać zlecone zbadanie wiarygodności zwolnień - przez choćby rzecznika ZUS, już powinni być przesłuchiwani lekarze, którzy wydali takie masowe zwolnienia, a sami chorowici policjanci zawieszeni w obowiązkach do wyjaśnienia sprawy.

Albo bowiem są tak słabego zdrowia, że nie nadają się do służby, albo wyłudzili lewe zwolnienia i też nie nadają się do służby ze względu na niespełnianie kryterium „nieposzlakowanej opinii”.
W poważnych państwach jak Stany czy Kanada gość, który choćby raz zapłacił mandat za przekroczenie prędkości nie ma szans zostać policjantem.
Tamtejszy suweren (i jego ministrowie) słusznie bowiem uważają, że jaka policja takie i państwo.

Jak policja jest uczciwa i sprawna, to i państwo jest takie samo. Jak policja składa się z chorowitych kombinatorów, to i państwo jest cherlawe. Takie „tekturowe” czy jak to klasyk ujął bardziej przypomina „kamieni kupę”, niż poważną organizację.
Niestety w setną rocznicę odzyskania niepodległości protestujący, za pomocą tychże zwolnień lekarskich, policjanci ukazują nam fatalny stan nie tylko swojej instytucji, ale całego państwa polskiego.

Bo też nawet minister Brudziński, który pokornie prosił policjantów o powrót do służby i starał się nie zauważać szytej grubymi nićmi kombinacji, pokazał, że rząd, który deklaruje walkę z patologiami, ugina się przed związkami zawodowymi.

I że w instytucji, która powinna stać na straży prawa, dominuje grupa kombinatorów, którzy nigdy w niej znaleźć się nie powinni.

Janusz Sanocki - Poseł
 

KOMENTARZE

 • L4
  Liczyłem, że będzie trochę o tym jak łatwo otrzymać zwolnienie u lekarza będąc zdrowym.
 • Błąd panie pośle!!Jakie państwo,i jego rządy taka policja!!No chyba wy posłowie,
  senatorzy i rządy, ustalacie pewne zasady i prawa, po to zostaliście przez nas wynajęci.No chyba Wam za to płaci nieźle zresztą, CAŁY naród polski!
  Jeżeli państwo , i jego rządy źle gospodaruje budżetem,a głównym źródłem jest dla niego wyrywanie pieniędzy od obywatela,za wszystko /prezenty ślubne i komunijne/od podatników, histeryczne wymyślanie COBY tu jeszcze opodatkować/ może deszcz z rynny/ i zgoda na wywożenie miliardów z Polski,brak kar za poprzednie afery/ w tym zapowiadane odebranie ukradzionych majątków/ to chyba zmusza ludzi do strajku, kombinowania i upominania się o godną zapłatę za swoją pracę....w jaki mogą sposób itp.

  https://bezprawnik.pl/podatek-od-prezentow-slubnych/


  Tak się składa że ten wredny naród chce żyć, chce jeść,zrobić święta, chce kupić buty dla dzieci, leki,opłacić rachunki i czasem pojechać z Rodziną nad morze!Nikt nie chce pracować za tyle, żeby ledwo przeżyć
  Nie mówię o egoistycznych beneficjentach "dobrej zmiany i innych zmian za poprzednich "rzondów"/ ja mam ,co mnie inni obchodzą/.Tacy przyłażą tu i wyzywają ludzi od gołodupców/już ałtor"skasował post/.
  TO rządy ustalają politykę, podatki,zaciągnie pożyczek w MFW /milionowe odsetki/.
  Wystarczy spojrzeć na zadłużanie się społeczeństwa, na oddawanie przez emerytów mieszkań i dobytku lichwiarzom z banków .

  https://www.forbes.pl/gospodarka/ponad-300-tys-emerytow-jest-zadluzonych-na-61-mld-zl-rekordzista-z-mazowsza-jest/7zqwf6q


  Na każdej ulicy polskiego miasta jest od 4 -10 banków!! nachalna ich reklama do "obżydzenia"w każdym programie tv i na każdym rogu ulicy,lichwiarskich pożyczek , często oszukująca starszych Polaków

  https://geopolityka.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/jak-wywieziono-z-polski-kilkanascie-miliardow-dolarow/


  Beknął ktoś??
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04207-Kulisy-sprzedazy-Polskich-Hut-Stali.htm

  https://www.wykop.pl/link/2916245/polska-jest-okradana-kazdego-roku-na-90-miliardow-zlotych/

  I w takim spolegliwym pozwoleniu na grabież majątku Polaków, wywożenie miliardów z Polski, braku rozliczenia poprzednich afer i generowaniu następnych, nepotyzm..... wielkie halo jak policja, czy Służba Graniczna chce lepiej zarabiać, jak w Locie strajkują, bo są poniewierani????!!
  Przestępczość w Polsce gwałtownie rośnie z powodu ściągania tysięcy imigrantów i uchodźców. Napadane i gwałcone i zabijane przez Ukraińców, Gruzinów są Polki,/4 przypadki w ostatnim miesiącu/ okradane są polskie domy.Jak mówił prof.Zapałowski tysiące wypuszczonych z więzień ukraińskich przestępców wali drzwiami i oknami do Polski.Z bronią!!
  I dlatego policja musi mieć sprzęt i dobrze zarabiać,i być dobrze szkolona , skoro taką politykę prowadzi rząd na rozkaz hegemona!!

  Może dopiero jak zgwałcą lub gorzej jakąś córkę, siostrę , wnuczkę lub zonę sejmowego lub rządowego nadludzia, to wtedy będzie wielkie halo!!zwykła polska dziewczyna czy kobieta nie warta jest zachodu!!

  Że emeryci dostana kolejny ochłap w 2019 roku,50 zł waloryzacji , przy podwyżkach cen na WSZYSTKO to też wina emerytów!!trzeba było oszczędzać????

  To w końcu rząd odpowiada za rozdzielanie budżetu,za NFZ i za kontrolę JAK rozdysponowane są środki z niego.I jak sa finansowane i oddłużane szpitale i przychodnie i badania diagnostyczne!
  Nie rząd i sejm i senat TO KTO???????

  Tak się nieszczęśliwie składa , ze to NARÓD pracuje na Was , na rządy, na grabieżcze koszty pracy, na luksusy ZUSu,US, urzędów.
  Bez narodu i jego podatków z ciężkiej pracy, możecie sobie najwyżej palec wsadzić..gdziekolwiek!!Jeden miesiąc bez naszych podatków i państwo leży!
 • E tam...
  -"Co prawda szef związku zawodowego policjantów odżegnuje się od posądzenia, że masowe pójście na L-4 jest metodą na zmuszenie rządu do ustępstw i dania policjantom podwyżek, ale jakoś jego zaprzeczenia wydają się tak samo mało wiarygodne - jak to, że połowa policjantów nagle zachorowała."-

  I co z tego?
  A zarzuty dla Piskorskiego sa wiarygodne?

  -" Takie „tekturowe” czy jak to klasyk ujął bardziej przypomina „kamieni kupę”, niż poważną organizację. "-

  To nie byl zaden klasyk, tylko Sikorski.

  -"Niestety w setną rocznicę odzyskania niepodległości protestujący, za pomocą tychże zwolnień lekarskich, policjanci ukazują nam fatalny stan nie tylko swojej instytucji, ale całego państwa polskiego."-

  Fatalny stan nie tylko swojej instytucji, ale całego państwa polskiego zawdzieczac nallezy (p)oslom parlamentarnym.
 • @trojanka 08:44:55 do zwolnienia jak tacy chorowici.
  "Psia grypa". 40 proc. toruńskich policjantów na L4! Na zwolnieniach przebywa ok. 40 proc. policjantów z garnizonu toruńskiego mówi Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy komendy miejskiej. "Psia grypa" ekspresowo roznosi się po Polsce. Takiego dramatu na komisariatach jeszcze nie było. "Psia grypa" roznosi się w błyskawicznym tempie – policjanci z całej Polski masowo biorą zwolnienia chorobowe. Niektóre komisariaty świecą pustkami, bo do pracy – poza komendantem – nie przyszedł nikt. RMF FM szacuje, że w całym kraju nawet 20 proc. funkcjonariuszy jest na L4, to co piąty policjant.

  Kostrzyn – wszyscy na L4
  W Kostrzynie nad Odrą w pracy nie stawił się ani jeden policjant. "Na posterunku" pozostał tylko komendant i naczelnicy – donosi "Gazeta Lubuska". Wszyscy funkcjonariusze dostarczyli zwolnienia lekarskie.
  Kilkukrotnie dzwonię do komendy w Kostrzynie, ale telefonu nikt nie odbiera. W mediach społecznościowych internauci donoszą, że budynek jest zamknięty. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim słyszę, że to "fake newsy". Kłódki tam nie ma, wewnątrz są policjanci przekonuje mnie st. sierż. Mateusz Sławek z zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

  Ilu więc policjantów w Kostrzynie udało się na L4? Tego nie wiadomo, bo jak podkreśla Sławek ciągle są gromadzone dokładne dane. Ale i zapewnia, że w komendzie w tym mieście oprócz kierownictwa do pracy przyszli także inni funkcjonariusze.

  ST. SIERŻ. MATEUSZ SŁAWEK
  z zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim
  Jaka część policjantów z Kostrzyna nad Odrą wzięła L4? - Mogę powiedzieć, że ponad 20% funkcjonariuszy z województwa lubuskiego przebywa na zwolnieniu lekarskim.

  Kilka godzin wcześniej rzecznik KWP w Gorzowie lokalnym dziennikarzom mówił: "W komisariacie został komendant i naczelnicy, którzy jeśli będzie taka potrzeba przyjmą mieszkańców". Braki kadrowe w Kostrzynie mają uzupełnić policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego, choć i tam sytuacja nie wygląda kolorowo. To nie jest tak, że tylko teraz, kiedy policjanci są na zwolnieniu, to funkcjonariusze z Gorzowa jeżdżą do Kostrzyna. Policjanci z Kostrzyna regularnie są wspierani przez tych z Gorzowa Wielkopolskiego. I tak jest teraz – mówi nam st. sierż. Mateusz Sławek.

  "Psia grypa" w natarciu
  "Jak państwo może doprowadzać do takich sytuacji?"; "To teraz kula śnieżna nabiera rozpędu. Jojo zdziwisz się" oburzają się internauci na facebookowym profilu "Zarząd Główny NSZZ Policjantów".

  Co i rusz podają kolejne miasta, w których część policjantów nie przyszła do pracy. W Łodzi na L4 jest jedna czwarta garnizonu, a na ulice wysłano kursantów. "KPP Płońsk padło leży". To samo w Stargardzie czy w WRD KMP Częstochowa.

  "Dziennik Zachodni" podaje, że na zwolnienie w tym drugim mieście udali się wszyscy policjanci. "Służbę za ruch drogowy pełnią dochodzeniowcy z Wydziału Kryminalnego oraz wykroczeniowcy 'wypożyczeni' z komisariatów" czytamy na łamach "DZ".

  Kiedy pytam o sytuację w konkretnych miastach, przeważnie słyszę, że w pracy nie stawiła się część policjantów, ale nikt nie ma konkretnych danych. Wszyscy odsyłają do rzeczników, a jeśli pytania są bardziej skomplikowane, to do Komendy Głównej Policji w Warszawie. Jaka jest skala, ilu policjantów tak nagle zachorowało? pytam w KGP. Ale odpowiedź nie jest taka prosta. W związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją nie jest możliwe podanie "na chwilę obecną" liczby osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. Część policjantów wraca ze zwolnień lekarskich, a niektórzy dostarczają nowe zwolnienia lekarskie, przy czym zwolnienia dostarczane są elektronicznie, osobiście lub poprzez inne osoby, często po kilku dniach odpowiada mł. asp. Michał Gaweł z KGP.

  Związkowcy chcą się dogadać
  Z nieoficjalnych informacji wynika, że w wielu miejscach w Polsce wszyscy policjanci przebywają na L4. – Są i takie komisariaty, w których kilka lub kilkanaście procent funkcjonariuszy wzięło zwolnienie słyszę od jednego z policjantów.

  Wiem, że sytuacja jest kiepska w województwie lubuskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, kieleckim, świętokrzyskim, pomorskim. Tak naprawdę to nie wiem, gdzie jest dobrze. Przecież nie może dojść do sytuacji, że ktoś z Radomia zadzwoni po pomoc i będzie czekał na radiowóz z Piotrkowa Trybunalskiego zauważa Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

  Ale w KGP nie widzą konieczności ogłaszania alarmów dla jednostek czy przesuwania sił i funkcjonariuszy z jednego województwa do innego. Fakt, że policjanci masowo biorą zwolnienia lekarskie zdaniem KGP jest jedną z form trwającego protestu policyjnego. Nie jest to żadna zaplanowana i wyreżyserowana akcja. Mieliśmy oddawać krew, wycofywać telefony prywatne z obiegu, a nagle zadziało się coś, po czym trudno będzie posprzątać. Środowisko zareagowało na ten pat w rozmowach między nami a MSWiA mówi Jankowski. Dodaje, że policjanci czują się zlekceważeni przez rząd. I zapewnia, że zależy im na "powrocie do normalności".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930