Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Lady Mackbeth demokracji - ”być albo nie być”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obecna chamska propaganda w TVP - ponoć -Telewizji Publicznej jest niegodziwością popełnioną przez kierownictwo PiS dla zdobycia władzy za wszelką cenę.

Lady Mackbeth demokracji -”byc albo nie być” - u władzy.

W prostej i uczciwej epoce średniowiecza, aby zdobyć władzę, czasem trzeba było odważyć się popełnić zbrodnię. Lady Mackbeth musiała zarżnąć goszczącego pod jej dachem króla, po to by umożliwić objęcie tronu jej mężowi. Potem jak wiadomo miała problem z domyciem rąk splamionych krwią ofiar, ale w tej uczciwej epoce było jeszcze coś takiego jak: sumienie i jego wyrzuty.

Epoka demokracji w ubieganiu się o władzę - nie wymaga zbrodni, wystarczą niegodziwości mniej spektakularne.

Nie ma potrzeby, kogoś tu mordować – kiedy o tym kto ma rządzić decyduje lud głosujący?
Wykluczenie mordu jako metody dojścia do władzy, nie oznacza, że niegodziwości mniej jaskrawe nie przydają się w walce o tron. Przydają się i to jak!

Oto oglądam telewizję publiczną w tygodniu poprzedzającym drugą turę wyborów samorządowych.

Z ekranu leje się potok pochwał dla rozsądku, uczciwości i dojrzałości wszystkich kandydatów partii rządzącej - PiS, o których losie zadecydują wyborcy w niedzielę tego - 4 listopada.

Ach jaki mądry jest kandydat PiS w jakimś Radomiu, albo w Gdańsku. I odwrotnie - jakim niegodziwcem nieudacznym jest jego konkurent z opozycji.

W telewizyjnych Wiadomościach ani jednym słowem nie odezwano się pozytywnie o jakimkolwiek kandydacie opozycji. Nie dano takiemu kandydatowi ani sekundy czasu antenowego żeby zaprezentował siebie, swój program czy swoje pomysły.

Nic. Tylko kandydaci PiS!

Nie muszę pisać, że tak ordynarne skrzywienie przekazu skierowanego do obywateli przez publiczną telewizję nie ma nic wspólnego z informacją, a jest czystej wody propagandą mająca na celu ukształtowanie wizji społecznej rzeczywistości korzystnej dla partii rządzącej i jej zwolenników.
Nie musze też (chyba) dodawać, że jest to kłamstwo instrumentalne w czystej postaci. Kłamstwo – a więc niegodziwość - mające na celu zdobycie władzy.

Powiem też, jako wieloletni obserwator i uczestnik życia publicznego, że co prawda każda władza jakoś tam wykorzystywała publiczną telewizję, ale w tak nachalny, ordynarny sposób jak teraz robi to PiS nie robił tego nikt.

Żadnych pozorów –
traktujemy was jak stado baranów i łykajcie wszystko co wam podamy” – mówią nam PiS-owscy dysponenci TVP.

Czy to jest złamanie reguł państwa prawnego? Tak niewątpliwie.

Publiczna telewizja jest własnością wszystkich obywateli i powinna zachowywać się obiektywnie. TVP pod rządami Pis nawet nie stara się udawać obiektywizmu.

Taki, kłamliwy przekaz jest oczywiście naruszeniem kodeksu wyborczego, który wszystkim zapewnia równy dostęp do czasu antenowego i – moim zdaniem – kandydaci opozycyjni powinni zaskarżyć wybory, jako że TVP ewidentnie naruszyła art. 60 Konstytucji.

Ale przede wszystkim taka chamska propaganda jest niegodziwością popełnioną przez kierownictwo PiS dla zdobycia władzy za wszelką cenę.

Jest to kłamstwo instrumentalne polegające na ocenzurowaniu jednych treści, niewygodnych dla władzy i bombardowaniu odbiorców informacją jednostronną.

My, którzyśmy walczyli z komuną wiemy jak ważna jest prawda w życiu publicznym. Jednym z filarów władzy komunistów (obok terroru) było bowiem kłamstwo, którego instytucjonalnym wyrazem była cenzura.
Stąd nasz opór w latach 70 polegał na kolportowaniu niezależnych, nielegalnych wydawnictw, a wśród 21 Postulatów Gdańskich na 3-cim miejscu znalazło się żądanie wolności słowa.

Wolności, którą dziś ordynarnymi kłamstwami niszczy obecnie publiczna telewizja.

Ciekawi mnie dlaczego w sprawie tak oczywistego stosowania kłamstwa milczy kościół katolicki – Matka Nasza?
W szczególności dlaczego milczy ks.bp Adam Lepa, który zagadnieniom chrześcijańskich zasad w funkcjonowaniu mediów poświęcił wiele prac?

Na litość Boską odezwijcie się kapłani! Upomnijcie liderów PiS!

Wytknijcie im gwałt jaki zadają Prawdzie, zaprotestujcie przeciwko otumanianiu społeczeństwa i przeciwko stosowaniu skrajnie niegodnych środków w dążeniu do zdobycia władzy.

Róbcie coś bo nie dość, że cofnęliśmy się do epoki PRL, to jeszcze Jarek rąk nie domyje do końca świata!
 

Janusz Sanocki - Poseł

 

KOMENTARZE

 • Nie chamska
  tylko nachalna. A my gdzie byliśmy przed 2015? Wszystko w publicznej TV było wtedy cacy?
  A jaka jest pańska ciągła krytyka PIS-u?
  Czy tylko nachalna?
 • @Casey 04:05:18
  6 lat temu sprzedałem telewizor i była to słuszna jedynie decyzja.
 • Czy ktoś jeszcze ogląda telewizję reżimową
  Czy nie lepiej poszukać czegoś ciekawego na internecie? Można sobie oszczędzić sporo nerwów.
 • Podział Polaków na głupich i głupszych trwa wcześniej.
  Jedni szanują konstytucyjną równowagę trójki za świętość i ją
  specjalnie bronią.

  Drudzy udają za że konstytucyjna równowaga trójki daje równowagę domniemaną .

  Jednych i drugich nie interesuje fakt niemożliwości i to, że trójka jest liczbą nieparzystą i nigdy świętej równowagi, lub domniemanej na poziomie Ziemi nie posiada.
 • @goodness 09:40:12
  "Jedni szanują konstytucyjną równowagę trójki za świętość i ją
  specjalnie bronią. "

  Jestem sceptycznie nastawiony do idei konstytucyjnej republiki, ale bardzo bym chciał aby Pan (lub kto inny) objaśnił mi alternatywę do trójpodziału władz.
 • @Pedant 10:31:29
  Alternatywą dla trójpodziału władzy, czyli jawnej czteroletniej dyktatury, jest demokracja pierwszego wzoru równowagi liczb pierwszych 0/1 w systemie dwójkowym( naród / król ).

  Większa ilość narodu i rozwój kultury, potrzebuje dokładniejszej równowagi władzy w systemie binarnym demokracji (czyli czwórwładzy).

  W demokracji rządzą przedstawiciele ludu z wybranym rządem, bez partii opozycyjnych lub rządowych.
 • @goodness 12:49:23
  "Alternatywą dla trójpodziału władzy, czyli jawnej czteroletniej dyktatury, jest demokracja pierwszego wzoru równowagi liczb pierwszych 0/1 w systemie dwójkowym( naród / król )."

  Nie zrozumiał Pan pytania.

  Każdy wie, że monarchia jest alternatywą do republiki. Pytam się jaka co jest alternatywą do trójpodziału władz jeśli chcemy mieć konstytucyjną republikę.

  I proszę oszczędzić magicznego powoływania się na teorię liczb.
 • @Pedant 13:44:57
  Dla mnie jest magiczny podział trójki w poziomie jako równowaga.

  Dlatego jako alternatywę proponuję dokładniejszą realną wagę na cztery podmioty dla państwa demokratycznego.

  Nie jest prawdziwe twierdzenie że wszyscy Polacy chcą konstytucyjnej republiki.
 • A jak nazwać propagandę mendiów z kapitałem niemieckim, ussmańskim
  i jedynie słusznym synajskim ?
 • 5*
  Dałem 5*
  Nie zapominam jednak, że mentalnością polityczną niewiele Autor odbiega od PiS - Partii interesu Syjonistycznego.
 • @nikander 08:10:22
  I tu jest pies pogrzebany.
  Znakomita większość młodzieży nie ogląda i nie słucha powszechnych żydo-mediów. Ma swoje elektroniczne zabawki, które żydo-reżimowi inżynierowie od socjotechnicznego ogłupiania społeczeństwa jej dostarczyli. Teraz jednak płaczą, że młodzież ma w d... politykę i żydo-reżimowych polityków.
  Każdy kij ma dwa końce.
 • Piotrowicz: Przekaz TVP razi ludzi inteligentnych
  Kuski: "Naród głupi wszystko kupi".
  Te dwie wypowiedzi dokładnie precyzują cele mediów reżimowych. To ma być precyzyjnie uformowana papka dla masy ludzi którzy sami na podstawie informacji choćby z internetu nie potrafią albo im się nie chce ocenić sytuacji, skojarzyć faktów. Służy również do przeinaczania prawdy. Taka jest rola dzisiejszych mediów informacyjnych. Całe szczęście, że na fali wymiany kadr w mediach zastąpiono ludzi, którzy znali się na tym fachu, pozytywnego albo z negatywnego punktu widzenia, zastępując ich ludźmi o poziomie inteligencji zbliżonym do tych, dla których media są skierowane. Podobnie jest z trollami, ci również inteligencją nie przerastają twórców z mediów reżimowych. Powielają góry otrzymane materiały.

  Dlatego dla mnie telewizja to miejsce gdzie mogę zobaczyć film, program naukowo-przyrodniczy, papkę medialną natychmiast wyłączam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930