Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

PoPiSy Nowoczesne w formie i tradycyjne w treści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wydaje się, że obecnie PiS-owi zależy, żeby opozycją zawsze była Platforma, a Platformie, żeby jej przeciwnikiem był tylko PiS. Czy jest jakiejś wyjście z tego chocholego tańca?

 PoPiSy Nowoczesne w formie i tradycyjne w treści

Nasi przodkowie to mieli klawe życie!
Ot, choćby zajęcia jakie absorbowały ich w kluczowych momentach historii utrwalone w „pierwszej z brzegu” narodowej pieśni.
Za oknem powstanie przeciwko zaborcy, a tu „Jeszcze jeden mazur dzisiaj, choć poranek świta. Czy pozwoli panna Krysia? - młody ułan pyta” – zapraszając dziewczynę do tańca.

Zaborców dawno już nie ma, choć targowica współczesna pochowała się w Brukseli, a zamiast kolejnego powstania rządząca słusznie większość urządza skorumpowanej opozycji rzeź niewiniątek.

A to ze spółek skarbu państwa i agencji ich powywala, to przed komisją śledczą przeczołga. Wszystko to słusznie i tylko panna Krysia (prof. poseł Pawłowicz Krystyna) nawyzywa tych wstrętnych lewaków od chlewu i bydła.
Pewnie dlatego, że nikt jej do tańca nie zaprosił.

Rzeczywiście była późna noc i choć poranek nie świtał sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka omawiała kolejną nowelizację ustaw ustrojowych o wymiarze sprawiedliwości.
Była to już chyba piąta nowelizacja przedstawiona posłom w trybie ekspresowym.

Obejmowała zmiany w kilku ustawach – o prokuraturze, sądach powszechnych, Krajowej Radzie Sądownictwa, komornikach i Sądzie Najwyższym, w którym pilnie trzeba wybrać nowego prezesa, choć nie wiadomo czy stara prezes pełni swą funkcję czy nie.

Zdania uczonych jak zwykle – są w tej materii podzielone wg prostego schematu.

Ten konstytucjonalista, który zatrudniany jest przez Dobrą Zmianę twierdzi, że wszystko jest w porządku bo ustrój sądów określa się ustawą, inny zaś co to przycupnął gdzieś na posadach opłacanych przez opozycję (choć coraz mniej takich jest) twierdzi, że zapis konstytucyjny w tej materii jest oczywisty i mówi o sześcioletniej kadencji.
Prawdę mówiąc mają ci drudzy rację bo jak w Konstytucyi napisano – kadencja trwa 6 lat – to ma być dokładnie tyle właśnie.

Założę się, że gdyby rzecz się działa w jakimś kraju zachodnim, nikomu do głowy by nie przyszło tak mataczyć wiekiem emerytalnym, żeby pozbyć się nielubianych sędziów.

U nas naszemu superbohaterowi ministrowi Zbigniewowi Ziobrze, żadne wątpliwości do głowy w tej materii nie przychodzą. Ma władzę, ma sejmową, zdyscyplinowaną większość, ma posłusznych wykonawców w ministerstwie, więc co się ma szczypać.

A że ustawy - pisane na kolanie - po to, żeby przejąć kontrolę nad sądową administracją wprowadzają chaos, wystawiają Polskę na ciągły polityczny kryzys – to co z tego?

Poprzedni projekt zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym w ogóle nawet nie został przedstawiony Prezydentowi.

Ot wrzucono projekt do Sejmu, a prezydent niech se wyśle swojego ministra i niech się zapozna! Jeśli superminister Zbigniew Z. tak nonszalancko traktuje Prezydenta, to co dopiero mówić o traktowaniu Sejmu i posłów.

Ustawa o zmianie ustawy o prokuraturze, którą w ostatniej sesji zajmował się Sejm została nagle w czwartek rano wrzucona posłom pod obrady, w nocy przeszła drugie czytanie na Komisji Sprawiedliwości, a w piątek w trybie nagłym, bez ponownego, skierowania do komisji przegłosowana na posiedzeniu plenarnym.
A zmieniała kilka ustrojowych, poważnych ustaw.

Czy tak się powinno tworzyć prawo? Oczywiście, że nie.

Nadużywany stale przez rząd nadzwyczajny tryb jest możliwy tylko w sytuacji gdy posłowie są posłuszną masą do przegłosowywania wszystkiego co płynie z partyjnej góry.

Posłowie z PiS, z którymi na ten temat rozmawiam zaciskają zęby ale wzruszają ramionami: „Co mamy zrobić? Ministerstwo Sprawiedliwości oddano Ziobrze”.

A co na to opozycja? Opozycja robi kabaret. Demagogia, tanie bon-moty i frazesy miotane przez „posłów totalnych” odzierają debatę publiczną w ich wykonaniu z powagi i w gruncie rzeczy pomagają PiS-owi mimo ewidentnych błędów, zachować wysokie notowania. W ten sposób tworzy się dziwna symbioza i utrwala się coś co komentatorzy dawno już nazwali PO-PiS.

Wydaje się, że PiS-owi zależy, żeby obecną opozycją zawsze była Platforma, a Platformie, żeby jej przeciwnikiem był PiS. Czy jest jakiejś wyjście z tego chocholego tańca?

Janusz Sanocki

KOMENTARZE

 • Do @Arjanek 08:12:15
  Bojkot nic nie da ! bo wybory są ważne bez względu na frekwencje ! [ tak sobie ścierwa żydowskie zagwarantowały ]

  GŁOSOWAĆ NA KONKRETNĄ PARTIE ! [ nie powiem którą bo zaraz żydzi ją zniszczą ! ]

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Do @Arjanek 14:08:34
  Piszesz [ Znając twoje proradzieckie ciągoty ] pytam cię czy chcesz mnie obrazić ? czy obnażyłeś swoje nieuctwo ? !

  ZSRR to komunistyczne państwo założone w 1922 roku przez żydów !

  Rosja to republika federalna o semprezydenckim systemem rządów !

  Więc @Arjanek czemu lecisz w głupa i wmawiasz mi ze popieram ZSRR

  Słowianie ! popieram jedność SŁOWIAN ! bo w jedności widzę siłę bezpieczeństwo i bogactwo SŁOWIAN ! A żydo-zachód niech się dalej ubogaca wielokulturowością . ale bez nas Słowian !!!!!!

  Co do partii to nie myślę o partii ZMIANA ! bo żydowscy bandyci nie dopuszczą partie ZMIANĘ do wyborów w Polsce !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930