Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Darmowy puder za krwawicę podatników; Wyszło.......z worka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Internet ujawnił ile była Pani Premier wydała w 2017 na kosmetyki Beata Szydło zapłaciła wizażystom 170 tysięcy za parę miesięcy! Wychodzi coś po pięć stów dziennie. I to są tylko koszty maseczek, pudru i szminek...

Darmowy puder za krwawicę podatników - Wyszło...... z worka.

Zmiana na stanowisku premiera, jaka dokonała się w grudniu ub. roku była dla wszystkich komentatorów zaskoczeniem.

Chwalona Beata Szydło, obroniona niedawno przed atakami opozycji została nagle ni stąd ni z owąd wymieniona na Mateusza Morawieckiego – młodego technokratę, nie będącego nawet członkiem PiS.

Beata znakomicie prezentująca się w Sejmie mająca na swoim koncie sukcesy w postaci 500+ nagle zostaje wyrzucona za drzwi. Niby taka dobra, a tu usłyszała od „Prezesa wszystkich prezesów” – „ciao bambina!”
Dlaczego? Gdzie się podziała miłość, gdzie sukcesy, gdzie zasługi?

Komentatorzy polityczni nie kryli zdziwienia, a wszyscy doszukiwali się w pociągnięciu Prezesa Jarosława jakiegoś genialnego ruchu. Wiadomo – Prezes wszystko co robi, robi genialnie!
Tymczasem właśnie - jak się zdaje – poznaliśmy przyczyny grudniowej nagłej zmiany i odwołania Beaty z fotela premier. I nie ma w tym nic z geniuszu. Sprawa wydaje się prozaiczna.

Oto Internet ujawnił ile była premier wydała w 2017 na kosmetyki i jest to kwota zdumiewająca.
Bo Beata zapłaciła wizażystom 170 tysięcy za parę miesięcy!
Wychodzi coś po pięć stów dziennie.
I to są tylko koszty maseczek, pudru i szminek tudzież broszek, kiecek i całego tego babskiego wyposażenia, o którym każdy facet ma jakie-takie pojęcie.

No ale przecież – choć od wieków trwa ten stan negocjacji między żoną, która „nie ma co na siebie włożyć”, a mężem, który musi jakoś zaoszczędzić na tych wydatkach (żeby mieć za co kupić piwo na najbliższy mecz) to chyba nikt rozsądny nie tolerowałby kobity, która dzień w dzień wydawałaby na puder po pięć stów!

A jeszcze w dodatku jeździ jak ta blondynka i rozbija nowiutkie limuzyny zderzając się z czym? Z Seicento!
Nie, nie! Prezes nie mógł tego dłużej tolerować i jak zobaczył rachunki za wizażystki to po prostu wywalił kobitę i zabrał jej kartę bankową.

I słusznie zrobił. Mateusz na pewno nie wydaje na puder, wystarczy mu woda kolońska.

Problem jeszcze zostaje co zrobić z tymi rozmaitymi pociotkami Beaty co to ich powsadzała do różnych spółek skarbu państwa, gdzie tam za te ubożuchne trzysta tysięcy rocznie przesiadują.

Piszę „przesiadują” bo przecież goście co wcześniej pracowali na jakichś składach węgla, a teraz zasiadają w chemicznej spółce (autentyczny przypadek z Opolszczyzny) nie mogą przecież do niczego się w tych firmach wtrącać.

Jak ten ruski kosmonauta, który miał nakarmić małpę i niczego nie ruszać.

Jest tych wiernych synów partii niemało, a rzucili się na państwowe stanowiska jak wygłodniali weselnicy na bigos i co teraz z nimi zrobić jak Beata została za puder wywalona?

Jest to jakiś problem i jedyne co pociesza i Prezesa i społeczeństwo, to fakt że poprzednia ekipa miała też swoich „wygłodniałych”.

Tak to już w naszej uciemiężonej (ale przez kogo?) Ojczyźnie jest.

Jak nie lewica, to prawica i wszyscy tak samo pazerni.

Na stanowiska, do których nie mają innych kwalifikacji, oprócz partyjnej legitymacji, na nagrody – które im się co prawda należały, ale jak się sprawa rypła to mają oddać.

Na ten puder i wizażystki czy w ostateczności jak ten nieszczęsny poseł Pięta – na jakąś kochankę. Żeby to jeszcze atrakcyjna była!

Jak ten chocholi taniec głodomorów skończyć?

Jak się wyrwać z tego – jak mawia Prezes - imposybilizmu czyli po naszemu – niemożności?
Ano prosty sposób jest na to. Zmienić system wyborczy, wprowadzić wybór posła w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym jak w Anglii czy innej Kanadzie.

uż tam wyborcy przypilnują jednego z drugim i nie dadzą się nabrać na zbyt brzydka babę, co to trzeba ją za tysiące upiększać, ani na fałszywego pobożnisia.
No i koniecznie skończyć z finansowaniem partii z budżetu - bo jak widać przed żadną korupcja to nie chroni.

Partyjne żarłoki nie dość że pochłoną oficjalne milionowe dotacje to jeszcze se napchają kieszenie po bokach i pod stołem.

Już to nagrodami, już to kochankami, już to darmowym pudrem za budżetowe pieniądze podatników.

Janusz Sanocki - Poseł
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Nie wiedziałem, że można być takim przygłupem jak autor.

  Po prostu krytyka faktu, że kobieta dba o swój wygląd zewnętrzny jest sprawą tak naturalną i absolutnie naturalną, że dziwienie się temu świadczy o kompletnym zidioceniu.

  Jeśli więc dopuszcza się kobiety do polityki i stanowisk które wymagają dobrego wizerunku, a przy tym istnieje cały przemysł "wspomagania wyglądu", który zaliczany jest do PKB, to trzeba się liczyć z tym, że kobieta wyda na ten cel tyle ile się da, albo tyle ile jej zalecą doradcy wizerunkowi.

  Można to robić dwojako: albo ograniczyć pulę wydatków na ten cel, co raczej nie jest możliwe, bo zawsze można znaleźć jakiś boczny tor finansowania, albo nie dopuszczać kobiet do stanowisk publicznych.

  Jestem za drugą wersją: dość dyktatury kobiet.

  PS. Dość idiotów w polityce.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:45:42
  Z ciebie za to jest pospolity prostak i cham.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:45:42
  https://a1.warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/f78b8bb5548a1ff2973477502a1ea177_L.jpg

  UJAWNIAMY! Tropy afery z upadającą firmą windykacyjną GetBack prowadzą do Izraela. – Afera GetBack nabiera tempa i międzynarodowych kolorów. Oprócz byłego szefa spółki GetBack, Konrada K., zatrzymanego w sobotę 16 czerwca na warszawskim lotnisku po powrocie z Izraela, funkcjonariusze CBA zatrzymali także tajemniczego Piotra B. - pisze na łamach najnowszego wydania Warszawskiej Gazety Stanislas Balcerac. Autor materiału przybliża w tekście sylwetkę Piotra B.  – Piotr B. podaje się za byłego żołnierza polskich jednostek specjalnych i francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Wypłynął na szerokie wody tuż przed konferencją polskich i izraelskich bezpieczniaków w czerwcu 2015 r. celebrujących 25. rocznicę operacji przerzutu rosyjskich Żydów do Izraela, poprzez Polskę, o kryptonimie „Most”. Jest też człowiekiem renesansu, o wielu talentach, można by nawet powiedzieć, że jest nowym „Sztukmistrzem z Lublina”. Kilka lat temu pełnił rolę kucharza specjalisty od dań koszernych w Hotelu Marriott w Warszawie, znanym już jako teatr operacji różnych służb specjalnych. O co chodzi z aferą GetBeck, oraz kto za tym wszystkim stoi? Koniecznie przeczytajcie na łamach najnowszej Warszawskiej Gazety!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:45:42
  Jesteś żydem? Polski paszport masz jak w banku. Porażające statystyki z polskiej ambasady w Izraelu. Filosemicka polityka aktualnej ekipy rządzącej przynosi konkretne żniwo. W ciągu ostatnich trzech lat, polska ambasada w Izraelu, wydała żydom więcej paszportów niż w latach 2002-2010. Okazuje się, że mimo "zezwierzęconego antysemityzmu", o którym kłamliwie peroruje się w mediach, żydzi wręcz zabiegają o to by mieszkać w naszym kraju – przez wieki zwanym "Rajem dla żydów". W latach 2015-2017 polska ambasada w Izraelu wydała 10 820 paszportów. W czasie rządów PiS-u wydano ich ponad 7 tysięcy. Skąd znamy te liczby? Poseł ruchu Kukiz’15 złożył w tej sprawie oficjalne zapytanie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych i otrzymał na nie odpowiedź. Jeśli zestawimy te liczby z faktem, iż w latach 2004-2013 nie odrzucono ani jednego żydowskiego wniosku, a w latach następnych były to tylko sporadyczne sytuacje, dowiadujemy się, że dla starozakonnego zamieszkującego okupowaną Palestynę, zdobycie polskiego paszportu to tylko formalność. Zobaczcie jak przedstawiają się statystyki z ostatnich lat: 2002 – 836; 2003 – 1 339; 2004 – 1 175; 2005 – 1 149; 2006 – 700; 2007 – 752; 2008 – 1 055; 2009 – 1 060; 2010 – 2 058; 2011 – 1 823; 2012 – 2 045; 2013 – 1 398; 2014 – 2 526; 2015 – 3 728; 2016 – 3 562; 2017 – 3 530. Łącznie: 28 736 Te liczby powalają z nóg i potwierdzają to, co mówię od dawna. Na terenie Rzeczpospolitej, z wykorzystaniem filosemityzmu ekipy rządzącej, antypolskiej propagandy i liberalnej demokracji, buduje się upragnioną przez żydów Judeopolonię.
 • @Robik 07:49:22
  "PS. Dość idiotów w polityce."

  I w środowisku blogerskim.

  PS. Skąd się takie butze jak Szanowny biorą?
 • Naturalnie, krwawica podatników wielkim strumieniem znika z równi ciągle pochyłej.
  .
  Dopóki 3 (liczba nieparzysta w konstytucji) daje równowagę kształtu równi pochyłej, dopóty zatrzymanie krwawicy podatników jest niemożliwe.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Ci nie zdążyli uciec do Izraela jak Gąsiorowski. Bagsik nie dojechał do mekki "defraudantów". Zgarnęli go w Zurychu i deportowali do Polski. Afery się mnożą, bo skorumpowane lewicowe i żydokomusze sądownictwo przyzwyczaiło cwaniaków do bezkarności. Bez reformy sądownictwa nie da się tego naprawić. Powinni sprawdzić wątek wmawiania przez GetBack ludziom fikcyjnych długów! Dlaczego natychmiast nie aresztuje się tych z nadzoru i audytu? Przecież za chwile oni znikną albo kastowy sąd uwolni zgraję i po ptakach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:45:42
  Pańskim zdaniem pudrowanie ,malowanie ,depilacja itp jest dbaniem o siebie ?
  a wyszło zidiocenie.
 • cała ta rodzinka żyje na nasz koszt
  przy dotacjach jakie dostaje szkółka męża rzydło to te marne kilkaset tysięcy to zaledwie (przypudrowany) pryszcz
 • @laluś 10:00:34
  Ja się na tym nie znam. Zapytać proszę jakiejś kobiety.
 • No kurcze, jako kobieta muszę trochę stanąć w obronie pani premier Szydło!
  jednak jeździła trochę po świecie, a najmłodsza /bez obrazy/ już nie jest.
  Ubrać też się trzeba jakoś przyzwoicie, bo ileż to naśmiewania było nieraz z ubioru polityków!Ostatnio ,oberwało się mojemu ulubieńcowi Wiktorowi Orbanowi.
  Wprawdzie wygląd to tylko część piaru, ważne jest to, co polityk potrafi wywalczyć dla swojego narodu aby przynieść mu lepsze życie. I jak słucha tegoż narodu!
  Nie wiem ,czy aż taka kwota była niezbędna dla utrzymania wyglądu pani Szydło, bo ma dosyć przyjemną fizjonomię i tyle tapety Jej nie trzeba!może ktoś się ogrzewał w jej cieniu, bo mało urodziwą pracownicę tam miała....tam by wystarczyło wprawdzie maskę przeciwgazową założyć ale....
  No i na tle innych polityków musiała jakoś wyglądać!żeby się Polaków nie wystraszyli!
  https://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201610/1476952249_qpei8g_600.jpg

  za:4.bp.blogspot.com
  http://4.bp.blogspot.com/-WigTUh2QogY/VYxNJFh1aSI/AAAAAAAAFfM/9n9vItAUkHc/s1600/sikor.jpg

  Ala na poważnie wydatki na polską "klasę "polityczną są tak rozdęte jak ona nadęta!
  ZA KAŻDEJ ekipy!
  Diety, pieniądze na prowadzenie biura, darmowe przeloty i przejazdy,stołówka sejmowa , darmowe leczenia natychmiastowe w klinice rządowej dla całych rodzin polityków, ryczałt koło 3000 na wynajem mieszkanie w Wawie, jak jaśnie pan nie chce mieszkać w hotelu sejmowym.
  I tak można mnożyć.Wyjątkową zachłannością, żeby nie rzec gorzej charakteryzuje się pani Kempa, Bezustannie słyszę, ze ma za mało i bezustannie żąda podwyżek nagród i premii.Ponadto w nędzy żył pan Gowin i td.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/beata-kempa-zalatwila-podwyzki-asystentom/dwcwcwf

  https://wiadomosci.wp.pl/afera-z-premiami-w-rzadzie-pis-to-beata-kempa-wpadla-na-pomysl-regularnych-nagrod-6238245509592705a

  http://www.rp.pl/Rzad-PiS/170809934-Kancelaria-Premiera-premie-zamiast-podwyzek.html

  I co z tego, że za PO też tak było, ale do jasnej ciasnej "miało teraz być INACZEJ!!!!!!!!!!!!!
  Zastanawiam się co takiego stało się z ludźmi którzy ponoć "walczyli" z niesprawiedliwością i o "godne" a nie głodne życie dla zwykłego Polaka.
  Ciekawe gdyby w czasie strajków ileś lat temu pokazać robotnikom, emerytom "obrazki z przyszłości" coby się działo .

  Większość Polaków żyje z ołówkiem w ręku, na kredyt, zadłuża się żeby
  coś kupić do domu ze sprzętu AGD, zrobić niezbędny remont... niektórzy żeby przeżyć!emeryci przez dwa poprzednie lata dostali po 6-10 zł waloryzacji itp.
  I pieprzenie, że za 15.000 miesięcznie nie da się żyć jest bezczelnością!!!!!!!!
  Ludzie co się z wami dzieje, gdzie wasza przyzwoitość, wiara w Boga, współczucie, odpowiedzialność????to pytanie do wszystkich polityków!!!poprzednich zwłaszcza!
  Mam nadzieję że zgodnie z biblijna zasadą "odbierze każdy zapłatę swoją".Tę prawdziwą za pracę ocenioną krok po kroku.
  Dodaję, że Polacy też ciężko pracują i z tej pracy opłacają diety, pensje rządu i ministrów,sejmu i senatu, administracji państwowej.
  Oraz niekończące się odszkodowania smoleńskie, datki po 430 zł dla izraelskich emerytów prześladowanych przez nazistów w Polsce, muzea i renowacje cmentarzy tychże!
  Oraz miliardowe wydatki na nakazane przez hegemona cele, social w USA, Ukrainę, uchodźców....no i czeka nas ustawa Just 447 300mld dolarów.
  Przypominam ze to NIE WASZA skarbonka, pieniądze tylko NARODU POLSKIEGO!!!!!!
  ILE jeszcze na nas wrzucą zanim zdechniemy z głodu i chorób???Już PO odebrała co się dało, łącznie z ulgami podatkowymi,zasiłkiem pogrzebowym 40%... paktem fiskalnym itp.
 • No i taakie kwiotki...
  https://businessinsider.com.pl/polityka/utrzymanie-wladzy-wydatki-kancelarii-prezydenta-sejmu-senatu/34lrf1v?_ga=2.37360808.941001088.1529913941-1186464283.1524666626

  Jak było tak i jest.Pani KEMPA zarządzała audyt!!!kiedys teraz juz chyba nie!
  https://www.bankier.pl/forum/temat_uciekajace-70-milionow-z-kancelarii-premiera-tuska-i-kopacz,20603711.html

  http://wmeritum.pl/pawel-kukiz-publikuje-liste-wydatkow-kancelarii-premiera-za-cos-przeciez-trzeba-te-filizanki-kupic/148826
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:45:42
  A niech sobie dba... Tylko za swoje.
 • @AgnieszkaS 15:34:19
  100/100! Przykład JOWy i Stokłosa, etc..
 • @AgnieszkaS 15:34:19
  "Tylko finansowanie z budżetu zapobiega korupcji"
  Pani żartuje....
  To taki ukraiński żarcik ???
 • @SZS 16:13:44
  Pani Agnieszka ma racje, niestety.
  Ostatnio gdzieś czytałam, że w Singapurze, choć nie jestem zwolennikiem Singapuru, w ramach walki z korupcją właśnie podnieśli urzędasom wypłaty, by nie poszły na lewo i o dziwo, to poskutkowało.
  W Niemczech też policja dobrze opłacana dlatego nie bierze w łapę.
  Pozdrawiam.
 • @SZS 16:13:44
  P.S.
  No a w połączeniu z karą śmierci za korupcję daje jeszcze lepsze rezultaty.
 • @SZS 16:13:44
  To taki ukraiński żarcik???
  Finansowanie partii opozycyjnej w stosunku do narodu jest mało logiczne.
 • @
  Faktycznie to żarcik, z Ukrainy rodem.
  Neonaziści z 'S14' otrzymali finansowanie od państwa na prawie pół miliona hrywien.
  http://ipress.ua/ru/news/natsyonalysti_s14_poluchyly_fynansyrovanye_ot_gosudarstva_pochty_na_polmyllyona_gryven__smy_257667.html
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:45:42
  Panie Krzysztofie, zaczyna być Pan w mniejszości, czyżby frustracje? "PS. Dość idiotów w polityce." Tak dość, tyle, że by usunąć idiotów z polityki trzebaby co najmniej pół sejmu usunąć, a wtedy PiS byłaby partią mniejszoścową.

  Wyrwała się wiejska dziołcha z zagrody, zobaczyła pieniąchy i krzyknęła zróbcie ze mnie damę, podatnik za to płaci. No cóż do fraka się przez 3 pokolenia dorasta, a damą trzeba się urodzić wyszedł nam żółty kurczak z nieproporcjnalnie dużą broszką wśród dyplomatów.

  Mój tata mówił, że każdy ma swoje granice, on jako inżynier poza kalkulatory programowalne nie wyszedł, dopiero na emeryturze raczkował w komputerach przy wsparciu bardziej wnuczka niż mnie. A Szydło, to wiejska krasna dziewucha, przewodnicząca kółka gospodyń wiejskich, to jej granica. Festyn urządzić, nawet festyn jakim są wybory, ale dalej to już za wysokie progi.
 • @Zawisza Niebieski 23:07:06
  Wiesz człowieku ile osób liczy kancelaria premiera? Jeśli nie wiesz to się dowiedz i nie bredź. A najlepiej weź swoje leki.
 • @Zawisza Niebieski 23:07:06
  Na twarzy pani premier Szydło częściej widać było zmęczenie niż makijaże, ale w odróżnieniu od pani premier, panie i panienki z jej kancelarii mogły nawet i z nudów folgować sobie z kasy państwowej na swoje babskie upodobania z poprawianiem urody.
  A sama pani premier mogłaby choćby sobie jaką fajną fryzurę zafundować, loczki kręcone, tapirowanie, farbowanie w pasemka.
  Widać kobita o to nie dbała woląc prostotę i skromność na co dzień i w pracy.
  Pan autor zaś jak baba w ploty się bawi a i opluwanie mu też łatwo przychodzi.
  http://bi.gazeta.pl/im/60/39/15/z22256736IE,Beata-Szydlo-.jpg
 • @Zawisza Niebieski 23:07:06
  ,,..tyle, że by usunąć idiotów z polityki trzebaby co najmniej pół sejmu usunąć,..."

  Ławy posłów opozycji świeciłyby totalną pustką.
 • @Zawisza Niebieski 23:07:06
  Szowinista, rasista a do tego skrajny konserwatysta i feudalista.

  A gdyby usunąć idiotów z Sejmu, to zostałoby ze 3 - 4 posłów od Kukiza, może z 6 - 7 z PiS i chyba jeden niezależny.

  PS. Wiem, że dla Pana szczytem intelektu pozostaje niejaki Marcinkiewicz Kazio, a nie Beata szydło. A mają wszak zbliżone pochodzenie.
 • @AgnieszkaS 17:32:04
  Skandal w USA! Największa dotacja w historii amerykańskiej Partii Republikańskiej wygląda na nagrodę za uchwalenie ustawy 447

  https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/5715-skandal-w-usa-najwieksza-dotacja-w-historii-amerykanskiej-partii-republikanskiej-wyglada-na-nagrode-za-uchwalenie-ustawy-447
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:38:22
  Panie Krzysztofie, Marcinkiewicz? Strzał kulą w płot. Nie lubię facetów co na widok młodego kolanka i troszkę ponad kolanko dostają małpiego rozumu. A poza tym to on, widząc do jakiej ruiny Warszawę doprowadził Kaczyński rozkopał Krakowskie Przedmieście bez inwentaryzacji instalacji podziemnej, by pokazać, że PiS cokolwiek w miasto zaiwestował tak ż łaziliśmy po błocie kilka ładnych lat.

  Ale niestety czeka Pana, komentatora Casey i kilku innych wiiele rozczarowań. Mam materiały na kolejne teksty bo złodzieje PiS nie tylko, że swmi decyzjami doprowadzają Polskę do ruiny to jeszcze kradną na potęgę. Ale będę starał dawkować powoli, bo nie chciałbym kilku ślepych wyznawców PiS mieć na sumieniu :) Nawet nie wie Pan jakie to bagno.
 • @Zawisza Niebieski 12:13:40
  Ja też mam materiały na kolejne teksty ,bo złodzieje z PO nie tylko, że swmi decyzjami doprowadzali Polskę do ruiny to jeszcze kradli na potęgę całymi rodzinami.
  Pierwszy to o kolejnych zarzutach dla alfonsa że Szczecina jak mu tam... ....a już wiem Gawłowskigo. Jak też jego żony co miast prac jak na babszytla przystało w pralce majtki męża to prała ...ale pieniądze z przekrętów swoich i męża.
  Grunt to rodzinka
  https://s.tvp.pl/images2/a/b/2/uid_ab2687532edf47b98999aef18fbe06fc1529563483454_width_190_play_0_pos_0_gs_0_height_107.jpg


  Teraz alfons nie będzie już w kryminale "robił za żonę", bo będą w komplecie te zawszone kołtuny z Patologi Obywatelskiej.
 • @Husky 13:54:10
  Ależ pisz o złodziejach z PO, czy ja z tego powodu będę płakał. I tak w najbliższym czasie wiele rozczarowań was czeka.

  Nie wiem czy wiesz, że za takie określenie "Teraz alfons nie będzie już w kryminale" można nieźle beknąć. Pewien prawniczy ignorant co dwie ustawy spartolił że aż strach, zwykły poziom tego rządu odpowie sądownie podobne określenie, a do tego ma zlożoną propozycję wpłaty całkiem niezłej sumki na cel społecznie użyteczny, czyli WOŚP. Nic tak z głupoty nie leczy jak trzepnięcie po kieszeni, a, że i potrzebujący Polacy na jego głupocie skorzystają. Powoli, powoli i Kogut pójdzie siedzieć i Biernacki, czy z ostatniej afery Dawid Jackiewicz, trzeba tylko poczekać, aż Polską będą rządzili Polacy a nie Wolacy. Wtedy Pycha i Szmal oraz jej zwolennicy głośno zawyją.
 • @Zawisza Niebieski 12:13:40
  W zasadzie to ma Pan już prokuratora na karku, gdyż stwierdzenie "złodzieje PiS" powinno być dowiedzione faktami.
  W Przypadku PO - takie stwierdzenie byłoby uzasadnione z racji procesów o charakterze kryminalnym, a związanych z różnymi przekrętami.

  Proszę się miarkować w swych wypowiedziach, bo może to Pana drogo kosztować.
 • @Zawisza Niebieski 14:56:52
  To ty portalowy błaźnie z kryminału byś nie wszyszedl za te oskarżenia innych przez lata tu stawiane.
  Czego ci Serdecznie życzę, bo tam jest miejsce dla takich jak ty.
  cela + to jest na was bat i dlatego w pory że strachu rżniecie.
  EOT
 • @Zawisza Niebieski 14:56:52
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lZDY4YS9wLzIwMTgvMDYvMjYvODI1LzM3MC85NmIxYzRmMzNhZWM0YTNjYmRmYzhlMDMxZDQxZDk1MC5wbmc=.png To kumple i rodzina pogrążyli Gawłowskiego! TOP 10 zeznań, które zaprowadziły sekretarza generalnego PO za kraty. Z każdym dniem sypie się rozpaczliwa linia obrony Stanisława Gawłowskiego! Ten niegdyś prominentny polityk jest pogrążany przez swoich byłych kolegów i współpracowników, których zeznania oraz ustalenia śledczych nie pozostawiają wątpliwości. Szczególnie trzy osoby przyczyniły się do upadku „niezatapialnego” bossa zachodniopomorskiego układu. To Bogdan K., zwany przez Gawłowskiego „Bodzio” - przyjaciel i zdaniem prokuratury osoba, która skorumpowała Gawłowskiego, Tomasz P., który ujawnił, że polityk PO ostrzegał „Bodzia” przed podsłuchami służb oraz córka teściów pasierba Gawłowskiego, której zeznania utwierdziły śledczych w przekonaniu, że apartament w Chorwacji nie jest własnością jej rodziców. Jej zeznania pomogły w ustaleniach prokuratorów, z których wynikało, że apartament to w rzeczywistości łapówka dla Gawłowskiego.

  1. Jak to z apartamentem w Chorwacji było

  Bogdan K., to biznesmen i bliski kumpel Gawłowskiego. To do niego polityk PO mawiał czule „Bodzio”, zaś Bogdan K. nazywał polityka „Stachu”. Jak już informowaliśmy, to właśnie Bogdanowi K. zależało na doskonałych kontaktach z wiceministrem środowiska. Sam Bogdan K., jak wynika z zeznań Tomasza P., byłego szefa Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, miał korumpować Gawłowskiego i przekazywać mu pieniądze na kampanię wyborczą. Bogdan K. miał tez „sprzedać” teściom pasierba Gawłowskiego apartament w Chorwacji, który mógłby w rzeczywistości stanowić łapówkę dla polityka PO. Dotarliśmy do informacji, które wynikają z zeznań samego Bogdana K. Okazuje się, że ten rzutki biznesmen niewiele pamięta, jeśli chodzi o szczegóły transakcji sprzedaży drogiej nieruchomości! Pytany przez prokuratorów zasłaniał się niepamięcią i wyraźnie kręcił!

  2. Sprzedaż w Polsce, czy w Chorwacji?

  Okazuje się, ze Bogdan K. nie pamięta więc, czy do sprzedaży apartamentu doszło w Polsce, czy W Chorwacji. Mało tego! Nie wie nawet w jakiej walucie zapłacili mu rzekomi kupujący, czyli Halina i Piotr K.– teściowie pasierba Gawłowskiego. Bogdan K. „przypomina” sobie jednak, że oboje przebywali w Chorwacji.

  3. Córka prawdę ci powie.

  Jak ujawniliśmy w tygodniku „Sieci”, córka Haliny i Piotra K. zapewniła śledczych, że jej rodzice, starsi państwo z emeryturą na poziomie 3 tys. złotych miesięcznie, nigdy nie byli w Chorwacji! Jakim więc cudem „widział” ich Bogdan K.? Nie chciał odpowiedzieć na to pytanie prokuratorowi, nawet wtedy, gdy śledczy zacytował mu fragment zeznań córki „włascicieli” apartamentowca.

  4. Znacząca „pomyłka „Bodzia”.

  Do kogo więc naprawdę należy chorwacki apartament? Niech odpowiedzią na to pytanie, będzie fragment zeznań Bogdana K. , który w rozmowie z prokuratorem najpierw powiedział o „apartamencie Gawłowskiego”, by po chwili, wyraźnie zdenerwowany, „sprostować” swoją odpowiedź i stwierdzić, że Gawłowski jednak apartamentu w Chorwacji nie posiadał.Faktem jest jednak, że Bogdan K. twierdził przed prokuratorem, iż wielokrotnie widział samego Gawłowskiego w chorwackim apartamencie. Biznesmen nie pytał też skąd małżeństwo K. miało pieniądze na zakup apartamentu. Stwierdził, że byłoby to „niewskazane”.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:Kulisy afery Gawłowskiego. Wojciech Biedroń w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”: „Bankier” Platformy w areszcie

  5. Umowa w szafie Gawłowskiego.

  A jak wyglądała sama transakcja sprzedaży? W jakim języku porozumiewały się strony? Kto przygotował dokumenty i zamawiał notariusza? Na te pytania Bogdan K. odpowiedział lakonicznie, że sprawą zajmowało się „biuro w Kołobrzegu”, zaś sam Gawłowski „nie pamięta” jak wyglądało przekazanie nieruchomości.

  6. Zapominalscy teściowie pasierba.

  Jakim cudem dokumenty własności apartamentu znalazły się w rękach Gawłowskiego, a nie teściów pasierba posła, którzy rzekomo mieli być właścicielami nieruchomości? Na to pytanie Bogdan K. „znalazł” odpowiedź, tłumacząc, że Gawłowski, będąc w Chorwacji na wakacjach „wziął” oryginał tej umowy, by przekazać ją teściom pasierba. Ciekawe, że dwójka emerytów, po „zakupie” apartamentu, zostawiła oryginał dokumentu w Chorwacji. Mieli też nie mieć pretensji do Bogdana K., że ten nie wydał im oryginalnej umowy bezpośrednio.

  7. Gawłowski daje cynk o podsłuchu?

  Skąd Bogdan K. mógł wiedzieć o działaniach operacyjnych służb specjalnych w sprawie afery melioracyjnej? Dlaczego przechwalał się tym w Szczecinie? Z zeznań Tomasza P., byłego szefa Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, wynika, że Bogdan K. wiedział o możliwych podsłuchach, które stanowiły element antykorupcyjnej operacji służb w latach 2013 - 2014, a dotyczących tzw. afery melioracyjnej. Mało tego, Bogdan K. miał wskazywać właśnie na Stanisława Gawłowskiego jako źródło przecieku.

  CZYTAJ TAKŻE:UJAWNIAMY! Kulisy fikcyjnego zakupu apartamentu w Chorwacji. „Bodzio” Gawłowskiego nie pamięta kiedy i jak sprzedał nieruchomość ludziom, którzy nigdy w Chorwacji nie byli!

  8. Spółka przyjaciela, czyli „trud i znój”

  Tomasz P. sporo mówił tez o firmie Bogdana K., która miała wygrywać przetargi na wyraźne polecenie Gawłowskiego. Spółkę nazywano szyderczo „Firma trud i znój”, dlatego, że miała ona nie wykonywać swoich robót rzetelnie i zgodnie z umowami. Pojawiają się oo podwykonawcach, z którymi Bogdan K. miał rozliczać się nieterminowo. Były szef Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, nie kryje także, że Gawłowski rozpostarł nad biznesami Bogdana K. swoisty parasol ochronny. W trakcie jednej z rozmów między Tomaszem P., a Gawłowskim w Koszalinie, polityk PO miał mówić „z uśmiechem na twarzy, by pozostawić Bogdana K. w spokoju”.

  9. Wycieczka do Meksyku i „działka dla Stacha na wybory”

  Skąd taka pobłażliwość Gawłowskiego wobec kolegi? Czy w grę wchodziła jedynie przyjaźń z „Bodzio” i wspólne wyjazdy do Australii i Meksyku? Tomasz P. nie pozostawia złudzeń, twierdząc, że „Stach dostał swoją działkę na wybory”. Sekretarz Generalny miał też wstawiać się za firmą „trud i znój” Bogdana K., prosząc Tomasza P., by ten „nie robił jej krzywdy” i „patrzył na nią przychylnym okiem.” Tej hipotezie także zaprzecza Gawłowski.

  10. Łapówki, łapówki, łapówki.

  W zeznaniach Tomasza P., dotyczących łapówkarskiego układu między Bogdanem K., a Gawłowskim, uderza konsekwencja. Szokujące informacje o pośle PO przekazywał on prokuraturze już w 2014 roku. Tomasz P. , były członek Platformy Obywatelskiej, który wspierał Gawłowskiego w kampanii wyborczej i był wicedyrektorem Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Tomasz P. ma dobrą pamięć. Identycznej treści zeznania składa już 29 września 2014 roku, tuż po swoim zatrzymaniu oraz w lutym tego roku, gdy ponownie zeznaje w sprawie Stanisława Gawłowskiego.

  WB


  Ps...Jakże to aktualne: "Uchowaj nas Boże od fałszywej rodziny i fałszywych, zazdrosnych znajomych"....co nie znaczy, że temu Gawłowskiemu nie należy się kara za złodziejstwa i oszustwa. Pytanie do aresztanta Gawłowskiego: z kim dzielił się kasą, bo to, że się dzielił, nie ulega wątpliwości. W końcu nie tylko on musiał mieć pieniądze na wybory. Program Cela+ rusza! Tak trzymać! Gawłowski przeciera szlak reszcie PO. Kopaczowa śmiała mówić, że ją i Grzesia też to czeka bo to sprawa polityczna. Ją za kłamstwa z mównicy sejmowej powinna spotkać możliwie najsurowsza kara.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:59:33
  100/100!
 • @Husky 15:04:39
  Jakby u nas było sumowanie wyroków to on niebieski by umarł w więzieniu.
 • @Zawisza Niebieski 14:56:52
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lOGY2YS9wLzIwMTgvMDYvMjYvODI1LzM3MC8zODZiNWVhNTQ2ZjM0NmViODU3Yjk4YWI1NDUxMGYwNC5wbmc=.png

  Szwagierka posła Myrchy będzie przesłuchana w sprawie GetBacku? Tego boi się dzisiaj Platforma Obywatelska. Dzisiejsze zatrzymanie przez CBA Prezesa Polskiego Domu Maklerskiego (PDM) w związku z afera GetBack spędza sen z powiek polityków Platformy Obywatelskiej. Dlaczego? Wszystko z powodu faktu, że przewodniczącą rady nadzorczej PDM jest Dorota Myrcha, szwagierka i bliska współpracowniczka posła Arkadiusza Myrchy z Platformy Obywatelskiej. Niewykluczone, że jako ważna osoba w spółce może zostać wkrótce przesłuchana w charakterze świadka.

  https://wpolityce.pl/polityka/401262-rodzina-posla-myrchy-i-afera-getback-mozliwe-przesluchania

  Ps.. GetBack nie należy do banku Getin Noble Bank, lecz do właściciela Leszka Czarneckiego. Czarnecki tajny współpracownik SB - "Ernest" a także kontakt operacyjny "Ternes". Getback w końcowej fazie swojej działalności, by ratować tyły, próbowała podczepić się pod prawicę, stąd te próby finansowania czegokolwiek... Ale się nie udało się... Zainteresowani już czekają w więzieniach... Nie podoba się...? Platformiana "rodzina" Belzebuba Myrchy, to coś więcej niż rodzina socjalistyczna z Kunegundą Primo Voto Papier Klozetowy Gajeską. W PO i PSL złodzieje okradali złodziei wykorzystując państwowe agendy. Przy tym cierpieli ludzie bo okradzeni złodzieje coraz więcej kradli. Warszawa to Sodoma i Gomora. Dlatego trwa tak zażarta walka o sądy bo wszyscy wiedzą, że każda sprawa- akcje CBA - zatrzymania itp kończą się i tak w sądach i jak nie będzie uczciwych sędziów to mafie będą okradać ludzi, -jeśli mnie pamięć nie myli to poseł Myrcha zażarcie walczył na komisjach sprawiedliwości aby nie dopuścić do reformy sądownictwa.
 • @Husky 15:04:39
  Były prezes GetBack "Kąkolewski" czy jak mu tam naprawdę na chrzcie kozikiem dano poleciał po azyl do Izraela. Żyd, niepełnego żyda bo po ojcu czyli parcha, żyda gorszego sortu wykiwał. Gdyby miał tyle kasy co Bagsik, otworzyli by ramiona nie bacząc, że kradzione. Za mało kasy miał i zero azylu. A może nasi bracia starsi w wierze, przypomnieli sobie aferę ART B i na wszelki wypadek nie odważyli się na przyznanie azylu kolejnemu aferzyście z Polski? Większość aferzystów ma korzenie żydowskie albo przynajmniej małżonkę odpowiedniej narodowości tak dla zabezpieczenia i żywszej kariery. Zatem zero zaskoczenia że obrał kurs na Izrael.Dlaczego wszyscy najwięksi aferzyści III RP szukają ochrony w Izraelu. Ile tej kasy z przekrętów popłynęło w taki razie do Izraela. Należałoby sprawdzić te powiązania i przepływy/ transfery pieniężne. Bo chyba nikt inteligentny nie sądzi, że ci złodzieje dostają ochronę Izraela za darmo. Być może są to afery ustawiane przez tamtejsze służby specjalne, które następnie dają ochronę "swoim" ludziom. Tylko patrzeć jak również inne indywidua będą pielgrzymować do swoich mecenasów w Izraelu, prosząc o azyl. Pierwsza w kolejce bufetowa HGW będzie "szpierniczać". Ciekawe czy bufetowa HGW dostanie azyl? Ile jeszcze takich chwastów zostało do wyrwania..?! i te chwasty pod polskimi nazwiskami zawsze wiali do Izraela, zbrodniarze w togach którzy skazywali Polaków, AKowców, NSZtowców, etc.. na śmierć też wiali do Izraela, jakie to wymowne jest. Jak widać Izrael miał być domem spokojnej starości.
 • @AgnieszkaS 15:36:38
  Zgadzam się z panią i pozdrawiam.
 • @AgnieszkaS 15:33:38
  On będzie przepisywał kłamstwa z gówna wyb., oraz innych szmatławców.
 • @Husky 15:04:39
  Coś zamilkł niebieski, nie ma argumentów? Pzdr1
 • @kula Lis 67 15:30:55
  Żona Alfonsa Gawlowskiego usłyszała zarzuty .
  To Staszek już nie będzie dłużej żoną ????
  ..prokuratorzy to, jak się okazuje ludzkie pany.....szkoda im Gawłowskiego, żeby tyle czasu był sam...
  .....i jeszcze służył innym skazanym za żonę

  https://pbs.twimg.com/media/Dgi5sqsWkAEl-aG.jpg
 • @Zawisza Niebieski 14:56:52
  Problem ma skok Bula, a GetBack to PO/PSL, przestań wypisywać bzdety bo przed sądem będziesz musiał się tłumaczyć jak i z innych insynuacji. Zażądają dowodów na stół i będziesz siedział, lub w zawieszeniu i grzywna. Mogę ci to załatwić. Dość już pomówień i insynuacji bez pokrycia. Cierpliwość na pomówienia ma swe granice zadaniowcu.
 • @kula Lis 67 20:26:18
  Rence qurła opadajom
  Fake newsy to chyba najlepszą część jego marnego życiorysu .Dziś jeszcze tylko ze dwa i będę ukontentowany.

  ps.
  No właśnie, a gdzie jest "murem za Staszkiem". Gdzie manifestacje, pochody i demonstracje?
  Gdzie petycje i pisma o "więźniu politycznym", gdzie głodówki?
  Boni jak urządził głodówkę rotacyjną to nie jadł między posiłkami

  Zmiękła mu rura, kiedy wychodzą coraz to nowe fakty o korupcji tego alfonsa.

  Dziennikarz ?

  https://pbs.twimg.com/media/DgkK7TJW0AMtLeJ.jpg
 • @Zawisza Niebieski 14:56:52
  Ja ich "inwestorów" w GetBACK nie żałuję, wręcz się cieszę, że stracili. Bardzo dobrze. Chytry zawsze traci. Jak oni mogli patrząc w lustro na krzywdzie ludzi się dorabiać.
 • @Husky 20:47:51
  Lodołamacza Staszka i jego żony już nawet kumple i kumpelki z PO nie bronią, wiedzą, że nie jest do obrony, tylko strach u nich kogo POciągną oni za sobą. Bo POciągną to pewne, to kwestia czasu, sami nie będą chcieli siedzieć. To samo w GetBack, na odstrzał Kornasiewicz i Myrcha z rodziną już odstawieni.
 • @Husky 20:47:51
  [Projekt zmian w noweli ustawy o IPN skierowany do pierwszego czytania w Sejmie]..No i Suweren dowiedział się, że nie jest suwerenny. Czyli tak zmienić, aby nic się nie zmieniło! Skąd my to znamy? Czyli wracamy do roli niewolnika. Brawo. Teraz będzie nas można opluwać bezkarnie. No i proszę! Na kolanach przed Knesetem i Kongresem. Żydzi piszą nam ustawy o IPN, reprywatyzacyjne, Niemcy o sądownictwie. To jakby ktoś dał mi w twarz. Żydowska antypolska nagonka została rozpętana! Żydostwo od końca wojny eliminuje Polaków wszelkimi metodami. Pilnować żydów są zachłanni, ich celem jest przejąć Polskę zadłużając ją fikcyjnymi zobowiązaniami. Istnieją ogromne niezapłacone zobowiązania żydowskie należne Polsce, o tym żydzi milczą, za to w sądach zabijają wyrokami, które rujnują finansowo Polaków. Z tą hucpą z KE w sprawie sądów, teraz z tą ustawą, własnie tracicie twarz i poparcie. Miałeś chamie złoty róg... Nie łudźmy się, bezkrwawo to można w bierki pograć. I wy mówicie, że wstaliście z kolan? Ciekawe ile teraz będziemy musieli jako społeczeństwo za to zapłacić. Gaz i wojskowe starocie? Pół Polin dla osadników? Ten haniebny akt zniewolenia jest "prezentem" dla Polaków na stulecie odzyskania niepodległości. I pokazuje, że tej niepodległości nie posiadamy. Jakich jeszcze upokorzeń doznamy w tym roku? Poprzednio ucichło z imigrantami no i okazało się, że sprowadzają imigrantów. Ucichło z IPN i okazało się, że wycofali się z IPN. Teraz jest cisza nt. roszczeń żydowskich i 447. "Dobra zmiana" fachowo nawaliła w pory ze strachu. Teraz może już spokojnie zacząć zbierać te 350 mld $ dla "ofiar holocaustu". Ciekawe jak długo sobie porządzą? Niepokojące jest to rozbicie w obozie rządzącym na tych za i przeciw ustawie. Lobbyści doprowadzili do ugięcia kolan tych jednych i nie jest to dobra oznaka na przyszłość. Tak to jest kiedy mniejszości narodowe desygnują swoich w polityce, kulturze i sztuce a mamy tu do czynienia nie tylko z bluźnierstwem ale i z działaniami antypolskimi. Niestety odkąd Merkel spotkała się z Morawieckim w Warszawie wycofujemy się ze wszystkiego. Ciekawe chociaż za co przehandlowali naszą twarda postawę. Przez zmiękczenie niestety przegracie wybory. Sparafrazujmy Churchilla: "Polska miała wybór pomiędzy wojną i hańbą. Wybrała hańbę, ale i tak będzie miała wojnę". Pytam, dlaczego negowanie holokaustu żydów jest karane a negowanie holokaustu Polaków już nie? Polska jest najbardziej poszkodowanym krajem w II wojnie światowej. Penalizacja zachowań przypisujących państwu polskiemu zbrodni III Rzeszy i ZSRS jest uzasadniona. A za mówienie prawdy o żydach, nadal grozi 3 lata więzienia czy poszło coś do góry? Czy zatem kara więzienia za kłamstwo oświęcimskie też zostanie wykasowana ? Jeśli nie to co to za "powstanie z kolan"...? Antypolonizm żydowski znowu tryumfuje, będą znowu bezkarnie pluć na Polaków i Polskę, która ich przyjęła -pamiętacie wiersz o chłopie i żmii - Polacy uważajcie! Dla mnie osobiście nie jest to jakimkolwiek zaskoczeniem zważywszy na to, z czym mamy do czynienia od stycznia tego roku, czyli słynną już nieubłaganą rekonstrukcją, a to z czym mamy do czynienia obecnie to są tylko jedne z jej skutków, z całą pewnością nie ostatnie. Zapewne w związku z tą hucpą jaką zafundował nam sam Jarosław Kaczyński z Mateuszem Morawieckim i rządząca większość będziemy jeszcze o tym mówić i to podejrzewam niemało, tak więc zaczynając niejako dyskusję na ten temat, to na początek w skrócie można by rzec, politycznego szytego grubymi nićmi oszustwa i wspólnego z prezydentem robienia z wyborców PiS idiotów ciąg dalszy. Robione jest to wszystko zaś w stylu rządów poprzedniej ekipy z lat 2007/2015. Jeszcze ukochany przez żydów prezydent w referendum za kilkaset milionów zł "wygra system prezydencki" i jeszcze sprawniej zadba o budowę Polin wpisując ją do Konstytucji. Diaspora żydowska ma potężny wpływ na (bardzo liczny) Polski Parlament, a wpływ na jednego słabego człowieka z rozdętym Ego, jest przecież jeszcze łatwiejszy. Za pomoc żydom pod okupacją Niemców w Polsce była kara śmierci, za pomawianie Polaków o zbrodnie, których nie popełnili, nie ma żadnej kary! PiS może pomarzyć o II kadencji. Żegnam panowie posłowie, bo od tej radosnej twórczości rzygać się chce. Wobec tego niech PiS i premier przestanie sobie wreszcie wycierać gęby Polską, odmienianą we wszystkich przypadkach. Hipokryzja osiągnęła szczyty. Piszecie o Schetynie "szczyt bezczelności" a to co wyprawia PiS z ustawą IPN to szczyt szczytów. A może raczej, wszystko to kompletne DNO. Posłowie i posłanki PiSu, dobrze się zastanówcie, jak zagłosujecie, bo dziś warzą się losy waszej przyszłej kadencji. Jeśli dacie przyzwolenie na te żydowskie kłamstwa to one jak nowotwór będą niszczyć Polski Naród. Teraz dziś mają odpowiedź ci którzy w wojnę ratowali żydów narażając własne życie jak rodzina Ulmów czy warto było? wszyscy się od żydów w wojnę odwrócili nawet amerykański prezydent Roosevelt ale dziś za to mają spokój.


  Morawiecki na dywaniku u amerykańskiego rabina. Warto było?
  http://wprawo.pl/2018/01/14/wicepremier-mateusz-morawiecki-dywaniku-u-amerykanskiego-rabina-warto-bylo-wideo/
 • @Husky 20:47:51
  Kuriozalne tłumaczenia b. szefa IMGW. Musiałbym być kompletnym idiotą, żeby przyjmować łapówki – w ten sposób tłumaczył się przed sądem Mieczysław O., były dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej . Ma 94 zarzuty, m.in. przyjęcia 900 tys. zł łapówek od pracowników, zatrudniania "słupów" i oferowania pracy za seks. Proces ruszył dziś. Śledztwo trwało prawie dwa lata. Aktem oskarżenia objęto byłego dyrektora Mieczysława O., jego córkę Esterę i podwładną Edytę W.-D. Pozostałe 17 osób, wobec których w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie toczyło się śledztwo, poddały się karze bez procesu. Wobec postępowanie warunkowo umorzono. Dziś Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa. Prokurator Przemysław Ścibisz przez godzinę odczytywał 94 zarzuty, obejmujące lata 2005-2014 (dyrektorem IMGW był w latach 2006-2015). Dotyczyły przede wszystkim zatrudniania w instytucie osób, które nie świadczyły pracy. Mieczysław O. miał robić to, by pobierać od nich część wynagrodzenia. Według prokuratury O. żądał także co miesiąc pieniędzy od niektórych pracowników IMGW, kusił wizją premii bądź podwyżki w zamian za procent. Miał także załatwiać pracę młodym mężczyznom za seks. W stosunku do jednej z takich osób dyrektor miał wydać polecenie, że nie można jej karać dyscyplinarnie. Pracownik miał się odwdzięczać kontaktami seksualnymi. W ten sposób pracę w jednym z oddziałów IMGW miała dostać inna osoba, później awansowana. Prokuratura zarzuca Mieczysławowi O., że nakazał podwładnym nagradzanie tej osoby bez względu na świadczoną pracę i wydał zakaz karania jej dyscyplinarnie. Obrona domagała się wyłączenia jawności procesu na czas przesłuchania Mieczysława O., a także czterech byłych pracowników IMGW, których łączyły z dyrektorem relacje intymne. Sędzia Izabela Magdziarz przychyliła się tylko do wniosku o przesłuchanie świadków bez udziału publiczności. 64-letni Mieczysław O. stawił się na sali rozpraw z plikiem kilkudziesięciu ręcznie zapisanych kart. Nie przyznaję się. Będę odpowiadał tylko na pytania sądu i obrońcy. Mam zarzuty przekroczenia uprawnień. Ja się pytam, jakich? Zatrudnianie pracownika przez dyrektora jest przekroczeniem uprawnień? powiedział. Tłumaczył, że nikogo fikcyjnie nie zatrudniał. Sugerował, że jego zastępca musiał fałszować część dokumentów. O większości osób zatrudnionych, a nieświadczących pracy mówił "nie znam", "nie kojarzę", "nie wiedziałem, że jest słupem", "nie przyjmowałem żadnych korzyści majątkowych". Zapewniał, że nie brał pieniędzy od osoby, której miał odpłatnie załatwić pracę w IMGW jeszcze za poprzedniego szefa. Przyznał, że wdał się z tym mężczyzną w romans, przez co ten stał się jego zdaniem zazdrosny i interesowny.
  Zaproponował, żebym rozwiódł się z żoną i z nim zamieszkał. Liczył na to, że jeśli nasze relacje się poprawią, on zyska większą pozycję zawodową mówił. Według O. to właśnie ten człowiek miał zastraszać innych pracowników i żądać od nich pieniędzy. Budował dom za gotówkę. Ja kupowałem w życiu dwa domy i za każdym razem brałem kredyt powiedział oskarżony. Mieczysława O. uważa, że ten mężczyzna obciążył go, żeby wyjść z aresztu. Przesłuchanie Mieczysława O. trwało ponad cztery godziny. Sędzia odroczyła rozprawę do 28 czerwca, wtedy były dyrektor IMGW będzie kontynuował wyjaśnienia. Zajmie mi to jeszcze z godzinkę poinformował.
 • @kula Lis 67 20:56:09
  A niech zgnije ten szmaciarz w kryminale, pod czujnym okiem ..żony z celi obok
  8-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930