Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Propozycja pytań do Referendum Konstytucyjnego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Propozycje pytań do referendum konstytucyjnego. Pytania przedstawione przez p. Prezydenta Andrzeja Dudę nie mają charakteru pytań ustrojowych i osmieszają ideę referendum.

 Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do mojego artykułu: Referendum Prezydenta.

Przesyłam propozycje pytań do referendum konstytucyjnego, jako że pytania przedstawione przez p. Prezydenta Andrzeja Dudę nie mają charakteru pytań ustrojowych i osmieszają ideę referendum.

Prosze wypowiedźcie swoje zdanie czy akceptujecie przesłane pytania.

Jeżeli tak, to proszę o przesłanie poparcia imiennego i zorganizowanie akcji podpisywania wśród znajomych. W lipcu zrobilibyśmy spotkanie Komitetów Referendalnych i wszystkich grup, które zaangażują się w zbieranie podpisów pod NASZYMI PYTANIAMI.
Referendum Konstytucyjne to poważna sprawa i nie mozemy pozwolić Panu Prezydentowi ośmieszyć naszego państwa i nas.

Zachęcam do podjęcia inicjatywy – łączę pozdrowienia,

Z wyrazami szacunku

Janusz Sanocki – Poseł
Biuro Poselskie Janusza Sanockiego.
ul. Prudnicka 3.
48-304 Nysa.
tel. 603 124 470.
email. biuro.sanocki@gmail.com

 

Propozycja pytań do Referendum Konstytucyjnego


1. Czy jesteś za tym, żeby Rząd tworzył, wybierany w powszechnych wyborach - Prezydent Rzeczypospolitej: powołując ministrów i kierując pracą Rady Ministrów?

2. Czy jesteś za tym, żeby Sędziów wybierali obywatele bezpośrednio albo przez wybranych wcześniej swoich przedstawicieli?

3. Czy jesteś za tym, żeby o funkcję Sędziego mógł się ubiegać obywatel z wykształceniem prawniczym i co najmniej 15 -letnim stażem w zawodzie prawniczym?

4. Czy jesteś za tym żeby Krajowa Rada Sądownictwa była wybierana w wyborach powszechnych przez obywateli?

5. Czy jesteś za tym, żeby prawo wybieralności (prawo bycia wybranym) do Krajowej Rady Sądownictwa mieli wszyscy obywatele - nie tylko sędziowie?

6. Czy jesteś za stworzeniem instytucji Skargi Nadzwyczajnej na wyroki sądowe szczególnie niesprawiedliwe?

7. Czy jesteś za tym, żeby wobec funkcjonariuszy państwowych, w tym również sędziów nie obowiązywało prawo przedawnienia - w przypadku popełnionych przestępstw - bądź też poważnych wykroczeń służbowych?

8. Czy jesteś za tym, żeby nieusuwalność przysługiwała sędziom dopiero po 10-ciu latach pełnienia funkcji sędziego i przejściu publicznej oceny wyroków wydanych przez kandydata?

9. Czy jesteś za tym, żeby posłów wybierali bezpośrednio obywatele w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych?

10. Czy jesteś za konstytucyjnym ograniczeniem ilości urzędników państwowych i samorządowych?

Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • @
  Może Pan napisze propozycję pytań?
 • Rządzeni wsparciem dla rządzących
  Wobec wykazanej nieporadności koncepcyjnej ośrodka inicjującego Referendum Konstytucyjne, podjęcie społecznej inicjatywy (obywatelskich) Komitetów Referendalnych, oceniam jako bardzo wartościowe.

  Słusznie skupili Państwo pytania wokół zagadnień sądownictwa. Taka specjalizacja pozwoli na pogłębienie debaty i podjęcie za jakiś czas innych zagadnień; ochrony zdrowia, samorządności, relacji międzynarodowych.

  Bardzo częste są opinie o zmniejszeniu liczby pytań do pięciu. Proszę to rozważyć w końcowej fazie formalizowania inicjatywy.
 • Zasada.
  Obowiązuje niepisana zasada polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej - że od Konstytucji - tubylcom wara! Wara!
 • @demonkracja 08:15:56
  Zakładając, że ktoś sformułował taką zasadę, to czy ona Pana / Panią zobowiązuje ?

  Bo mnie na pewno nie obowiązuje !!!
 • @Andrzej Madej 09:12:43
  Pana oczywiście ta zasada nie obowiązuje.
  Dlatego prosimy żeby napisał nam pan tę Konstytucję.
  Jak już pan ją napisze to proszę nas o tym poinformować.
  I w ogóle wszystkich polityków, rząd i oczywiście prezydenta.
 • @Robik 09:42:15
  W sprawach Konstytucji, zdecydowałem się na wsparcie posła Janusza Sanockiego.
  Pana (?) też do tego zachęcam.

  Ps.
  pisuję dość często o modernizacji systemu ochrony zdrowia. I czasami też mówię.
  Tu szczegóły:
  http://si.neon24.pl/post/144133,narodowa-odpowiedzialnosc-ekonomistow
 • @Autor
  Propozycje pytań na poziomie Dudy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:10:17
  Przesadza Pan.
  Po co ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:10:17 też tak uważam.
  Powinno być 3-5 zasadniczych pytań wyrażonych w języku potocznym:

  1) Czy władza wykonawcza ma spoczywać w rękach premiera czy prezydenta.......Czy system prezydencki czy system kanclerski to jest pytanie na które mają odpowiedzieć Polacy. Zakaz weta dla prezydenta. Rząd od rządzenia prezydent od reprezentacji.
  2) Czy polska konstytucja ma być ponad prawo unijne i ponad umowy międzynarodowe ....
  3) Czy poddać władzę sądowniczą kontroli demokratycznej, czy niech nadal tworzy zamknięty układ o charakterze mafijnym............

  4) Czy należy zachować nieusuwalność sędziów i przywileje emerytalne nieporównywalne z resztą obywateli - nawet w przypadku popełniana przez sędziego przestępstw, w tym buntowi przeciw państwu i wdawania się w politykę.
  5) Do konstytucji musi być wpisany całkowity zakaz tworzenia zrzeszeń sędziów i przynależności do jakiejkolwiek organizacji.......Bo takie zrzeszenia i organizacje polityzują sędziów, niweczą zasadę niezawisłości i niezależności poprzez naciski środowiskowo-organizacyjne, są zarzewiem buntu sędziów przeciw prawu i państwu, deprawują młodych...........Należy zakazać także metody kooptacji do zawodu, bo to przeradza się w selekcję światopoglądową. Nabór do zawodu sędziego musi być zdemokratyzowany i dokonywany poza środowiskiem.
 • @kula Lis 67 10:42:41
  4, 5 - to już powtórzenia.
  Brak natomiast pytania o obligatoryjne referendum przy wyrażeniu woli przez grupę obywateli (ilościowo, bądź procentowo).
 • najpierw czystki, potem makijaż
  Wszelkie dyskusje o ewentualnym referendum w obecnej chwili nie mają absolutnie żadnego sensu i można je o kant d..y trzasnąć.
  Najpierw należy zastanowić się nad odżydzeniem państwa i skuteczną metodą odsunięcia PiS od władzy, a dopiero potem można zmieniać prawo.
  PAD zakpił sobie z Polaków. Zamiast mycia krocza proponuje jego przypudrowanie .
 • @kula Lis 67 10:42:41
  Dla mnie dwa kluczowe pytania powinny dotyczyć odpowiedzialności w rządzeniu: model Kanclerski czy Prezydencki i ordynacja jedno czy wielomandatowa.

  Pozostałe trzy pytania zgodnie z sugestią Janusza Sanockiego powinny się skupić na sądownictwie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:13:51
  Terefererendum, czyli mąż pani Kornhauser zakałapućkany
  Ewaryst Fedorowicz
  https://www.ekspedyt.org/2018/06/16/terefererendum-czyli-maz-pani-kornhauser-zakalapuckany/

  Zamiast marnować słoneczne dni w walcowej stolicy, pojechałem w gości na Podlasie, gdzie spędziłem urocze 4 dni, czego przejawem jest prezent, jaki od gościnnych gospodarzy na odjezdne otrzymałem:

  butelka macedońskiego wina, wybierana osobiście przez podlaskiego Macedończyka (są tacy), co oznacza, że mowa jest o niesztampowym trunku.

  Pojechałem (jak mam w zwyczaju) bez laptopa i nie zaglądałem do sieci do dziś.

  Ale gdy tylko wróciłem na walcowe łono (brrrr….), dowiedziałem się, że mąż pani Kornhauser zaproponował Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (w zależności od tego czy rozmowa prywatna, czy oficjalny spicz) udział w terefererendum, w którym to Suweren/Ciemny Lud (w zależności itd.) ma odpowiedzieć na 15 pytań przygotowanych przez najtęższe głowy w kancelarii męża pani Kornhauser, z głową nadprezydent Romaszewskiej na czele.

  Nadprezydent Romaszewska wypowiedziała się na temat tych pytań entuzjastycznie, ale jakoś tak jest, że klan Romaszewskich ma to do siebie, że jak się czegoś dotknie, to musowo sp… rawnie zrealizuje:

  o, na przykład mąż nadprezydent wydębił na prezydencie Kaczyńskim zawetowanie doskonałej ustawy lustracyjnej, dzięki czemu aureole nie pospadały, ale wychodzi na to, że w zamian spadł samolot TU 154.

  Osiągnięcia nadprezydent Romaszewskiej są świeżej daty, tak że przypominać ich sensu nie ma.

  Ale że ze mnie człowiek konkretny (bo ja inżynier z zawodu jestem) i skoro już mąż pani Kornhauser się na to terefererendum uparł, to ja mu podpowiem, ile tych pytań i jakich być powinno, żeby wszystko było (jak to pięknie ujął Lew Rywin w czasie biznesowych negocjacji z Adamem Michnikiem) – koszerne:

  Otóż pytania powinny być 4, i takie jak poniżej, a nie inne, bo Polacy, to jest (jadąc Prezesem – TYM Prezesem) wielki i dumny Naród i zasługuje na to, by mu wpisywaniem gierkowskim wzorem do konstytucji sojuszy czy wałęsowskich urojeń głowy nie zawracać:

  1. Czy jesteś za przywróceniem w Polsce kary śmierci za:
  – morderstwo
  – grabież mienia publicznego znacznej wartości (np powyżej 1 miliona złotych)
  – zdradę Polski, w tym podjęcie decyzji politycznych skutkujących szkodami dla Narodu Polskiego?

  2. Czy jesteś za daniem Polakom prawa do obrony siebie i bliskich, poprzez wprowadzenie powszechnego dostępu do broni palnej?

  3. Czy jesteś za zlikwidowaniem bezkarności polityków, poprzez zniesienie tzw. odpowiedzialności politycznej i zastąpienia jej zwykłą odpowiedzialnością karną?

  4. Czy jesteś za wprowadzeniem instytucji impiczmentu prezydenta poprzez referendum, w którym do usunięcia lokatora z Pałacu Namiestnikowskiego wystarczy tyle samo głosów, ile na niego oddano w 2 turze wyborów?

  Jeśli takie pytania mąż pani Kornhauser w referendum umieści, to ja na to terefererendum pobiegnę choćby zaraz, tej butelki macedońskiego wina nawet nie zdążywszy utworzyć. A wszystkie inne pytania, włącznie z tymi przez męża pani Kornhauser podrzuconymi, to ja najzwyczajniej czniam, bo ja na bzdety czasu nie mam i wtedy na terefererendum to tylko mąż pani Kornhauser z połowicą + urzędnicy kancelaryjni i jacyś etatowi spacerowicze pójdą i będzie – jak to młodzież mówi – kicha.
 • @Andrzej Madej 10:13:53
  To jest wyjątkowo złośliwy i arogancki człowiek.
 • @kula Lis 67 11:30:16
  Super!
  Jestem za!
 • @Robik 11:48:28
  Znam pana Janusza Sanockiego, przez kilka lat współdziałaliśmy w Ruchu Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, pod przewodnictwem nieodżałowanej pamięci prof. Jerzego Przystawy.

  Ja też nie jestem doskonały ...
 • @Andrzej Madej 09:12:43
  "Zakładając, że ktoś sformułował taką zasadę, to czy ona Pana / Panią zobowiązuje ?

  Bo mnie na pewno nie obowiązuje !!!"
  Koniec cytatu.
  Pan nie czujesz, że z tym referendum robią Pana w konia - ponieważ zasada obowiązuje?
 • @Andrzej Madej 12:34:32
  Mam na myśli Wojtasa.
 • żydzi napisali Polakom Kontrytucję (Kwaśniewskiego)
  Teraz znowu żydzi piszą Polakom nową konstytucję.

  Czy to jeszcze jest Polska czy już Pollin ?
  Pytanie wydaje się być retoryczne.
 • @kula Lis 67 11:30:16
  Nad pytaniami - to ja jeszcze się zastanowię.
  Teraz najbardziej frapująca jest ta butelka wina!!!!
  Czy aby coś się jej nie stało podczas podróży? Jakiegoś uszczerbku nie poniosła?
  Byłbym bardzo zmartwiony... i oczekuję sprawozdania kiperskiego.

  PS. U mnie z zasady masz Pan przechlapane, skoro tak ważnej sprawie jeno wspominasz Pan, a nie zapraszasz.
 • @demonkracja 13:12:18
  Wiem, że zmiany ustroju życia publicznego, w tym zmiana relacji pomiędzy instytucjami demokracji przedstawicielskiej i bezpośredniej, wymagają zmian w Konstytucji. Nawet o tym kilka razy pisałem w kontekście ordynacji wyborczych, czy budżetów obywatelskich.
  Dlatego ucieszyłem się z podjęcia zagadnień konstytucyjnych przez Prezydenta. Zakładam, że działa on z z dobrą wolą.

  Słabość przedstawionych propozycji wynika moim zdaniem ze słabości jego otoczenia. Propozycja PAD to klasyczny produkt współpracy kolegialnej. Jeżeli zarządzający pracą zespołu strategicznego (kolegium), a zakładam że jest to PAD, respektuje jego autonomię, to efekt końcowy wyznacza poziom intelektualny najsłabszego ze współpracowników. Mam zawodowe doświadczenia w zarządzaniu taką współpracą. Jeżeli uczciwie respektujemy zasadę kolegialności, a nie narzucamy zespołowi swojego zdania jak zniewolonemu kolektywowi, to efekt końcowy zawsze jest znacznie poniżej ideału.

  W tym przypadku administracja Prezydenta, nawet nie potrafiła zorganizować cyfrowej platformy otwartej debaty, nad wstępnymi propozycjami problemów czy pytań referendalnych. Nie ma co zatem od niej oczekiwać podjęcia wyzwań zmian kultury życia publicznego XXI wieku. Nie ma co oczekiwać poważnego rozważania szans Polaków w demokracji po Gutenbergu.

  Te ludzkie słabości nie zwalniają mnie/nas z troski o przyszłość.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:02:48
  Skoro macie drogi Wojtasie taki ciąg do butelki, to w takim razie zapraszam szanownego Wojtasa na antałek domowej białobieszczadzkiej narychtowanej zeszłego lata.
  Pokibicujemy Senegalczykom, wierząc, że wygrają 3:1.
  Nie muszę chyba dodawać, że nie musisz ze sobą przywozić zagrychy w postaci słoja zamarynowanych goryczaków animozjowatych.
 • @Oscar 14:01:48
  Tak jest ! - znowu jakaś mgła siada na nas.

  Fuck! ma wyraźnie pisać Naród Polski w Konstytucji Polski . Obywatel Polski, który zdeklaruje na piśmie swoją narodowość jako Polską, ma być objęty wszelkimi przywilejami i obowiązkami jakie wynikają z jego przynależności narodowej do Narodu Polskiego.
  W przypadku zdrady narodowej ma podlegać karze śmierci.

  Ja osobiście nie widzę miejsca na żadnych stanowiskach państwowych dla obywateli polskich, którzy nie zdeklarowali swojej narodowości jako polskiej, jak tego nie będzie, to będzie jak jest, i coraz gorzej dla Polaków.
  Jak ktoś tego nie dostrzega to radzę nie trzeźwieć, wtedy ma szansę przeżyć.

  pozdrowił
 • @tańczący z widłami 16:25:50
  A gdzie ta impreza miałaby się odbyć?
  Toż znowu jakieś wirtualne propozycje. Tylko sobie człowiek oskomę robi.
  Można dane na prive podać, żeby nadmiaru degustatorów nie było - antałek to średnia wielkość. Baryłka - to jest porcja blogerowi stosowna.

  A Bieszczady są mi znane - w razie czego trafię nawet w najbardziej oddalony zakątek.
 • @Zorion 17:25:28
  Deklaracja przynależności narodowej, wobec braku dobrej definicji i w tu wskazanym kontekście ma sens jedynie jako akceptacja dla wartości niesionych przez polskość.
  Czy trzeba kary śmierci za odstępstwo?
  Nasi przodkowie wymyślili banicję. I to jest gorsze od śmierci.

  Niech sp...lają.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:05:28
  Tak jest !„akceptacja dla wartości niesionych przez polskość”- taką listę wartości by przygotować , do podpisu deklaracyjnego , plus do tego odcisk palca i skan rogówki. Żeby nie było na świecie że jest segregacja w Polsce. Jak tego nie będzie to nas skurwysyny zajebią w biały dzień, już to robią . Polak Narodowości Polskiej ma się czuć w Polsce jak gospodarz, ma mieć przywileje , ale i obowiązki większe niż obywatele ( we the people of Poland ) .
  Szczęśliwie się składa że wszystko co godzi w interes Narodu Polskiego jest skoncentrowane w dużych miastach, to dobrze, bardzo dobrze….
  Oni też mają wrogów, dużo potężniejszych niż My Polacy, i oni też o tym wiedzą.

  Na razie Panie Krzyśku budujemy Polskę od dołu …bez żadnych partii, stowarzyszeń , itp. , których celem jest pacyfikacja i kontrola siły narodu Polskiego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:02:16
  A no przecie nie jest tajemnicą, że impreza w Wielkopolsce naszej jedynej miejsce ma.
  Białobieszczadzka to tylko przepis praojców naszych. Wyrób natomiast czysto Wielkopolski...........mocny i smaczny strasznie jak cholera.
  Kto by tam jakieś macedońskie sikacze do naszej siwuch przyrównywał.
  Sercem całym zapraszam i omastę wraz z opierunkiem całym szykuję waszmości.
 • @kula Lis 67 11:11:28
  "Czy polska konstytucja ma być ponad prawo unijne i ponad umowy międzynarodowe ...."

  Na to zostal podpisany traktat lizbonski, zeby prawo unijne bylo ponad prawem poszczegolnych krajow czlonkowskich. Zadawanie takiego pytania jest udawaniem, ze tak nie jest i wprowadzaniem obywateli w blad, czyli bezczelna manipulacja.
 • Naród odrzucił państwo PO, więc Tusk musi powołać rząd na uchodźstwie. Rząd zdrady, czyli swój…
  "Od samego początku, czyli od ucieczki Donalda Tuska do Brukseli, było wiadomo, że były premier będzie knuł przeciwko nowym władzom w kraju. Tusk, jak nikt inny, znał prawdę o swych szachrajstwach na wielu polach, znał też faktyczną wartość swych następców w PO.(....)Następnym krokiem Tuska powinno być powołanie antypolskiego rządu na uchodźstwie, pod jakże nam znanym hasłem „Polska to nienormalność”. Oczywiście także z udziałem zagranicznych łapserdaków, bo w takim towarzystwie Tusk czuje się pewniej, a nawet uhonorowany. Niegdyś, tuż przed prezydenckimi wyborami, które i tak przegrał, zapragnął kościelnego ślubu. Po dwudziestu latach pożycia na kocią łapę. Dawniej chciał się dowartościować opinią prawego katolika, teraz wspiera się głównie głupawymi bezbożnikami. Ale tylko bałwan może uważać Polaków za nic niepamiętających bałwanów. I na tym rzecz zakończmy." (https://wpolityce.pl/polityka/400263-tusk-musi-powolac-rzad-na-uchodzstwie)
 • @Lotna 21:08:04
  Widzę strach lotny w oczach, że Polacy mogą odrzucić w referendum poddaństwo.
 • @tańczący z widłami 20:03:41
  Czyli białobieszczadzka na pyrach?
 • Czym te twoje pytania roznia sie od Dudowych?????
  Konstytucja musi zawierac rzeczy podstawowe determinujace system konstytucyjny.
  I...KTO jest suwerenem Pantwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jesli Narod....to kto jest Narod! Kto jest Polakiem a kto obywatelem jakie sa roznice, jakie obowiazki I przywileje!

  2, Invocatio Dei...waqzne bo to znaczy oparcie porzadku prawnego op Prawo Naturalne I tylko o prawo naturalne..nawet prawo wynikajace z consensus musi sie na tym zasadzac.

  3. Jesli suwerenem jest narod , jet rzecza oczywista , ze wszelka wladza. Prawodawcza, Wykonawcza i Sadownicza pochodzi od Suverena, czyli z wyboru! Zatem Ustroj Sadow ma opierac sie o wybieralnych sedziow na kadencje , ktorzy przewodnicza Lawom Przysieglych Obywateli poprzez ktora Suveren pelni wladze sadownicza.
  Jesli bedzie Invocatio Dei..Sady naoprawia sie same bo wynikace z Prawa Naturalnego obowiazki sad zasadzaja sie na dochodzeniu Prawdy obiektywnej i faktow , a nie po owazani sedziow i ich widzi misie.
  Nie ma zadnej nieusuwalnosci sedziow...ich przydatnosc ocenia narod w okresowym glosowaniu. Jesli edzia nie wygra odchodzi.

  4. Nalezy Konstytucyjnie skonczyc z Idiotyzmem i wyrznei okreslic , jaki charqakter ma wladza wykonawcza, czy rzadzi Parlament czy Prezydent.
  Rozsadek i doswiadczenie przemawia za sytemem prezydenckim....KTo wygral wybory rzadzi Prezydent powoluje rzad....i odpowiadqa za wszystko.

  5. Nalezy przywrocic wladze Suweren nad Pieniadzem....i wlasciwa Role Banku Narodowego- jako Banku Emisyjnego, podporzadkowanego Sejmowi, a nie instytucjom finansowym zagranicznym na zasadzie credit window.
 • @Andrzej Madej 06:35:54
  Tak to robia w normalnych krajach...pan- panie Andrzeju nie zyje w normalnym kraju:-))))
 • @RomanKa 05:31:56
  Widzę że Poseł Janusz Sanocki próbuje wywołać ruch "konfederacyjnego" wsparcia dla inicjatywy konstytucyjnej Prezydenta. By pomóc mu przełamać ospałość strategiczną jego otoczenia politycznego i słabość merytoryczną jego administracji.

  W Polskiej tradycji politycznej, król pomagał inicjatorom sejmów skonfederowanych. Nawet była procedura sądowego rejestrowania takich działań (roborowania).
 • @tańczący z widłami 11:18:54
  Prawda jest taka, że bez oczyszczania systemu równowagi demokracji, dyskusje o ewentualnym referendum w obecnej chwili mają strategiczne znaczenie, dla celu utrzymania starego brudnego systemu.

  Niewiarygodna równowaga trójpodziału władzy Monteskiusza, który nigdy nie widział komputera, ma dziwne poparcie pytających.

  Bez naturalnej równowagi niema demokracji i jej nigdy nie będzie. Ciągle będzie panowała czteroletnia dyktatura jakiejś mniejszości, lub większości do 49% frekwencji wyborczej.
  Pozdro.
 • @Andrzej Madej 07:40:52
  Nie wierze....poprostu nie wierze- panie Andrzeju…..
  Probuje wywolac co?????
  Jazgot polglowkow obiecujacych zlote gory??? gwarantujacy wiek emerytalny, i 500+...przeciez srednio rozgarniety wie ,ze to sa rzeczy zalezne od demografii, a na ta zaden rzad wplywu zadnego nei ma...ze mamy starzejcace sie spoleczenstwo i dfunduszy na obiecanki nie bedzie juz po 10 latach....
  Za pare lat nie bedzie NATO i UE...i zostaniemy z glupia konstytutka pelna wrzaskow i oslich porykiwan......narod skaldajacy sie obywateli PRLbis roznych ras, wyznan, narodowosci i ethnicznosci....wyjacych KUmbaja Akhbarrr,...Kumbaja......
  Pan posel ma do czynienia z narodem Slazakow RASistowskich, ktorzy sa obywatelami polskimi:-_)_))))))i co...ano sam pan widzi:-))))
 • @
  https://www.youtube.com/watch?v=_lB1tsZjEgI

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930