Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Czy to jeszcze jest wolność?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konstytucja Rzeczypospolitej zapewnia każdemu – nie tylko obywatelowi polskiemu – wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

 Czy to jeszcze jest wolność?

Zaprotestowałem przeciwko powodom jakie podano nam obywatelom, wydalając z Polski Rosjankę, która wg ABW miała „uczestniczyć w wojnie hybrydowej” i promować „rosyjską narrację historyczną”.

Zaprotestowałem, bo nie lubię kiedy mnie i moich rodaków traktuje się jak głupie bydło, a tak nas zaczynają traktować obecne władze.

Słyszę bowiem, że ową Rosjankę wydalono bo zajmowała się szpiegostwem, czyli próbowała promować „rosyjską narrację historyczną”.
Na litość Boską! A od kiedy to szpiegostwo polega na szerzeniu jakiejś narracji?

Szpiegostwo ma bardzo określoną definicję w art. 130 kodeksu karnego i polega na przekazywaniu obcemu wywiadowi wiadomości, które mogą wyrządzić szkodę Rzeczypospolitej, wiadomości – jasno wynika to z definicji - zdobywanych nielegalnie.

Nie ma mowy o jakiejkolwiek „narracji”, która polega wręcz na odwrotnym działaniu – tj. przekazywaniu wiadomości społeczeństwu polskiemu.

Z kolei Konstytucja Rzeczypospolitej zapewnia każdemu – nie tylko obywatelowi polskiemu – wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Jeśli więc owa Rosjanka została wydalona pod zarzutem rozpowszechniania rosyjskiej narracji historycznej, to po pierwsze nie jest to przestępstwo, po drugie nie jest to szpiegostwo, a po trzecie – jeśli tak jest jak podała ABW – że chodziło o „narrację”, to wydalając ją nasze władze naruszyły Konstytucję.
Katarzyna C. miała prawo pobytu na terytorium Polski, polskie władze przyznały jej kartę stałego pobytu, obowiązywały ja więc te same prawa co nas – obywateli.

A więc miała prawo rozpowszechniać swoją narrację, tak samo jak np. Johnny Daniels rozpowszechniający „narrację żydowską”, czy redaktor Klaus Bachmann starający się o dotarcie do Polaków z narracją niemiecką.

Żadna bowiem „narracja” nie jest w Polsce zabroniona i słusznie, bo my Polacy, mamy prawo wiedzieć, mamy prawo uzyskiwać informację i wszelka cenzura prewencyjna jest konstytucyjnie zabroniona przez ten sam art. 54 Konstytucji, który zapewnia nam wolność wypowiedzi.

Wystąpiłem w tej sprawie o wyjaśnienie do ministra spraw wewnętrznych, żeby mnie i moim rodakom zdefiniował i ową „narrację” i „wojnę hybrydową”, która też jako żywo nie istnieje w żadnym kodeksie, ustawie, ani umowie.
Po prostu jakiś publicysta tak sobie coś tam nazwał.

I tu nie idzie o interesy owej Rosjanki, ale o bezpieczeństwo nas Polaków.

Bo – zauważcie Państwo – ABW zapowiada ściganie Polaków, którzy biorą udział w „wojnie hybrydowej”. I nie myślcie, że to głupi żart.

Oto dowiaduje się, że ABW i prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zażądało, żeby na naukową konferencję poświęconą geopolityce jaka ma się odbyć w Rzeszowie, nie wpuścić pięciu polskich naukowców zajmujących się tą tematyką.

Wśród nich prof. Andrzeja Zapałowskiego – wybitnego znawcę zagadnień geopolitycznych. Powodów możemy się domyślać. Prof. Zapałowski bada od lat zbrodnie ukraińskich nacjonalistów dokonane na polskiej ludności Kresów, ale także analizuje sytuację na Ukrainie.

Jego wnioski nie są w smak obecnej władzy i ta za pomocą bezpieki zabrania naukowcom informowania opinii publicznej, podczas konferencji naukowej, o wnioskach z ich badań.

A to wszystko w „demokratycznym państwie prawnym”.

Jest to oczywisty skandal i naruszenie Konstytucji i jako żywo przypomina działania komunistycznej władzy, która cenzurowała i badania naukowe i obieg informacji społecznej.

Wtedy walono nas po głowach zarzutami o „próbę obalenia ustroju” co jest tak samo „precyzyjne” jak dzisiejsza „wojna hybrydowa” i „rosyjska narracja historyczna”.

Wszystkie te pojęcia – i tamte używane przez reżim PRL, i te którymi posługuje się obecna władza – maja to do siebie, że nikt nie wie o co w nich chodzi, a więc „towarzysze z bezpieczeństwa” mogą je sobie interpretować
dowolnie ścigając tych, którzy są politycznie niewygodni.

A ja Janusz Sanocki – poseł i obywatel na takie ściganie się nie zgadzam.

Bo to już nie jest wolność.

Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • +5
  Panie pośle gdyby Pan kandydował w moim okręgu wyborczym, już wygrał by Pan następne wybory.
 • Zawisze Niebieskiego Talbota i Husky proszeni są o komentarz !
  Panie Sanocki ! jest pan chyba jedynym politykiem z jajami w sejmie ! reszta polityków to albo żydostwo albo trzęsące się gówn... ! ich jedynie obchodzi ponowny wybór do sejmu senatu by mogli dalej pasożytować na społeczeństwie !!!

  Paweł Kukiz startował do sejmu z programem cytuje !

  [ Będziemy chcieli iść po Polskę dla obywateli. Do końca (...) będziemy czuwać i przedstawiać w Sejmie swoje projekty ustaw. Media nie będą już mogły nas pomijać. Ja muszę dokończyć ten dawny Jarocin! Od Was dostałem wszystko to, o czym marzyłem, napisał tuż po wyborach na Facebooku. ] koniec cytatu .

  Jak na razie to Kukiz Paweł NIE ZABIERA GŁOS GDY ŁAMANE SĄ PODSTAWOWE PRAWA CZŁOWIEKA !! dalej zatrzymał się na marzeniach ?
  kto słyszał by Paweł Kukiz protestował za łamanie praw człowieka Pawła Piskorskiego ? 2 lat juz siedzi bez wyroku !!!! i co panie Kukiz na to ??

  Trzeba mieć jaja by protestować przeciw despotyzmowi żydowskiej władzy w Polsce lub panie Kukiz trzeba być niezależny jak pan Sanocki

  Mam prawo wymagać od pana panie Kukiz działań bo na waszą partie głosowałem !! !a chodzić do TVN to dla człowieka prawego hańba !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 07:43:43
  mientki ciastek i tyle !!!
 • Nie ma wolnych ludzi we władzach najjaśniejszej.
  Znałem tylko dwóch Leppera i Piskorskiego.
  Jednego zamordowali a drugi siedzi bez zarzutów.

  Rządząca Polską os 89r globalna mafią żydowska dopuszcza do władzy tylko albo swoich (członkowie mafii lub ich sługusy) albo takich na których ma skutecznego haka.
  Ten "hak" to klucz do "sukcesów" tej mafii.

  Gościa z hakiem albo się bierze "na służbę" albo jak gość się winduje sam to mu się haka dorabia... czasem wirtualnego (jak Lepperowi gwałty) a najczęściej realnego.
  Taki realny hak to np jakiś super korzystny interes (ale "lekko nieczysty).
  Większość się łapie na takiego haka.
  Inny hak to udziwnione preferencje seksualne np homoseksualizm, pedofilia czy cóś. Może to być też hazard, długi, ...

  Tacy "Polacy patrioci" z hakiem muszą być posłuszni mafii inaczej "wylatują" bo hak okaże się wiedzą publiczną.

  Tak mafia robi demokrację nie tylko w Polsce.
  Dla tych którzy się mimo to nie poddają mafią ma dyżurnego prokuratora i dyżurnego sędziego oraz płatnych "świadków" np gwałtu lub czegokolwiek...
  A jak i to nie skutkuje o oporny nie chce odejść w "cień" lub do pierdla to
  mafią ma w rezerwie piątkowego samobójcę.

  Tak się robi demokrację o którą Bolek skakał przez płot a solidaruchy obalały przez 10 lat Polskę w Polsce niszcząc jej gospodarkę.
  Teraz mamy w Polsce globalną mafię mafijne zasady "demokracji"
  no i współpracujący z mafią od lat Watykan który skutecznie zarządza
  "duszami" co prymitywniejszych Polaków.
 • @ele 07:43:43
  Niepokorni pewnie dostają propozycję "nie do odrzucenia".. jak to w mafii.
  "albo będziesz pokorny i będziesz dobrze żył a my mafia pomożemy ci w awansach" albo .. "wylatujesz z hukiem".

  I większość pokornieje i doi kasę (bo dom rodzina)... a mniejszość "wylatuje" z obiegu w różnych trybach aż do piątkowego samobójstwa włącznie.

  W tej demokracji są tylko dwa tryby istnienia w polityce "albo współpracujesz czyli się szmacisz dla pieniędzy i kariery alby wylatujesz dobrowolnie lub przy pomocy mediów, prokuratora, sądu lub piątkowego samobójcy.

  To samo dotyczy dziennikarzy.
 • Bardzo słusznie!
  "Konstytucja Rzeczypospolitej zapewnia każdemu – nie tylko obywatelowi polskiemu – wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

  Jeśli więc owa Rosjanka została wydalona pod zarzutem rozpowszechniania rosyjskiej narracji historycznej, to po pierwsze nie jest to przestępstwo, po drugie nie jest to szpiegostwo, a po trzecie – jeśli tak jest jak podała ABW – że chodziło o „narrację”, to wydalając ją nasze władze naruszyły Konstytucję.
  Katarzyna C. miała prawo pobytu na terytorium Polski, polskie władze przyznały jej kartę stałego pobytu, obowiązywały ja więc te same prawa co nas – obywateli."

  No więc właśnie - wolno agentowi Mossadu szerzyć narrację żydowską na dodatek oskarżającą Polaków o zbrodnie, to dlaczego nie wolno Rosjance szerzyć narracji rosyjskiej? No ale co tam znaczy konstytucja dla rządu, przecież i tak chcą ją zmienić. Chyba tylko po to, aby konstytucjonalnie zaprowadzić swój zamordyzm, a wtedy nikt nie będzie im mógł zarzucić działania niezgodnego z konstytucją.

  5*
 • "Bierzmy przykład z Włochów"
  http://ram.neon24.pl/post/143990,madrosc-wlochow-zwyciezyla-wiedza-ze-trzeba-ratowac-kraj

  Konstytucja, knesejm, knesenat, posłowie i senatorowie, a wśród nich autor artykułu, syjonistyczny nie rząd oraz inne instytucje III żydo RP - do wymiany.
 • Do @Oscar 11:48:54
  Chyba Oscar masz racje !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. Polska Krajem NEUTRALNYM !
 • UWAGA ! żydzi udających Polaków jakoś dziwnie milczą !!!!?????
  Talbot, Zawisza Niebieski, Husky jak są drażliwe tematy łamania praw człowieka w tak zwanej żydowskiej demokracji to milkną !!!!

  jeden czy drugi żyd udaje że nie czyta ! drugi udaje że wybiera sie do Izraela a trzeci własnie śni o Izraelu ! więc Polacy Słowianie nie spodziewajcie się wypowiedzi tych żydów ! [ bo nie taka ich rola na Neonie 24 ] ooooo !!!! jak by coś na Putina to by żydzi zawyli !!!!!
  śmiało i po linii chlastali by Putina !!! bo po to ci trzej żydzi są tutaj !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 19:35:29
  Przyczyny łamania praw człowieka mogą być bardzo różne. Wynika to przede wszystkim z odmienności i różnic dzielących poszczególne kraje.
  Amen
 • Do @Husky 20:27:06
  Husky ! ty masz niezwykły dar mówienia tak by nic nie powiedzieć !!!

  Powszechna deklaracja praw człowieka z 1948 roku stanowi !
  1. Nie wolno nikomu samowolnie pozbawiać jego wolności !
  2. Każdy ma prawo do wyrażania do wolności słowa i opinii !
  3. Każdy ma prawo do rozpowszechniania swoich niezależnych opinii !!

  Jak to się ma do pozbawienia wolności Pawła Piskorskiego ?

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 20:46:59
  //Nie wolno nikomu samowolnie pozbawiać jego wolności !//

  Nie wolno !!!!!
  Może tylko sędzia
  pzdr.
 • TY Janusz syn Sanockiego w takie prawo stanowione wierzysz ?
  http://m.neon24.pl/2171efc26858b7d14a2c15df20b99ff4,0,0.png
 • Wolność słowa?
  "Z kolei Konstytucja Rzeczypospolitej zapewnia każdemu – nie tylko obywatelowi polskiemu – wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji." - Jak do tego zapisu ma się ustawa o IPN - penalizacja tzw "kłamstwa oświęcimskiego' oraz tegoroczna nowelizacja
 • Kwietniowa Konstytucja RP z 1935 - obowiązuje!
  "Taką samą zresztą lipą jak „III RP” jest jej konstytucja zwąca się bezprawnie „Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej”.
  Tryb uchwalania owej konstytucji z 1997r powinien być zgodny z postanowieniami Konstytucji R.P. z 23 kwietnia 1935 roku. Tymczasem Kwaśniewska konstytuta -bo tylko tak można nazwać ów neokomunistyczny manifest nowomowy- nie odnosi się w ogóle do prawomocnej Konstytucji R.P., jednoznacznie wiążąc ciągłość państwa nad Wisłą z PRL ( art. 242 konstytuty). Ze względu na oczywistą bezprawność PRL, który nawiązanie do niej ciągłości państwa tym samym stanowi kontynuację bolszewickiego bezprawia."
  ----------------------------------------------------------------------------------------
  ( http://niepoprawni.pl/blog/wilre/kwietniowa-konstytucja-rp-z-1935-obowiazuje )
 • @Husky 20:49:56
  husky, przestań w końcu za idiotę robić.
 • Samo w sobie użycie tego szyldu „III RP” zaprzecza jakimkolwiek związkom z Niepodległym Państwem Polskim.
  "... Bowiem zgodnie z prawem i tradycją historyczną nie było nigdy „II Rzeczypospolitej” gdyż zarówno z mocy obydwu przedwojennych konstytucji jak i z intencji zawartej w preambule Rzeczpospolita Odrodzona była kontynuatorką Rzeczypospolitej przedrozbiorowej.

  http://owsinski.nowyekran.pl/post/61673,konstytucje-kwietniowe (link is external)

  Jak z powyższego wynika wszystkie zmiany konstytucji dokonane czy przez PRL-owski Sejm, czy nawet wcielone pod szyldem ogólnokrajowego referendum są nieprawomocne i w świetle prawa Polski Niepodległej nielegalne.
  A trzeba też wyraźnie zaznaczyć, że procedura i sens dotychczasowych wyborów prezydenckich są także nielegalne w świetle nie podważonej dotąd formalnie Konstytucji R.P. z 1935r. ..."
  ( cd z http://niepoprawni.pl/blog/wilre/kwietniowa-konstytucja-rp-z-1935-obowiazuje )
 • Należy jeszcze wspomnieć, że już ...
  " w listopadzie 1939 roku, prezydent RP Władysław Raczkiewicz wydal dekret o nieważności aktów prawnych władz okupacyjnych15. Dekret ten stwierdzał, że wszystkie akty prawne i zarządzenia okupantów państwa polskiego, są nieważne i niebyłe, tj. od 1 września1939r. do momentu nawiązania ciągłości prawnej. Aby taka ciągłość mogła być nawiązana, sejm Trzeciej Rzeczypospolitej musi podjąć stosowną ustawę i nawiązać do ciągłości prawnej wynikającej z konstytucji
  kwietniowej z 23 kwietnia 1939 roku." ( http://www.wicipolskie.org/?p=21602)
 • Autor
  Zbierałem się do odpowiedzi az wyszła z tego spora notka rozszerzająca temat:
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/144015,co-to-i-po-co-jest-narracja-rzeczywistosci-i-historii
 • To nie jest zadna Konstytucja....
  ale deklaracja ramowa zasiegu sily- jaka dopuszczono do rzadzenia w Polsce.
  Miesza pan apanei Posle jak zarnowka w kupie....pojecia....wlasnei wg tej samej konstytutki pomiesznae,
  Polska jest nby opanstwem narodu polskiego....ale konstytutka nei okresla co to jest narod polski i kto jest jego czlonkiem,
  Konstytutka nei rozroznia pomieczy POlakiem - czlonkiem a obywatelem polskim i nie rozroznia- prawa jakie przynaleza jednemu a drugemu.
  KOnstytutka nei powoluje sie na zrodlo z jakiego czerpie swoja moc sprawcza i prawotworcza....ale stosuje praktyke tzw umowy spolecznej prawa stanowionego wg upodoban Sile dzierzacego.
  TO potwierdza zasade ,ze w POlsce nie jest suwerenem Narod Polaki ale Kamaryla ,ktorej dano Sile polityczna...stad sila zawsze bedzie szukac pomsty ...nie zadnej sprawiedliwosci. i praworzadnosci.

  Bo te moga tyko wynikac z moralnosci....a tej nie ma i nie bedzie jesli nie odniesie sie wszelakoch poczynan do Prawa Naturalnego , czyli porzadku Bozego...
  a w polsiej konstytutce w preambule taiego odniesienia nie ma....
  I caly szereg mankamento z tego wyniajacych..o ktorych pisac tu nei ma miejsca ...ale pan powienien o nich wiedziec!!!!
  Dlatego niech sie pan szybko poduczy definicji i pojec...i uczy innych praw3odawcow....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930