Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Oświadczenie o działaniach ABW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Działania ABW w sposób oczywisty nie posiadają podstaw prawnych. W polskim kodeksie karnym nie istnieją pojęcia jak „wojna hybrydowa” czy „narracja”. W żaden sposób zatem nie są one i nie mogą być penalizowane.

Oświadczenie o działaniach ABW

W sprawie zagrożenia wolności obywatelskich przez  działania ABW tzw.
„wojny hybrydowej” oraz „narracji historycznej”

W ub. tygodniu – na wniosek ABW z Polski została wydalona obywatelka Rosji, której Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zarzuciła udział w „wojnie hybrydowej” jaką Rosja ma prowadzić przeciwko Polsce, w tym działania zmierzające do „zastąpienia polskiej polityki historycznej, jak to określono „narracją rosyjską”.

ABW zapowiedziała także działania przeciwko obywatelom polskim, którzy uczestniczyliby w tych działaniach.
Działania ABW w sposób oczywisty nie posiadają podstaw prawnych.
W polskim kodeksie karnym nie istnieją takie pojęcia jak „wojna hybrydowa” czy „narracja”.
W żaden sposób zatem nie są one i nie mogą być penalizowane.


Podawanie ich zatem przez ABW i władze naszego kraju jako podstawy prawnej do represji prawnych czy to wobec obywateli obcych państw, czy możliwych represji wobec obywateli własnych w sposób rażący jest sprzeczne z fundamentalną zasadą określoności prawa ujętą w zasadzie „nulla poena sine lege” i Konstytucją, która w art. 42 przewiduje, że odpowiedzialności karnej podlega tylko ten, kto dopuścił się czynu zabronione przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia.

Tymczasem nie ma dotąd ustawy zabraniającej wpływania na opinię publiczną w Polsce przez np. publikowanie opinii zgodnych z punktem widzenia rosyjskiej narracji historycznej.
Tak samo jak nie ma zakazu narracji niemieckiej, amerykańskiej, francuskich czy żydowskiej.

Zasada wolności – fundamentalna zasada życia publicznego w cywilizowanym państwie, zapewnia wręcz wolność głoszenia tych wszystkich „narracji”, z czego korzystamy i my Polacy.
Czymże bowiem jest jak nie „polską narracją historyczną” np. obrona Pomnika Katyńskiego w Jersey City?
Czy inne działania podejmowane przez naszych rodaków za granicą w tym i w Rosji?

Represyjne działania ABW wobec obywatelki Rosji promującej punkt widzenia jej ojczyzny i kontaktującej się z Polakami podzielającymi ten punkt widzenia, a także zapowiedź represji wobec Polaków łamią w sposób oczywisty konstytucyjną zasadą wolności słowa, stawiając pod znakiem zapytania poszanowanie praw obywatelskich w naszym kraju.

Bez wątpienia bowiem ustawa nie zabrania przedstawiania Polakom żadnej szczególnej narracji historycznej, a zabronione jest jedynie gloryfikowanie komunizmu i nazizmu.

Szczególnie bulwersujące jest to, że działania ABW wobec obywateli Rosji są związane z jednoczesną zapowiedzią represji wobec Polaków.

Przy braku ustawowych zakazów oznacza to, że decyzja w istocie będzie każdorazowo spoczywała w rękach oficera ABW czy nadzorującego go urzędnika czy polityka. A zatem ewentualne represje czy ich groźba będą instrumentem paraliżowania niewygodnych dla władz opinii co rażąco narusza zasadę wolnego społeczeństwa.

Mamy już pierwsze tego stanu rzeczy objawy.

Oto w ub. tygodniu prezydencki minister Paweł Soloch w imieniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego zażądał od IPN-u usunięcia pięciu badaczy z grona uczestników konferencji nt. polskiej myśli geopolitycznej, organizowanej w dniach 17-19 X w rzeszowskim oddziale IPN. Są to: dr hab. Andrzej Zapałowski, dr hab. Jarosław Tomasiewicz, dr Paweł Gotowiecki, dr Robert Potocki, dr Leszek Sykulski.

Wszyscy są pracownikami naukowymi polskich uczelni specjalizującymi się w zagadnieniach geopolityki czyli oceniania szans i zagrożeń płynących z otoczenia geopolitycznego Polski.

Naukowcy ci krytycznie oceniali m.in. politykę wschodnią Polski, prowadzili badania nt. zbrodni ukraińskich nacjonalistów na ludności polskich kresów, badali także odradzanie się nacjonalizmu ukraińskiego i formułowali oceny sytuacji w jakiej Polska się znajduje dziś i znajdować może jutro.

Jak się okazuje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego nie tylko nie jest zainteresowane wynikami ich badań, ale wręcz obawia się ich publicznego ogłoszenia na naukowej konferencji.

I fakt taki ma miejsce w wolnej Polsce, która rzekomo zwalcza totalitaryzm i jego metody działania!

Jako obywatel i jako poseł na Sejm RP domagam się wyjaśnienia tej sprawy przez Prezydenta RP odpowiadającego za działanie BBN i odwołania ze stanowiska osób odpowiedzialnych za uniemożliwianie dokonania racjonalnej oceny zagrożeń Polski.

Domagam się także wyciągnięcia konsekwencji wobec funkcjonariuszy ABW i tych polityków, którzy nadużywając swoich stanowisk podjęli działania represyjne uzasadniając je nie istniejącym prawnie zakazem i pojęciami takimi jak „wojna hybrydowa” czy „narracja”.

Takie działania nie dość, że stanowią zagrożenie dla wolności obywatelskiej, to jeszcze krańcowo ośmieszają Polskę sprowadzając nas do roli jakiegoś bantustanu, a nie cywilizowanego, europejskiego państwa.

Janusz Sanocki
Nysa dnia 21 maja 2018 r.

KOMENTARZE

 • "zagrożenia wolności obywatelskich przez działania ABW"
  .


  http://m.neon24.pl/0179951a324626bad6d18f9960c60735,0,0.png  .
 • TVP-info !
  Parę dni temu w TVP-info jakiś gnojek żydowski z jakieś tam fundacji przez telefon tłumaczył co to jest wojna hybrydowa ! bełkot typowy bełkot żydowski wyszedł tego ! [ bez złośliwości to piszę ] ale z tego bełkotu usłyszałem parę razy REŻIM PUTINA W ROSJI !!!! ten żydowski gnojek o rządzie prezydenta Putina wyrażał sie jako REŻIMOWY RZĄD !!!

  Słowianie ! gówna żydowskie z żydo-syjonistycznych-lewackich TV opluwają prezydenta Putina który w demokratycznych wyborach dostał prawie 80% poparcia narodu ! i o dziwo szmaty żydowskie w studiach TV nie protestują na te chamskie wyzwiska !!!

  w Polsce żydowskie gówna partyjne mogą tylko pomarzyć o takim wyniku wyborczym jakie uzyskuje Putin !

  Słowianie ! z tych żydowskich gadzinówek TV w Polsce roznosi się smród gówien !!! to kloaka wszelkiego żydowskiego prymitywizmu !

  w Polsce nie ma czystych mass-mediów jest tylko śmierdzące gówno żydo-propagandowe !!!!

  Polska w okowach obrzydliwego smrodu żydowskiego ! jak długo jeszcze ?

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • PiS-iorowe państwo!
  Jakiś miłośnik totalitarnej kontroli myśli przez PiS-iorowe państwo już tutaj był i postawił *1!
  Zgaduję, że to kundelek.
 • Prawda
  Rozumiem , że rosjanka mówiła prawde o banderowcach i ktoś ją podpieprzył do abwerki.....
  Z Piskorskim było podobnie, tylko ten był obserwatorem na Krymie, więc na prośbę SBU ....I tak dalej...
  To co się zaczyna dziać w Polsce zaczyna przypominać komune.
 • @zbig71 12:04:34
  Komunę zwalczyli ludzie... MASOWO protestując,
  dziś mamy Internet, za to "ZOMO" jest dużo lepiej wyposażone i brutalne.
  Wniosek?
  Jeśli dojdzie do wojny z "nimi" to wydaje mi się, że jedyną skuteczną taktyką będzie "stado os". Rozproszeni ludzie, zbierający się po cichu by coś wykonać...
 • @laurentp, Komuny nikt nie pokonał! Komuna ma się dziś lepiej niż kiedykolwiek. Najwyższą formą niewolnictwa jest świadomość, że
  jest się wolnym.


  Te siły co komunę wymyśliły i narzuciły, wymyśliły i wyreżyserowały jej TRANSFORMACJĘ.


  Komunę wymyślono na "zachodzie' a zainstalowano na "wschodzie" !!!!  WSZYSTKIE BUNTY, rewolucje, wojny i DARMOWĄ EDUKACJA, są dziełem rządzących elit i mają one za zadanie ujażmianie, zaganianie do roboty i kontrolowanie populacji ZASTRASZONYCH, zakręconych i wygłupionych niewolników.


  Z tym się zgadzam - "Jeśli dojdzie do wojny z "NIMI", to wydaje mi się, że jedyną skuteczną taktyką będzie..."

  - małe LOKALNE odziały złożone z Rodzin, z przyjaciół i z zaufanych sasiadów.


  Ale by tego dokonać, obywatele muszą się organizować oddolnie, oraz zbroić i ćwiczyć na własną rekę.


  NIE MOŻE BYĆ STRUKTUR PONAD LOKALNYCH, ponieważ ludzie muszą się znać i SOBIE ufać.


  Wielkie odległe struktury łatwo jest ELITOM zorganizować, a niezależne przeniknąć, przejąć albo zlikwidować.


  Przykłady:

  Nieudane powstania... - Wszystkie !!!


  Ruch "Solidarność" który ONI stworzyli...

  - Jedyny powód dlaczego na chwilę wymknął się im ON z pod kontroli był ten, że robotnicy doskonale znali się w swoich fabrykach i błyskawicznie wszystkich kapusiów, UBeków, SBeków wyeliminowali, nie dopuszcając ich lub odsuwając od kierowniczych pozycji w zakładowych strukturach związkowych - (Po mimo nasyłania przez Służby Bespieczęństwa Rządowego tak zwanych EXPERTÓW.)


  Widząc co się dzieje, natychmiast agentury bezpieki PZPR przeszły do planu "B" wprowadzjąć OTWARTY STAN WOJNY z Narodem Polskim.


  Po odwirowaniu autentycznych przedstawicieli Narodu, powrucili do planu "A" i przywrócili na stanowiska "Solidarności" swoich wcześniej przygotowanych agentów, w których oczywiście nie miała prawa płynąć Polska Słowiańska krew.


  Nauczeni tym przykrym doświadczeniem, pierwsze co dokonali, to rozwalenie ludzkiej Solidarności przez likwidację WIELKICH ZAKŁADÓW PRZCY.


  - Z resztą z tego samego powodu zrównano z ziemią Warszawę i prawie całkowicie wymordowano jej mieszkańców (Słowian) - Prawdziwych z krwi i kości Polaków!


  Żadnej zdrady NIE BYŁO!!

  Zdradzić może tylko Swój Swego, a ONI to NIE SĄ Polacy, tylko narzucona KRZY-ŻACKA CZAPA - CHAŁASTRA zrzeszna między innymi w loży GRUNWALD.


  Redakcja Więzi u Prymasa Wyszyńskiego. Gniezno 1975. Od prawej: Prymas Wyszyński, Tadeusz Mazowiecki, Jan Turnau, Zdzisława Szpakowski, Kazimierz Wóycicki


  https://kazwoy.files.wordpress.com/2011/07/prymas.jpg


  Agenci NKWD i KGB żyli wśród nas:

  W ośrodkach władzy PRL znajdowali się agenci o polskich nazwiskach, ulokowani jeszcze w latach stalinowskich przez NKWD.

  Kierowali się rosyjską rewolucyjną zasadą: im gorzej, tym lepiej. Jedną z najbardziej wpływowych osób w PRL był gen. Mirosław Milewski, który był człowiekiem Moskwy i był powiązany wcześniej z NKWD. Istnieje podejrzenie, że posługiwał się fałszywym życiorysem.
  https://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2016/12/kardynal-stefan-wyszynski-lech-walesa-solidarnosc-legalizacja-fot-arch-karta.jpeg
  ++++++++++++++++++++

  Obnoś swój tryumf w piekielnej chwale

  DO GENERAŁA

  Za słowa kłamstwem splugawione
  Za mundur bratnią krwią splamiony
  Za ręce siłą rozłączone
  Za naród głodem umęczony
  Za oczy dziecka przerażone
  Obnoś swój tryumf w partyjnej chwale
  Naród dziękuje Ci, generale

  Za pogrom braci bez litości
  Za honor wojska zbezczeszczony
  Za mękę strasznej bezsilności
  Za ból rozłąki z mężem żony
  Za łzy i rozpacz samotności
  Ciesz się, żeś działał tak wspaniale
  Naród dziękuje Ci, generale

  Za połamane pałką kości
  Za koszmar walki brata z bratem
  Za nienawiści siew i złości
  Za to, że żołnierz stał się katem
  Za znów zdławiony świt wolności
  Pomnik swych zasług wzniosłeś trwale
  Naród dziękuje Ci, generale

  Za nałożone znów kajdany
  Za zbrodnię łagrów w polskiej ziemi
  Za fałsz przemówień wyświechtanych
  Za podłość zdrajców między swymi
  Za język prawdy zakazany
  Wypnij na Kremlu pierś po medale
  Naród dziękuje Ci, generale

  Naród śle swoje podziękowania
  Żeby Ci legły jak kamienie
  Przyjmij je spiesznie bez wzdragania
  Może obudzą Twe sumienie
  Bo generale nie znasz godziny
  Gdy przed Najwyższym Dowódcą świata
  Złożysz ostatni raport za swe czyny
  Z piętnem Kaina, krwią swego brata
  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930