Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Strzeż się hybrydy! WOJNA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ABW/Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego - wydaliła z Polski Rosjankę, która w ramach „wojny hybrydowej” prowadzonej jakoby przez Rosję przeciwko naszemu nieszczęsnemu krajowi, próbowała zastąpić polską narrację historyczną – „narracją rosyjską”.

Strzeż się hybrydy! WOJNA !

W frywolnej piosence francuskiego barda George’a Brassensa refren ostrzegał; „Strzeż się goryla!”.

Tych, którzy chcieliby sobie przypomnieć stare dobre czasy i dobre teksty – w polskim przekładzie – zachęcam do wyguglowania nazwy „Zespół Reprezentacyjny” – czyli paczki młodych studentów iberystyki, (z dzisiejszym dziennikarzem jednej ze znanych stacji telewizyjnych) którzy przełożyli na język polski teksty Brassensa, czy też katalońskiego poety Luisa Llacha. Ich piosenki w latach stanu wojennego kolportowane były na kasetach, dziś mamy Internet i jakby większe bezpieczeństwo.

Czy aby jednak naprawdę większe? Goryl przed którym ostrzegał w swej balladzie Brassens jest czymś znanym, oczywistym, zrozumiałym. Widać go w klatce, a jak z tej klatki się wyrwie to wiadomo przynajmniej w którym kierunku zwiewać.

Ale jak się obronić przed taka dajmy na to „hybrydą”?
Co to jest „hybryda”? – pytacie mnie. Ba, gdybym ja to wiedział!


Ale to coś bardzo groźnego.
A jeszcze „hybryda z narracją” jest chyba nawet bardziej groźna niż stado goryli.

Oto dowiaduję się, że nasza czujna ABW/Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego/ wydaliła z Polski Rosjankę, która w ramach „wojny hybrydowej” prowadzonej jakoby przez Rosję przeciwko naszemu nieszczęsnemu krajowi, próbowała zastąpić polską narrację historyczną – „narracją rosyjską”.

Rozumiecie! Naszą narrację – hybrydą rosyjską! No to już jakieś dramatyczne zagrożenie, przeciwko któremu nawet te bataliony marines nie pomogą. Ale bo też co one mogą pomóc na „narrację” skoro ani po polsku ani po rusku, ani w ząb taki jeden Johnny z drugim Billem nie kumają.

No i ta „wojna hybrydowa” czy te perszingi co to je mamy zakupić poradzą na hybrydy? Nie wiadomo! Minister Antoni odszedł i nie zostawił nam żadnej na ten temat informacji.

Na szczęście nasze dzielne chłopaki z ABW czuwały i w porę wykryły niecne łapy Putina (tfu!) i tę Anastazję. Niech tu nam nie hybryduje.

Ja szukałem jakichś informacji w kodeksie karnym o tej „hybrydzie” i ochronie „narracji” alem nie znalazł i tym bardziej mój niepokój wzrósł. No bo jeśli ta hybryda taka jakaś nieokreślona jest to może się czaić wszędzie. Ba – czaić! Przecież oprócz tego, że ona gdzieś – ta hybryda przycupnie – to może nam narrację zastąpić.

Bo narracja nasza powinna być taka, że jest dobrze i coraz lepiej, że pkb rośnie, rząd rządzi i daje ludowi co trzeba, nie to co było za czasów Peło-Peezel.

A jak się wkradają jakieś wątpliwości, jakieś takie żądania – to nie wiadomo komu to służy i kto za tym stoi? Toć to nie jest „nasza narracja” i kto wie czy czasem nie Puitn (tfu!) ją nam tu „zastępuje.”

Na ten przykład te matki niepełnosprawnych w Sejmie protestujące dawno już powinny zostać prześwietlone przez ABW. Bo czy to normalne, że rząd ino daje i daje, a to pieluchy, a to talony a one ino piniendzy i piniendzy wołają wbrew naszemu rządu dobremu.

A przecież wiadomo, że sukcesy sukcesami, a „piniendzy” jak nie było tak nie ma.
No i czy ta ich (tych matek znaczy) narracja nie jest jakaś podejrzana?

Dyć to żywcem na rękę Putinowi (tfu) jest, żeby szczyt NATO w Warszawie utrącić.
No i dlaczego nasze dzielne chłopaki z ABW tak długo ten rzekomy protest tolerują?

A wziąć te matki i wydalić je do Rosji jak Anastazję – boć one żywcem wojnę hybrydową wydały naszemu rządu i naszej narracji. Jakby je tak wydalić to i wojna hybrydowa by osłabła i uratowaliby my parę dularów bo to teraz musimy oszczędzać i te dulary ściubolić.

Już tam nasz Donald - ten dobry z Waszyngtonu –podpisał słynną ustawę 447 i niedługo te 300 miliardów dularów pewnie będziem musieli oddać.

Ale przecież to „nasi” te dulary dostaną a oni nam na „narrrację” nie czyhają jak ten Putin. Swoją drogą głupi ten Putin, nie chce dularów ino na narrację naszą się zawziął!

Ale z drugiej strony jakby nawet taki genialny on był, ten Putin.

Taką niewidoczną hybrydę wynaleźć to przecież sztuka.

Dobrze, że chociaż chłopaki z ABW potrafią ją wytropić.
Bo jak tu żyć z niewidoczną hybrydą na karku? Jak żyć?

Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • Żadne tam niewidoczne...
  "Taką niewidoczną hybrydę wynaleźć to przecież sztuka."
  Jaka tam sztuka, tu na Neonie, wszystkie hybrydy widoczne, jak na dłoni, nie trzeba szukać!
 • Dziękuję
  że komunikuje się Pan ze społeczeństwem,

  serdecznie pozdrawiam
 • Hybrydę na karku to my mamy
  I jest bardzo dobrze widoczna. I wcale nie jest z Rosji. A przynajmniej nie bezpośrednio. :)
 • Gdzie jest Kukiz ???? !!!!!!
  Poseł Sanocki od Kukiz 15 śmiało zabiera głos w tej lub innej sprawie a duce Kukiz jeszcze ani razu nie zabrał głos w tej haniebnej sprawie 2 letniego wiezienia Mateusza Piskorskiego !!! no i efekty są sondaże są coraz więcej bezlitosne dla Kukiz 15 !! balansuje coraz częściej na progu wyborczego 5% !! a miał 12 %

  Panie Kukiz ! jeszcze roczek i do reszty straci pan patriotyczny polski elektorat !!! pana osoba dołuje partie !

  Panie Sanocki jest pan odważnym posłem i w wyborach jednomandatowych wygrywa pan w cuglach ! a poseł Kukiz po swoich niemrawych 4 letnich w sejmie występach dostał by kopa w dup.... od elektoratu !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Ano hybryda to współczesne zjawisko,
  a kodeks karny nie nadąża ze zmianami. Jużci, że wojnę hybrydową wywołał Putin przeciągając na swoją stronę naszego umiłowanego sojusznika Netaniahu. Nasze dzielne służby wiedzą, że szeptali grożnie przeciwko żondowi, naczelnikowi i dzielnemu Dudzie, który wbrew niesprzyjającym okolicznościom i tak spotkał się z burmistrzem drugiego sojusznika. Naczelnika trzeba było póki co ewakuować do śpitala, potem się zobaczy. Najważniejsze, że Anastazję wywalono, teraz powoli trzeba posprzątać w sejmie, bo demokracja demokracją ale co za dużo to niezdrowo, zwłaszcza, że dzisiaj i traktory najeżdżają na Warszawę, a niepełnosprawni tak się zadomowili, że trzeba ich karmić. Daj kurze grzędę- wyżej siędę.
  Gdyby ten protest niepełnosprawnych zorganizowali na ten przykład narodowcy, no to porządek byłby już dawno, ale że nasie z łopozycji to głupia sprawa, bo i dymnokracja i wiadomy, zaprzyjażniony finans i towarzysze z UE - taki niekorzystny zbieg okoliczności nie tfu! hybryda.
 • Mieszaniec
  Hybrydą czy mieszańcem jest np takie draństwo jak Czaputowicz zwany w środowiskach polityczno - meliniarskich "Ciapą", który to wczoraj oświadczył, że w ramach Unii Europejskiej Polska będzie namawiać do uwzględnienia stanowiska USA w sprawie sankcji Irańskich.
 • Taki filmik z tuby mi sie trafil. Ludzie polscy jednak mysla.
  https://www.youtube.com/watch?v=4gDOgmDayNc
 • @1abezmetki 06:38:48
  Czy hybrydami są ci którzy nie myślą tak jak rząd by sobie tego życzył!
  Można orientować się na USA i to jest OK chociaż Stany otwarcie nami poniewierają.
  Natomiast próba ułożenia sobie normalnych stosunków z Rosją jest już zakazana.
  Takie podejście do polityki to jest czysty debilizm i zdrada polskich interesów.
 • Nawet gorzej Panie Pośle.
  Są tutaj na Neonie luje, które piszą tak, i Abewu co na to???
  cytata:

  Każdy ma swoje książki. Moja to wciąż "Manifest Komunistyczny", po przezwyciężeniu prozachodniego odmóżdzenia.

  Napisano :13.03.2016 11:25:53
 • @interesariusz z PL 07:36:13
  Przemawiasz "dziadu" do obrazu...poz
 • Z drugiej strony Pan poseł
  zajmuje się duperelami typu hybrydowa Anastazja czy okupacja Sejmu i mężne zapory żondowe stawiane niepełnosprawnym. A tu takie kwiatki: https://www.youtube.com/watch?v=h-VbQph9zp4&t=22s
  Może jakaś interpelacyjka? To rozbój w biały dzień
 • To moja KSIĄŻKA...
  Każdy ma swoje książki. Moja to wciąż "Manifest Komunistyczny". Potwierdzam kapusto. Podpisuję się !
 • Jeden sprawiedliwy poseł
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/414/13/4141343.jpg

  Oświadczenie w sprawie zagrożenia wolności obywatelskich przez działania ABW i tzw. „wojny hybrydowej" oraz „narracji historycznej".

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201805228014862-ABW-Jeden-sprawiedliwy-posel-Sejm-RP-Janusz-Sanocki/
 • @interesariusz z PL 07:36:13
  "Dziękuję
  że komunikuje się Pan ze społeczeństwem,

  serdecznie pozdrawiam"

  http://pressmania.pl/wp-content/uploads/2017/06/Sanocki-%C5%9Bpi-w-Sejmie.jpg

  http://pressmania.pl/janusz-sanocki-peerelowski-komunista-na-sejmowych-barykadach-w-walce-z-antykomunizmem/
 • @Talbot 15:02:32
  W Sejmie jest wielu pasożytów

  http://i68.tinypic.com/26035ep.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930