Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Kongres Poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Warszawie – na zaproszenie posłów z Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji – zebrały się osoby poszkodowane przez polski wymiar sprawiedliwości. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób z całego kraju.

Kongres Poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości

W Warszawie – na zaproszenie posłów z Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji – zebrały się osoby poszkodowane przez polski wymiar sprawiedliwości.

W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób z całego kraju.

Organizatorami byli posłowie Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki, od lat zajmujący się problemami sądownictwa i prokuratury.

Ze strony posłów obecni byli także marszałek senior Kornel Morawiecki, oraz poseł Tomasz Jaskóła.
Zebrani postanowili zorganizować zbiórkę podpisów pod wnioskiem o ogólnonarodowe referendum w sprawie radykalnych zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Postulują wybieranie kandydatów na sędziów przez pochodzące z powszechnych wyborów Wojewódzkie Rady Sądownictwa, wybór w wyborach powszechnych prokuratorów okręgowych oraz przywrócenie biernego prawa obywatelskiego przez zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu i wprowadzenie wyboru posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.

Zebrani przyjęli także stanowisko domagając się oprócz postulatów referendalnych powołania specjalnej komisji, która zbadałaby naruszające prawo wyroki sądów polskich.
Organizatorzy
Jerzy Jachnik
Janusz Sanocki

Stanowisko Kongresu Poszkodowanych
przez Wymiar Sprawiedliwości
Warszawa 12 maja 2018 r.

Przywrócić obywatelską kontrolę nad władzą sądowniczą i ustawodawczą

I. Domagamy się powołania sejmowej komisji (z udziałem przedstawicieli organizacji społecznych skupiających poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości) lub zlecenia Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka szczegółowego zbadania skarg obywateli poszkodowanych przez sądy, prokuraturę i inne instytucje państwa, szczegółowej analizy wyroków sądowych noszących znamiona bezprawności, w tym wyroków ETPC w Strasburgu. Komisja zaproponowałaby organizacyjne i personalne zmiany w wymiarze sprawiedliwości a także miałaby prawo do wniesienia skarg nadzwyczajnych w sprawach, które uzna za zasadne.

II. Domagamy się wprowadzenia realnej kontroli obywatelskiej nad działalnością sędziów i prokuratorów przez:

1) Wprowadzenie wybieralności kandydatów na sędziów przez wybierane przez obywateli Wojewódzkie Rady Sądownictwa;

2) Wprowadzenie realnego trybu odwoławczego i dyscyplinarnego poprzez wprowadzenie zewnętrznej kontroli nad decyzjami sędziów i prokuratorów. Skargi na sędziów powinny rozpatrywać – w pierwszej instancji - Wojewódzkie Rady Sądownictwa – pochodzące z wyborów i niezależne od środowiska sędziowskiego.

3) Wprowadzenie powszechnych wyborów prokuratorów okręgowych.


III. Domagamy się przywrócenia obywatelom biernego prawa wyborczego poprzez zmianę obecnej ordynacji wyborczej do Sejmu i wprowadzenie wyboru posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych, tak żeby Sejm był zdolny do rozwiązywania problemów obywateli.

Uczestnicy III Kongresu Poszkodowanych
przez Wymiar Sprawiedliwości
 

KOMENTARZE

 • Bez równowagi władzy pisać na Berdyczów.
  Gdyby była równowaga władzy z równym głosem przedstawicieli ludu nie byłoby poszkodowanych.

  Obywatelska kontrola, była przy pierwszej równowadze demokruacji zakładającej własne państwo. Pierwszy system demokracji posiadał naturalną równowagę zero-jedynkową . Naród przekazywał insygnia władzy najlepszemu.

  Dzisiaj insygnia władzy w piwnicy. Małe szanse na pozytywne rozpatrzenie Stanowiska Kongresu Poszkodowanych przez legalną czteroletnią dyktaturę.
 • A tu jest o poszkodowanych przez system bankowy.
  Byłem, bo wszędzie są Polacy. Gadam od 3 godż. 2 minuty https://youtu.be/MPxhxajYsXA
 • @nikander 07:21:13
  Wszystko jest zgodnie z ustawą.
  Na zezwolenie brak równowagi.

  http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2018/310/1
  „3. Sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych mogą być prowadzone wyłącznie przez podmioty posiadające zezwolenie, o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

  Czyli, sprzedaż i serwowanie nierównowagi może być prowadzone wyłącznie przez podmioty posiadające zezwolenie, o wychowaniu w równowadze i przeciwdziałaniu braku równowagi.
 • Szanowny Panie Pośle...
  a co z zarzutami wobec posła Jachnika, wysuniętymi przez Pana Pawła Bednarza (który jakoś dziwnie zamllkł. Czy został uciszony?).
  No bo chyba jeżeli tego się nie wyjaśni, to całe przedsięwzięcie ma raczej małą wiarygodność?
 • Błędna kwalifikacja!
  To nie polski wymiar sprawiedliwości tylko okupacyjnej władzy żydowskiej.
 • Poszkodowani tylko w jedną stronę.
  Dzień dobry.
  Rozumiem tragedię niesłusznie skazanych, którzy byli niewinni.
  Szkoda tylko że odmówili Państwo zajmowania się sprawami ewidentnych złodziei, chronionych przez wymiar sprawiedliwości. Pan Jahnik wręcz stwierdził w rozmowie ze mną, że ten ten temat go nie interesuje.
  Przypuszczam że istnienie systemu pozwalającego bezkarnie rozkradać pieniądze publiczne jest na rękę wszystkim politykom, niezależnie od opcji jakie wygłaszają.
  Byłem zaangażowany w kampanię wyborczą Pana Kukiza i była to moja kolejna pomyłka. Nie żałuję, poznałem masę wspaniałych osób.
  Musimy liczyć tylko na siebie, na Was nie warto.

  Z poważaniem.

  Leszek Smyrski.
 • @nikander 07:21:13 Sąd ARBITRAŻOWY ma działać na korzyść frankowiczów....
  ...Pan Potocki podaje gdzie się zwracać,

  https://www.youtube.com/watch?v=9tEm_lCFXTM
 • Demokratyzację wymiaru sprawiedliwości dociągnąć do powiatów i gmin.
  Jeśli to nie zabezpieczy przed wpływami zdradzieckich mord i kanalii, yo zacząć od góry i pomodlić się do prezessimusa by kolanem przepchnął przy pomocy swych słupów sejmowycg, senackich, rządowych, sądowych , katolickonaukowych i innych ustawę o detronizacji Heroda. Taka ustawa umożliwi naprawę sprawiedliwości i prawa od podstaw io jednocześnie od góry.
  Katastrofalne może być wykorkowanie prezessimusa od nadmiaru alergii lub bakterii w kolanie i dyktatura typu marksistowskiego prawa i sprawiedliwościjako wyrazu woli prezessimusa i jego wiernych słupów nie będzie miała szans na uzdrowienie sprawiedliwości pasożytniczej i jej transformacji w powszechną równowagę nie między klasami lecz bezklasowymi kanaliami tak jak klęska blitzkriegu gen Rommla o Egipt i Palestynę wykluczyła przerwanie holocaustu z powodu wdzięczności za braterstwo broni terrorystów Sterna i dezerterów Andersa z Wehrmachtem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930