Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Ma-te-usz! Pol-skę wzrusz!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Premier naszego rządu, niegdyś bezduszny bankier, zdzierający odsetki od frankowiczów i innych kredytobiorców, nagle pokazał na konwencji PiS - jak wrażliwe ma serce i on, i rząd i cała „Dobra Zmiana” Serce - a nie kamień jak poprzednicy z PO i PSL.

Ma-te-usz! Pol-skę wzrusz!

Ja się wzruszyłem i gwarantuję, że wzruszyła się większość rodaków.

Na konwencji partii rządzącej premier naszego rządu, niegdyś bezduszny bankier, zdzierający odsetki od frankowiczów i innych kredytobiorców, nagle pokazał jak wrażliwe ma serce i on, i rząd i cała „Dobra Zmiana”.
Serce - a nie kamień jak poprzednicy z Po i PSL.

Przemawiając Premier podzielił się z nami kilkoma historiami, które mu się zdarzyły.
Np. o pani Ani, która poskarżyła się, że jej babcia, która ma 80 lat mieszka na 4-tym piętrze w domu bez windy.

Reakcja była błyskawiczna: „Zajmiemy się tym w ramach programu „Dostęp plus”! – deklaruje Premier rządu Rzeczypospolitej. (Oj nie tak było za rządów PO-PSL, nie tak!).

Który jeszcze rząd na świecie jest tak wrażliwy i czuły na ludzkie problemy?

Pani Ania i babcia na czwartym piętrze! Tylko nasz premier mógł tak głęboko wniknąć w problemy obywateli. Żaden tam Macron, ani Trump tak się nie rozczulają nad ich poddanymi.

Nie wiemy czy Pani Ania napisała list do Premiera w sprawie windy czy też było to spotkanie przypadkowe – gdzieś w kolejce do kasy w Biedronce na ten przykład?

Wiemy za to gdzie Premier spotkał pana Kazimierza z Proszowic, który też wpłynął na losy polityki polskiej.

yło to na odsłonięciu Pomnika Smoleńskiego gdzie pan Kazimierz zagadnięty przez Premiera o to co jest problemem polskich przedsiębiorców odpowiedział bez wahania, że zbyt wysokie składki na ZUS.

Tak zrodził się drugi postulat nowego planu Morawieckiego („Pięć punktów Morawieckiego”), a mianowicie obniżka składek ZUS dla przedsiębiorców, którzy mają dochód miesięczny nie większy niż 5300 zł (pięć tysięcy trzysta zł).

O jakie to szczęście, że nasz Premier poszedł na otwarcie tego pomnika i dowiedział się takiej ważnej rzeczy!

No bo i też gdzieżby indziej mógł był się dowiedzieć tego, że składki na ZUS są za wysokie?
Tylko na miesięcznicy czy otwarciu pomnika smoleńskiego. Wszak nigdzie indziej przedsiębiorcy o tym nie mówią.

A z drugiej strony jakby się tego był dowiedział w innym miejscu – np. przechodząc przypadkiem obok pikietujących Sejm uczestników KOD, to nawet nie wypadałoby mu się tym pochwalić.

Oj tożby to było gdyby tak Premier na konwencji PiS z mównicy wypalił;
„Byłem ostatnio na pikiecie KOD-u i dowiedziałem się, że składki na ZUS są za wysokie, a babcia pani Ani mieszka na czwartym piętrze…”

Oj jakbym chciał to zobaczyć co by się potem działo!

Na szczęście nasz Premier nie jest w ciemię bity, wie gdzie i czym się pochwalić i bo i babcia pani Ani z czwartego piętra i pan Kazimierz z Proszowic mogą cieszyć się, że rząd nasz opiekuńczy zajmie się wkrótce ich problemami.

Windę doprowadzi, składki zmniejszy – ma się rozumieć tylko dla tych najmniejszych co to ich niewielu jest, żeby do budżetu też coś wpływało przecież budżet nie może być pusty zwłaszcza jak trzeba mieć na tę windę.

Wzruszająca jest również kolejna propozycja, żeby każde dziecko w wieku 18 lat dostało raz rocznie od rządu naszego opiekuńczego, wyprawkę w wysokości 300 zł. No pięknie jest i wyjątkowo! Osiemnastka wiadomo kosztuje. Kolegów trzeba zaprosić, zakąski zakupić. Teraz to wszystko dorzuci się rząd.

Skąd te „pninondze” w tej kasie rządowej się znajdą? Najpierw jakieś 150 tys. urzędników musi ściągnąć od pana Kazimierza z Proszowic, innych przedsiębiorców i pracowników podatki i zusy żeby na te 300 zł starczyło.

Powiedzmy, że w Polsce mamy co roku ok. 400 tys. osiemnastolatków.
Jak każdy dostanie po 3 stówy, to wyjdzie razem 120 mln, które urzędnicy co roku ściągną do kasy.

Za tę ciężka pracę ów urzędniczy legion wydoi z państwowej kasy – no ile? 150 tys. urzędników razy 5 tys. pensji (choć pewnie więcej) to jest 750 mln miesięcznie. Przez 12 miesięcy daje 9 mld rocznie.


A dlaczego kasa dla osiemnastolatków? Bo oni po raz pierwszy pójdą głosować. Niech wiedzą kto jest dla nich dobry i niech się odwdzięczą!

I niech ktoś teraz powie, że za tak ambitne plany, za ciężką pracę nad rozwojem kraju nie należą się rządowi nagrody?

Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • to ja już podpowiadam Panu Premierowi...
  a byłem przedsiębiorcą już za komuny. Otóż, mając prywatną firmę za komuny, polski rzemieślnik (bo taki status mieli ówcześni prywaciarze) zanosił podatek do US z uśmiechem, bo był tak niski że pozwolił na rozwój firmy, godziwą zapłatę pracownikom i godne życie. Ludzie nie musieli kombinować by przeżyć.
  Wszystko skończyło się wraz z "odzyskaniem" wolności w '89.
  Każdy kolejny rząd dodawał polskim przedsiębiorcom kolejne obciążenia podatkowe i... kolejne zagmatwane procedury administracyjne i fiskalne, odstraszające potencjalnych chętnych (indywidualnych bo ci korporacyjni mieli w Polsce coraz lepiej) do prowadzenia swojego biznesu.
  Nie uwierzę w dobre chęci jeżeli nie zobaczę radykalnych (nie kosmetycznych) zmian w tej materii.
  A najlepszy dla Polaków byłby powrót do czasów komuny w tej materii.
 • @Jan Paweł 14:03:24
  A o tak zw. "domiarach" które nie jednego puściły z torbami, nie słyszałeś?
 • @Casey 15:56:16
  Słyszałem, ale to było (o ile się nie mylę) za Bieruta.
  Za Gierka polskie rzemiosło się rozwijało. To za Gierka powstawali pierwsi tzw prywaciarze, badylarze i sklepikarze. to wtedy Gierek położył podstawy pod rozwój tzw Społecznej Gospodarki Rynkowej, czyli tego tzw małego kapitalizmu (ograniczonego do rozmiarów niegroźnych dla państwa). potrafimy sobie wyobrazić jak dzisiaj wyglądałaby Polska gdyby nie ówcześni sabotażyści którzy mieli za zadanie (od swoich mocodawców z Zachodu) sabotowanie polskiej gospodarki by wygłodzeni polscy robotnicy obalili Gierka i znieśli państwową ochronę naszego majątki narodowego?
  Ci mocodawcy właśnie są już w posiadaniu Polski.
 • @Jan Paweł 14:03:24
  Ty byłeś przedsiębiorcą za komuny?
  Kłamiesz ku…a w żywe oczy.
  Można było być rzemieślnikiem, pracować jako prywaciaż zrzeszony w tz. spółdzielni pracy. Nie było pojęcia prywatnego przedsiębiorcy, był prywaciarz, badylarz, rolnik.
  Nie było konkurencji a rynek był bardzo chłonny wiec się zarabiało więcej niż sporo, ale domiary walili za byle co i za byle gu..o.
  Przyszedł czas, że musiałem zwolnić żonę bo ryczałt tak mi wywindowali, a ryczałt był za każdą osobę, że innego wyjścia nie miałem. A na koniec sam się zwolniłem i wyjechałem z kraju. To było za tak zwanej komuny.
  Więc Jane Pawle od siedmiu boleści nie pi…ol.
 • do baraku babcię
  Pan Mateusz, premier, lubi widać bajki i opowieści z mchu i paproci.
  Babcia na czwartym piętrze bez windy, bidula. Ja bym ją zaraz przekwaterował do baraku, winda byłaby jej zbędna.
  I po problemie.
 • @Oświat 21:21:47
  To chyba żyliśmy w innych komunach. Bo ja widziałem wyjeżdżających s Kraju przedsiębiorców (prywaciarzy. jak zwał tak zwał) którzy mieli poważne biznesy (jeden codziennie objeżdżał swoje lodziarnie po pieniądze z... wiadrem), wille, zachodnie samochody, zagraniczne (w krajach KLD) wczasy, ale im się chciało jeździć po świecie, bo w Polsce (i RWPG np nad Balatonem) się dusili. Tu się nie dało żyć, jak mówili. Pewnie dlatego że nie mogli jeździć na wyspy kanaryjskie...
  We łbach im się poprzewracało
 • @Oświat 21:21:47
  "Można było być rzemieślnikiem, pracować jako prywaciaż zrzeszony w tz. spółdzielni pracy."
  sam przyznajesz, że można były być rzemieślnikiem (niekoniecznie zrzeszonym w spółdzielni)....
  Ale Ty pewnie naoglądałeś się w tv Dynastii i zamarzyło Ci się być Caringtonem? Może nawet Rokefelerem?:-)
  i teraz pewnie byłbyś jednym z filarów NWO i świat należałby do Ciebie?
  Nie chciało się być rzemieślnikiem, tylko grubym kapitalistą?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930