Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Panie Prezesie dziękujemy za Twą dobroć!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Reprezentantów Narodu - wybierają liderzy Partii Politycznych. Prezes PiS, decyduje kto zostanie „reprezentantem Narodu”, posłów PO wyznacza jakiś tam Schetyna czy Tusk; Nowoczesnej jakiś tam Petru, a w antysystemowym Ruchu Kukiza - muzyk rockowy.

 Panie Prezesie dziękujemy za Twą dobroć!

Reprezentantów Narodu - Posłów - wybierają liderzy Partii Politycznych - nie Naród!

Co jest naczelną cechą wielkich polityków? Dobroć! Wszechogarniająca dobroć. Dla ludu –zwłaszcza.
Historia świata potwierdzą te tezę.
Np. w czasach Związku Radzieckiego byli wybitni politycy cechujący się tym przymiotem. O dobroci takiego na przykład Feliksa Edmundowicza Dzierżyńskiego krążyły wśród ludu opowieści. Jedna, którą pamiętam, opowiadała jak to pewnego razu Feliks Edmundowicz golił się i zobaczył w lusterku, że podgląda go jakiś chłopiec.
– Spadaj gówniarzu! – rzucił Feliks.
A przecież mógł poderżnąć gardełko trzymaną w reku brzytwą.
Ale nie uczynił tego z przyrodzonej dobroci.

Prezes Jarosław Kaczyński też jest ogromnie dobry.
Po tym jak wyszła afera z nagrodami dla ministrów - mógł posłom obciąć połowę wynagrodzeń, a nie zrobił tego. Zapowiedział, że obniży reprezentantom narodu wynagrodzenia tylko o 20 procent. Bo on dobry jest.
I ja po prostu dziękuję Prezesowi Kaczyńskiemu za jego dobroć! Że tylko 20%.

Swoją drogą to zachodzę w głowę jak to jest, że Prezes zapowiada, że ministrowie oddadzą otrzymane nagrody na Caritas, i że uczynią to dobrowolnie? Skąd u Dobrego Pana Prezesa taka pewność, że oddadzą?
I w dodatku, że na Caritas, a nie np. na Wielką Orkiestrę Jurka Owsiaka?

Czyżby w swej dobroci Prezes Kaczyński zdążył uzgodnić to ze swoimi ministrami?
Bo jeśli nie to znaczy, że wydał takie polecenie: „Oddać, na Caritas” i morda w kubeł!”

No i na czym dobry nasz prezes opiera swoje własne przekonanie, że:
„Karpie zagłosują za przyspieszeniem Bożego Narodzenia” - czyli, że posłowie zagłosują za obniżką własnych wynagrodzeń. W dodatku biczując się za to co zrobili nie oni, tylko ministrowie i Nasza Ukochana Premier Szydło.

Nie trzeba się tu wysilać - bo Prezes w swej dobroci, sam wyjawił nam - jakie karty trzyma w ręku. Otóż jak który się poseł z PiS-u nie podporządkuje się, to niech się pożegna z myślą, że będzie posłem w kolejnej kadencji. Nie zostanie wpisany na listę kandydatów i o poselskiej ławie, zagranicznych podróżach i tej ubożuchnej, obciętej o jedną piątą poselskiej wypłacie będzie tylko mógł wspominać.

Boć przecie to jasne jest dla każdego, najprostszego nawet człowieka, że to Prezes decyduje kto będzie posłem. Bo to Prezes i jego sztab decydują kogo wpisać, a kogo nie wpisać na listę, kto zostanie „reprezentantem Narodu”.
Ba – zapyta ten najprostszy nawet obywatel Naszego Kraju:
– ale czy w takim razie ów ktoś, zajmujący miejsce w poselskiej ławce, jest jeszcze „reprezentantem Narodu” – o którym mówi Konstytucja, czy też w istocie jest „reprezentantem Prezesa”.

Dobrego wprawdzie, jak cholera, ale tylko prezesa – i to pojedynczego obywatela - Jarosława Kaczyńskiego – którego wszak nie sposób pomylić z całym Narodem.

I który swoją uprzywilejowaną pozycję uzyskał na skutek szeregu przypadkowych, zupełnie zdarzeń.
A to został przez Wałęsę zaproszony do „Okrągłego stołu”,
A to – po doprowadzeniu do ruiny partii Porozumienie Centrum, został wydobyty z politycznego niebytu wraz z bratem przez premiera Buzka,
A to uzyskał niebywałe poparcie Polaków przez współczucie po katastrofie smoleńskiej, w której zginął jego brat.

Nigdzie wszakże Naród nie decydował, że to właśnie ten – dobry niewątpliwie - człowiek będzie mógł wyznaczać posłów wedle własnego widzi mi się.

Żeby nie było, że czepiam się tylko naszego Dobrego (jak cholera) Prezesa PiS, to przecież oczywiste jest dla każdego, najprostszego nawet człowieka jasne, że w każdej partii jest tak samo.
I że posłów Platformy wyznacza jakiś tam Schetyna czy Tusk; Nowoczesnej jakiś tam Petru, a antysystemowym Ruchu Kukiza muzyk rockowy, któremu też na skutek zbiegu przypadków, udało się wypłynąć na politycznej fali.

Tylko co to ma wspólnego z demokracją i reprezentacją Narodu? – pyta prosty obywatel, który zachował jeszcze zdolność myślenia.

Nie pytają tylko mądrzy politolodzy, dziennikarze i różni tam eksperci „od nawozów i od świata” czy (tfu!) konstytucjonaliści. Dlaczego nie pytają?

A to jest dobre pytanie tylko kto im może takie pytanie postawić?

Janusz Sanocki

KOMENTARZE

 • Wybierają liderzy partii politycznych.
  .
  100 senatorów i 460 posłów partyjnych.

  Wiadomo tylko tyle, że te liczby reprezentantów narodu zatwierdził Stalin.

  Nie znana jest geometryczna metoda utrzymująca stałą sumę posłów i senatorów.
 • Panie Sanocki !
  Czemu sie pan dziwisz że żydowscy prezesi wybierają ? prezesi partii to gwarancja żydowskiej dominacji nad Polakami ! i dlatego tak zajadle bronią się przed okręgami jednomandatowymi !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska wolna to Polska bez żydów !
 • Na szybko takie mnie się skojarzenie w neuronach zaiskrzyło.
  Małe toto staliniątko odessańskie rządzi i dzieli, cyrk na resorach, gość kroi jak chce !
 • @Autor
  Oj, chyba zabolało te 20% stąd te żale...
 • @kula Lis 67 10:29:09
  Największą aferą III RP jest ona sam
  Zatem wszyscy, którzy wspierają układ okrągłostołowy, to aferzyści
 • @kula Lis 67 10:29:09
  Nie przesadziłeś?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:01:37
  Nie bo tego alkoholika i nieroba tu na Opolszczyźnie znamy ty może nie.
 • @Husky 10:35:16
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15231746851d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Tak Platforma rozdawała nagrody w kancelarii prezydenta. Zebrały się całkiem niezłe sumy. Rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński ujawnił w „Śniadaniu w Polsat News” kwoty nagród, jakie swoim ministrom przyznawał prezydent Bronisław Komorowski. Jednym z rekordzistów okazał się słynny minister "od zegarków" Sławomir Nowak, który za trzy miesiące pracy otrzymał od prezydenta Komorowskiego 25 tys. zł ekstra premii. Czy Platforma odda pieniądze?
  „Zapewne wszyscy zgodzimy się co do tego, że media są od tego, żeby patrzeć politykom na ręce. Rzetelne i obiektywne media patrzą każdej władzy na ręce. Tej która jest dzisiaj, i tej która była. Mam nadzieję, że media będą pytać ministrów Bronisława Komorowskiego, czy oddadzą premie.” rozpoczął rzecznik Krzysztof Łapiński.

  Następnie wymienił kwoty premii. Oto niektóre z nich:

  ROK 2011

  Olgierd Dziekoński - 50 tys. zł
  Maciej Klimczak - 38 tys. zł
  Jacek Michałowski - 55 tys. zł
  Jaromir Sokołowski– 50 tys. zł
  Irena Wójcicka – 50 tys. zł

  ROK 2012

  Olgierd Dziekoński – 34 tys. zł
  Maciej Klimczak – 34 tys. zł
  Michałowski 41 tys. zł
  Sławomir Rybicki – 46 tys. zł
  Jaromir Sokołowski – 34 tys. zł
  Irena Wójcicka – 39 tys. zł

  Szczególnym przypadkiem okazał się Sławomir Nowak:

  „Czy spytacie ministra Nowaka o premie? To jest ciekawa sytuacja bo ministra Nowak za 3 miesiące pracy w Kancelarii w 2010 roku dostał 25 tys. zł nagród. Został powołany we wrześniu, a już w grudniu otrzymał tą nagrodę. Czy zapytacie Państwo o te nagrody, które otrzymali ministrowie Bronisława Komorowskiego już po przegranych wyborach. Po kilkanaście tys. zł. Jeżeli takie pytanie do ministrów, których wymieniłem padną to ja będę się odnosił. To test na wiarygodność mediów. (…) Pytajmy wszystkich i wtedy je będę wiedział o co mediom chodzi.” podkreślił Łapiński. Jak podkreślił rzecznik prezydenta Andrzej Duda nie przyznał sobie żadnej nagrody w trakcie trwania swojego urzędowania.

  Ps.."Piękny" o gębie stopy robiony irackim chujem Sławuś na dziś już upainiec, ponoć diamentowy chłopiec PO, nie mógł przecież pracować za byle ministerialną pensję. Przecież podtrzymywanie "urody" stopy wymaga odpowiednich nakładów. A bycie ozdobą rządu nie może być darmowe. A marszałek Borusewicz, esbecka legenda PO-PSL (i zapewne SLD) wziął gładko 600 tys. nagród + co najmniej 713 darmowych przelotów rządowym samolotem, (co kosztowało współobywateli, co najmniej 6 mln złotych!). Liczą, że ludzie mają amnezję i mogą znów pompować swoich cwaniaków okrągłostołowych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:01:37
  Jeżeli nie wiesz to ten alkoholik i nierób wszedł do sejmu z listy PiSu a potem zaraz zrobił się niezrzeszonym. Powinien ten oszust mandat poselski stracić. JEST JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH NIEROBÓW W SEJMIE.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:23:25
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183YzZmOC9wLzIwMTgvMDQvMDgvODI1LzQ2NC8yZDM5NzQwYjcyNmI0ZmRjOWViNWY0YThiMzM1YzY4Ni5qcGVn.jpeg


  PO to prawdziwi konwojenci wstydu. Cieszy mnie, że wymyślili tę nazwę bo ona właśnie do nich pasuje. Niech się wstydzą i niech się obwożą ze swoim wstydem. Długa lista ciężkich grzechów Platformy. O czym chcą zapomnieć aferzyści? Jak demontowano państwo? Małe podsumowanie wielkich afer PO-PSL..Platforma Obywatelska idzie w zaparte. Poseł Leszczyna ogłasza butnie, że za czasów PO nie było w Polsce żadnych afer, a Grzegorz Schetyna rozsiewa po kraju wirus amnezji. Groteskowa strategia wyparcia szokuje naiwnością. Ileż ślepej wiary w zbiorową głupotę muszą mieć w sercach politycy opozycji. Na próżno. Opinia publiczna pamięta i nie zapomni. Totalna opozycja, wsparta pomocą potężnych agencji PR-owych i przyjaznych jej mediów, histerycznie zaprzecza oczywistym faktom. Najwyraźniej boi się rozliczenia gigantycznych afer, jakie miały miejsce za jej rządów. Sparaliżowana własnym strachem, przerzuca je na społeczeństwo, wzmacniając coraz bardziej agresywny przekaz. Co ma na sumieniu? Przypomnijmy wybrane pozycje z długiej listy afer, przekrętów i antyobywatelskich działań:

  Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.

  Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

  Afera reprywatyzacyjna

  Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa

  Próba doprowadzenia LOT do upadłości

  Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

  Afera stadionowa

  Afera wyciągowa

  Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

  Afera z KGHM

  Afera z Elewarrem

  Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!

  Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru

  Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

  Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

  Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

  Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

  Podniesienie akcyzy na paliwo

  Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej

  Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

  Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

  Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł

  Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

  Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

  Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

  Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS

  Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

  Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

  Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

  Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

  Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

  Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

  Masowa inwigilacja obywateli

  Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia

  Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

  Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

  Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

  To tylko część grzechów poprzedniego rządu. PO i PSL mają ich na politycznym sumieniu bardzo wiele. Pewnie dlatego tak głośno krzyczą i zamiast merytorycznej debaty, toczą emocjonalną i siłową walkę z rządem. Jakże paniczny musi być strach przed rozliczeniem win. Wymienione ( co jest zrozumiałe) są tylko afery ogólnokrajowe, a było przecież jeszcze tysiące aferek i aferzątek na poziomie lokalnym. Schetyna i jego ślepo-głuche politbiuro i tak powie, że to atak na demokrację, ale na wszelki wypadek nie warkną "spotkamy się w sądzie", bo jeszcze się sprawdzi?!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:23:25
  Za atakami na (i tak minimalną) ochronę lidera PiS kryje się marzenie o jakimś "dokończeniu" Smoleńska.
  https://wpolityce.pl/polityka/389293-za-atakami-na-i-tak-minimalna-ochrone-lidera-pis-kryje-sie-marzenie-o-jakims-dokonczeniu-smolenska


  Ps..Pełna zgoda. Ochrona Naczelnika jest niewystarczająca. Sprawa jest poza dyskusją. Na całym świecie szefowie dużych partii politycznych mają ochronę osobistą.To jest tak oczywiste, że o tym się nie pisze i nie mówi. Przedstawiciele państwa muszą mieć ochronę ! Reprezentują państwo, przez szacunek do siebie samych musimy im zapewnić status najwyższego uprzywilejowania w ochronie i ich bezpieczeństwie Smoleńsk nie może się już nigdy powtórzyć. Prezes Kaczyński choć nieformalnie jest najważniejszą osobą w państwie. Rządzi jego partia. On ją stworzył od podstaw wraz ze swoim bratem. To on wykreował Prezydenta Dudę jak i Premiera Morawieckiego. To bez wątpienia najważniejszy polski polityk ostatnich 30 lat. Ideowiec bez wątpienia. Jego ochrona to priorytet państwa. PiS płacąc z pieniędzy własnych postępuje bardzo roztropnie. Platforma pisząc o braku skromności prezesa PiS pokazuje jedynie jak niemoralną, oszalała z nienawiści jest partią. Ci ludzie są w rzeczywistości ANTYPiSEM. Oni nie mają programu, ich program to ANTYPiS. Jak wmówić Polakom że białe jest czarne. Przedstawić PIS w takim świetle w jakim rzeczywistości są oni. To ni kradli na potęgę przez 8 lat. I teraz taką łatkę próbują przykleić PiSowi. Polacy mają dobrą pamięć i nie dadzą się nabrać. Platforma nie cofnie się przed żadną niegodziwością. Jeśli poczują Krew i zobaczą że działa np w sondażach będą powtarzać to do znudzenia. Problem dla nich w tym że są całkowicie niewiarygodni. Pokazali to kiedy rządzili. Ale oni nie mają żadnego poczucia wstydu. To co Polacy wybaczali PO-PSL bo tamci mieli całe media za sobą nie wybaczą PIS bo szeroko pojęte media opozycyjne rozdmuchają do niemożliwych rozmiarów. PiS niech robi swoje. Za prezesem Kaczyńskim idą miliony i nadal będą szły bo za nim jest IDEA. Za opozycją chciwość na kasę i ogromne łgarstwa podłości i oszustwa. Panie prezesie ! Weźcie się, tak weźcie się poważnie wszyscy odpowiedzialni mający władzę, za służby siłowe, za ich polaryzację wobec państwa. Za wprowadzenie służb na ich właściwe tory działania. Odsunięto ministra Macierewicza, a wraz z nim ludzi stanowczych i konsekwentnych w doprowadzeniu weryfikacji najistotniejszych dla bezpieczeństwa państwa kadr do końca. Zaniechania się zemszczą na panu panie Prezesie.


  Ps.II..Bezrefleksyjna, bezrozumna, Kluzik opowiada dyrdymały, że ochrona to komfort. To ogromna uciążliwość dla chronionego. Ale ochrona jest konieczna, bo nie kto inny ale człowiek PO zamordował.
  A ile podatnicy wydali na Kluzikową?? Ile zarabiała jak była ministrem ds edukacji seksualnej..nikomu nie potrzebnej..HGW 1,5 mln wydała na kurs nauki zakładania prezerwatywy po pijanemu, toż to światowe kuriozum i imbecylizm /można wygooglować/....Dlaczego nie zlikwidować ochrony Kwaśniewskiego, Wałęsy albo nawet bezużytecznego Komorowskiego z typowo naszej kasy?! Jarosława ochrona pokrywana jest z kasy PiS u.
 • @kula Lis 67 12:41:22
  " ochrona pokrywana jest z kasy PiS u."
  Powiem więcej, ta kasa jest od rotszylda, zgodzi się pan ze mną ?
 • @kula Lis 67 12:40:25
  "Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego"

  Z tego należy się tylko cieszyć!
 • @provincjał 14:21:23
  Nie, to z państwowych dotacji jakie każda z partii dostaje. Te bajki swe wsadź sobie wiesz gdzie.
 • @Lotna 15:50:52
  Z tego akurat się cieszę.
 • @provincjał 14:21:23
  Widziałeś te przelewy na konto PiSu? Jeżeli nie to nie wymyślaj bzdetów bo tylko się ośmieszasz i kompromitujesz. Subwencji z państwowej kasy PiS dostaje rocznie 18 mln zł, a PO 16 mln zł.
 • @AgnieszkaS 20:08:58
  180 cm no i format mam większy, bo swój prawdziwy Polski !
 • @kula Lis 67 19:22:58
  A NBP to czyj jest ?
 • @kula Lis 67 12:40:25
  Drobna korekta:

  http://i64.tinypic.com/2w37wcy.jpg
 • @kula Lis 67 10:29:09
  "Sanocki to alkoholik i jak widać POspolity śmieć. Nie będzie miał za co pić. To jego ostatnia kadencja w sejmie tego łacha z Nysy gdzie go wszyscy z nieróbstwa znają i hipokryty. Dałem mu za te wypociny jak zawsze pałę czyli "1", bo zera brak i minusa. Pzdr!"

  Ten wpis został zgłoszony i ja się zgadzam z tym!
  To nie autor wpisu go zgłosił, żeby była jasność!!
  Koment zacytowałam chociaż go usuwam... jedynie w tym celu aby do Pana dotarło, że... takiego chamstwa na tym portalu nie będziemy tolerować. W podobny sposób odniósł się Pan do Zawiszy Niebieskiego...
  Tak nie może być!!!!!
  Ja jedynie uprzedzam, że od jutra wysyłam pana na urlop dla poratowania zdrowia... na razie tydzień ... potem zobaczymy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930