Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Szpiegu! Mamy cię! A co dalej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otrucie w W. Brytanii, rosyjskiego i brytyjskiego szpiega Skripala stało się powodem oskarżenia o ten czyn Rosji, - prezydenta Putina - Polska powninna łapać szpiegów i to nie tylko ruskich, ale też amerykańskich i izraelskich!

 Szpiegu! Mamy cię! A co dalej?

Otrucie w Wielkiej Brytanii byłego rosyjskiego i brytyjskiego szpiega Siergieja Skripala stało się powodem do oskarżania o ten czyn Rosji, a w szczególności jej prezydenta Władimira Putina.

Pierwsza oskarżenia rzuciła premier Wielkiej Brytanii Theresa May, za nią poszła administracja prezydenta USA. Premier May nie podała żadnych dowodów na to, że to właśnie Rosjanie i wybrany na kolejną kadencję Putin odpowiadają za otrucie Skripala wypada nam więc na wiarę przyjąć, że tak właśnie jest no bo jak miałoby być inaczej?
Przecież inne wywiady nie trują agentów o czym od dawna wiadomo.

Zwłaszcza brytyjski MI6 tego nie robi, a już CIA po prostu brzydzi się takimi czynami i stosuje pokojowe metody pracy z agentami, którzy zdradzili.
Zapewnia w pierwszym rzędzie takiemu agentowi pomoc psychologa, odbywa rozmowy, kieruje na zajęcia w grupach „AA” (Anonimowi Agenci) itd. itp.
O żadnej tam likwidacji, truciznach w służbach naszych przyjaciół z NATO ani mowy być nie może.
Tak więc w sprawie otrutego szpiega Skripala od początku było wiadomo, że skoro nie Amerykanie, ani Brytyjczycy to mogli to zrobić tylko wredne ruskie i Putin.

No bo skoro premier Brytanii zapewnia, że tak właśnie było, to jakże można by wątpić.

W tym samym czasie amerykański departament stanu oświadczył, że rosyjsko-niemiecki projekt gazociągu Nord Stream, jest przedsięwzięciem wrogim wobec USA.

I nie ma co stawiać pytań, że jak to „wrogie” może być przesyłanie gazu z punktu A do punktu B gazociągiem, a przewożenie skroplonego gazu amerykańskiego z punktu C do punktu D już nie jest „wrogie” wobec nikogo?

Prawdę powiedziawszy takie zdecydowane oświadczenie rzeczniczki amerykańskiego rządu mogło być zaskoczeniem, ale tylko dla kogoś kto nie dostrzega, że obecny prezydent USA to dosyć prosty kowboj, który nie bawi się w żadne subtelności tylko brutalnie próbuje ratować ekonomiczną sytuację Stanów.

A to przez wprowadzenie ceł, a to przez wprowadzanie atmosfery „zimnej wojny” i sprzedaż uzbrojenia, a to przez sprzedaż gazu, którego USA stały się producentem i eksporterem.
Gaz z łupków jest owszem tańszy, ale w Ameryce. Jak się go skropli, przepompuje na statek, dowiezie do portu w jakimś Szczecinie, wypompuje to już od ruskiego gazu tańszy nie jest.

A jeszcze jakby ten ruski gaz był pompowany wprost do Niemiec Nord Streamem, to opłacalność importu amerykańskiego gazu drastycznie by spadła.

Czy więc nie jest jasne, że ruskie budując gazociąg zagrażają interesom USA i że jest to przedsięwzięcie wrogie z samej natury?
Same jednak groźby departamentu stanu mogły nie wpłynąć na postawę Niemiec dostatecznie silnie i nie zniechęcić ich do współpracy z Rosją.

Jednak tu pojawiło się bezczelne otrucie Skripala no i sytuacja się dramatycznie zmieniła.

Po krótkich konsultacjach USA i Wielka Brytania ogłosiły sankcje dyplomatyczne i w odwecie za gazowy zamach wydaliły rosyjskich dyplomatów, USA – 60-ciu, Anglia – 23.
Do sankcji przyłączyły się inne kraje zachodu, ale jak się okazuje nie wszystkie, niektóre odmówiły udziału w tej akcji, inne zrobiły to symbolicznie.

Polska jako dobry sojusznik Ameryki zapowiedziała wydalenie 4 rosyjskich pracowników ambasady.
Ale jednocześnie media poinformowały, że nasze służby zatrzymały rosyjskiego szpiega, pracującego w Ministerstwie Energii. A więc wzięliśmy się do roboty nie tylko na odcinku dyplomatycznym, ale i łapiąc szpiega.

Martwi mnie tylko to, że musieliśmy czekać aż na hasło, które padło zza oceanu, żeby zwalczać ruską agenturę.

Od paru lat kiedy wziąć do ręki „Gazetę Polską” albo jeśli posłuchać wypowiedzi eksperta dr Targalskiego, to Rosja jawi się jako dyszący chęcią agresji nowy ZSRR.

I wiadomo, że „wczoraj Tbilisi, a jutro Warszawa”.

W tej sytuacji tu szpiegów powinno być na pęczki, a złapali tylko jednego.

Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcać służby do szybszego łapania szpiegów i to nie tylko ruskich.
A złapmy wreszcie jakiego szpiega amizraelskiego czy francuskiego!

A co nam szkodzi! Jak łapać to wszystkich!

Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • Łapać szpiegów
  Tę łapankę zacząłbym od naczelnika...
 • @
  Ostatnio mamy wysyp różnego rodzaju biegów. To wyraźne przygotowania kondycyjne do ganiania szpiegów.
  Bo wiadomo - jak się robi nagonkę na szpiega, to ten ucieka i trzeba zadbać o kondycję, aby takiego złapać.
 • +5
  W Polsce nie da się łapać amerykańskich szpiegów, bo w Polsce działają na legalu. Amerykański wywiad ma tu nawet przynajmniej trzy legalnie działajcie ekspozytury.
  Natomiast Polska AW, działa tylko w takich ramach jakie zaakceptują amerykanie.
 • @Nibiru 08:29:01
  Brytyjskie media: Skripalowie otruli się kaszą gryczaną. Brytyjscy śledczy nie wykluczają, że substancja nerwowo-drgawkowa „A-234" została przywieziona do Wielkiej Brytanii w paczce kaszy gryczanej. Jak informuje The Sun, Siergej Skripal poprosił córkę Julię, która miała przylecieć do ojca z Moskwy, by przywieźć kaszę gryczaną, liść laurowy i przyprawy. Ale w pośpiechu nie zdążyła tego wszystkiego kupić i poprosiła o to jakąś kobietę, która wkrótce tak samo wyleciała do Londynu razem z mężem, by kupić i przywieźć kaszę. Według gazety Scotland Yard już przesłuchał kobietę, która pracuje w dużej firmie medycznej w Rosji. Przy tym nie precyzuje, w jaki sposób i kiedy kobieta oddała kaszę Julii Skripal.

  Ps..A ten zatruty policjant z parku to może też częstował się tą kaszą gryczaną? "„A-234" została przywieziona do Wielkiej Brytanii w paczce kaszy gryczanej".. to w końcu w czym: "£1 bag of porridge" = płatkach owsianych, czy "buckwheat" - kaszy gryczanej?

  www.thesun.co.uk/news/5946251/russian-spy-sergei-skripal-poisoning-claims


  Ps..II..Wyliczę wersje angoli: w markecie, potem na ławce w parku pod marketem, następna to w domu pomalowano im nowiczokiem który zabija w 30 sekund drzwi(czyżby je oboje i ci dwaj policjanci lizali? wywietrzał i ich czwórka żyje), następna to, że fiolka w walizce Julii pękła, obecna to kasza którą pewnie zjadali z policjantami?. Ciekaw jestem następnych. Monty Pyton się kłania.
 • @Nibiru 08:29:01
  Dlaczego brytyjskie władze „ukrywają” Julię Skripal? Julia Skripal odzyskała przytomność, jej stan „szybko się poprawia”, mówią przedstawiciele szpitala, w którym przebywa Rosjanka zatruta w Salisbury. Według lekarzy może już sama jeść i pić. Władze brytyjskie mają nadzieję, że wkrótce Julia będzie mogła zeznawać na policji. Tymczasem eksperci zauważają, że powrót do zdrowia Skripal wyklucza londyńską wersję zatrucia jej A-234. Córka byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala Julia, otruta w Wielkiej Brytanii, odzyskała przytomność. Szpital w Salisbury poinformował, że jej stan nie jest już oceniany jako krytyczny i „szybko się poprawia”. Według lekarzy Julia Skripal może już jeść i pić samodzielnie. „Z przyjemnością informuję o poprawie stanu Julii Skripal. Dobrze reaguje na leczenie, ale nadal otrzymuje profesjonalną opiekę kliniczną 24 godziny na dobę” powiedziała dyrektorowi szpitala Christine Blanchard, dziękując pracownikom szpitala w Salisbury za profesjonalizm. Lekarze twierdzą, że Julia Skripal już odzyskuje mowę, ale jak dotąd nie potrafi mówić w sposób wyraźny i jasno wyrażać swoich myśli. W rozmowie z „Gazeta.Ru” lekarz-toksykolog Aleksiej Wodowozow zasugerował, że władze brytyjskie celowo nie pokazują Julii Skripal, podając jedynie ograniczone wypowiedzi o poprawie jej stanu. Do tej pory władze brytyjskie jedynie "mówią" o poprawie. Nikt niczego nie widział, nikomu nikogo nie pokazywali. Jeśli spojrzę na takiego pacjenta, to będę mógł powiedzieć na pewno. I widocznie dlatego [Julii Skripal] nie pokazują zauważa toksykolog Aleksiej Wodowozow. Z kolei były członek komisji ds. broni biologicznej ONZ Igor Nikulin powiedział Sputnikowi, że wyzdrowienie Julii Skripal wskazuje na to, że nie została otruta A-234, jak podają władze brytyjskie. Fakt ten [poprawa stanu Skripal] wskazuje, że prawdopodobnie do jej zatrucia nie użyto substancji A-234, którą wymieniła premier Wielkiej Brytanii Theresa May stwierdził ekspert, tłumacząc, że w przeciwnym razie Skripalowie byliby już martwi. W międzyczasie władze brytyjskie wyrażają nadzieję, że wkrótce Julia Skripal będzie mogła złożyć zeznania policji i może da organom ścigania cenne informacje na temat tego, co wydarzyło się 4 marca. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow skomentował informacje dotyczące poprawy stanu Julii Skripal, podkreślając, że Rosja wymaga zapewnienia dostępu konsularnego do poszkodowanej Rosjanki. Wspomnę przy okazji z satysfakcją, że dzisiaj władze brytyjskie poinformowały nas przynajmniej o stanie zdrowia Julii Skripal. Jak napisano, szybko się regeneruje, więc ponownie zażądaliśmy dostępu do Julii jako obywatelki Rosji powiedział szef rosyjskiego resortu dyplomatycznego.

  Ps..Czyżby placebo? Pewnie boją się by ukraińskie komando na usługach CIA ją nie wykończyło. Ukrywają w konkretnym celu. Kiedy afera zacznie przygasać ona wyjdzie i zacznie opowiadać jak ją to Rosja otruła. Napisze ze dwie książki i będzie udzielała wywiadów wszystkim słusznym gazetom. Ma nawet w przyszłości szanse na pokojowego Nobla. Stary Szkrzypał się do tego nie nadaje bo mało kto rozsądny wierzy w słowa podwójnego szpiega. Stary Szkrzypał ma gębę jak nocnik więc jak z nim zrobić porządne, wzruszające show? I kto się powstrzyma od śmiechu kiedy się rozpłacze na antenie i użali nad swoim nieszczęsnym losem prześladowanego przez Moskwę? Nieszpetna panienka nieobciążona ruskoszpiegowską zbrodniczą przeszłością to zupełnie inna sprawa. A tak w ogóle to Szkrzypał nie dostanie zapłaty w pieniądzach. Wypromowanie córeczki to może być jedyne wynagrodzenie za dobrze zrobioną pracę dla angolskiego wywiadu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930