Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Telewizja Biełsat – Polityka - Interesy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na łące pastuszek za krówkami chodzi. Ja idę do domu, co mnie to obchodzi. Czy kiedyś ktoś w polskim rządzie puknie się w czoło i zacznie prowadzić politykę w interesie własnego kraju?

 Telewizja Biełsat – Polityka - Interesy.

Na łące pastuszek za krówkami chodzi. Ja idę do domu, co mnie to obchodzi.

Brytyjska premier wizytująca przed Świętami Warszawę, mimochodem uratowała telewizję Biełsat. Obiecała dać na jej utrzymanie 5 mln funtów, co niemal dorównuje budżetowi tej stacji. Do tej pory polski podatnik wykładał na finansowanie Biełsatu około 30 mln zł rocznie.

Biełsat jest telewizją satelitarną nadającą w języku białoruskim dla Białorusinów audycje, które - wg twórców tego przedsięwzięcia - mają pozwolić społeczeństwu białoruskiemu poznać prawdę o działaniach tamtejszych władz, szczególnie prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

Zachód, a szczególnie Stany Zjednoczone i Wielka Brytania od dawna wspierały białoruską opozycję występującą przeciwko Łukaszence. Wsparcie to miało konkretny wymiar również medialny.

Stąd właśnie zrodziła się telewizja Biełsat, która pierwsze audycje zaczęła nadawać w grudniu 2007 r. tuż po utworzeniu rządu Donalda Tuska, w którym ministrem spraw zagranicznych został znany obywatel brytyjski Radosław Sikorski.
Radek – prywatnie mąż wpływowej waszyngtońskiej dziennikarki Anne Applebaum – z jakichś powodów strasznie się zawziął na białoruskiego prezydenta i nawet – pamiętam to dobrze – obiecywał zimą 2010 r. że na wiosnę w Mińsku zapanuje już pełna demokracja i „prawa człowieka”.

Stąd zrodził się projekt pt. „Biełsat”, który miał być forpocztą demokratycznej propagandy i utorować tamtejszym opozycjonistom drogę do usunięcia znienawidzonego „Baćki”, popieranego coś przez 70% Białorusinów. Tak wysokie poparcie dla polityków zachodnich wydaje się podejrzane – dlatego uruchomiono m.in. nasz „Biełsat”, żeby Białorusini zrozumieli co jest dla nich naprawdę dobre.

Białoruska opozycja kilkanaście lat przed polską „totalną” odwoływała się do „ulicy i zagranicy”.

Polska jest dziś strofowana przez Komisję Europejską, której nie podobają się rządy PiS. A nasza opozycja liczy, że przy pomocy komisarzy z Brukseli rozprawi się z „Kaczorem - dyktatorem”.

Wtrącanie się przez zagranicę w nasze sprawy oburza dziennikarzy TVP. Działanie „Biełsatu” – już nie- chociaż to dokładnie taka sama zewnętrzna ingerencja w sprawy suwerennego państwa.

Radek Sikorski, który był głównym rozgrywającym w akcji przeciwko Łukaszence, podobnie jak jego mentorzy z Waszyngtonu i Londynu niczym się tak nie martwią jak prawami człowieka.
Po prostu nie śpią, nie jedzą tylko cięgiem ino o te prawa człowieka walczą.
Już to w Panamie, już to w Zimbabwe czy innej Rodezji.

Cała łacińska Ameryka, która zgodnie z tzw. „Doktryną Monroe” ma być wolna od wpływu Europy, rozkwita od praw człowieka pod nadzorem Stanów Zjednoczonych – bo przecież ktoś musi nadzorować.

A poważnie mówiąc to oczywiście i Wielki Amerykański Brat i Londyn mają w nosie czy jakiś afrykański czy południowo-amerykański kacyk żre swoich przeciwników na surowo.

Kiedy prezydentowi Trumanowi zwrócono uwagę, że popierany przez niego dyktator Panamy to sukinsyn, ten uśmiechnął się i potwierdził. „To sukinsyn, ale to NASZ sukinsyn”.

Podobnie „moralna” jest polityka Londynu, zawierająca się w słynnej maksymie: „Anglia nie ma wiecznych wrogów, Anglia nie ma wiecznych przyjaciół. Anglia ma tylko wieczne interesy”.

Dlatego między bajki trzeba włożyć opowieści o tym, że utrzymujemy Biełsat dla lepszego informowania Białorusinów i praw człowieka. Robimy to bo nasz Wielki Brat chce zaszkodzić w ten sposób pośrednio Rosji. Łukaszenko bowiem nie tyle, że jest sojusznikiem Rosji. On nie jest do Rosji wrogo ustosunkowany i to wystarczy żebyśmy robili mu na złość.

A że cierpią na tym interesy Polski, że telewizja Biełsat działa w istocie bezprawnie, bo żaden przepis polskiej Konstytucji nie upoważnia rządu do finansowania opozycji w innych krajach – to kto o to zapyta?

Kto nas upoważnił do wtrącania się w wewnętrzne sprawy sąsiedniego kraju?
Popierania jednych przeciw drugim, pakowania Białorusinom naszej propagandy?

I czy kiedyś ktoś w polskim rządzie puknie się w czoło i zacznie prowadzić politykę w interesie własnego kraju?

Janusz Sanocki - Poseł

 

 

KOMENTARZE

 • Adolf Hitler w 1939 r powiedział !
  Dla podżegaczy wojennych Polska była tylko środkiem do celu !

  dziś Polska znowu staje się środkiem do celu jakim stała się Rosja dla podżegaczy żydo-zachodnio- atlantyckich !

  Słowianie ! Jeżeli Polska da się wciągnąć w wojnę z Rosja w interesie żydów to wojna ta będzie wbrew polskiej racji stanów ! będzie to wina wyłącznie żydów którzy okupują Polskę z poręki bandyty Jaruzelskiego !

  http://grial4.usal.es/MIH/propagandaSecondWW/resources/index.jpg

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . dziś Anglia znowu daje gwarancje !
 • Powiedział to
  wielki Święty światowej demokracji, Franklin Delano Roosevelt.
 • Sorry
  Nie powiedział tego Truman
 • @ireneusz 10:53:11
  Głupi już raczej nie kupuje.
  Tylko politycy i kłamliwe media robią taki klimat jakby Polacy masowo popierali prowokacje na wschodzie i przygotowywanie wojny na wschodzie z użyciem Polskiego mięsa armatniego.

  Politycy i główne media to nie jest naród Polski to obca i wroga Polakom agentura globalnej mafii żydowskiej, jej marionetki oraz zdrajcy którzy okłamują Polaków dla pieniędzy.
 • @ele 10:39:00
  To szwabski Goebels'owski plakat, ale akuratny!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930