Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Nie o taką Polskę walczyliśmy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ABW i prokuratura działają w sprawie Mateusza Piskorskiego, który od maja ubiegłego roku siedzi w areszcie pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji - wg klasycznej bolszewickiej zasady: "Dajcie człowieka a paragraf się znajdzie".

Nie o taką Polskę walczyliśmy!

W czwartek 12 października zostałem wezwany na Rakowicką 2A gdzie byłem przez godzinę przesłuchiwany przez funkcjonariuszy ABW.

Formalnie wezwano mnie jako świadka w sprawie Mateusza Piskorskiego, który od maja ubiegłego roku siedzi w areszcie pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji.
Wiosną, na prośbę żony Piskorskiego udzieliłem mu poręczenia, bo uważam, że prokuratura miała dość czasu dla zebrania dowodów przestępstwa i jeśli tego nie zrobiła przez 12 miesięcy i nie potrafi przedstawić aktu oskarżenia to Piskorski powinien zostać zwolniony.

Sam w czasach PRL siedziałem w więzieniu bez żadnego oskarżenia, pod pozorami, a funkcjonariusze komunistyczni wyzywali mnie i moich kolegów od "pachołków Reagana". Przypomnę, że zostaliśmy internowani pod zarzutem, że nasza działalność może przynieść szkodę „interesom PRL”, a ówczesna propaganda wmawiała Polakom, że bierzemy amerykańskie pieniądze.

Dziś w roli czarnego luda występuje nie amerykański imperializm, a Rosja, a zamiast złego „aktorzyny Reagana” - niedobry Putin.

Dlatego, kiedy zgłosiła się do mnie żona uwięzionego dziennikarza byłego posła Samoobrony Mateusza Piskorskiego, udzieliłem mu poręczenia, bo wszystko wskazuje że siedzi on w więzieniu za prorosyjskie poglądy, nieakceptowane przez obecne władze (poprzednie zresztą też). A ja nie o taką Polskę walczyłem, w której służby będą na rozkaz polityków wsadzać do więzienia tych, którzy głoszą poglądy inne niż oficjalne dozwolone.

Uważam, że w tej sytuacji moja niezgoda na przetrzymywanie w więzieniu człowieka za poglądy jest kwestią mojego sumienia.

I właśnie w czwartek, 12 października funkcjonariusze ABW przekonali mnie, że miałem rację. Wezwano mnie jako świadka, ale przesłuchiwano jako podejrzanego.
Padały pytania czy byłem na Białorusi, czy obserwowałem wybory na Ukrainie, czy słyszałem coś o działalności Ruchu Autonomii Śląska. itd itp.

Ponieważ Mateusza Piskorskiego spotkałem dwa razy w życiu i o niczym nie mogłem tu świadczyć, jest oczywiste, że chodziło o szykanowanie mnie i zastraszenie za to, że odważyłem się składając poręczenie, zaprotestować przeciwko nadużywaniu prawa przez ABW.

Pewnie także nie bez znaczenia jest to, że uważam wschodnią politykę Polski, której najbardziej wyrazistym przedstawicielem jest Antoni Macierewicz za zupełnie nieodpowiedzialne awanturnictwo.

Jestem także przeciwny burzeniu poradzieckich pomników żołnierzy radzieckich – pisałem na ten temat i wypowiadałem się publicznie również udzielając wywiadów rosyjskim mediom. Póki co nie ma zakazu udzielania wywiadów zagranicznym mediom, ani francuskim, ani niemieckim, ani rosyjskim.

Stąd też wezwanie mnie na przesłuchanie pod pozorem zeznań w sprawie Mateusza Piskorskiego, a w rzeczywistości przepytywanie na temat moich kontaktów, poglądów i wyjazdów uważam za próbę zastraszenia mnie zarówno za to co mówię i piszę jak za to, ze odważyłem się stanąć w obronie więzionego od 1,5 roku człowieka, któremu prokuratura nie potrafi przedstawić aktu oskarżenia. A zarzut szpiegostwa na rzecz Rosji dziennikarza i polityka, który swoich prorosyjskich poglądów nie ukrywał i który – z racji zawodu - nie miał dostępu do żadnych tajemnic państwowych uważam za bardzo wątpliwy.

W sprawie przesłuchania mnie - bez żadnego merytorycznego powodu - złożę skargę do Marszałka Sejmu, Ministra Koordynatora Służb Specjalnych a także do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez ABW. Służba ta ma bowiem ścigać przestępczą działalność wymierzona w Polskę, a nie taką działalność wymyślać.

Domagam się też uwolnienia Mateusza Piskorskiego, albo przedstawienia mu zarzutów. ABW i prokuratura działają w tej sprawie wg klasycznej bolszewickiej zasady: "Dajcie człowieka a paragraf się znajdzie" Piskorski zaś siedzi w tzw. „areszcie wydobywczym”. Takie metody działania polskiego państwa nie mogą być akceptowane przez żadnego uczciwego człowieka.
 
Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • Panie Pośle
  Mój stosunek do PiS jest ogólnie znany, dzięki temu różni ... (i tu każdy niech wpisze co uważa za stosowne) posądzają mnie o sprzyjanie POprzedniej władzy. Idioci.

  Sprawa dr Piskorskiego dyskwalifikuje PiS tak, że nie trzeba już szukać innych powodów niechęci do tej syjonistycznej agendy w Polsce.

  Tym razem 5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:00:01
  Zapomniałeś kliknąć na 5*?
 • Konkurencja na rynku partyjnym
  Ponieważ retoryka Polskiego (?) rządy jest wybitnie antyrosyjska, bo tak każe nam nasz obecny suweren, taka postawa musi mieć oparcie w przynajmniej szczątkowych faktach. Jeżeli ich nie ma, trzeba je sfabrykować. Ot choćby poprzez (w)skazanie własnego obywatela za szpiegostwo na rzecz Rosji. Zresztą tym aresztowaniem upieczono dwie pieczenie na jednym ogniu. Opozycja w Polsce w chwili obecnej jest w stanie szczątkowym. Z drugiej strony PiS coraz wyraźniej pokazuje swoje oblicze reprezentanta interesów USA i Izraela. To się nam Polakom na dłuższą metę nie spodoba. Więc teraz trzeba w trybie przyspieszonym sformować nową opozycję. Myślę że partia Kukiza będzie tym czarnym koniem najbliższych wyborów. Jednak póki co słabi są i łatwo byłoby dzisiaj wyprzedzić w poparciu Kukiza et consortes. Wystarczy mieć rozsądny, niezależny program i dużo kasy na media. Nie wiem, czy pan Piskorski ma dużo kasy. Wiem natomiast że ma rozsądny program, i może posiadać też kontakty ułatwiające uzyskanie popularności przez partię Zmiana. Zapewne jego ugrupowanie nie uzyskało namaszczenia tych na prawdziwym świeczniku, więc zapewne trzyma się pana Piskorskiego w zamknięciu, aby nie mieszał w pieczołowicie przygotowanym planie zmiany warty politycznej w Polsce.
 • @Krzysztof Szotowicz 08:37:57
  Trzeba będzie jeszcze raz upomnieć się o Polskę.
 • @Casey 08:28:48
  Sorki, już poprawiłem :)
  Bierze się to stąd, że bardzo rzadko oceniam tekst *.
 • A co Sumliński na to?
  Pan W. Sumliński za rządów PO uniknął tzw. "aresztu wydobywczego".
  Dużo później mówił, pisał o bezprawnych działaniach poprzedniej władzy...
  Władza się zmieniła ale metody wciąż te same.
  Nie słyszałem nigdzie żeby Sumliński stanął w obronie M. Piskorskiego.
 • @Krzysztof Szotowicz 08:37:57
  Racja.. ale może być też drugie dno.. uwiarygodnianie, martyrologia opozycjonisty.. Szyty trzeci garnitur, na dalszą przyszłość.
  O Zmianie popełniłem dwie notki. Coś za duża tam tolerancja dla eskimośków, śmierdzi mi to czosnkowym planem; obstawiać wszystkie konie, aby zawsze wygrywać.

  Obecnie scena polityczna jest wypalona; PO skompromitowane, PiS potyka się o własne kłamstwa, SLD odszedł w niebyt, PSL przypomina konfulsje pośmiertne, Nowoczesna to śmiech, a Kukiz wywalając Liroya okazał się częścią systemu.. Ludzie to widzą, a analitycy widzą ludzi, Zmiana i Razem są szykowane na nowe czasy, bankructwa "liberalnej" gospodark, dawno lewicy nie było u władzy, a ludzie tego zapragną..

  Planować należy dalej niż "gdzie pojadę na następne wakacje" uny to wiedzą, większość społeczeństwa nie i ogranicza się do "za co zrobię następne zakupy" :((

  TRUST NO ONE - przyswoiłem to motto od czasów serialu
  "Z Archiwum X" i tego trzymam się..
 • @Krzysztof Szotowicz 08:37:57
  .
  Jest mały problem nie do przeskoczenia - Stowarzyszenie Kukiza nie jest partią polityczną. Czarny koń, to widać.

  Era dyktatury partii politycznych nie zdała egzaminu, czas na prawdziwą demokrację.
 • Potrzeby jest nacisk społeczny w celu uwolnienia Mateusza Piskorskiego
  Na początku tego roku złożyliśmy doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariuszy ABW i prokuratury w związku z bezprawnym uwięzieniem Mateusz Piskorskiego. Sprawę przekazano do prokuratury w Poznaniu i nic nie zrobiono. Protestowaliśmy tez w inny sposób, ale na razie bez skutku. Inicjatywę Pana posła Janusza Sanockiego uważam za potrzebną z powodów humanitarnych i społecznych. Trzeba ją poprzeć i wzmocnić.
 • @ireneusz 11:55:10
  Czy ty jesteś istotą myślącą?! To nawet w "komunie" zamykano bez postawienia zarzutów na 48 godzin a poźniej wypuszczano na wolność.
  To jak ty uważasz, czy można będzie trzymać w areszcie Piskorskiego przez 2 lata czy też dłużej? O ile dłużej? W nieskończoność?
  Chodzi o zasady a nie o obronę umiłowanej partii - tej czy innej.
 • @ireneusz 12:40:00
  Ośmieszasz się !
 • "Nie o taką Polskę walczyliśmy"
  To trzeba było to artykułować.... a masy zgadzały się a wręcz wycieszały z rozwalania dorobku PRLu.
  To jest strategia alkoholika który niezadowolony z braku np wódki w domu rozwala własny dom.
  I taki jest poziom intelektualny przykruchtowych mas które pozwoliły wrogom Polski zrobić z Polski kolonię.

  Można powiedzieć że "Nie takich przyjaciół sobie Solidaruchy wybrały"... i władzę nad Polską im oddały.
  Ci fałszywi "przyjaciele" to KK i globalna mafia żydowska... rządzą od 89r do dzisiaj. Jedyna kłótnie między nimi (PO-PIS) dotyczą strategii wykorzystania Polski i narodu Polskiego w interesach globalnego żydostwa.

  Opcja PO woli grabić tu i teraz a opcja PIS chce wysłać polskie mięso armatnie do rozprawy z Rosją bo to globalny "ból" globalnych bandytów.
  To jedyna różnice a KK to obce państwo Watykan spenetrowane przez
  żydowskie służby specjalne z różnych kierunków i na pewno nie reprezentuje Polskich interesów narodowych.
 • @ireneusz 18:56:30
  Może warto namówić jakiegoś prawnika (i uzbierać na honorarium...) na napisanie skargi do Jewropiejskiego Trybunała (praw człowieka) na przewlekłość postępowania?

  Przenieść rozgrywkę (nie)rządu / ABW na poziom Jewropiejski?

  Bo to jest totalna kompromitacja ABW i prokuratury... Albo (szybko) wypuścić, albo szybko osądzić, i jak "winny" kula / sznur o świcie.
  Ale nie trzymać dłużej niż morderców BEZ "kwitów".
 • Do autora
  Jako że Pan stanął w obronie tego człowieka, proponuję by Pan zrobił pierwszy krok, gdyż zapewne Pan zna najlepiej sprawę.

  Proszę skierować sprawę do :

  Helsińska Fundacja Praw Człowieka
  ul. Zgoda 11,
  00-018 Warszawa
  nr telefonu: (48) 22 556 44 40 Fax: (48 22) 556 44 50
  e-mail: hfhr@hfhrpol.waw.pl

  Jeżeli Pan im nie ufa, lub będą zbyt opieszali jak to w zwyczaju pierdzistołków w Polsce. Proszę skierować sprawę do siedziby w Helsinkach. Dalej prawdopodobnie Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu i walka o wysokie odszkodowanie.
 • @ireneusz 18:56:30
  Nie masy zmieniały rzeczywistość. W ruchu oporu w Polsce podczas II wojny światowej nie uczestniczyły masy.
 • @ireneusz 18:57:39
  Rzeczywistość jest bardziej złożona. Bez wątpienia brakuje elit.
 • @laurentp 00:44:02
  Z tego, co mi wiadomo jakiś prawnik reprezentował Mateusza Piskorskiego.
 • @wk..ny 10:11:41
  Tak jest! Znowu strugany jest jakiś bolek,być może będzie on dodatkiem do jakiejś awantury, w misternie splecionym planie ogłupiania i wykorzystywania Polaków. Być może post Pana Posła nie jest tylko spontanem i chęcią pomocy więzionemu człowiekowi , może Pan Poseł nawet o tym nie wie że wykonuje jakąś robotę.

  pozdrawiam
 • @Zorion 10:02:15
  Wszystkie działania, bez możliwej równowagi są fałszywe.
 • @ireneusz 11:00:06
  I tu się kolego zdziwisz, możesz zadzwonić i porozmawiać co w takiej sytuacji zrobić.

  Nie rozmawiaj z dupkami, porozmawiaj z komisarzami. Powiedz im nie tylko o osadzonym, ale jakie osiągną korzyści gdy staną w jego obronie. Tam tez nic nie ma za darmo, nie stać nas by kupić ich decyzje. Więc trzeba wskazać inne polityczne korzyści.

  Dziś UE czeka na kolejne wtopy PIS-u, polityka jest dynamiczna. Poska jest sygnatariuszem konwencji Helsińskie. Taki proces wobec sygnatariusza jej predentującego do miana państwa demokratycznego może mocno zaszkodzić Polsce. Szczególnie gdy dozuci się inne sprawy dowodzące łamania Praw Człowieka, np torturowanie więźniów USA w Polsce.

  Kiedyś było to do niepomyślenia bo z UE dęliśmy w te same trąby.

  Dziś wielu czeka, nawet Tusk by udowodnić że w Polsce łamane są prawa człowieka. Taka afera dziś będzie na rękę w Brukseli.
  Nawet NATO będzie niebawem potrzebować pretekstu by wykręcić się od walki w obronie reżimu w Polsce. USA to nie całe NATO, dziś UE nie poparła USA w kwestii Irańskiego embarga. Jutro nie poprze w sprawie Polski.
 • Panie Pośle
  Wielki podziw i szacunek za odważne podjęcie tematu uwięzienia Mateusza Piskorskiego. Jakże niewiele "autorytetów moralnych" w Polsce zauważyło to haniebne wydarzenie. Wielki podziw i szacunek.......
 • @Fischer 08:15:25 Doskonały, mało....
  ...wyśmienita wskazówka.
 • Czy Posel RP...moze byc Czlowiekiem?????
  Panie Posle..ten text powinien pan wreczyc wszystkim poslom.
  Wiezienei Mateusza Piskorskiego to w jazgocie propagandy Sukcessu...udowadnia poza wszelaka watpliwosc...ze PRLbis..ma sie dobrze!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930