Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Łyżka dziegciu w beczce miodu czy odwrotnie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dochody za pierwsze półrocze podstawowych firm państwowych przekroczyły trzykrotnie to co zarabiały te same przedsiębiorstwa w ostatnim roku rządów Platformy i PSL. Tak twierdzą Media i PiS.

Łyżka dziegciu w beczce miodu czy odwrotnie?

Trudno nie ucieszyć się z informacji, że polskie spółki państwowe odnotowują rekordowe zyski.

Dochody za pierwsze półrocze podstawowych firm państwowych przekroczyły trzykrotnie to co zarabiały te same przedsiębiorstwa w ostatnim roku rządów Platformy i PSL. Tak twierdzą Media i PiS.  
Nawet „Misiewicze” wstawiani przez PiS na stanowiska w spółkach mają lepsze wyniki niż fachowcy z PO.

Informacja podawana przez wszystkie serwisy (nawet te nieżyczliwe rządowi) nie pozostawiają złudzeń.

Totalna opozycja może pakować walizki, a jej liderzy Schetyna, Budka czy Petru powinni jak najszybciej wykupić bilety na jakąś Maderę i to bilety w jedną stronę.

Tylko skoro jest tak dobrze - to co w głównych wiadomościach, tuż po radosnej informacji o wynikach spółek - robi pani premier z kompletnie bezsensownym programem „Otwartych Stref Aktywności” - w ramach którego rząd da jakieś tam sto milionów na budowanie boisk we wioskach i małych miejscowościach? Dlaczego ten program jest bezsensowny?

Ano dlatego, że od budowania placyków zabaw są samorządy, a rząd żeby dać 100 mln musi z gospodarki zabrać ze 200. Tak, tak – rząd nic nie daje z własnej kieszeni bo nie ma żeby dać musi najpierw zabrać tym co mają czyli obywatelom...
 
No i pozostaje problem efektywności takiego budowania ze szczebla Warszawy boiska gdzieś w Wąchocku Dolnym. Założę się, że połowa wybudowanych w ten sposób placyków będzie po roku stała pusta, a miejscowi wandale powyrywają słupki, deski od ławek i co tam się da.

Już widzieliśmy czym się kończy centralizm za PRL i stąd w 1990 Sejm uchwalił najlepszą ustawę o samorządzie oddając kompetencje społecznościom na dole. Teraz Pani Beata przewraca to wszystko do góry nogami i jak dobra ciotka funduje „małym społecznościom” placyki zabaw.

Tuż za informacją o OSA-ch wiadomości podały kolejną dobrą (w mniemaniu propagandystów) informację, że wicepremier Morawiecki zgodził się na zwiększenie nakładów na służbę zdrowia o 3 mld.

Czy to dobra wiadomość? Czy świadczy ona do tym, że w służbie zdrowia się poprawi, znikną kolejki?

Moja żona oglądająca ze mną wiadomości zapytała przytomnie: „A na co pójdą te pieniądze? Przecież lekarze i tak pracują i będą pracowali. Nie dostaną chyba podwyżek?”

I to jest dobre pytanie bo skoro mamy dosyć lekarzy, skoro mamy urządzenia medyczne to dlaczego powstają kolejki?

Dlaczego pacjent w Polsce musi czekać 2 lata na operację zaćmy, a bez żadnego czekania natychmiast zrobią mu tę operację polscy lekarze pracujący w czeskim szpitalu w Cieszynie (Jak to dobrze, że nie przyłączyliśmy po wojnie Zaolzia).

Ba, zapłaci za to polski NFZ. Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć jaka w tym jest logika, że polski NFZ nie ma pieniędzy na zapłacenie za operację w Polsce, ale ma na opłacenie jej w Czechach?

Nie znam się szczególnie na służbie zdrowia, ale myślę że przyczyną kolejek i stałego kryzysu polskiej państwowej medycyny jest jej całkowita organizacyjna nieracjonalność tej sfery. Nikt nie wie która „procedura” ile powinna kosztować i nikt nie jest zainteresowany żeby to wiedzieć.

W ten sposób za jedno państwo (poprzez NFZ) płaci za dużo i nie zostaje forsy na opłacenie w odpowiednim czasie całości koniecznych usług. Problemy te można rozwiązać poprzez częściowe dopłacanie do zabiegów przez pacjentów i w zasadzie nie ma innego rozwiązania. No ale taka reforma – choć logiczna i prawidłowa – jest niepopularna, a rząd chce być przede wszystkim popularny.

Dlatego rozdaje pieniądze i to nie te które zarabia, ale te które pożycza. Bo na te wszystkie ogródki, placyki i inne dobrodziejstwa nasz rząd pod kierunkiem Pani Beaty pożycza rok w rok grube miliardy. I oto dobra koniunktura, która sprawia że nasze firmy biją rekordy zysków, zostaje zmarnowana na prezenty dla wyborców.
Większość społeczeństwa nie musi znać się na meandrach budżetowej polityki i zapewne cieszy się że będą placyki i że „rząd dopłaci”.

Ale koniec takiego rozdawnictwa musi być smutny.

Stąd moje pytanie o łyżkę dziegciu i beczkę miodu.

Janusz Sanocki – Poseł.

KOMENTARZE

 • Łyżka dziegciu w beczce miodu czy odwrotnie?
  Przejęcie władzy przez komunistów w Polsce - Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL)

  "Fragment Manifestu Lipcowego:

  Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego wzywa Was:

  Wszystko dla najprędszego wyzwolenia kraju i rozbicia Niemców!

  Polacy!

  Do walki! Do broni!

  Niech żyje zjednoczone Wojsko Polskie, walczące o wolność Polski!

  Niech żyje sprzymierzona Armia Czerwona, niosąca Polsce wyzwolenie!

  Niech żyją nasi wielcy sojusznicy - Związek Radziecki, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone Ameryki Północnej!

  Niech żyje jedność narodowa!

  Niech żyje Krajowa Rada Narodowa - reprezentacja walczącego narodu!

  Niech żyje Polska wolna, silna, niepodległa, suwerenna i demokratyczna!"
 • Ostatni bój PZPR
  - Proszę o powstanie towarzyszek i towarzyszy! Sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić! - tymi słowami Mieczysław F. Rakowski przypieczętował koniec partii, na czele której stał jako ostatni I sekretarz.

  "Stary skład, nowa nazwa

  W czasie obrad zarysowały się dwie opcje: jedna zakładała utworzenie nowej partii, jednak bez odcinania się od przeszłości PZPR. Tę propozycję popierała większość działaczy. Pozostali uważali, że należy zbudować od podstaw nową partię i zerwać wszelkie związki z PZPR.
  Prawie 1200 delegatów opowiedziało się za przekształceniem ostatniego zjazdu PZPR w kongres założycielski Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej (SdRP). Przewodniczącym Rady Naczelnej nowego ugrupowania został Aleksander Kwaśniewski, a sekretarzem generalnym Leszek Miller. Podczas zjazdu podjęto też decyzję, że cały majątek PZPR zostanie przekazany SdRP.

  - Jesteśmy z tymi ludźmi, którzy przekształcali Polskę, którzy tworzyli okrągły stół i opowiedzieli się za głębokimi reformami i którzy dzisiaj chcą tym wielkim, polskim reformom sprzyjać – mówił po nominacji na przew. Rady Naczelnej SdRP Aleksander Kwaśniewski. - Polsce potrzebny jest rząd szerokiej koalicji, Polsce potrzebny jest rząd posiadający szerokie poparcie społeczne, dlatego zachowując własną tożsamość, zachowując prawo do krytyki, chciałbym abyśmy przyjęli, iż naszym, ponadpartyjnym, ale społecznym, narodowym, państwowym obowiązkiem jest wsparcie tych działań rządu, które służą walce z kryzysem, służą demokratycznym przekształceniom, służą stworzeniu demokratycznego ładu w Polsce.

  Majątek PZPR

  Delegaci, którzy uznali, że trzeba całkowicie odciąć się od korzeni PZPR utworzyli Unię Socjaldemokratyczną Rzeczypospolitej Polskiej. Na jej czele stanął Tadeusz Fiszbach. Później ugrupowanie przekształciło się w Unię Pracy.
  Na zjeździe podjęto decyzję o przekazaniu SdRP majątku PZPR.

  - Wiązałem nadzieję, że Kwaśniewski i inni odetną się zarówno materialnie, jak i w ogóle od tamtej partii, nie będą się przemalowywać – komentował wydarzenia XI Zjazdu PZPR ówczesny przew. Solidarności, Lech Wałęsa - a tak ta partia nie wytrzyma próby czasu, bo nie zrobiła tego na co oczekuje społeczeństwo. Nie należy im się żaden majątek.

  To jeszcze nie koniec

  Po przyjęciu uchwały i odśpiewaniu "Międzynarodówki", kończący obrady XI Zjazdu, ostatni I sekretarz KC PZPR Mieczysław F. Rakowski zwrócił się do delegatów: "Szanowne Towarzyszki i Towarzysze! Chwila to szczególna. Przyjęliśmy uchwałę o zakończeniu działalności partii, która moim zdaniem (...) odegrała wielką historyczną rolę - czy się to komuś podoba czy nie - w życiu narodu polskiego. Co więcej, wrosła w jego świadomość i dziś kończąc, żegnając się z nią, wcale nie uważam, że kładziemy ją do trumny. Zamykamy tylko pewien rozdział w historii, pogmatwanego wprawdzie, ale także bogatego w twórcze osiągnięcia polskiego rewolucyjnego ruchu robotniczego"."
 • Wicepremier Morawiecki przyznał się, że ma korzenie żydowskie
  .
  I dopóki tacy ludzie będą w Polsce sprawować władzę, kapitał zachodni ma zagwarantowaną możliwość drenowania naszego kraju. Polakom ochłapy w postaci 500+ i tym podobne, żeby się nie burzyli a setki miliardów do własnej żydowskiej kieszeni.
  I dla głupich gojów od czasu do czasu drzewko sprawiedliwych

  Instytut Yad Vashem powinien docenić odwagę Polaków i cały naród polski powinien mieć jedno wielkie drzewo Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata – powiedział w poniedziałek minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki.
  Morawiecki podkreślił, że członkowie jego rodziny, dzięki pomocy polskich rodzin, byli w stanie przeżyć niemiecką okupację, lecz żadna z tych osób, które narażały swoje życie „nie została zaliczona w poczet tych najbardziej uhonorowanych, wielkich bohaterów – Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.

  http://www.rp.pl/Historia/170919064-Morawiecki-caly-narod-polski-powinien-byc-doceniony-przez-instytut-Yad-Vashem.html
 • „Gangi kosmopolityczne rozkradły Polskę”. Oleksy ujawnił patologie III RP i lewicy
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/pictures/2015/01/09/800/400/olesky.jpg


  https://wpolityce.pl/polityka/228945-gangi-kosmopolityczne-rozkradly-polske-oleksy-ujawnil-patologie-iii-rp-i-lewicy
 • Polska to dobry kraj do interesów
  http://pressmania.pl/wp-content/uploads/2015/08/farbowany_lis_zrodlo_glamrap_pl-16.jpg
 • @Rzeczpospolita 14:49:28
  Miłego popołudnia 8-))))))
  Rabinie
  szukaj dalej........korzeni
  ale...
  wlasnych

  https://pbs.twimg.com/media/DKe0EdrW4AAK9G7.jpg
 • @Husky 15:17:52
  kundel vel durny Józiu z Londynu,
  koniecznie chcesz być cwanym Żydem, ale ci nie wychodzi - http://antykomunista.neon24.pl/post/140309,msciciel

  - chyba, że ty jak Boluś noblista, jesteś "za a nawet przeciw" - (?).

  - ale kto się na to nabierze, kundel już lepie siedź w budzie i z niej nie wyłaź.
 • @Husky 15:17:52
  Jeżeli korzenie są istotne , a są to wyłącznie tych którzy podejmują ważne dla życia Polaków decyzje.
  Korzenie wskazują na potencjalne ryzyko że "korzenny" jest patriotą nie tego korzenia którego interesy oficjalnie reprezentuje.

  Dobrze by było gdyby Polską i o losach Polskiego narodu decydowali Polacy z Polskimi korzeniami bo tylko wtedy naród jest suwerenny.

  Gdy o losach narodu decyduję "Polacy" o niepolskich korzeniach to naród Polski nie może mówić o suwerenności.

  A taki stan mam od 89r a wcześniej mieliśmy od 44 do 68 r.
  Przed wojną też "Polacy" w istocie rządzili Narodem Polskim.
  Podczas zaborów nie rządzili Polacy bo ziemie zamieszkiwane przez Naród Polski należały do innych krajów... i Polacy tam współrządzili razem z przedstawicielami innych narodów.

  Dzisiaj Polacy nie mają głosy w podobno własnym suwerennym, niezależnym kraju.
  Głos mają wyłącznie "polacy" i ich sługusy.
 • @Oscar 15:51:33
  znowu muszę dodać bo zapomniałem pewnej kategorii "polaków" którzy mają w Polsce bardzo dużo do powiedzenia.
  Chodzi mi o "polaków" którzy pracują dla obcego państwa jakim jest Watykan. To wprost agentura Watykanu zorganizowana hierarchicznie jak wojsko. Polacy jako Naród są narodem podbitym przez tą agenturę od 1000 lat.
  Dzisiaj ta agentura wprost powołuje się na "tradycję" bycia wasalem Watykanu i czyni z tej tradycji fundament kultury narodu Polskiego.

  W Indiach jest podobnie... tysiącletnie tradycje kastowe narodów Indii (czyli kulturowy rasizm) są fundamentem kultury tego kraju.

  Niewolnik Watykanu od 1000 lat nie ma prawa do wolności do suwerenności... bo to przecież niewolnik o 1000 letniej kulturze życia w niewoli i powinien się tym szczycić i trwać w tej kulturze.
 • @Oscar 16:03:00
  co ciekawe jest wspólny mianownik między problemem dzisiejszych korzennych "polaków" rządzących Narodem Polskim i współrządzącą z nimi agenturą Watykanu.
  Ten wspólny mianownik to żydowski Bóg przy pomocy którego zniewolono niemal cały świat. Każdy któremu wpojono wiarę w tego Boga jest automatycznie na zasadach tej wiary niewolnikiem tego Boga.
  A na ziemi interesy tego Boga reprezentuje KK czyli każdy wierzący staje się niewolnikiem przedstawicieli KK czyli agentury Watykanu.

  Tak czy siak naród Polski jest niewolnikiem żydowskiego "pierwiastka" brzydko mówiąc pasożyta.
 • @Oscar 16:09:26
  "co ciekawe jest wspólny mianownik między problemem dzisiejszych korzennych "polaków" rządzących Narodem Polskim i współrządzącą z nimi agenturą Watykanu."

  Co Watykan ma z tym wspólnego?
  To raczej rosyjskie Służby, postkomuna i Okrągły Stół zrobili interes w Polsce uwłaszczając się na majątku narodowym Polaków.
  To masoneria rosyjska we współpracy z mafią międzynarodową o zabarwieniu bolszewickim niszczy państwa narodowe,

  Коммунистический интернационал

  https://www.youtube.com/watch?v=gSBKeWyA26o
 • @Oscar 16:09:26
  https://www.youtube.com/watch?v=1O8o-dbY4h4
 • @Talbot 16:55:06
  Globalna mafia podczas podbojów potrzebuje dla pożytecznych idiotów
  męczenników. W każdym atakowanym prze mafię kraju tworzono takich męczenników pośród stymulowanej przez mafię "opozycji"
  Przypomnę kilku
  Ukraina - jakaś tam sotnia (rozstrzelana w plecy przez snajperów zamówionych przez organizatorów Majdanu.
  Popiełuszko - zamordowany przez SBeków którzy jakoś tak łatwo i bez krzyku wyszli na prostą i pewnie mają się świetnie.
  JPII - postrzelony z broni bardzo mało kalibrowej przez Alego Okcza który też jakoś szybko wyszedł na prostą a jeszcze dostał milion dolarów za książkę ze wspomnieniami.
  Bolek też dostał milion dolców za osiągnięcia na rzecz globalnej mafii.
  Mniej jasne sprawy to likwidacja Litwinienki - bardzo się sprawdził jako męczennik bo jako agent mafii się nie sprawdzał (świrował ponoć).

  W Iranie podczas próby uruchomienia kolorowej rewolucji zamówiony snajper zabił opozycjonistkę tak żeby to zachodni dziennikarze skamerowali, dobra koordynacja między snajperem, kamerzystami i pewnie nieświadomą swojej roli opozycjonistką.

  Ten scenariusz (zabijamy swojego a następnie głośno płaczemy we wszystkich swoich mediach oskarżając "reżim o zbrodnię) w celach propagandowych to stały element taktyki animatorów kolorowych rewolucji.
 • @Oscar 17:38:41
  inne przykłady to no broń chemiczna Asada w Syrii i rola białych hełmów.
  .. szerzej kłamstwo dezinformacja, prowokacja, fałszywa flaga ..to wszystko w istocie kłamstwa wobec odbiorców informacji, głównie pożytecznych idiotów ... szeroko rozumiane kłamstwo jako podstawowe narzędzie do urabiania pożytecznych idiotów i wykorzystywania ich głupoty dla własnych celów.. to stały element strategii globalnej mafii.

  Kłamstwo to wręcz fundament kulturowy tej mafii.
 • @Oscar 17:38:41
  Wszystkie te okropne "dyktatury",już zostały na szczęście obalone!Zapanował pokój i demokracja!Reszta mniejszcych jest posłuszna i nie fika, bo w koncu nie chcą żeby im samoloty spadały!
  Film stary, ale metody na wstrętnych dyktatowów sprawdzone!

  https://youtu.be/BM9yCk4IB8w

  https://youtu.be/w4-5GbnoWDs
 • @trojanka 18:39:58
  Filmy baaardzo na temat :)
  ..pożyteczni.. powinni je oglądać dwa razy dziennie.. zamiast paciorka.
 • @Talbot 16:44:29
  Tylko My, robotnicy Świata
  Wielkiej Armii Pracy
  Władać Ziemią mamy prawo
  Ale pasożyty – nigdy!
  A kiedy Grzmot Wielki zagrzmi
  Nad zgrają psów i katów
  To dla Nas wzejdzie Słońce
  I oświeci swym blaskiem.
 • @Talbot 16:55:06
  ''Kto nie chce pracować, niech też nie je.''
  św. Paweł
 • @fretka 08:27:35
  No właśnie...
  Komuniści w czasie "transformacji ustrojowej" ciężko pracowali i zostali miliarderami.
 • @Talbot 09:05:41
  No właśnie. Tacy komuniści to jak rzodkiewki. Z zewnątrz czerwony a w środku biały.
 • @Talbot 09:05:41
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.
 • @ Autor, All
  "Nawet „Misiewicze” wstawiani przez PiS na stanowiska w spółkach mają lepsze wyniki niż fachowcy z PO. "

  O kuźwa....! ;-DDDDD

  5*
 • @Talbot 09:05:41
  Dziś dostałem z MF pismo, że wszczynają kontrolę majątków wobec Gersdorf, Rzeplińskiego i Żurka. Ta odpowiedź była na poniższe pismo: Jako podatnik utrzymujący Rzeplińskiego, Gersdorf i Żurka, zgłaszam na szanownego pana ministra ręce wniosek o skontrolowanie w/w osób pod kątem pochodzenia ich majątku który w żadnej mierze nie ma pokrycia w oficjalnych dochodach urzędnika państwowego czy wykładowcy, na który będąc urzędnikami pracowali by z 200 lat, chodząc goło, nic nie jedząc chyba, że szczaw i mirabelki przydrożne i mieszkając we własnoręcznie wykopanej ziemiance lub pod mostem. Takie prawo jako podatnikowi mi i innym podatnikom przysługuje. Oczekuję od szanownego pana ministra odpowiedzi, łącząc pozdrowienia ....WP...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930