Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

A Szwedzi zapłacą za „Potop” ???

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co tam Panie w Polityce. No tej...zagranicznej...?

 

 A Szwedzi zapłacą za „Potop” ???

Ewa Kopacz była bardzo uległa wobec zagranicznych partnerów, podobnie jak jej polityczna formacja specjalizująca się w załatwianiu Polakom „od ciepłej wody w kranie”.

Za to teraz, pod rządami Dobrej Zmiany szybko „wstajemy z kolan”.

Z Ruskimi zadarliśmy już tak, że bardziej chyba bez wywołania wojny nie można.

Naściągaliśmy Amerykańców, żeby Putinowi nie było łatwo, zamknęliśmy granice z obwodem Kaliningradzkim, żeby nam ruskie turyści nie wykupywali naszych polskich produktów i na każdym międzynarodowym forum, gdzie możemy Moskalom zaszkodzić ochoczo to robimy.
Zwłaszcza wspierając finansowo i politycznie Ukrainę.

Przymykamy nawet oczy na to, że na Ukrainie zaczynają dominować skrajnie nacjonalistyczne ruchy nawiązujące wprost do Bandery i odpowiedzialnej za masowe mordy Polaków – Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Wszystko po to, żeby szkodzić Moskalowi – bo jak wiadomo ruskie odpowiadają za zabory i wojnę.

Jakby się w sierpniu 1939 r. nie dogadali z Hitlerem co do rozbioru Polski, to może byśmy we wrześniu nawet ze trzy tygodnie wytrzymali. A tak to nasz rząd musiał już w pierwszym tygodniu dać nogę z Warszawy.

Był to zresztą ten sam rząd, który rok wcześniej tak samo dogadał się z Hitlerem co do rozbioru Czechosłowacji, ale to ma się rozumieć całkiem co innego. Zaolzie nam się należało jak psu micha. Czesi niech siedzą cicho bo jak się uporami z Ruskimi i całą resztą to Cieszyn będzie cały nasz!

Z tą cała Unią i Timmermansem i Junkierem też nie będziemy się cackać. Niech se nie myślą, że będą rządowi narodu, który jadł widelcem i nożem, zanim oni z drzew poschodzili, dyktować jakieś warunki!

No i wreszcie przyszedł czas na Niemiaszków. Prezes Jarosław – słusznie ich postawił na baczność i zażądał reparacji wojennych. Nie se nie myślą, że jak nam oddali Szczecin, Wrocław, Olsztyn i co tam jeszcze – i jak zawarli porozumienie to już są bezpieczni.

My możem takie porozumienie zawarte raz przez Gomułkę – sowieckiego namiestnika, a potem przez Mazowieckiego – wiadomo z jakiej opcji – do kosza wyrzucić i zacząć od nowa wszystko.

Wstajem z kolan nie na żarty przecież, a oni te Niemce jeszcze nam za Tuska nie zapłacili.
Poparł Prezesa w słusznym antyniemieckim wystąpieniu nasz minister wojny Antoni - kolega Bartka Misiewicza. 

O – nie będzie Niemiec pluł nam w twarz! Ani Ruski, ani Francuz, ani Luksemburczyk!

Mamy przecież nasze niezwyciężone oddziały Obrony Terytorialnej i Donald - nie, nie ten od Angeli - tylko ten z Ameryki, poklepał nas po plecach i obiecał, że nas nie opuści.

Na razie tylko musimy od niego gazu trochę kupić bo ruski gaz co prawda o połowę tańszy ale ruski on jest. Jak dumny Polak powstający z kolan może gotować zupę na ruskim gazie?

To nic że tańszym! Polak z godnością odrzuca putinowską przebiegłość i będziem za gaz płacić Donaldowi drożej, ale przecież wolność kosztuje.

Bogatsi jakoś tego nie zauważą, że zupa zdrożała, a biedniejszym doda się do 500+ parę złotych.

Skąd te parę złotych wziąć, kiedy długi rosną? Ja proponuję wstawać z kolan konsekwentnie.

Bo na razie mamy wrogów tylko na trzech granicach, a na północy jakiś spokój dziwny panuje. Jakbyśmy dalej byli na klęczkach. Szwecji jeszcze nie dokuczyliśmy.

A co to oni nie pamiętają jak na w XVII w. Potop nam urządzili, zrabowali, wywieźli dobra, że ho, ho! Przy tych rabusiach skandynawskich wszystkie straty niemieckie i ruskie to pryszcz.

Pilnie trzeba się upomnieć o reparacje za Karola Gustawa, obronę Częstochowy i złamane życie panów Kiemliczów – ofiar skandynawskiego ludobójstwa.

Ze Szwedami powinno nam pójść łatwiej niż z Niemcami, bo ich mniej jest niż Niemców i Ruskich. Aż się dziwię, że jeszcze Prezes nie ogłasza świętej wojny ze szwedzkimi luterany, a nasz niestrudzony minister Antoni nie buduje łodzi desantowych. Długich łodzi na wikingów!

A jak już od wszystkich odzyskamy forsę za nasze historyczne krzywdy - to zostanie nam tylko trzymać kciuki, żeby sobie Hiszpanie nie przypomnieli Samosierry i Saragossy!

Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jaki procent posłów jest idiotami?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:58:15
  Co najmniej 0,22
 • @
  Byłem kiedyś w kasynie Amsterdam ,wśród gości było paru Polaków wśród nich niemiec który się od żony nauczył mówić po Polsku i gadał jak baba z tą samą częstotliwością o wszystkim i o niczym mieszał fakty .Był też jeden makaron który w języku Polskim znał słów kilka ale wypowiadając je na ogól mocno trafiał niemieckiego kolegę.Po jakiejś długiej wypowiedzi niemca makaron rzucił pie....sz i to by było na temat.
 • mając takich Posłów...
  ... nie dziwota, iż przez dziesięciolecia Niemcy byli pewni swego, a teraz głoszą o "polskich obozach".
  K.J. Wojtas: Pan Poseł nie jest idiotą, o nie!
 • Polacy powinni zażądać odszkodowania od samych siebie...
  Np. od sukcesorów Konrada mazowieckiego za konsekwencje sprowadzenia zakonu NMP domu teutońskiego.
  Albo od Kazimierza tzw.Odnowiciela za sprowadzenia ówczesnych wojsk europejskich w sile 500 do rozprawy z rodzimymi przeciwnikami politycznymi...

  A od współczesnych posłów odszkodowania za ustanawianie praw ułatwiających plądrowanie majątku wspólnego...

  Itd.itp.
 • Mity i pomówienia.
  Co do rozbioru Czechosłowacji, to rząd Polski nie brał w tym udziału. Czesi i Słowacy przegrali proces o część terenów przygranicznych, których trybunał przyznał Polsce. Co prawda orzeczenie trybunału międzynarodowego, Niemcy postanowili wykorzystać propagandowo.
  A sprawę Czechosłowacji to najlepiej o tym świadczy ujawnione protokoły rozmów dyplomatycznych z roku 1938, jakie władze francuskie ujawniły. Z nich wynika że, rząd Polski wyraził chęć wzięcia w potencjalnej wojnie przeciw Niemcom, ale na wniosek władz Czechosłowacji stronę polską wyłączono z tych rozmów. Powodem zgody mocarstw na podział Czechosłowacji, był brak możliwości pomocy Czechosłowacji z powodu jej wrogich stosunków z sąsiadami (nie było możliwości dostarczenia posiłków i zapatrzenia), dążenia separatystyczne Słowaków (dyskryminowanych przez Czechów w tym państwie), sami Czesi też się poddali i nie przygotowanie Francji i Wielkiej Brytanii do wojny.
 • @rymark 09:10:44
  Poseł alkoholik Sanocki się miota plując na lewo, po środku i w prawo. On szuka w ten sposób poparcia bo wie, że to jego ostatnia kadencja w sejmie, a on nic w swym życiu pożytecznego nie zrobił, i nie zrobi ponieważ nic poza bycia "politykiem" zadymiarzem nie potrafi na terenie Nysy. Zresztą jest tak zadufany w sobie, że jeszcze tu u siebie nikomu nie odpowiedział i nie odpowie.
 • @rymark 09:10:44
  Polska konstytucja powojenna była tworzona przez zbrodniczych chazarokomuchów i przez Moskwę jako republika ZSSR, a ta z 1997r. tworzona za i przez pomiot chazarskiego zbrodniarza i bandyty Stolzmana vel Kwaśniewskiego jest nielegalna gdyż przy okrągłym stole zbrodnicze chazarskie ubeki dogadali się ze zdrajcami z zażydzonej Solidarności co było i jest do tej pory powolnym rozbiorem Polski. Należy przywrócić Konstytucję z 1935r gdyż jest to Konstytucja II Rzeczpospolitej. Rozwiązać obecny knesejm i knesenat zrobić nowe wybory według Konstytucji z 1935 w których mogliby startować tylko Polacy prawdziwi z potwierdzonym rodowodem do 5 pokolenia. Wtedy zażądać od Niemiec reparacji wojennych w wysokości 25 bln dolarów za szkody wyrządzone Polsce podczas II Wojny Światowej. Polska poniosła największe straty podczas II Wojny Światowej. Wszystkie państwa upomniały się i nadal niektóre się upominają o reparacje. Zespól śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego zdążył wyliczyć straty samej Warszawy. A przekupni zdrajcy Polski do tej pory się nie upominali, jedynie Jarosław Kaczyński ostatnio zaczął o tym mówi głośno.
 • A Sanocki zapłaci za głupotę?
  W stosunku do niego wystarczyłoby by zwrócił to, co mu suweren wypłacił za bycie mało rozgarniętym "politykiem" sejmowym!
 • Ciekawe, co taki powie, kiedy potomkowie tzw. Nazistów zwrócą reparacje wojenne
  I jeszcze chwali się, że jest posłem. Żal czytać takie wpisy, gdzie poseł ma głęboko w doopie swoje państwo i wielu z tych, którzy go wybrali. Najważniejsze, to przywalić Kaczorowi. Całe szczęście, że w necie nic nie ginie.
 • @Jeremi 17:15:07
  //Ciekawe, co taki powie, kiedy potomkowie tzw. Nazistów zwrócą reparacje wojenne//


  a powie że nie należy ich przyjmować, bo to nieładnie i nieetycznie od przyjaciół brać
 • @Husky 17:29:36
  Wstyd i żenada. Kto, jak kto, ale poseł, zanim wyciągnie Potop i Szwedów, powinien wiedzieć, że:

  1- Polska nie zarejestrowała w ONZ zrzeczenia się reparacji, więc nie zrzekła się ich prawomocnie, więc może wciąż dochodzić roszczeń drogą dyplomatyczną lub przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

  2- Roszczenia się nie przedawniają, jeszcze do 2010 r. Tzw. Naziści płacili odszkodowania za I wojnę światową, a gdzie tu II wojna
  Pozdrawiam
 • A mnie się tekst podoba
  ...poseł Sanocki ma to do siebie, że jest niezależny i nie liże butów ani Kaczorowi, ani Shrekowi i może się niezależnie i swobodnie wypowiadać...jak patrzę na fejsbuk jak posły z PiSu wklejają memy, żeby przypodobać się Prezesowi, a nie potrafią publicznie odpowiedzieć na kilka merytorycznych pytań, które zadałem, to mnie po prostu mdli...zadałem dwa pytania posłance na pejsbuku...pierwsze, czy unieważnią haniebną sprzedaż kolejki na KASPROWY WIERCH w Parku narodowym, a drugie, czy włączą Lasy Państwowe do likwidacji emisji co2 ...czekam już drugi dzień i wiem, że się nie doczekam...dlatego poseł Sanocki ma rację, jeśli się kto łudzi, że Niemcy wypłacą jakiś złamany cent za zbrodnie wojenne to się grubo myli, pierwej Niemcy wypowiedzą znów wojnę Polsce niż wysupłają złamanego centa...i zgadzam się, pierwej Szwedzi zapłacą za potop, niż Niemry za zniszczenie Polski...nie wiem tylko jaki jest cel teraz, kiedy niemiecka agentura hasa sobie swobodnie po ulicach występować do Szwabów o reparację...wpierw należy zamknąć agenturę STASI, potem występować o reparację...pisiory skoro podoba im się sanacja, niech zrobią berezę swoim przeciwników...a wała, nie zrobią, bo to ciołki patentowane...na dzień dzisiejszy, kiedy polska stajnia pełna jest niemieckiego gnoju występowanie o reparację jest tylko prowokowaniem i niczym więcej

  a teraz pytanie, dlaczego jednostki od ochrony wschodniej flanki stacjonują na zachodniej? :))) tajemnica (Mordechaja) poliszynela :)))

  i jeszcze jedna ciekawostka...jeśliby nawet Szwaby wypłacili Polsce jakąś kasę, to ciołki z PiSu tę kasę zaraz przeleją na konta nowojorskich żydów, bo przecież ogólnie wiadomo, że to nowojorscy żydzi najbardziej ucierpieli w czasie II WŚ...:)))
 • Germans did not have mercy.. They killed human
  German murderers killed public Polish people on the streets

  https://pbs.twimg.com/media/DGzSKMWWsAAszwy.jpg
 • Schetyna doszczętnie skompromitowany! Kolejne 0.22 %
  Znany profesor wypunktował go jak dziecko!

  Grzegorz Schetyna był gościem radia TOKFM. Wypowiadał się na temat reparacji wojennych oraz o tym, że polityka Prawa i Sprawiedliwości osłabia nasze relacje z Unią Europejską.

  „To klasyczny przypadek tworzenia atmosfery niechęci i wojennych relacji z UE. To element większej całości. Uważam, że PiS naprawdę chce konfliktu z UE i naprawdę bierze pod uwagę możliwość wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. To nie są zaklęcia. Tych rzeczy, które się teraz pojawiają, szczególnie w ostatnich tygodniach, konfliktowych z krajami europejskimi, jest coraz więcej. W tym jest pewna filozofia polityczna Kaczyńskiego” – powiedział lider Platformy Obywatelskiej.

  Na tę wypowiedź postanowił zareagować profesor Żerko, znany historyk, politolog oraz niemcoznawca. Przypomniał on Schetynie, że w 2004 roku on sam głosował za reparacjami wojennymi dla Polski.

  Stanisław Żerko @StZerko
  Pośle @SchetynadlaPO - dlaczego 10 IX 2004 głosował Pan za uchwałą domagającą się od rządu podjęcia spr reparacji niem.? Tak samo jak D.Tusk


  Następnie Żerko brutalnie wypunktował pomyłki Schetyny:
  „Schetyna wprowadza w błąd mówiąc, że układ PRL-RFN z 7 XII ’70 potwierdzał rezygnację PRL z reparacji. Nieprawda!”

  „Mnóstwo elementarnych błędów: Merkel w 2004 nie była kanclerzem, Steinbach nie zgłaszała roszczeń etc”

  „Nie do wiary: polityk z tak mglistą wiedzą o podstawach stosunków polsko-niemieckich był szefem komisji spraw zagranicznych sejmu, a później nawet szefem dyplomacji!”

  źródło: niezlomni.com, twitter.com
 • @trybeus 21:13:01
  Sprawa reparacji wojennych od Niemiec jest trudna; przez wiele dziesięcioleci mieliśmy olbrzymie zaniedbania, a dzisiaj mamy potężną opozycję, by tej kwestii w rozmowach z Niemcami nie podnosić - mówił szef MSZ Witold Waszczykowski. Polityk odniósł się do oświadczenia niemieckiego rządu nt. reparacji dla Polski.
  - Bardzo trudno będzie podjąć rozmowę z Niemcami, mając tego typu opozycję we własnym kraju - mówił minister
  Waszczykowski stwierdził także, że decyzja z 1953 r. o zrzeczeniu się przez Polskę świadczeń reparacyjnych może zostać podważona
  Szef MSZ nie był zaskoczony wysokim poparciem Polaków dla żądań reparacji - powiedział, że powinno być jeszcze wyższe

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-msz-o-reparacjach-wojennych-od-niemiec-sprawa-jest-trudna/kwzm9rq

  Witaj w klubie.
 • @rymark 22:13:41
  odpowiedz jest tutaj...i nie imputuj mi "bycia w klubie"...w PiSe jestem, ale nie po to, abym lizał buty Kaczorowi...

  http://trybeus.neon24.pl/post/139688,czy-na-dzien-dzisiejszy-wystepowanie-o-reparacje-ma-sens
 • @apoloniusz 10:14:57
  Umysłową na pewno nie!
 • @kula Lis 67 11:36:34
  Inteligencji mu nie można odmówić, a na temat moralności i patriotyzmu nie mogę sie wypowiadać.
 • Tylko zdrajcy folksdojcze są przeciw reparacjom wojennym i oczywiście stosują
  te same co zawsze KGBoskie techniki manipulowania, że nie ma szans, że to głupota, że nie warto, że to dziadostwo itd itp
  To typowe dla zdrajców TWarzyszy folksdojczów czy KomoRuskich WSIowych UBywateli których w Polsce masa co tam masa Rzesza i to IV.
  Temat reparacji to kolejny temat łatwo pozwalający rozpoznać wroga Polaków i Polski, zdrajce służącego ruskiemu pruskiemu okupantowi i grabieżcy.
  Reparacje są obowiązkiem każdego Polaka wobec przodków, rodzin i potomków oraz wobec ojczyzny.
  Trzeba pamiętać że Niemcy dzięki folksdojczom i EU cały czas okupują Polskę i grabią nas i rujnują oraz poniżają i oczerniają przed światem.
  Tylko reparacje wojenne uzdrowią relacje Polaków z Niemcami i innymi krajami. I skończą z Niemiecką propagandą zrzucającą ich odpowiedzialność za zbrodnie II WŚ i obciążające nimi Polaków. Walka o reparacje pokaże całemu światu że to Niemcy są sprawcami tych zbrodni.
  Trzeba pamiętać że Niemcy dzięki folksdojczom i EU cały czas okupują Polskę i grabią nas i rujnują oraz poniżają i oczerniają przed światem. Do kolejny dowód na to że tylko walka o reparacje i ich wypłata wyleczy tych zbrodniarzy i bandytów z takiego traktowania Polaków.
  Wywalczone odszkodowania pozwolą na odbudowę należnej nam pozycji w Europie na świecie, pozwolą na budowę nowoczesnej silnej bogatej bezpiecznej Polski.
  Tylko wywalczenie odszkodowań pozwoli Polakom odzyskać godność wolność i suwerenność.
  A walka o reparacje to obowiązkowa walka każdego Polaka, to walka całego narodu a nie polityków. To my suweren, cały naród musimy wywalczyć te odszkodowania. To my cały naród musimy decydować o tym co zrobimy z tymi odszkodowaniami. To my musimy za nie zbudować nasze prawdziwie narodowe banki, koncerny, stocznie, przemysł itd Zbudować za nie wielką potężną bogatą bezpieczną Polskę dla nas i naszych dzieci i wnuków.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:58:15
  On jest ich liderem no ale to gość z germańskiego pogranicza.
 • @
  //...a nasz niestrudzony minister Antoni nie buduje łodzi desantowych.//

  Łodzi nie buduje ale szybowce bombowe tak :))
 • @Jeremi 18:29:15
  No i z to Cię lubię :) Nigdy nie odpuścimy Niemcom. Aż zapłacą.
  To chyba pójdziemy na Lechię :))
 • @trybeus 21:13:01
  //jak patrzę na fejsbuk//

  A nie wstyd ci? Po pejsbooku się szlajać?...
 • @trybeus 23:05:57
  Wy tam w górach nie mieliście takiej styczności z Niemcami jak my, na Kujawach i w Wielkopolsce. Znamy tę wrażą nację od podszewki. I nie ma co się ich bać, starczy tupnąć i spie..ją. Jak szczury.
  Sami daliśmy sobie z nimi radę, nawet jak Ziuk się wypiął.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Swoją drogą coś na rzeczy jest , że " Polski Niezależny Poseł do Sejmu Rzeczypospolitej " nikomu nie odpisuje ?. Zachodzi uzasadnione podejrzenie że ktoś tu wziątkę od wroga Polski mógł dostać . Mylę się ?.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:25:44
  z Niemcami nie... ale Austriaków pałętało się w qurwę:))...

  swoją drogą...to był ciekawy deal...austro-węgry...przyrównałbym to do sosu słodko-kwaśnego...Węgrów pomimo propagandy Sakiewytcha dalej uważam, za naród wspaniały...choć Ziuk dodałby "ale ludzie kurwy" :))ale cóż się spodziewać po rzydku:))
 • A Szwedzi zapłacą za „Potop” ???
  Powstała Fundacja Odbudowy Zniszczeń Dokonanych w Czasie Potopu Szwedzkiego. Jak łatwo się domyślić celem organizacji jest zmuszenie Szwecji do symbolicznego odpowiedzenia za straty Polski

  e wiem czy 350 lat później, czyli po ponad 1/3 tysiąclecia można prosić o wybaczenie za cierpienia i zniszczenia, których w Polsce dokonały wojska pod dowództwem Szwedów, ale ubolewamy, gdyż spowodowane wtedy na ziemiach polskich zniszczenia były tak ogromne, iż Polacy zapamiętali je jako swoisty potop– mówił Tomas Bartelman, były Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce na uroczystościach związanych z obchodami 350-lecia obrony Jasnej Góry.

  Zniszczono całkowicie: 188 miast,186 wsi, 86 zamków, 136 kościołów, 30 browarów, 89 pałaców oraz wywieziono wielkie ilości dóbr kultury i dokumentacji. Ludność polska zmniejszyła się o 40 proc. Polska, po najeździe szwedzkim, cofnęła się w rozwoju o około 100 lat. Podpisany traktat w Oliwie zobowiązywał Szwecję do odbudowy zniszczeń, ale Polska nigdy nie zdołała tego wyegzekwować. Fundacja stawia sobie za cel, aby Szwecja symbolicznie odbudowała jeden ze niszczonych zamków, który mógłby być miejscem pojednania i współpracy miedzy naszymi krajami.

  Odbudowany zamek mógłby być miejscem gromadzenia pamiątek i dokumentacji tamtych czasów. Mimo podjęcia wielu starań, strona szwedzka milczy.


  Radio Wnet
  http://kresy.pl/wydarzenia/odwrocic-tragiczne-skutki-potopu-szwedzkiego-w-polsce/
 • Lodu
  Janusz to chyba od temperatury.
  W pierwszej połowie lat 60 XX wieku gdy mieściłem się jeszcze pod stołem rodzinnym podczas spotkań świątecznych słyszałem jak nad stołem opowiadano o ratowaniu ludzi, którzy uciekli z transportu do obozu w Bełżcu, o akcjach przeciw pacyfikacji Zamojszczyzny, o Powstaniu Warszawskim, o podpaleniu Zamku Królewskiego w Warszawie. Opowiadali to naoczni świadkowie tych wydarzeń; mój dziadek śp. Julian Bogielski partyzant z Roztocza (mieszkaniec Suśca), jego szwagier śp. Jan Broszko ( mieszkaniec Warszawy), łącznik Armii Krajowej, Jan Bogielski partyzant syn dziadka. Starsze kobiety dopowiadały, potwierdzały, uzupełniały fakty. Dzieci miały zakazane wynoszenia zasłyszanych informacji z domu a przynależność organizacyjna biesiadników okryta była tajemnicą( totalny brak zaufania do władzy). Nigdy nie słyszałem słowa “naziści" natomiast często Niemcy! Niemcy! Niemcy! Zadawano pytanie, jak ten naród mógł zatracić człowieczeństwo?
  Janusz tak z Potopu "wykasuj artykuł, wstydu oszczędź”
  No i ten film " NAZI matki, NAZI ojcowie"
 • hm ciut stare
  Osobiście sugerowałbym zwrot kradzionego w wersji minimum postawienie przy eksponatach prawnie usankcjonowanej wywieszki depozyt muzeum z Polski. A zwrot sum bajońskich z odsetkami jest bardziej interesujący akurat starczy na ew,. ekwiwalent dla Niemiec za odebrane Ziemie zachodnie wliczając Meklemburgię.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:58:15
  Służbowo wszyscy...... inteligencję odzyskują przy kasie. Tam wolni są od dyspozycji partyjnych
 • @Zbigniew Jacniacki 10:43:11
  Kazimierza Mnichem zwanego , bo odnowił KK na terenach polskich i zrzekł się praw i tytułów.
  A chucpa z krzyżakami jest fałszerstwem

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930