Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Mordy zdradzieckie i pozostałe

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W każdym naprawdę demokratycznym państwie, polityk, który by publicznie, z sejmowej mównicy zrugał swoich przeciwników od „kanalii” i w polemice kazał im „zamknąć zdradzieckie mordy” byłby skończony.

Mordy zdradzieckie i pozostałe

 
W każdym naprawdę demokratycznym państwie, polityk, który by publicznie, z sejmowej mównicy zrugał swoich przeciwników od „kanalii” i w polemice kazał im „zamknąć zdradzieckie mordy” byłby skończony.

Takie zachowanie świadczy bowiem o braku szacunku dla społeczeństwa, obywateli którzy wszak wybrali tych przeciwników co to mają te zdradzieckie mordy. To tak jakby tym wyborcom napluć w gębę – powiedzieć: „won wy ludzie drugiego sortu!”

A lekceważenie wyborców w normalnych krajach kosztuje przegraną. Bush podczas debaty telewizyjnej zerknął mimochodem na zegarek i już widzowie odczytali ten gest, jako znudzenie i lekceważenie ich. I przerżnął.

Ale u nas, w bohaterskim kraju powstań i żołnierzy wyklętych, takie wyskoki uchodzą bezkarnie. Ba, dają przykład zachowania, pokazują jak traktować przeciwników – te mordy i kanalie.

Dlaczego tak jest? Dlaczego życie publiczne w Polsce sięgnęło rynsztoka, dlaczego z obu stron - zamiast dialogu i argumentów – padają wyzwiska i rozlega się wrzask.

Odpowiadam na to pytanie od wielu lat w ten sam sposób.

Chamstwo i brutalizację życia publicznego wywołuje system wyborów partyjnych tzw. wyborów proporcjonalnych”.
Zmiana ordynacji i wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych uspokoiłoby atmosferę, wyeliminowało polityków skrajnych i chamsko odnoszących się do przeciwników ( czyli do obywateli).

Ba! JOW umożliwiłby posłom prawdziwą debatę i sprawił, że każda partia eliminowałaby swoich awanturników.
Bo JOW przede wszystkim pozwala wyborcom ocenić pojedynczego polityka. W systemie jakim swoich posłów wybierają Brytyjczycy nie głosuje się na ichniejszy PiS czy tamtejszą Platformę.

Tam na listach wyborczych – w małym okręgu, z którego wybiera się tylko jednego posła - są kandydaci wpisani alfabetycznie bez podania przynależności partyjnej.

I tam mieszkańcy okręgu wybierają ichniejszego Jarosława Kaczyńskiego, albo miejscowego Donalda Tuska. I jakby to był facet wyzywający oponentów od kanalii albo moherów, to części wyborców by się to nie spodobało, przerzuciliby głosy na jego konkurenta i gość zostałby wyeliminowany. Bo tam nie włazi się do parlamentu na plecach całej zgrai kandydatów pracujących jak armatnie mięso na zwycięstwo bossa.

Tam trzeba pozyskać poparcie i sympatię większości. I tam takie osobowości jak Jarosław K., Stefan N. czy Krystyna P. w wyborach przepadają z kretesem.

Nikt ich nawet nie wystawia, bo nie lubią ich nawet swoi. Tam gra się o wyborców środka, więc trzeba miarkować język, sposób bycia i traktowania obywateli.

W systemie list partyjnych trzeba przeciwnika traktować jak wroga bo liczy się przede wszystkim „twardy elektorat”, a swoi i tak ci wszystko wybaczą. Ba, nawet będą patrzeć z zachwytem: „Ale im dowalił!”

W wyborach partyjnych wódz zawsze będzie wodzem bo to on ustala listy wyborcze i dobierze sobie na biorące miejsca najbardziej wiernych i oddanych towarzyszy. Tu nie są potrzebni ludzie myślący samodzielnie. Ba, w ogóle nie są potrzebni myślący. Tu są potrzebni posłuszni i wierni.

„W systemie wyborów „proporcjonalnych” poseł – jak pisał Karl Popper – przestaje być myślącym, czującym człowiekiem, a staje się bezduszną maszynką do głosowania.” Poseł w wybranym partyjnie sejmie nie ma już indywidualnego rozumu ani sumienia. On ma sumienie i rozum partyjny. Jak każą głosować za to podniesie rękę za, jak przeciwko, to zrobi jak każą. Nie może się zbuntować bo za chwilę będą wybory i buntowników nie wpiszą na listy.

Oczywiste jest, że tak wybrany parlament jest atrapą parlamentu. Między partyjnymi hordami nie może się toczyć żadna merytoryczna dyskusja, może trwać tylko śmiertelna, zacięta walka. Tu przeciwnik nie jest partnerem, którego należy przekonać w dyskusji. Jest mordą i kanalią, którą należy wyeliminować.

Stąd dopóki będą wybory partyjne, zamiast normalnej demokracji czyli JOW dopóty w polskim Sejmie zasiadać będą „mordy zdradzieckie i mordy pozostałe”.

Mord ci u nas dostatek! Tylko rozumu w tym nie ma za grosz. 

Janusz Sanocki - Poseł

 

KOMENTARZE

 • JOW przy aszkeNAZIolskiej okupacji to pewna palestynizacja bolandii...
  Skończy się to mordami konkurencji politycznej już na poziomie lokalnym. Będzie jak na Ukrainie. Mandaty za "zaśmiecanie tablic ogłoszeniowych", "szaleni kierowcy betoniarek" itp. aż wygrają tacy jak bestia-kołomojski :(
  https://i1.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2014/06/kolomojski_ihor-300x198.jpg
 • @sosenkowski 09:22:12
  Ks. Isakowicz-Zaleski: Wreszcie biorą się za Fundację Otwarty Dialog! Wreszcie biorą się za Fundację Otwarty Dialog! Szkoda jednak, że szef MSZ Witold Waszczykowski, jako minister mający z urzędu sprawować kontrolę, to wszystko tolerował napisał na swoim profilu na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Dlaczego? Czy tak jak w Amber Gold jacyś politycy roztaczali „parasol ochrony” nad tą organizacją? pyta duchowny. Najbardziej szokujące są indywidualne „darowizny”. Dla przykładu, Bartosz Kramek, bardzo młody człowiek, wpłacił w ciągu dwóch lat lat 175 tys.! Skąd miał taką fortunę? Czy to jakiś Rothschild z USA czy Kołomojski z Ukrainy? Inna sprawa, że wśród „darczyńców” co druga osoba to Ukrainiec. Przypadek? Z pewnością nie zauważa autor wpisu. Podobnie jest z „darowiznami” od instytucji. I znów firma Kramka wpłaca ogromną. Gdzie były urzędu skarbowe? Miały zakazane? pyta ks. Isakowicz-Zaleski.
  Co do reakcji ministra Mariusza Kamińskiego, to jest ona bardzo słaba. Czegoś się boi? Pytań jest ogromnie dużo. Także o rolę w tym wszystkim poseł PiS Małgorzaty Gosiewskiej, która matkowała temu towarzystwu i nawet wprowadzała je do Sejmu dodaje. Duchowny ilustruje swój post screenami dokumentów, które potwierdzają jego słowa. Można je zobaczyć https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1917363351877452&id=100008114164039

  Ps..Koniecznie trzeba przyjrzeć się wszystkim fundacjom a kto w nich zasiada to można się domyślać. Można podejrzewać,że prawie żadna fundacja w Polsce nie jest kontrolowana chociażby przez urząd skarbowy. ABW do pracy. Jeśli chodzi o Kamińskiego to co on w ogóle robi??? Kiedyś był jak pistolet, jak się wypalił to zmienić. Tak jak popieram nasz rząd, tak uważam, że Waszczykowski to niedojda i trzeba go zmienić.
  Natychmiast.

  kula Lis67
 • autor
  „zamknąć zdradzieckie mordy”

  Sprawy trzeba nazywać po imieniu.
 • Ukryci sojusznicy
  Wprowadzenie ordynacji bezpośredniej (JOW) jest warunkiem koniecznym usprawnienia kontroli społecznej nad rządzącymi, odpowiednio do możliwości tworzonych przez wertykalną komunikację.
  Proces modernizacji spowalnia obrona anachronicznej "ordynacji proporcjonalnej" przez tych blogerów, którym ona pasuje do teoretycznego realizowania politycznych odkryć.
  To ukryci, ale zawzięci, strażnicy dominacji central partii politycznych w kulturze życia publicznego.
 • @Autor
  Coś mi się widzi, że "nasz " poseł jakoś tak do grona "zdradzieckich mord" chce się przyłączyć. Jakieś reminiscencje z przeszłości go nachodzą?
 • Pan tak na poważnie?
  "Bush podczas debaty telewizyjnej zerknął mimochodem na zegarek i już widzowie odczytali ten gest, jako znudzenie i lekceważenie ich. I przerżnął."
  Gdyby nie zerknął to by wygrał!
  I po co on założył ten zegarek?
 • Mordy NSZ potępiał nawet Anders podobnie jak ludobójstwo i zbrodnie wojenne Bora Komorowskiego jako dcy powstania waeszawskiego
  Dopiero kult smoleński glajszlachtuje całą hiostorię na równi w chwale i nikczemności ogromu barbarzyństwa rosyjskiego i byłych władz polskich.
 • @Autor
  Swego czasu poseł A.Lepper stwierdził z mównicy sejmowej,że na wiejskiej skończył się "Wersal" i obwieścił światu o szwindlach i łapówkach przedstawicieli władzy.I co?? Żaden z obwinionych nie został postawiony w stan oskarżenia a ten co ich oskarżył miał niespodziewaną wizytę seryjnego samobójcy.
  Dzisiaj zdradzieckie żydowskie mordy plują bezkarnie na Polskę i Polaków .I co??? Włosek im z głowy nie spadł a wy siedzicie w tym sejmie ,pierdzicie w stołki i udajecie że deszcz pada.
 • @telewidzacy 11:02:40
  "Generał Anders, polski bohater spod Monte Cassino, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej uratował skórę ukraińskich SS-manów z SS-Galizien i innych formacji wojskowych współpracujących z Niemcami.
  Tylko dzięki Andersowi ukraińscy mordercy, którzy brali wcześniej udział w ludobójstwie Polaków na Wołyniu i krwawym tłumieniu Powstania Warszawskiego, nie zostali po wojnie deportowani do Związku Radzieckiego i mogli spokojnie mieszkać i żyć na Zachodzie. Dzięki temu później rozkwitł nacjonalizm ukraiński w Kanadzie, skąd rekrutują się obecni pogrobowcy UPA. Mało tego, 20 lat po wojnie generał Anders nadał dowódcy ukraińskich SS-manów polski order Virtuti Militari."
  Więcej:
  http://radio.radiopomost.com/z-polski/5203-trzecia-lista-andersa-jak-polski-general-ukrainskich-ss-manow-ratowal
 • Panie pośle
  W każdym demokratycznym kraju nawoływanie opozycji do siłowego usunięcia legalnie wybranego rządu skończyło by się oskarżeniami o próbę wywołania zamachu stanu i osadzenie w pierdlu. To o wiele bardziej poważny zarzut niż nieodpowednie wypowiedzi z trybuny sejmowej.
  Dlaczego pan nie reaguje?
 • @ireneusz 11:22:45
  Śmieciu przestań wycierać sobie mordę Polakami .Polacy nie są ślepi i widzą te wykrzywione pełne piany gęby ,Michnika,Smolara.Hartmana,Urbana,Gersdorf,Kijowskiego,,Budki,Stalińskiej,i wielu niewymienionych .Żyda poznać na kilometr
 • fuj
  dobrze powiedział: kanalie i zdradzieckie mordy. Dodam że pana żal było słuchać w sejmie jak lizał pan totalne rusko pruskie tyłki, FUJ!
 • A gdzie takiego szukać?
  "W każdym naprawdę demokratycznym państwie....."
  Pan Poseł raczy zauważyć, że takiego "zwierzęcia" jak "naprawdę demokratyczne państwo" na tym łez padole nie ma i nie było a tylko występują w rożnych częściach świata legendy na jego temat.
  Różne "pięknoduchy" opowiadają je ciemnemu ludowi po to, by przykrywać "nagą prawdę" o rzeczywistości.
  Wzorzec "prawdziwej demokracji" w tych legendach, to imperium amerykańskie, które w skali przestępstw międzynarodowych zastąpiło totalitarne systemy sowieckie i hitlerowskie a wszystko w ramach walki o "demokracje i prawa człowieka" występujące w tamtych totalitarnych systemach pod szczytnymi hasłami "walki o pokój" i "prawa narodu panów"
  Naprawdę, walka okupiona setkami tysięcy istnień ludzkich w imię demokracji i praw człowieka jest "mądrością etapu", w której specjalizują się "elity" trzymające "wszystkie pieniądze świata".
  A Pan Poseł zamiast legend o "demokracji" niech opowiada bajki dla dzieci; pożytek z tego będzie większy.
 • @sosenkowski 09:22:12
  Dokładnie!
 • @Husky 09:38:23
  Żaden rząd IIIRP po 1989 roku nie miał kontroli nad służbami, po po OS zostały one "odwrócone na nowy układ" czyli na konsorcjum służb, których przedstawiciele mieli mandat do uczestniczenia w tym "okrąglaku".
  Główne aktywa WSI przejęła CIA, ale swoje zatrzymali też ci z KGB, Mossadu czy BND.
  Wszystkie afery i mordy okresu transformacji do dnia dzisiejszego, były pod osłoną a nawet z inspiracji tych służb na obcych usługach.
  Obalanie rządów i osadzanie na stanowiska w IIIRP było i jest podporządkowane interesom obcych sił i w zależności od sytuacji geopolitycznej raz konsorcjum działa wspólnie i w porozumieniu jak w latach 2007-2012 lub konkurują ze sobą jak w latach 2012-2017.
  Decydujący jednak jak na razie jest interes hegemona i służb mu podległych czyli CIA.
  W 2007 roku działały wspólnie i w porozumieniu, by realizować wspólny interes, którym było wyeliminowanie PIS a potem Prezydenta z wpływu na polską politykę.
  Od 2012 roku interesy się rozdzieliły i w interesie USA oraz Izraela był powrót PIS-u do władzy a odsunięcie PO-PSL i ten interes zwyciężył wbrew interesom Moskwy, Berlina i Brukseli i stąd te wściekłe ataki brukselskich owczarków niemieckich i jej polskiej ekspozytury w formie "totalnych" toczących pianę z gęb-mord!
 • @zadziwiony 12:07:05
  Bo Pan Poseł z tej samej grupy.
 • @Husky 09:38:23
  Kula Lis
  Ani Waszczykowski niedojda, ani pierwszy padlina, nie tędy/tak
  droga do zbawienia...pozdr
 • Chamstwo czy bandytyzm ?
  .
  Jeśli uwzględnić stan organizacji państwa nie tylko w Polsce

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  to trzeba uznać całą plejadę oligarchów, za zwykłych bandytów, ak choćby cytowany Kolomajski, patrz też "krysza" i "wory w zakonie", niestety jeden z tekstów został skasowany

  - http://sanocki.neon24.pl/post/132198,tchorzliwa-polityka-polskich-elit-wobec-ukrainy#comment_1313513

  por. crusader

  - http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/132734,gospodarcza-samozaglada-polski-jozef-bialek#comment_1321051

  Chymstwo ? Taka jest subkultura organizacji przestępczych.
 • @ireneusz 20:40:47
  Ja natomiast gratuluję tobie głębokości przemyśleń. Cały ten rząd i sejm i totalna opozycja to źyd na Żydzie siedzi i Żydem pogania, żydzi z zagranicy finansują żydowskie burdy na polskiej ulicy, a ty chcesz nam tu wmówić, że to są Polacy nawzajem na siebie plujący? Pyszne.
 • @matterhorn 13:13:05
  ... zapomniałeś Pan dodać Kaczyńskiego, Maciorowiczą, Kamińskiego i wielu innych
 • Autor.
  Witam. Dziwi mnie, ze poseł RP pisze bzdury i nie widzi powodów, które spowodowały, że "dwa plemiona walczą ze sobą! W 2005 r łżemendia wieściły, że wygra ryży matoł-vide bannery"Prezydent Tusk" i jego banda złodziei i kombinatorów!!! Okazało się, że Naród Polski wybrał inaczej i na zamkniętym posiedzeniu, po wyborach tusk ogłosił, że wypowiada wojnę PIS i zainicjował mowę nienawiści !!! Od tego czasu zaczęły się ataki na PIS i po aferze gruntowej, którą zorganizowały niedobitki zlikwidowanej bandy zdrajców-WSI, rząd PIS przerwał kadencję, bo nie miał większości! Od tej daty zaczeło się niszczenie polskiej godpodarki, do czego tusk został wynajęty przez Angelę Merkel i jej ludzi!!! Potem zlikwidowano w 2010r większość elity rządzącej oraz patriotycznej, aby osłabić Polskę! J. Kaczyński ma odporność byka, ale każdy ma swoje granice i został brutalnie i po chamsku sprowokowany przez bydlaka z PO! Moim zdaniem, dobrze zrobił, ze nazwał tą bandę zdrajców po imieniu! Im zależy tylko na osłabianiu i opluwaniu Polski, bo od koryt oderwano dużo mord a to boli i wyłapano też sporo złodziei! Polacy popierają PIS, bo nie ma innej siły, która jest zdolna do trudnych reform tego , zabagnionego państwa i robi to po to, aby dzieci i wnuczki nie szczały na ich groby, gdyby reformy się nie udały!!!
 • @ireneusz 21:40:39
  Przenieś się na jakiś portal dla porąbanej młodzieży, bo tu niestety nie pasujesz, pisząc BZDURY!!!
 • Odwracanie uwagi
  Pan Prezes niczego nie robi bez powodu, zawsze patrzcie się na kontekst.

  Poprzednie wypowiedzi chwaliły Lecha Kaczzyńskiego jako tego co popierał trójpodział władzy i niezależność sądów.

  Jarosław swoim wybuchem skutecznie odwrócił od tego uwagę i zniechęcił do kontynuowania wątku. Prosty trik choć nieco niekulturalny.
 • ?
  A skąd te dziwne milczenie w sprawie możliwości odwołania posła senatora nie spełniającego swych obietnic wyborczych

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930