Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Łupu cupu i po sądach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polakom nie są potrzebne sądy PO ani nie są potrzebne sądy PIS. Nam są potrzebne sądy uczciwe. Sędzia winien być ukoronowaniem kariery prawnika a sędziów powinni wybierać obywatele. Ważna jest nie tylko wiedza prawnicza - ale walory etyczne kandydata

Łupu cupu i po sądach

Grzegorz Schetyna uparł się żeby Platformę Obywatelską – doprowadzić do politycznej przepaści.

W piątek, kiedy wyszło na jaw, że grupa posłów PiS złożyła projekt ustawy o Sądzie Najwyższym zapowiedział, że będzie organizować kolejny „pucz”. Jak pamiętamy poprzedni „pucz” czyli okupacja sali sejmowej, śpiewanie piosenek, wygłupy z przeglądaniem papierów posłów PiS – zorganizowała Platforma wspólnie z Nowoczesną.

Na zdrowie obu tym partiom jednak cała ta akcja nie wyszła, choćby dlatego, że lider Nowoczesnej w czasie kiedy jego „żołnierze” okupowali Sejm, zabrał jedną koleżankę na Maderę. I koleżanka wyglądała na całkiem zadowoloną, ale już wyborcy i inne koleżanki z partii – nie bardzo.

Teraz – po zapowiedzi PiS – wymiany sędziów z Sądu Najwyższego – lider PO wzywa do powtórzenia akcji i już nie ukrywa, że chodzi o pucz.
Użycie tego określenia przez wszystkich zostało uznane za mało poważne i teraz zamiast rozmawiać o istocie pisowskich propozycji dotyczących Sądu Najwyższego wszyscy komentatorzy debatują na temat:
„pucz czy nie pucz?”

I tak oto poważna kwestia – jak ma wyglądać polskie sądownictwo ?– tonie w gorącej dyskusji na tematy całkowicie nie mające nic wspólnego z jakimkolwiek ważnym zagadnieniem politycznym, a już z sądami w szczególności.

A sprawa rzeczywiście jest poważna. Oto PiS wprowadza kolejną ustawę , która przez dziennikarzy mediów publicznych określana jest jako „reforma sądownictwa”. Tymczasem opozycja czyli PO, N. i PSL zamiast wyjaśnić Polakom na czym powinna reforma polegać i czy w ogóle jest potrzebna – robią sobie żarty potykając się w dodatku o własne niefortunne wypowiedzi.

Jest jasne, że stan polskiego wymiaru sprawiedliwości jest fatalny i wymaga zmian.
Tylko czy jakichkolwiek zmian?

Jeśli poprzednio sędziowie na skutek ich proweniencji, sympatii środowiskowych raczej sympatyzowali z PO, to czy ich wymiana na takich co to będą słuchali się PiS-u - to będzie reforma, na którą Polacy czekali?

Otóż nie! Polakom nie są potrzebne sądy platformerskie tak samo jak nie są potrzebne sądy pisowskie.

Nam są potrzebne sądy uczciwe. A jakie to są sądy uczciwe? Ano takie, w których sędzia to ukoronowanie kariery prawniczej, w której sędziów wybierają pośrednio lub bezpośrednio – obywatele, tak by nie tylko wiedza prawnicza się liczyła, ale także walory etyczne kandydata.

Żeby – mówiąc krótko – nie został sędzią ktoś kto lubi kraść w sklepach wiertarki, kiełbasę czy co tam się pod rękę immunitetowi nie nawinie.

Sądy uczciwe to sądy, w których o winie orzekają ławy przysięgłych – tak by zminimalizować możliwość skorumpowania pojedynczego sędziego. I tak dalej i tak dalej. Można opis uczciwego sądu ciągnąć dalej bo przecież na świecie są kraje gdzie wymiar sprawiedliwości dobrze funkcjonuje i wystarczyłoby po prostu skopiować dobre wzory.

Czy tak się dzieje? Otóż nie. W tzw. „reformie wymiaru sprawiedliwości” , którą forsuje partia rządząca wyraźnie chodzi o przejęcie kontroli politycznej nad sądami, a nie o oddanie sądów obywatelom. Sam sposób procedowania wszystkich ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości – pośpieszny, nocny tryb, wnoszenie projektów poselskich ustaw, nie wymagających konsultacji międzyresortowych – wszystko to jest absolutnie dalekie od sposobu w jaki należałoby o reformie polskiego sądownictwa rozmawiać.

Należałoby bowiem poprzedzić zmiany szeroka, publiczną dyskusją, zaproszeniem do debaty różnych środowisk w tym samych sędziów, organizacje społeczne, a także obywateli, którzy chcieliby w takiej debacie wziąć udział.

Taka szeroka obywatelska debata byłaby świadectwem czystych intencji PiS i odwrotnie – sposób w jaki rządząca partia przeprowadza zmiany w sądownictwie, niestety świadczy o pewnej niedojrzałości jej kierownictwa.


Ta niedojrzałość koresponduje z zupełnym infantylizmem opozycji co w rezultacie daje obraz ślepego naparzania się dwu stron zgodnie z przesłaniem narodowej pieśni: „łupu cupu, łupu cupu. Niech po polsku żyje!”

Chyba trzeba się napić! 

Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • @Autor
  Bzdety.
  Polakom nie są potrzebne sądy!!!
  Polakom potrzeba systemu mediacji w sprawach konfliktowych.
 • Autor
  Wymiar sprawiedliwości jest chory. To jest niezaprzeczalnym faktem. Mam na myśli: sądy, prokuraturę, policję i adwokatów.
  Każde działanie zmierzające do naprawy tego systemu jest odruchem pozytywnym. Każde działanie, gdyż wymiar sprawiedliwoścci jest podstawą funkcjonowania państwa. Cokolwiek obecna ekipa zrobi w tym kierunku jest dobre. Liczy się każdy milimetr naprzód.
  Wszelkie biadolenia nad obecnym stanem są wytworem albo ludzi ślepych albo działających w sitwie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:34:11
  Zgodnie z twoim komentarzem, należy zlikwidować Ministerstwo Sprawiedliwości?
 • @apoloniusz 09:54:30
  Nieprawda! Nie jestem ślepy, ani nie działam w sitwie. System sądowniczy w Polsce jest chory. Należy go zmienić. Zmiany powinna poprzedzić niezbędna dyskusja proponowanych zmian.
 • @RAM 09:37:53
  Najpierw Sąd Ostateczny,
  a potem już będzie z górki :)
  Paradnie ...
 • @Casey 12:00:23
  zgoda co do : system sprawiedliwości (w tym sadowniczy) należy zmienić. Jak to zrobić ? Jakie propozycje poza tym co robi aktualna ekipa ?
  A przy okazji, to na miejscu pani Bufetowej (tej od kamienic we Warszawie) przestałbym się śmiać i robić sobie jaja, gdyż żarty się kończą a zaczynają schody. Może poprosi o azyl w pewnym niewielkim państwie nad Morzem Śródziemnym jak m.in. Gawronik.
 • @Casey 11:53:10
  Chyba się Pan pogubił rozumieniu mojej uwagi.
 • Janusz Sanocki
  Właśnie przed chwilą wysłuchałem pańskiego wystąpienia w sejmie.
  Mocno mnie pan rozczarował.
  Zamiast poprzeć ustawę, pan po prostu stanął po stronie totalnej opozycji.
  A sprawa jest jasna i oczywista. Całą tą kastę należy usunąć, pozbawić wpływu na cokolwiek.
 • Mniejsze zło
  Ta ustawa to mniejsze zło innym skuteczniejszym rozwiązaniem byłoby zdziesiątkowanie sędziów, prokuratorów czy poszumu z palestry.Każdy z nas rozpytawszy się w kręgu znajmych znajdzie łatwo ofiarę sądową ukrzywdzoną nie tylko wbrew sprawiedliwości, ale wbrew obowiązującemu prawu i elementarnej logice
 • @Casey 11:53:10
  "Zgodnie z twoim komentarzem, należy zlikwidować Ministerstwo Sprawiedliwości?"
  Słusznie piszesz bo to ministerstwo kontakt ze sprawiedliwością ma jedynie w nazwie. Forsowało jedynie literalnie prawo, obecnie nawet je ignoruje
 • @
  Wszyscy ględzą o zmianach i braku dyskusji czyli typowymi zabiegami , z których nic nigdy nie wynika , wreszcie ktoś podejmuje konkretne decyzje , a jaki będzie ich wynik zweryfikuje czas i opinia ludzi. Zaprzepaścił Pan okazję do wsparcia odważnych posunięć
 • Przepraszam za dosadność,
  ale to, co robi "totalna opozycja", to nie jest działanie, choćby najpodlejsze. To jest polityczny onanizm.

  https://pbs.twimg.com/media/DFB2Ht4XgAUoa9o.jpg
 • Prezydent Andrzeja D rzucił rękawicę prezesowi Jarosławowi K.
  zapowiadając drugie veto , jeżeli posłowie PiS nie uwzględnią jego decyzji...
  Kilka dni temu wspominałem , że Andrzej Duda przystąpił do fazy budowy nowej formacji politycznej ( http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2017/07/pierwsze-veto-prezydenta-andrzeja-d.html).

  Dzisiaj kolejny fakt potwierdzający rozpoczęcie samodzielnej roli politycznej.

  Prezydent wygłosił oświadczenie przed spotkaniem z Markiem Kuchcińskim i Senatu Stanisławem Karczewskim.
  Wymiar sprawiedliwości wymaga w naszym kraju zmian. Sędziowie nie są najwiażniejszą kastą - powiedział w swoim wystąpieniu Andrzej Duda. - Zgłosiłem dzisiaj do marszałka Sejmu ustawę zmieniającą ustawę o KRS. Składa się z dwóch przepisów, gdzie jest jasno powiedziane, że Sejm będzie wybierał nowych członków większością 3/5 - dodał prezydent.

  - Powtarzam jeszcze raz - nie podpiszę tej ustawy o Sądzie Najwyższym, nad którą w tej chwili pracują w Sejmie, dopóki moja, ta maleńka ustawa, której projekt dzisiaj złożyłem w Sejmie nie zostanie uchwalona i nie znajdzie się na moim biurku - oświadczył prezydent.

  Dzisiejsze ultimatum zmusza polityków PiS do przemyślenia własnej strategi politycznej.
  Wybiorą przyszłość z Dudą-prezydentem czy przeszłość z Kaczyńskim-posłem?

  Nie mogą już nazywać Andrzeja D. "notariuszem".
  Moim zdaniem prezydent RP będzie "czyścicielem" stajni okrągłostołowej...


  Za rok wybory samorządowe...

  Andrzej Duda już rozpoczął kampanię
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:34:11 Taak,
  Sądy Rozjemcze i

  Policja Rozjemcza
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:34:11 Nie ma kary bez szkody czy straty,
  a ZAWSZE szkoda musi być naprawiona a strata wyrównana

  Sądy Rozjemcze Cywilne, wg. Prawa Naturalnego i Zwyczajowego

  Policja Rozjemcza
 • @andrzejw 19:18:22
  To temat do dyskusji o sposobie wdrożenia. Bo, co do zasady - nie może być innej opcji.
 • jasne
  PO, PiS i Kukiz- podziały dla durnej pały.

  A każda durna pała powinna sobie znaleźć w internecie średnie miesięczne zarobki brutto w Europie i porównać z tymi w Polsce .
 • Nam są potrzebne sądy uczciwe. A jakie to są sądy uczciwe? Ano takie, w których sędzia to ukoronowanie kariery prawniczej, w kt
  Racja! POtrzebna sa sady sprawiedliwe! A nei ma zadnej sprawiedliwosci bez uczciwosci, bez moralnosci i etyki...to wazniejsze kwalifikacje od wiedzy prawniczej! KTorej tez nie maja profesorowie nauk prawnych.
  BO jesli prof prawa i sedzia sadu najwyzszego w Sejmie powiada ze suweren to konstyturtka....Tzn ze nei wie ani co to suweren ..ani konstytucja...TO jakim cudem posiadla i tyluly i stanowiska???
  Uzdowiene sytuacji musi byc stopniowe:

  1) Najpierw powoluje sie dorazne trybunaly ludowe z ludzi o nieposzlakowanej opinii.
  @0 Trybunaly ludowe lustruja palestre w Polsce wydajac nieodwolane wyroki o klauzuli natychmiastowej wykonalnosci.

  A) Przestepcy i zbrodniarze w togach do powieszenia

  b) Durnie i lapowkarze w togach po obiciu dupska, rozebraniu z togi i zaplacenia nawiazki posadzeni do konca zycia przy pracy pozytecznej.

  c) Ogloszenie wyborow sedziow wszystkich sadow sposrod ludzi spelniajacych warunki- czyli wyksztalcenie prawnicze i nieposzlakowana opinia. Na kadencje 5 letnia z mozliwoscia wczesniejszego odwolania.
  d) LIkwiduje sie wszystkie trybunaly i sady specjalne,,sady wyzszej instancji pelnia role sadow kasacyjnych.
  e) Wprowadza sie Instytucje lawy wyberalnej wsrod obywateli o nieposzlakowanej opinii..w sytemie rotacyjnym . Wyrokuje Lawa.
 • Jaka równowaga systemu, takie sądy.
  .
  Demokracja gwarantuje prawdziwą równowagę..

  Lecz słaba równowaga systemu zapisana jest w Konstytucji i takie są sądy.

  Bez prawdziwej doskonałej równowagi najlepszy sędzia się przewróci:)
 • Pośle Sanocki i komu potrzebne to "masło maślane" - produkt Waszego intelektu?
  "Nam są potrzebne sądy uczciwe. A jakie to są sądy uczciwe? Ano takie, w których sędzia to ukoronowanie kariery prawniczej, w której sędziów wybierają pośrednio lub bezpośrednio – obywatele, tak by nie tylko wiedza prawnicza się liczyła, ale także walory etyczne kandydata."

  Czy przez 27 lat obywatel Sanocki nie zauważył jak wybierają obywatele?
  Właśnie w ostatnich wyborach wybrali - większość wybrała PiS.
  W następnych wyborach wybiorą prawdopodobnie odwrotnie, PO lub jej zamiennik.

  Zawsze, w każdym systemie, sądownictwo będzie pochodną władzy. Problem w tym, żeby ta władza reprezentowała naród i jego interesy. A zatem, należy najpierw zniszczyć żydowski reżim IIIRP - niestety, ten cel może być bardzo odległy.
 • @Husky 18:00:02
  [Cytat: Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami! ]> Właściwie dobrze, że Prezes Kaczyński dal się sprowokować i w końcu z tej trybuny zostało powiedziane to co już dawno być powinno! . Możemy my prawi Polacy popierający zmiany i opcję ZERO tak w prokuraturach jak i sądach począwszy od SN kończąc na rejonowych, teraz mieć niemal absolutną pewność, że wojna między prawicą a obozem III RP czyli totalną opozycją czyli zdrajcami wejdzie w kolejną i ostateczną już fazę. Doprowadzony do ostateczności Jarosław Kaczyński utwierdził się wczoraj w przekonaniu, że nie istnieje żadna droga pośrodku, a jedyną szansą na dokończenie reformy państwa jest całkowita marginalizacja totalnej opozycji. Obym się mylił, ale dziś wszystko wskazuje na to, że w tej wojnie nie będzie brania jeńców. Do prezesa Kaczyńskiego apel nas wszystkich Polaków, którzy kochają Polskę. Jeńców nie brać na tej wojnie. Panie Prezesie, co by się nie działo to do przodu i to z podniesionym czołem. Nie pozwolimy gnoić ani Pana ani śp. Prezydenta!!! Jarosław Kaczyński musi wziąć opozycję twardo za pysk! Już dawno mówiłem i pisałem, że z taką chamską, bandycką, złodziejską opozycja nie można wchodzić w dysputy. Pozamykać bandziorów, zdrajców, etc..tak postąpiłby marszałek Józef Piłsudski. Mamy przeciw nim masę dowodów! Nowa Bereza w chlewniach Muczne Bieszczady na nich czeka. Teraz będzie trudno bo Prezydent opowiedział się za łajdakami i sprzedawczykami! Od postawy PiS i Prezesa zależy czyja będzie Polska. Warto sobie przypomnieć Nocną Zmianę, by uświadomić sobie grozę sytuacji. A przestrzegałem wielokrotnie, ze pobłażliwość rozzuchwala. Ponieważ tak kończy się pobłażanie i lekceważenie przez PiS podejmowania działań prawno karnych wobec bandytów nazywających się totalną opozycją. Czy PiS tego nie widzi. To jest wojna przeciwko Polsce i narodowi polskiemu. Albo obronimy się albo zginiemy. Odbierać immunitety przestępcom poselskim i sędziowskim, zasądzać kary i wyrzucać z Sejmu i z korporacji sędziowskiej. Czy PiS nie widzi, że ich inspiruje do działania i finansuje faszystowsko lewacka UE z faszystami germańskimi na czele. Jak długo jeszcze rząd PiS będzie tolerował szarpanie i niszczenie Polski przez faszystowską lewacką goebelsowską KE. Czas się ocknąć, zewrzeć szeregi i podjąć kontruderzenie. Muszą zacząć się Polski i prawych Polaków bać.
 • Sanocki po twym chamskim wystąpieniu w Sejmie
  odkryłeś się kim byłeś, jesteś i pozostaniesz, kogo poparłeś alkoholiku jak Gersdorf. Powinieneś zdać mandat poselski, ponieważ my Polacy nie mamy zamiaru takiego chama i łachudry utrzymywać.
 • @RomanKa 06:10:21
  Ta kobieta jest nieprzeciętnej "lapońskiej" urody więc kariera wręcz wzorcowa coś jak Tuska za niemieckiej CDU pożyczki oraz HGW, etc... Ta tępa jak widać po jej wypowiedzi w sejmie, że suwerenem jest konstytucja a nie Naród i niepotrafiąca się poprawnie w języku polskim chazarska alkoholiczka Gersdorf powinna powinna publicznie w raz z tępym Żurkiem wyjaśnić pochodzenie jej majątku na który musiałaby pracować ze 200 lat, nic nie jedząc, chodzić goła i mieszkać w szałasie lub pod mostem, będąc na pensji urzędnika państwowego jakim była na uniwerku a teraz od bodajże 5 lat prezesem SN. Także i Żurek skąd u niego 22 posiadłości? czyżby z 8 tys pensji netto? Gersdorf powinna i za przestępstwa odpowiedzieć o których można przeczytać w internecie. Zawiadomienie PG o przestępstwie PPSN to rzeczywiście nie przelewki. Dlaczego takie fakty jak śledztwo w sprawie korupcji kandydatki na PPSN są ukrywane przed społeczeństwem? Czy w SN nie ma innych sędziów, których prokuratura nie podejrzewała o korupcję, a którzy mogliby wzmocnić nadwątlony autorytet SN? Po tej publikacji, ewentualna, dalsza cisza medialna w sprawie SSN Gersdorf tylko ugruntuje naturalne wątpliwości. Teraz jedynie uczciwe śledztwo nadzorowane przez PG może oczyścić atmosferę wokół PPSN. W przeciwnym razie, nie da się zaprzeczyć, że w polskim sądownictwie ryba psuje się od głowy…Polska nad Wisłą jest w 90% wypełniona sowieciarzami i ich pomiotem. Nie ma w dzisiejszym przesiąkniętym lewactwem Zachodzie i opłacanym za sowieckie-rosyjskie ruble na tyle dobrej woli i amunicji, ażeby w dzisiejszej Polsce zrobić z wami porządek. Należałoby 90% tej cholernej bolszewickiej POlskiej populacji powystrzelać!!! A co zrobić z taka górą trupów?! Jedynie przerobić ich/was na gaz ziemny (LNG)-to jedyny pożytek jaki z was POlacy będzie jak was posprzątamy. Skandal: Śledztwo o korupcję w sprawie Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego http://trustandcontrol.salon24.pl/758282,kulisy-zbrodni-sadowej-pierwszej-prezes-sn-czyli-prezes-gersdorf-musi-odejsc http://3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego
  Przeczytaj: http://trustandcontrol.salon24.pl/673755,szokujace-sms-y-agenta-specjalnego-cba-za-czasow-pawla-wojtunika „Mafia w państwie, państwo w mafii?”: http://trustandcontrol.salon24.pl/742998,mafia-w-panstwie-panstwo-w-mafii Po przeczytaniu: http://polska.newsweek.pl/dluga-lista-watpliwosci,27819,1,1.html, wygląda na to SSO Ewa Wronka ma dłuższą historię swojej „działalności”…
  http://wgospodarce.pl/informacje/1603-gazeta-bankowa-jak-sad-zalegalizowal-niewyplacanie-wynagrodzenia
 • @RomanKa 06:10:21
  Małgorzata Maria Gersdorf (ur. 22 listopada 1952 w Warszawie) – polska prawniczka, specjalistka w dziedzinie prawa pracy!
 • @RomanKa 06:10:21
  A ten co tak długo z kartek wczoraj czytał Bohdan Zdziennicki to jej mąż.

  Hańba polskiego sądownictwa. Prezesi: Gersdorf - Rzepliński – Hauser


  Czytaj artykuł na: http://www.stefczyk.info/blogi/sprawy-wewnetrzne/hanba-polskiego-sadownictwa-prezesi-gersdorf-rzeplinski-hauser,12497046237#ixzz4nIUn0cK4
 • @RomanKa 06:10:21
  http://www.stefczyk.info/-/media/images/1270gersdorf19072017.ashx?bc=white&h=173&w=307
  Niezależna sędzia Gersdorf? To była prawniczka TVN! Dziś jest bohaterką „totalnej opozycji” i jej drugim (po Andrzeju Rzeplińskim) naczelnym prawnym autorytetem kraju. Wygłaszając w Sejmie przemówienie krytykujące reformę sądownictwa proponowaną przez ministra sprawiedliwości, stała się jedną z najważniejszych twarzy oporu przeciwko zmianom proponowanym przez PiS, za co schodząc z sejmowej mównicy, otrzymała od posłów zasiadających po lewej stronie sali plenarnej, owacje na stojąco. Jednak czy prawniczka, która większości Polaków dała się poznać jako ta, która za 10 tysięcy złotych zdoła przeżyć jedynie na prowincji faktycznie ma tak nieposzlakowaną opinię, jak chcieliby tego politycy PO i Nowoczesnej? Wiele wskazuje na to, że w biografii sędzi Gersdorf możemy znaleźć bardzo niejasne powiązania i interesy. Jak wynika z oświadczenia majątkowego sędzi Gersdorf, I Prezesa Sądu Najwyższego jest posiadaczką ośmiu działek (poza jedną wszystkie są we współwłasności), 197 tysięcy złotych w walucie polskiej i 2,4 miliona złotych w funduszach, oraz około 400 tysięcy złotych z tytułów papierów wartościowych. Profesor posiada również pół kilograma złota inwestycyjnego w przechowaniu. Swojego majątku miała dorobić się podczas wieloletniej kariery zawodowej i pracy dla grubych ryb polskiego biznesu. Jak się okazuje, zanim Gersdorf została sędzią Sądu Najwyższego pracowała między innymi jako reprezentant telewizji TVN! Nie kto inny, jak profesor reprezentowała telewizję w procesie przeciwko Tomaszowi Lisowi. Zresztą to niejedyne „poważne biznesy”, w jakie zaangażowana była sędzia Gersdorf. Przed nominacją do Sądu Najwyższego była również członkiem Rady Nadzorczej Otwartego Funduszu Emerytalnego CU PTE. Co ciekawe, już jako sędzia orzekała w sprawie innego OFE, AEGON PTE S.A. O sprawie już kilka lat temu informował były członek zarządu AEGON PTE S.A. Ryszard Jach, który jako pierwszy skierował sprawę do prokuratury. Jak informował w 2014 roku Tomasz Parol, redaktor naczelny portalu 3obioeg.pl „w stosunku do sędzi Gerdorf w latach 2012 – 2013 r. prowadzone było śledztwo prok. Grzegorza Jaremko z VI Wydziału ds. Przestępstw Gospodarczych Prokuratury Okręgowej w Warszawie , sygn. VI Ds. 204/12 w sprawie korupcji (z art. 228 par. 1 k.k.) oraz niedopełnienia obowiązków (art. 231 par. 1 k.k.) w toku procesu o odszkodowanie deliktowe z powództwa Ryszarda Jach, byłego członka zarządu jednego z OFE przeciwko AEGON PTE S.A. o 2 mln zł (sygn. XXI P 118/10, III APa 14/11 i II PK 26/12.) Proces ten, w toku jego trwania, był określany przez Radcę Prawnego Marcina Woronieckiego mianem ustawionego przez wpływowe osoby, pozorowanego, fikcyjnego wała sądowego (sic!).” Sędzia, która powinna cieszyć się nieposzlakowaną opinią, ma za sobą umorzoną w niejasnych okolicznościach sprawę korupcyjną i rozliczne powiązania z dużym biznesem, oraz proces nazywany w środowisku prawniczym „wałem sądowym”. Fakty te powinny być znane mianującemu I Prezes Sądu Najwyższego Bronisławowi Komorowskiemu, tym bardziej, że Ryszard Jach mówił o nich głośno i publicznie. Jak widać poprzedni prezydent musiał mieć powody żeby zlekceważyć te informacje… Sprawie będziemy się jeszcze przyglądać, bo wiele wątków jest w niej co najmniej dziwnych.
  Piotr Filipczyk
  Źródło:

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/niezalezna-sedzia-gersdorf-kilka-lat-temu-byla-prawnikiem-tvn-,20663369273#ixzz4nIY4LxJc
 • @RomanKa 06:10:21
  Wysłałem poniższe do SN, oczekuję odpowiedzi i reakcji kasty wobec mnie.
  ---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
  Od: W.A.P
  Data: 20 lipca 2017 12:09
  Temat: Panie Grzelecki.
  Do: Grzelecki Robert

  Jako podatnik was utrzymujący w tym Gersdorf i Żurka, zgłaszam do US w Warszawie wniosek o skontrolowanie w/w osób pod kątem pochodzenia ich majątku który nie ma pokrycia w oficjalnych dochodach urzędnika państwowego czy wykładowcy, na który będąc urzędnikami pracowali by z 200 lat, chodząc goło, nie jedząc i mieszkając w ziemiance lub pod mostem. Takie prawo jako podatnikowi mi i innym podatnikom przysługuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930