Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

List Otwarty do Prezesa TVP J. Kurskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Panie Prezesie! Jest Pan dziennikarzem i politykiem od wielu lat. Doskonale Pan rozumie zasady rzetelnego dziennikarstwa. Niektóre informacje podawane przez polską telewizję jest zwykłym łgarstwem.

Janusz Sanocki                                                                                                                         Nysa dnia 1 czerwca 2017 r.
Poseł niezrzeszony


Pan
Jacek Kurski
Prezes Telewizji Polskiej

Szanowny Panie Prezesie!

W dniu 1 czerwca br. telewizyjne „Wiadomości” w swym głównym wydaniu podały Polakom informację o próbie podpalenia polskiej szkoły w przygranicznych Mościskach leżących na Ukrainie.

Sprawców – jak wynikało z informacji, podobnie jak w poprzednich wypadkach niszczenia polskich obiektów na Ukrainie, ostrzeliwania konsulatów itp. - co prawda nie ustalono, ale nadany materiał jednoznacznie przypisywał sprawstwo Rosji, Putinowi i sytuował to wydarzenie jako element tzw. „wojny hybrydowej” jaką Rosja ma toczyć z Ukrainą i – jak wynika z materiału telewizyjnego TVP – również z Polską.

Podobne – jak pamiętam - były skonstruowane informacje nadawane przez TVP kiedy na Ukrainie niszczono polskie pomniki, czy gdy ostrzelano z granatnika nasz konsulat w Łucku. Jednak tym razem informacja, że próbę podpalenia polskiej szkoły w Mościskach należy wiązać z działalnością Rosji pojawiła się „na pasku” zaraz na początku informacji.

Panie Prezesie! Jest Pan dziennikarzem i politykiem od wielu lat. Doskonale Pan rozumie zasady rzetelnego dziennikarstwa i wie Pan, że tak podawana „informacja” – w sytuacji gdy sprawców nie wykryto, zwłaszcza wobec niebywałego skomplikowania polsko-ukraińskich relacji i zaszłości historycznych – jest odległa od prawdy jak Krym od Sachalina.


Że – mówiąc wprost – taka informacja podana przez polską telewizję jest zwykłym łgarstwem.

Być może sprawcy tego kolejnego antypolskiego aktu działali na zlecenie Rosji (na co nie ma dowodów), ale też nie można wykluczyć, że jest to spontaniczny akt, którejś z nacjonalistycznych grup swobodnie działających na Ukrainie.

Rzetelność dziennikarska nakazywałby taką ewentualność pokazać polskim widzom. Tego nie uczyniono, a podległa Panu telewizja zaserwowała nam – po prostu łgarstwo.

Panie Prezesie!

Jestem szczególnie uczulony na prawdę w życiu publicznym i mediach. W czasach PRL jako działacz Solidarności i podziemia – wspólnie z kolegami kolportowaliśmy nielegalną prasę i wydawnictwa.

W 1981 r. prokuratura PRL postawiła mi zarzuty za wydanie i kolportaż „Raportów Katyńskich” ambasadora O’Malleya.
W moim domu Służba Bezpieczeństwa dokonywała wielokrotnie rewizji, a po rocznym internowaniu trafiłem jeszcze raz do więzienia, w którym za komuny spędziłem 1,5 roku. Moi koledzy i ja skupialiśmy się w tamtym czasie na dostarczaniu naszym rodakom zakazanych informacji, niedostępnych książek, tworzeniu sieci bibliotek i wydawnictw.

Nie mogę zatem zgodzić się by w wolnej Polsce, publiczna telewizja karmiła widzów tak ordynarnymi kłamstwami jak to o podpaleniu szkoły w Mościskach w ramach „wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję” - zaprezentowane wieczorem w dniu 1 czerwca.

Tym bardziej, że takie – co tu dużo mówić - bezczelne łgarstwo nikomu nie służy. Ani uczciwym Ukraińcom, ani Polakom, a już rządowi PiS przynosi po prostu drastyczne szkody wizerunkowe.

Z jednej bowiem strony Pani Premier Beata Szydło zajmuje piękną, odważną postawę przeciwstawiając się Unii (w sprawie uchodźców), a z drugiej, w stosunku do Ukrainy zajmujemy pozycję, którą Marszałek Piłsudski określał dosadnie jako „włażenie w d…pę”.

Doprawdy jest to widoczne dla każdego –nawet niewyrobionego widza i po prostu niesie z sobą kompromitację i publicznej (narodowej) telewizji, która powinna szanować podstawowe etyczne zasady dziennikarstwa - i Pana jako prezesa tej instytucji, a co najgorsze – również pośrednio rządu, który Pana na tak odpowiedzialnym stanowisku umieścił.

Nie podejmuję się dokonywać jakiejś kompleksowej oceny publicznej telewizji, pod Pańskim kierownictwem.

Jednak dezinformacja, którą po raz kolejny zaprezentowali podlegli Panu dziennikarze na odcinku „ukraińskim” była tak bezczelna, że postanowiłem jako poseł, ale przede wszystkim jako obywatel zaprotestować. Po prostu nie lubię kiedy mnie – widza – nadawca traktuje bezczelnie jak idiotę. Jak sądzę większość moich rodaków także tego nie lubi.

Zakończenie tego listu sprawia mi pewną trudność – doprawdy nie wiem jaka formuła byłaby tu właściwa. Wykorzystam zatem fakt, że mamy 1 czerwca – Dzień Dziecka i złożę Panu właśnie z tej okazji najlepsze życzenia – wszystkiego najlepszego!

Dodałbym jeszcze, żeby od mediów trzymał się Pan z daleka, ale nie wiem czy takie życzenie może się spełnić.

Janusz Sanocki
Poseł niezrzeszony

KOMENTARZE

 • nie po to
  Kurski został prezesem telewizji by teraz prawdę na całą Polskę głosić .
 • Pan tam, Panie Pośle, jesteś przy korycie, ... i mównicy
  .
  Zamiast spać na ławce, wejdź Pan na tę mównicę i zadaj pytanie:
  Czy Wybory Prezydenta 2010 zostały sfałszowane? ***

  ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA W SPRAWIE BLOKOWANIA ŚLEDZTWA W SPRAWIE SFAŁSZOWANIA WYBORÓW PREZYDENTA 2010 >> https://docs.google.com/document/d/1ZzZXz-dtv_7B6zg_9_Yv8bJ0Y_WACkcAKbnEcQ1yIbM/edit?usp=sharing

  *** Jak Pan to nagłośnisz, jako przyszły Prezydent RP nie będziesz Pan listów pisał, tylko wzywał Prezesów na dywanik [ten gorszy sort], ... a ten lepszy będziesz Pan zapraszał na śniadania i "Obiady Czwartkowe".

  Rusz Pan te cztery ****, i do dzieła ku naprawie Rzeczypospolitej, ... zamiast bicia piany, oczywiście
 • Czy można Kurskiego posądzać o chęć mówienia prawdy?
  To człowiek skazany prawomocnymi wyrokami za kłamstwa. Zresztą całe PiS to partia, co z kłamstwa uczyniła politykę. Prezes, również skazywany wyrokami za kłamstwa powiedział. Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe i to każdego dnia udowadniają.
 • @Zawisza Niebieski 18:28:57
  Posądzać go zawsze można
 • @Zawisza Niebieski 18:28:57
  Podłe ludzie
 • mędia
  O ile wiem to media są od tego by łgały i ogłupiały.
  A prawda?
  A komu prawda jest potrzebna?
 • @Zawisza Niebieski 18:28:57
  Och, przepraszam za usterkę na linii: Posądzać go zawsze można, ... nie wiadomo tylko czy z tego powodu Kurski się zaczerwieni, zsinieje, a potem zrobi się niebieski? :D
 • @Ziut 18:30:46
  Kogo posądzić? Kurskiego? Kaczyńskiego? Ależ oni mają prawomocne wyroki. Rozumiem, że PiS ma prawo w głębokim poważaniu, co mamy nawet dziś, gdy Sąd Najwyższy orzekł iż nie miał prawa skazać i ułaskawić Kamińskiego. Kolejny raz wyszło, że PiS posługuje się kłamstwem, gdy na poparcie swojej tezy posłużyli się nazwiskami prawników, którzy nie popierają tezy Dudy. Jak widzisz, przy PiS wszystko trzeba sprawdzać, bo oni najczęściej mówią prawdę tylko wtedy, gdy się pomylą. Patrz konferencja prasowa po wypadku Szydło. Błaszczak chyba ani jednego słowa prawdy nie powiedział. Wypoczęty BOR-owiec (po ponad 12 godzinach pracy), ja dziś jestem po 11 i wiem jak się człowiek czuje i jak nadaje się do prowadzenia samochodu, prędkość 50 km/h itd. PiS to wyjątkowo kłamliwa partia.
 • @Ziut 18:20:10
  Piszesz "Prezydent RP nie będziesz Pan listów pisał, tylko wzywał Prezesów na dywanik [ten gorszy sort], ... a ten lepszy będziesz Pan zapraszał na śniadania i "Obiady Czwartkowe"

  Mam takie pytanie, na ośmiorniczki, czy może kaszankę popijaną "winami tuska"? I za czyje pieniądze? :)
 • @Zawisza Niebieski 19:07:50
  Jest niebieski! :D
 • @Ziut 19:10:05
  Jestem, jestem. Paralizatorem jeszcze mnie na komendzie nie potraktowano. A to za PiS intratna sprawa. Za tuszowanie takich spraw szybko tuszujący awansują. No chyba, że się sprawa rypnie i suweren tupnie nogą.
 • @Zawisza Niebieski 19:10:01
  Panie Sanocki Jako: "Prezydent RP nie będziesz Pan listów pisał, tylko wzywał Prezesów na dywanik [ten gorszy sort], ... a ten lepszy będziesz Pan zapraszał na śniadania i "Obiady Czwartkowe"

  // Mam takie pytanie, na ośmiorniczki, czy może kaszankę popijaną "winami tuska"? I za czyje pieniądze? :) //

  - JAK PAN POSEŁ SANOCKI TO ZROBI / Ziut 02.06.2017 18:20:10 / , ... i NARODOWCY GO WYBIORĄ, NA ŚNIADANIA BĘDZIE KATERING Z RESTAURACJI "SOROS & PRZYJACIELE" UL. ZGODA 11 W WARSZAWIE, .... NA KOSZT ZIUTA
  >> http://ziut.neon24.pl/post/132541,helsinska-wyrocznia-praw-czlowieka-soros-przyjaciele

  "Obiad Czwartkowy" będzie serwowany w postaci patriotycznego świniaka a'la Sendecki [przy pomniku Dmowskiego oczywiście].
  Hej! >> https://youtu.be/8_62JvPl76Y

  http://www.gify.net/data/media/293/swinia-ruchomy-obrazek-0257.gif
 • Ziut 02.06.2017 19:20:00 **
  ** YT / Prosiak z Kontrybucji Huskiego
 • @Zawisza Niebieski 19:07:50
  a co z kasa za seicento ?
  w zamrażarce u Kijowskiego

  //Sąd Najwyższy orzekł iż nie miał prawa skazać i ułaskawić Kamińskiego//
  czy ty umiesz przeczytać poprawne choć tylko jedno zdanie ?
  Czy ty wiesz czym jest prawo łaski a czym uniewinnienie ?
  Czy Duda SKAZAŁ Kaminskiego ?
  no nie ,Totalny odlot
  Nie BŁAŹNIJ się do reszty

  Art. 139. Prawo łaski jako uprawnienie Prezydenta
  Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski.
  Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.

  https://www.arslege.pl/prawo-laski-jako-uprawnienie-prezydenta/k15/a5370/

  z ostatniej chwili :

  Sąd Najwyższy wydał uchwałę. Wybór Polski do RB ONZ nieważny.
  Po ptokach.
 • @Husky 19:28:14
  Dobrze Husky, jak ci ŁASKI udzielam za czyny ci nieudowodnione :)

  W Polsce prawa, nie mylić z Polską PiS, istnieje domniemanie niewinności. Póki człowiekowi nie udowodniono winy, póty człowiek jest niewinny. Nie ułaskawia się człowieka niewinnego. Dlatego, by ułaskawić musiał najpierw skazać Kamińskiego a potem go ułaskawić. Do tego nie ma prawa. Więc albo mamy ułaskawionego przestępcę, (zgodnie z "prawem PiS") albo człowieka niewinnego w trakcie procesów (zgodnie z prawem RP).
  Od pana prezydenta znajomości prawa nie wymagajmy. Cały naród czytał mu konstytucję a on i tak jej nie pojął. Wolał czytać beletrystykę. No cóż, każdy czyta, co jego poziomowi umysłowemu odpowiada. Ja tę beletrystykę czytałem pod koniec podstawówki.
 • @Husky 19:28:14
  I przeczytaj ze zrozumieniem drugie zdanie, które zacytowałeś "Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu."

  Widzisz, że mówi się tu o osobach skazanych? Jeszcze trochę a nasz "analfabeta prawny" stwierdzi, że prezydent może zastosować prawo łaski do osób, które staną przed Trybunałem Stanu, a nawet siebie. Z pewnością taka interpretacja by mu się przydała. Bo w mojej ocenie, jego postępowanie powinien rozpatrzyć Trybunał Stanu i nie tylko w tej sprawie.
 • @Zawisza Niebieski 20:07:26
  jak długo się będziesz błaźnił i w jaki celu -

  Prezydenta A.Dudę to SN może w dupę pocałować !!!!!!
  To jedno
  Raz jeszcze przeczytaj art.139 konstytucji - co tam piszę.
  te Twoje wykładnię to można sobie w 4 litery włożyć.
  ps.
  jak zwykle mataczysz ,a nie odpowiadasz na pytania
  Kiedy Duda - SKAZAŁ Kaminskiego
  Kiedy Duda - UŁASKAWIŁ Kaminskiego
  Pisz w temacie a nie owijaj g..na w bawełnę
 • @Zawisza Niebieski 20:11:21
  Ty to prawnikiem w tym KOD-zie zostaniesz
  Jak nic

  // najwybitniejszy polski karnista, Stanisław Waltoś z Krakowa na którego podręczniku "Proces karny" wychowało się kilkadziesiąt roczników prawników, pisze tam, że "prezydent może skorzystać z prawa łaski w każdej sprawie o przestępstwo i o wykroczenie, również jeszcze przed prawomocnym skazaniem, mimo, że praktyka nie zna, jak na razie, wyjątków od ułaskawienia dopiero po uprawomocnieniu się wyroku skazującego; mówiąc inaczej, dopuszczalne jest ułaskawienie w postaci abolicji indywidualnej, skoro konstytucja nie czyni tu żadnych restrykcji".
  Podobnego zdania jest prof. Piotr Kruszyński z Uniwersytetu Warszawskiego.//

  Pamietaj ze Kruszynski to jeden z najwiekszych wrogow PIS-u
 • Gratulacje
  Świetnie to Pan Poseł ujął.
  Szczególnie zabawne zakończenie ...
  ... i w moim imieniu.
 • @Husky 20:14:40
  Pytasz w jakim celu piszę? Pisze w celu praworządności w Polsce. p.o. prezydenta Andrzeja D. to już będzie Trybunał Stanu oceniał. I mam nadzieję, że wstanie z klęczek i zacznie siedzieć. Ale nie jestem sędzią T.S. więc im zostawiam ocenę. Ja "kacze pióro" ocenię podczas najbliższych wyborów. I myślę, że 8 lat dla niego, w pasiastym garniturze, to może być zbyt mało, by naśladowców odstraszyć. Dajmy mu 12. Zgodzisz się? Bo przecież przysięgał strzec Konstytucji, później uznał, że to na co przysięgał to nic ważnego. To tak jakbyś przysiągł coś na Biblię a później tą Biblią się ...

  Nie mów mi o "najwybitniejszych polskich..." jak widzisz kancelaria Dudy uznała że dwóch najwybitniejszych prawników popiera Dudę, podczas gdy ci stwierdzili, że Duda i jego kancelaria to kłamcy których zdania nie popierają.
  Spróbuj myśleć samodzielnie, naprawdę nie boli, chyba w podstawówce język polski studiowałeś. Przepis wyraźnie mówi o skazanych. Co przed przecinkiem mówimy o nie skazanych a po przecinku już o skazanych,nie ośmieszaj się. Zacznij myśleć, bo wstyd takie głupoty wypisywać. Chcesz jak Duda być tylko "marionetką" której sznurki pociąga "zwykły poseł" o kiepskich wynikach wyborczych, uzyskujący we wszystkich notowaniach poparcia najniższe oceny?
  Przyznam Szydło jest niezłym etnografem, potrafi jasełki polityczne dla prostego ludu robić. Polacy uwierzyli, że będzie nowe rozdanie, młodzi z PiS przejmą władzę, dostali młodą fasadę marionetek i deja vu, czyli rząd Jarosława K., Antoniego M. Zbigniewa Z. oraz dojącego dziś Polaków Tadeusza R., których dawno na śmietnik historii wysłali.
 • @Zawisza Niebieski 22:04:37
  Ja się dziwię, że Ty jeszcze wierzysz w jakieś wyroki sądu. W Polsce wszystko jest polityką, nawet wyroki sądowe. Zresztą prawo jest tak napisane by było to możliwe. Twoja totalna krytyka PISu nie raziła by mnie gdyby nie kryjąca się za nią wyrozumiałość i zrozumienie dla działań poprzedniej ekipy , które wg. mnie były gorsze od tej obecnej. Mimo, że też w wielu obszarach jest to polityka po prostu antypolska.
 • @Zawisza Niebieski 22:04:37
  //jak widzisz kancelaria Dudy uznała że dwóch najwybitniejszych prawników popiera Dudę, podczas gdy ci stwierdzili, że Duda i jego kancelaria to kłamcy których zdania nie popierają. //

  i śmiesznie i straszno jak powiedział Prezydent Duda.
  Wypierają się tego to co sami napisali

  http://www.prezydent.pl/kancelaria/dzialalnosc-kancelarii/art,49,lista-publikacji-w-ktorych-wskazywano-na-mozliwosc-stosowania-przez-prezydenta-rp-prawa-laski-w-postaci-indywidualnej-abolicji.html

  Nikt z wymienionych nie zabierał głosu bo nikt ich o to nie prosił
  Kancelaria opierała się na ich własnych publikacjach
  Tak że kolejny twój ZONK

  ps.

  //ci stwierdzili, że Duda i jego kancelaria to kłamcy których zdania nie popierają. //

  Łżesz jak stara ...
  Podaj link do tych wypowiedzi że napisali tak jak ty to przedstawiasz

  I jak widzę przez "otwór gębowy" nie przejdzie ci odpowiedź na moje pytania -
  co z tym skazaniem i uniewinnieniem Kaminskiego przez PAD.
  Będziesz wreszcie miał CHONOR by na te pytania odpowiedzieć, czy jak tradycynie ja o niebie ty o chlebie.
  Taki prosty jak drut LAWIRANT
 • @Husky 22:33:04
  Nie podniecaj się klezmerem . Ave . :))) https://www.youtube.com/watch?v=PHlwOHxXMmA
 • @zadziwiony 22:24:00
  Wałęsa - ułaskawił Słowika.
  Kwaśniewski - kasjera lewicy i mordercę Vogla.
  Komorowski - 5 zabójców.


  Duda - Kamińskiego

  https://pbs.twimg.com/media/DBUT2UdXcAA4kl3.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:04:37
  Jestem profesorem prawa, ws. ułaskawień uważałem tak, jak zrobił PAD, ale powolywanie się na mnie to podłość, bo PAD zrobił ze mnie idiotę.
  Czyli :
  Profesor Lech Gardocki robi gardę, czy zapis na cytowanie?

  http://naszeblogi.pl/46866-profesor-lech-gardocki-robi-garde-czy-zapis-na-cytowanie
 • @Husky 23:08:38
  Czyli wszyscy WON ?. https://www.youtube.com/watch?v=Pb0noWdOGF8
 • @Repsol 23:45:45
  No prawie wszyscy 8-)))
  pzdr.
 • @Husky 23:49:49
  Dlaczego prawie wszyscy ?. Ave.
 • @Husky 23:08:38
  No więc przeczytaj co w 2011 roku PAD mówił o ułaskawieniach:
  "ako minister w Kancelarii Prezydenta RP, nadzorujący Biuro Prawa i Ustroju oraz Biuro Obywatelstw i Prawa Łaski w okresie od jesieni 2008 do lipca 2010, chciałbym tu z całą odpowiedzialnością oświadczyć, że Pan Prezydent, ś.p. profesor Lech Kaczyński podchodził do spraw ułaskawień z absolutną bezstronnością, biorąc pod uwagę ciężar popełnionego przestępstwa, jego konsekwencje społeczne, a także wymiar ludzki sprawy, gdy konsekwencje wyroku dla osoby skazanej wydają się niewspółmierne do szkodliwości czynu. (...)

  W ułaskawieniach nie ma spraw prostych. Każde ułaskawienie może budzić kontrowersje, bo taka jest natura tej instytucji. UŁASKAWIA SIĘ OSOBY UZNANE PRZEZ SĄD ZA WINNE. Ułaskawienie nie jest uniewinnieniem."

  "UŁASKAWIA SIĘ OSOBY UZNANE PRZEZ SĄD ZA WINNE" PAD nie tylko łamie konstytucję której przysięgał strzec, łamie nawet to co sam twierdził.
  I kto ma ZONK'a?

  PAD też ma na swym koncie szemrane ułaskawienia, w czasach gdy pracował w kancelarii prezydenta L.Kaczyńskiego.
  http://paluchtomcia.salon24.pl/623541,andrzej-duda-specjalista-od-szemranych-ulaskawien
  Kolejny ZONK.

  A wypisywanie jako popierających działanie Dudy osób na podstawie jakiś ich dawnych wypowiedzi, to jest typowa PiS-prawda, podobna do prawdy Kurskiego.
 • W TVP propagandowe kłamstwa jak za Jerzego URBANA !
  żydowsko-ukraińska hołota w TVP łże ! ale czy można wymagać od hołoty która dorwał się do TVP ! a były piękne plany do TVP , miała być TVP Narodowa i co z tych planów zostało ? NIC ! bo TV jest ważnym ośrodkiem dla utrzymania żydów przy władzy ! i tej władzy dopóki żydostwo rządzi w Polsce NIE ODDADZĄ !!!!!

  Słowianie ! jedno kłamliwe żydostwo odeszło z TVP ! drugie kłamliwe żydostwo przyszło i dalej jest chamska żydo-banderowska kłamliwa propaganda !

  Słowianie ! dzień bez oplucia prezydenta Putina lub oplucia Rosji to dzień stracony w TVP ! tylko ze te bydło żydo-ukraińskie już przekroczyło czerwoną linie propagandy ! stwierdzam że TVP jest gorsza od POLSATU !!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Oddajcie śmiecie żydowskie TVP
  NARODOWI POLSKIEMU !
 • Uwaga na żydów Husky i Zawisze Niebieski !
  Temat kłamliwa propaganda żydo-ukraińska w TVP ! a te żydki rozprawiają o Dudzie i sądzie !!! to żydowska klasyka wekslowania tematu !!! [ gadać nie na temat lub obok tematu ]

  Uwaga ! nie traktujcie tych żydków poważnie ! bo to typowi smrodziarze

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Deportować wszystkich żydów do Izraela ! Polska to Słowianie ! Słowianie to Polska !!!
 • @ele 09:30:46
  A ty się nie boisz wyjść na ulicę. Przecież za rogiem budynku może stać Żyd z karabinem z krzywą lufą. Że też w Polsce tylu paranoików.
  A co do deportacji, to deportować chciałabyś też pierwszą damę?
 • @Zawisza Niebieski 08:14:54
  „SN wchodzi w rolę, do której nie ma żadnych uprawnień”. SN popełnił przestępstwo. Nie istnieją podstawy ANI FORMALNE, ANI MATERIALNE do stwierdzania prerogatyw prezydenta w jakimkolwiek innym akcie prawa niż orzeczenie TK. Wszystko do tej pory co wychodzi z wymiaru (nie)sprawiedliwości jest schowane w otoczce w/w urzędów. Trzeba z tym skończyć. Wyroki wydają konkretne osoby nie urzędy. Wymieniając wszystkie decyzje z tych urzędów winny być podawane osoby z imienia i nazwiska które te decyzje wydały. Wydane bezprawnych wyroków prze ich orzekających wbrew obowiązującemu porządkowi prawnemu winno podlegać ściganiu prawnemu i karnemu, jak w każdym innym przypadku (np. jak w projektach inżynierskich). Immunitet winien być całkowicie zniesiony. Nie może być tak by złodziej, przestępca prawny czuł się bezkarny. Tę stajnię Augiasza jaką zafundowali Polsce i Polakom trzeba jak najszybciej oczyścić. Władza ustawodawcza i rząd musi dokonać dogłębnej reorganizacji. Tak trzeba czynić. Im szybciej tym lepiej. Kiedy w PRLu 3 lata więzienia dostał chłop za kradzież kopki siana, "inny" za kradzież 30 000zł z kasy PGR 3 lata w zawieszeniu na 3 lata. Dziennikarz zszokowany zapytał adwokata o logikę obu wyroków, a ten odpowiedział "myślisz młody człowieku, że sędzia żywi się sianem"???? Sędzia żyd a pieniendze...mu nigdy nie śmierdzą..i to w dużej ilości !! Czyli coś z "ryb" a chodzi o bardzo duże sumy, stąd ich majątki bez pokrycia z ich pensjami..Czy się zmieniło w Polsce od tamtej pory....? A no nic się nie zmieniło, bo to ci sami tępi i prymitywni żydobolszewicy zbrodniarze, alkoholicy, pospolici złodzieje po powszechniaku lub i nie, tylko po 3-6 miesięcznych kursach duraczówki (a jest ich czynnych jeszcze ok 700!) oraz ich złodziejski pomiot. Wystarczy popatrzeć na ich przepite, pomarszczone, zwiędłe fizys i oczy tęskniące za rozumem vide pomioty oborowych z czworaków którym żydokomuna życie uratowała i na piedestały wyniosła żydobolszewickie pomioty takie jak Kaufman vel Rzepliński, Gersdorf, ostatnia 7ka z SN, Stępień, Tuleja, etc..etc...+ ci znani z nazwiska pospolici przestępcy czyli mordercy i złodzieje kiełbas, spodni, elektroniki, wkrętarek, samochodów, etc..etc...To jest ta tzw. "elyta", bezkarna, butna i bezczelna nadzwyczajna kasta stojąca ponad prawem i uważająca się za suwerena!
 • @Zawisza Niebieski 08:14:54 "prawniku" od siedmiu boleści...
  Mec. Tomczyński: „Takie uchwały Sądu Najwyższego świadczą o tym, że trzeba go jak najszybciej zmienić"...Nie wiem co jest przypadkiem, a co nie jest, natomiast wiem na pewno, że zamiast wsadzać do więzienia panią Sawicką, która chciała dać łapówkę, stara się wsadzić do więzienia pana Kamińskiego, który odkrył ten zamiar korupcji. To z poczuciem sprawiedliwości, rozsądku i normalności orzecznictwa sądowego nie ma nic wspólnego powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl mec. Adam Tomczyński, były sędzia, wykładowca Wyższej Europejskiej Szkoły Prawa i Administracji. wPolityce.pl: Czy miał Pan wątpliwości co do tego, czy Prezydent RP może zastosować prawo łaski w tak szerokim zakresie, jak w przypadku ułaskawienia Mariusza Kamińskiego?
  Mec. Adam Tomczyński: Wątpliwości zawsze warto mieć, natomiast zapisy konstytucji i dotychczasowe komentarze do niej są dość jednoznaczne. Prawo łaski opisane w ustawie zasadniczej jest pojęciem zdecydowanie szerszym, niż pojęcie ułaskawienia w kodeksie postępowania karnego. O ile to ułaskawienie w kpk dotyczy tylko osób skazanych w prawomocnym orzeczeniu, o tyle prawo łaski zapisane w konstytucji nie ma takich ograniczeń. I właściwie, ja nie chcę powiedzieć, że wszyscy, ale większość komentatorów do przepisów konstytucyjnych, czy przepisów dotyczących prawa łaski, profesorowie prawa dość jednoznacznie się wypowiadali, że jest ono uprawnieniem szerokim, pozwalającym prezydentowi na wszystko. Proszę zwrócić uwagę, że prezydent jest wybierany przez naród, przez suwerena, ma bardzo istotne uprawnienia, w tym prawo łaski, tę szczególną prerogatywę do specjalnego działania, wynikające właśnie z tego wyboru. Krótko mówiąc, wątpliwości zawsze można mieć, ale też trzeba je umieć pokonać. Tutaj sprawa wydaje się dość jasna. Pan prezydent ma prawo łaski. Czyli opublikowana przez Kancelarię Prezydenta lista 13 prawników, wskazujących, że prezydent postąpił zgodnie z Konstytucją, jest dobrym ruchem, który przedstawia sprawę jasno? Racja leży po stronie prezydenta?

  Nie ulega wątpliwości, że tak jest. Natomiast SN tak naprawdę dokonuje nie tylko niezgodnej z prawem interpretacji, ale ingerencji w uprawnienia innej władzy. To nie jest przecież tak, że SN może wszystko. SN nie może ograniczać prezydenta w jego konstytucyjnych uprawnieniach. A co do tej listy. Słyszy się już, że ktoś chce, by został z niej wykreślony. Trochę przypomina mi się sytuacja sprzed roku sędziego Zubika z Trybunału Konstytucyjnego, który najpierw kilka lat temu napisał, ze są wyroki nieistniejące, jeżeli chodzi o TK, a wtedy gdy powstał rzeczywisty spór, to nie miał nic do powiedzenia i oczywiście nie zgadzał się ze swoim własnym zdaniem. Tutaj też co niektórzy luminarze prawa chyba zapomnieli co parę lat wcześniej głosili.

  SN wydał oświadczenie, w którym jednak stwierdza, że „nie tylko jest uprawniony, ale i wręcz zobowiązany, do wykładni przepisów prawa, w tym także ustawy zasadniczej”. Czyli SN ma prawo interpretować prerogatywę prezydenta?

  SN ma prawo do interpretowania przepisów prawa, a także przepisów konstytucji. Problem polega jednak na tym, że w tym konkretnym przypadku jest całkowicie błędna interpretacja, nieuwzględniająca różnych zapisów ustawy zasadniczej i zapisów w kpk. To także interpretacja sprzeczna z dotychczasową linią orzeczniczą nawet Trybunału Konstytucyjnego czy sądów administracyjnych, także SN, które do tej pory dość jasno stanowiły, że tam gdzie jet mowa o prerogatywie prezydenta, to sądom wara od tego, nie powinny tego oceniać. I na tym powinna się zakończyć rola interpretacyjna SN w tej sprawie.

  Natomiast, jak wszystko przez ostatnie półtora roku w Polsce, także ta decyzja SN ma podtekst polityczny. Zwrócę jeszcze uwagę, że przedwczoraj rzecznik SN mówił o tym, że w związku z orzeczeniem, ułaskawienia prezydenta już nie ma. Dzisiaj wydaje się, że mówił coś innego, że ta sprawa musi być rozstrzygnięta proceduralnie. To są dwie zupełnie różne rzeczy. Decyzja prezydenta o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego w dalszym ciągu obowiązuje, nikt jej nie uchylił, a sąd będzie miał teraz problem, jak proceduralnie sobie z tą sprawą poradzi. Ale w żadnym razie nie wolno twierdzić, że SN uchylił decyzję ułaskawieniową pana prezydenta. Bo do tego na pewno nie ma żadnych uprawnień. SN jednakże oświadczył, że „pochopne wypowiedzi przedstawicieli władzy publicznej nie tylko godzą w powagę Sądu Najwyższego, ale także podważają zaufanie do najwyższych organów władzy i instytucji państwowych”. Te słowa, działania i reakcja SN to w takim razie przewrażliwienie? A może nawet wejście w spór polityczny? Moim zdaniem, nie jest to problem ingerencji pana prezydenta w orzecznictwo sądu, bo głowa państwa ma uprawnienie do stosowania prawa łaski zgodnie z art. 139 konstytucji. Natomiast nie widzę takiego zapisu w ustawie o Sądzie Najwyższym, czy innego zapisu konstytucyjnego, który pozwoliłby sądowi, wszystko jedno czy Najwyższemu, czy administracyjnemu, czy TK, oceniać jak Prezydent RP ma wykonywać swoje prerogatywy. One są przecież wprost zapisane w ustawie zasadniczej i w tych granicach prezydent może działać. To nie tylko ułaskawienie, ale także decyzja o charakterze abolicyjnym, czyli przerwanie ścigania dowolnej osoby.

  Czy patrząc na tę całą sprawę Mariusza Kamińskiego, możemy uznać, że to nie jest przypadek?

  Nie wiem co jest przypadkiem, a co nie jest, natomiast wiem na pewno, że zamiast wsadzać do więzienia panią Sawicką, która chciała dać łapówkę, stara się wsadzić do więzienia pana Kamińskiego, który odkrył ten zamiar korupcji. To z poczuciem sprawiedliwości, rozsądku i normalności orzecznictwa sądowego nie ma nic wspólnego.

  Opinia Polaków na temat sądownictwa z pewnością nie jest pozytywna. Widać sprzeciw wobec reform, pamiętamy te obrazy ze zjazdów środowisk prawniczych i hasła o alternatywnych orzeczeniach i prawdziwym suwerenie. Czy ta sytuacja wokół osoby byłego szefa CBA, może pana zdaniem stać się kolejnym argumentem dla Polaków, którzy tracą zaufanie do władzy sądowniczej?

  Uważam tak samo od dwudziestu paru lat, że takie uchwały SN świadczą o tym, że trzeba go jak najszybciej zmienić. Zarówno jego strukturę i skład osobowy. To najbardziej istotny wniosek. Jeżeli chodzi o sądownictwo, to nie wiem, czy akurat sprawa Mariusza Kamińskiego może wpłynąć na ocenę Polaków. Myślę, że dużo bardziej wpływa na tę ocenę to, co każdy obywatel doświadcza i widzi: przewlekłość spraw, brak możliwości przewidzenia orzeczeń… To są najgorsze problemy wymiaru sprawiedliwości. Dochodzi do tego również przekonanie pewnej części sędziów o swojej niezwykłej roli, daleko posunięte poczucie o kastowości, odrębności i niezależności od zwykłego obywatela. To jest całkowicie bez sensu, bo praca w sądzie musi być przede wszystkim służbą. Dopóki zdecydowana większość sędziów tego nie zrozumie, to sądownictwa się nie naprawi. Ps...Żydokomuna w SN trwa nadal, oni bronią przywilejów i pracy dla resortowych dzieci. Potrzebny tu Erdogan! Oczywiście, że trzeba zmienić Sąd Najwyższy. Tak się robi z nieudolnymi instytucjami na całym świecie. Mecenas wypowiedział to, co wielu myśli i czas najwyższy pogonić ten żydobolszewicki stetryczały Sąd Najwyższy, który okazał się najniższy moralnie. Zdrada przez sędziów Polski I Polaków jest najcięższą zbrodnią. Jedyna kara której będą domagać się Polacy to będzie wieszanie tych zbrodniarzy! Część (dominująca) korporacji związanej z władzą sądowniczą popełnia przestępstwa. Wiadomo, że wspólne przestępstwo zbliża, a pochodzenie resortowe łączy...."...Jak najsprawiedliwiej wydać wyrok o jakimś państwie?Najprościej - na podstawie sądownictwa..."Ilu Sisamnesów jest w tej korporacji?, Ile foteli z ich skóry kazałby zrobić Kambyzes? To ostatni dzwonek żeby PiS zrobił porządek z ADMINISTRACJĄ w której jest zakiszonych wielu resortowych dzieci i wnuczków. Jeśli nie oczyścicie tego szamba to szanse na reformę Państwa odjadą w niebyt.
 • Janusz Sanocki Poseł niezrzeszony pisze list do prezesa Kurskiego 1
  a co czytamy w postach ? czytamy o czytamy polemiki o prawie łaski prezydenta Dudy !!!!

  CZY WYŚCIE OSZALELI ? temat jest list do prezesa TVP o chamskiej propagandzie antyrosyjskiej !!!!!! chcecie dyskutować o prezydencie i jego prawach łaski to napiszcie OSOBNY TEMAT !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach !
 • @Zawisza Niebieski 08:14:54
  Kłania się im KK: Art. 255 (w szczególności 255a), Art. 126a, Art. 127, Art. 128, Art. 133, Art. 136 PROKURATURA DO DZIEŁA!!! Wóz albo przewóz! Były minister Milczanowski radzi byłym esbekom jak dotkliwie uderzyć w PiS...Co kuriozalne, obrońcą tych ostatnich stał się były szef MSW:
  Nie wszyscy z państwa zdają sobie sprawę do końca, co nastąpi, co ich dotknie w miesiącu październiku tego roku ostrzegał Andrzej Milczanowski podczas spotkania z „represjonowanymi emerytami z terenu Województwa Zachodniopomorskiego”. Dotknie was rzeczywistość, w sytuacji powiedzmy 3-3,5 tys emerytury lub renty do siedmiuset kilkudziesięciu powiedzmy, a w najlepszym przypadku do tysiąca sześciuset kilkudziesięciu złotych wyliczał były minister, i zachęcał:
  Czy wy musicie się z tym godzić? Na pewno nie!
  Co należy robić? Jak instruował Milczanowski, otwarcie zwalczający PiS, trzeba „działać na czterech płaszczyznach”: trzeba „nie bać się ryzyka”, trzeba „być razem”, „musicie być konsekwentni” i „czynni”:
  Różne mogą być pomocnicze działania manifestacji, oprócz demonstracji ulicznych, takie jak np. głodówka, ale nie tylko. Okupacja? Też. (…) Jesteście ludźmi jakby szczególnie predysponowanymi z racji wykonywanych funkcji uprzednio, ja w jakiś sposób też, aby znaleźć ten wybryk, żeby te władze nacisnąć. Dotkliwie radził były szef MSW w rządach Hanny Suchockiej i Waldemara Pawlaka. Do „trzymania się razem” oraz „realnego oporu” zachęcał także poseł Nitras, który zapowiedział m.in. wspieranie „represjonowanych” tajnych i mundurowych służb PRL:
  Mogę państwu zobowiązać się nie tylko w imieniu moim, w imieniu partii. (…) Trzeba będzie wrócić do stanu, który był przed PiS-em
  zapewnił, składając przy okazji obietnicę, że jeśli będzie w przyszłym Sejmie, nie cofnie się przed postawieniem „pewnych funkcjonariuszy” PiS przed Trybunałem Stanu. Działacze komunistycznego podziemia są zszokowani w trójnasób: z powodu natrętnych prób zakłamywania historii, wybielania i legitymizowania zbrodniczej formacji, z powodu sojuszu byłych służb komunistycznych, szefa MSW w dwóch rządach III RP oraz opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, lecz przede wszystkim z powodu ich przygotowań do odsunięcia od władzy demokratycznie wybranego rządu. Wy państwo nie macie dwóch-trzech lat! Państwo macie siedem miesięcy czasu! I do tego czasu, wóz albo przewóz! zagrzewał do walki pozbawianych przywilejów peerelowskich tajniaków i mundurowych eksminister III RP Milczanowski. W czym ma rację, w tym ma, dla porządkowania kraju po latach komunizmu i postkomunistycznej degrengolady, dla - nomen omen - Prawa i Sprawiedliwości będzie to zaiste wóz albo przewóz… http://wpolityce.pl/polityka/342661-woz-albo-przewoz-byly-minister-milczanowski-radzi-bylym-esbekom-jak-dotkliwie-uderzyc-w-pis
 • @ele 11:07:41
  Czy go wybrali jacyś niezrzeszeni? czy uciekł z partii po wyborze? Powinien zdać mandat poselski.
 • @Zawisza Niebieski 08:14:54
  Kolejny ZONK.

  czyli to co pisałem
  pieprzysz kolejne farmazony a nie odpowiadasz na pytania
  Koniec dyskusji
  pamiętaj - Ty to nie ta liga
  przykro mi
 • @Husky 16:11:08
  Że liga nie ta, to sprawa oczywista. Ty jesteś powielaczem cudzych tekstów i obrazków dostarczanych przez stajnię trolli PiS, ja piszę własne teksty, przekazuję własne myśli.

  Chcesz linki?
  http://natemat.pl/209461,to-nieporozumienie-profesor-prawa-wypisuje-sie-z-listy-13-prawnikow-popierajacych-decyzje-prezydenta-dudy

  Dostałeś nawet link, że A.Dudy nie popiera nawet A.Duda, czyli PAD zaprzeczył samemu sobie. Duda strzelił sobie sam w kolano. Jak nisko może upaść człowiek by podlizać się "zwykłemu posłowi".

  4 pierwsze publikacje podane na liście to lata 1960.

  http://www.prezydent.pl/kancelaria/dzialalnosc-kancelarii/art,49,lista-publikacji-w-ktorych-wskazywano-na-mozliwosc-stosowania-przez-prezydenta-rp-prawa-laski-w-postaci-indywidualnej-abolicji.html

  Jak pewnie wiesz, Polska nie miała wtedy prezydenta zaś konstytucja które strzec przysięgał Duda, a potem okazało się, że przysięga to było krzywoprzysięstwo, bo konstytucję zamiast strzec, łamie powstała znacznie później, niż te publikacje.

  Ja nie siedzę i nie pilnuję PiS jakie znowu przekręty zrobili, ja nie mam zasilania w materiały z "stajni trolli". Jak przeczytam jakąś informację to ją zapamiętuję nie odnotowuję źródeł. Nie zamierzam się doktoryzować z działań partii Przekrętów i Spisków. Ot jak każdy Polak śledzę co się dzieje na arenie politycznej. Ja jestem z tego sortu co karmi "krowę zwaną Polską", a nie tego co ją bezwstydnie doi równocześnie niszcząc.
 • @Zawisza Niebieski 18:26:55
  no to odpowiedz LAWIRANCIE na pytania,odpowiedz
  A nie rób za błazna
  za chwilę napiszesz o brudnych butach Kaczynskiego,nieślubnych dzieciach Ziobry i to że Waszczykowski to rodowity eskimos.
  Miała rację alfa.com.hel że większego manipulatora,lawiranta i klamce to ze świecą tu szukać.
  Trollujesz tu jak ten pamiętny @partyzant z Donbasu.
  The End
 • @Husky 18:47:26
  No cóż, odpowiedziałem ci na pytania, ale ty w okularach dla PiSowskiego konia siedzisz i nic nie widzisz poza tym co ci z centrali podsyłają. PiS zawsze był partią działająca na zasadach bolszewickich. To nie Polacy, patrioci, to zdrajcy i wrogowie ludu pracującego miast i wsi.
  Zdobądź się na umiejętność czytania. A Alfa, no cóż biedna, uczciwa (w to wierzę) kobieta przez złodzieja i manipulanta otumaniona. Zapytasz o złodzieja? Cegiełki na stocznię Gdańską, byś nie mówił, że nie mam dowodów na moje słowa) Wystarczy powiedzieć, że to indywiduum kobietę anioła, która potrafiła godzić dwóch ... (spuśćmy zasłonę, bo Polak o zmarłym nie mówi źle, bez dowodów) Marię Kaczyńską nazwał "szambem nie perfumerią". No cóż pomyśl w czym się taplasz, co popierasz, gdy osoba tak czcigodna była szambem nie perfumerią, kim ty jesteś?
 • @Zawisza Niebieski 21:01:52
  http://sanocki.neon24.pl/post/138735,list-otwarty-do-prezesa-tvp-j-kurskiego#comment_1387999
 • @Husky 21:15:52
  A czy ja tę kasę pilnuję? powiedziane było, że pieniądze te dostanie po zakończeniu procesu. Z tego co wiem na razie BOR lgnie w bagnie swojej niekompetencji po "dojnej zmianie". Wiadomo, że Błaszczak kłamał jak przykładny polityk PiS. Nie jechano z prędkościa 50 km/h, kierowca miał znacząco przekroczone godziny pracy, choć Błaszczak twierdził, że dopiero co zaczął pracę. Ukrywana jest prawda, czy w ogóle była to kolumna uprzywilejowana. A wszystko to wiemy, dzięki temu, że Polacy, polscy posłowie pomogli młodemu Polakowi, bo miał te nieszczęście, że znalazł się na drodze "kolumny sortu panów".

  Skoro zgodnie ze zdaniem samego Andrzeja D. wygłoszonym w roku 2011 "UŁASKAWIA SIĘ OSOBY UZNANE PRZEZ SĄD ZA WINNE" Kamiński musiał być najpierw skazany przez Andrzeja D., czyli Andrzej D. uznał, że Kamiński popełnił przestępstwo, czyli go skazał, po czym ułaskawił. Czy ta logika przekracza poziom myślenia trolli PiS? Zgodnie z teorią PiS Kamiński jest ułaskawionym przestępcą skazanym przez Andrzeja D po czym ułaskawionym. Albo zgodnie z prawem Polski jest człowiekiem oczekującym na prawomocny wyrok w wyższej instancji. To tak trudno zrozumieć?
  Wszystko masz wyjaśnione, kawa na ławę. Jak wyłączysz beret z antenką z bezpośrednim połączeniem ze "stajnią trolli PiS" to wszystko zrozumiesz. Myślenie naprawdę nie boli. Sprawdź a przyznasz mi rację.
 • @Zawisza Niebieski 21:30:55
  http://dd.neon24.pl/post/138737,mamy-to#comment_1388220

  do zera !!

  https://pbs.twimg.com/media/DBaqc3NXsAItSDN.jpg

  Jesli slychac lemingowe wycie....... czyli jest dobrze
 • @Zawisza Niebieski 21:30:55
  A tak przy okazji. 7 dniowy pobyt pani Beaty S. w szpitalu nie obciąża młodego Polaka, gdyż przepisy o ruchu drogowym wymagają zapinania pasów, jeśli samochód wyposażony jest w te pasy. Brak zadziałania poduszek powietrznych w pancernej limuzynie, wskazuje na to, że pasażerowie złamali przepisy o ruchu drogowym, z tego powodu ponoszą wszelkie tego konsekwencje. Albo też pancerna limuzyna miała wadliwe poduszki powietrzne, wtedy winę ponosi producent pojazdu. Widzisz ile dobrego działanie polskich posłów dla dobra młodego Polaka przyniosło? Jak sam widzisz niestety nastały takie czasy, że my Polacy musimy się bronić przed kłamliwym "sortem panów".
 • @Husky 21:44:42
  A ty wytrzeźwiałeś po "winach tuska" Wskazywałem ci słowa mości Zagłoby, "mocne wina na mocne głowy", a byle kto, niech "czar PGR" pija. Bo od mocnego wina długo nie wytrzeźwieje. Co dowodzi ten przesłany przez "stajnię trolli" naród głupi wszystko kupi obrazek. Nie na darmo elektorat PiS to w większości ludzie z wykształceniem podstawowym i średnim.
  Co w tym, że w przygotowanym za poprzedniego rządu wybranego przez Polaków procesie wybrano Polskę, przy braku innych kandydatów odnosi się do Donalda Tuska? Donald Tusk uzyskał historyczny wynik 27:1 i tego żaden troll PiS nie zmieni. Ośmieszasz się tylko, no ale cóż, pierwszy to raz?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930