Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

List Otwarty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

List otwarty posłów Janusza Sanockiego i Jerzego Jachnika do nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich - Warszawa 3.09.2016 r.

 LIST OTWARTY

List otwarty posłów Janusza Sanockiego i Jerzego Jachnika do nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich - Warszawa 3.09.2016 r.

Sędziowie, Uczestnicy Kongresu!

Zwracamy się do Was z okazji Kongresu jaki zwołaliście w Warszawie, nie tylko jako posłowie Sejmu RP.

Zwracamy się również jako wieloletni działacze stowarzyszeń walczących z bezprawiem w polskim wymiarze sprawiedliwości – w sądach czy w prokuraturze.

Od wielu lat doświadczamy sami fatalnego funkcjonowania polskich sądów. Jesteśmy także świadkami fatalnego stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości – broniąc wielu osób, które przez lata zmagają się z sądowa patologią – stronniczymi wyrokami, koszmarną, nieznaną w innych państwach przewlekłością postępowań, nieumiejętnością sędziów rozstrzygania prostych spraw.

Problemy te przedstawiało dwukrotnie w Sejmie ponad tysiąc osób poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości, które przyjechały z całej Polski na dwie konferencje (16 stycznia i 25 czerwca 2016) zorganizowane przez Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, którego jesteśmy członkami.
Uczestnicy Konferencji – obywatele - przedstawiali przykłady arogancji z jaką zostali potraktowani przez sędziów, przypadki wydawania jawnie niesprawiedliwych i jakże często bezprawnych wyroków.

Nagminne są przypadki łamania przez sędziów podstawowych praw człowieka - stąd Polska jest w konsekwencji uznawana w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu za państwo naruszające Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

W konsekwencji państwo polskie wypłaca poszkodowanym duże odszkodowania, a sędziowie, którzy wydali bezprawne wyroki pozostają bezkarni.

Bezkarni pozostają sędziowie przyłapani na zachowaniach świadczących o jawnej stronniczości czy wręcz korupcji.

Przypadki te są ogólnie znane podobnie jak skandaliczny wręcz stan polskiego wymiaru sprawiedliwości i sądownictwa.

Obraz polskiego sądownictwa jest porażający. Dzisiaj sędziowie w Polsce są w stanie bezkarnie uzasadnić każdą największą prawną fikcję. I to trzeba koniecznie zmienić.

W ostatnich latach narasta lawina wyroków niesprawiedliwych. Wystarczy popatrzeć na orzeczenia sądów w sprawie reprywatyzacji– która dotyczy całej Polski, a którą sankcjonują prawomocne wyroki sądowe. Kolejna kompromitacja to wyrok na Zygmunta Miernika.

To nic innego jak odwet polityczny. Tymczasem samopoczucie sędziów RP jest świetne.

Chcemy mieć nadzieję, że uczestnicy Kongresu Sędziów właśnie tymi problemami zajmą się i w imię dobra wspólnego, porzucając korporacyjny egoizm przystąpią do naprawy sądownictwa i oczyszczenia własnego środowiska.

Zwracamy się zatem z apelem do uczestników Kongresu sędziów - by środowisko sędziowskie – wspólnie z obywatelami, działaczami społecznymi stowarzyszeń i innymi środowiskami zainteresowanymi stanem polskiego państwa – przystąpiło do sporządzenia diagnozy stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości, a także opracowania niezbędnych reform ustrojowych, które pomogłyby wady obecnego stanu usunąć.

Naszym zdaniem – podstawową przyczyną obecnego, patologicznego stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości, jest całkowity brak społecznego (zewnętrznego) nadzoru nad działaniem sądownictwa.

Obecna ustawa o ustroju sądów oddaje w ręce samej korporacji sędziowskiej wybór nowych sędziów, a także wszelkie funkcje kontrolne, wykluczając jakąkolwiek kontrolę obiektywną. Sytuacja taka prowadzi do stałego obniżania kryteriów oceny, nie daje żadnych bodźców wzrostu efektywności i rzetelności działania.

Ale – co najważniejsze sytuacja, w której sędziowie wybierają się sami we własnym środowisku zawodowym – stanowi naruszenie fundamentalnej zasady konstytucyjnej – zawartej w art. 4 polskiej Konstytucji – zasady suwerenności Narodu. Funkcja sędziego to nie jest bowiem tylko „zawód”, to przede wszystkim funkcja publiczna, a sędzia powinien reprezentować władzę Narodu i być przez Naród – albo Narodu przedstawicieli – wybierany i kontrolowany.

Zgodnie bowiem z przytoczonym artykułem 4 Konstytucji władza zwierzchnia w Rzeczpospolitej należy bowiem do Narodu, który sprawuje władzę albo przez swoich przedstawicieli, albo bezpośrednio.
I tak władza ustawodawcza (Sejm i Senat) jest wybierana przez Naród bezpośrednio. Prezydent jako część władzy wykonawczej również pochodzi z wyborów bezpośrednich, zaś rząd zostaje powołany przez Sejm czyli przez przedstawicieli Narodu.

Tymczasem sędziowie wybierają się sami – co jest oczywistym naruszeniem konstytucyjnej zasady zwierzchnictwa Narodu i każe zastanawiać się nad legalnością ich umocowania.

Ten stan rzeczy polegający na naruszeniu Konstytucji musi jak najszybciej zostać zmieniony.

Uważamy, że jest najwyższy czas na dokonanie radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Oprócz wprowadzenia wybieralności sędziów – zgodnie z art. 4 Konstytucji - koniecznym jest także- naszym
zdaniem -wprowadzenie:

- Wydłużenia do 25 lat okresu przedawnienia dla wszystkich funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów i prokuratorów 

- obligatoryjnego nagrywania, przesłuchań w prokuraturach, posiedzeń i rozpraw jeśli życzy sobie tego któraś ze stron;

- okresowych badań psychologiczno – psychiatrycznych wszystkich funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów;

- uspołecznienia wybieralności sędziów poprzez dokonywanie wyboru przez przedstawicieli społeczeństwa (Narodu) a także ujawnianie nazwisk kandydatów na stronach internetowych sądów i KRS wraz z przyjmowaniem opinii społeczeństwa w zakresie wydawanych orzeczeń ;

- zmiany w organizacji Sądu Najwyższego w tym rozpoznawania kasacji cywilnych i karnych;

- wprowadzenie w praktyce zawiadamianie sędziów do prokuratur o składaniu fałszywych zeznań przez świadków, który znaczna część trudni się zeznaniami na zamówienie;


Apelujemy zatem do Państwa – uczestników Kongresu Sędziów w Warszawie o przystąpienie do prac nad przystąpieniem do rzetelnej dyskusji - w imię dobra wspólnego - i rozpoczęcie uzdrawiania sytuacji w polskim sądownictwie.


Janusz Sanocki – poseł na Sejm RP
Jerzy Jachnik – poseł na Sejm RP

KOMENTARZE

 • a komu jeszcze zależy w tym kraju na dobru wspólnym?
  Tą stajnię Augiasza trzeba po prostu potężnym karcherem wypłukać. Wszyscy von!!!
 • D o @zadziwiony 09:29:18
  święte pana słowa ! też uważam że trzeba opcji zerowej .
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Precz z poprawnością polityczną ! to gangrena która niszczy Narody Tożsamość Kulturę Obyczaje !!!!
 • W jednym należy naśladować szatany,
  http://dziennikzwiazkowy.com/polityka/unikalnosc-i-niezaleznosc-prokuratury-usa-mimo-politycznych-nominacji/
 • Wymiar sprawiedliwosci w Polsce jest na wskros skorumpowany
  .
  i wymaga gruntownej przebudowy. Nie wiem czy znajdzie sie ktos w tym kraju, kto by nie otarl sie o przyklady razacych zaniedban i naduzyc wsrod prawnikow, sedziow i prokuratorow. Czas na wielka zmiane.
 • Poslowie....Sejmu PRL...pisza APEL....
  Do mianowanej dintojry..na uslugach Swiatowego Kahalu Zlodzieji...
  Panowie....probujecie wstrzasnac sumieniami SSynow, ktorych powolano do tego co robia wlasnei dlatego- ze oni ani sumienia, ani zadnej moralnosci nie maja! A udowodnili to doprowadzjac Wymiar Sprawiedliwosci w Polsce do statusu wyuzdanej prostytutki , ktora za odpowiednia oplata rypie kazego z figurami....w kazdym miejscu, o kazdym czasie, w zaleznosci od tego ile jej w majtki wsadza.
 • .
  http://m.neon24.pl/d068b13a60068aa67f84136902e5e8df,0,0.jpg
 • @
  Kiedyś 2 kule (dla Stalina i Hitlera) mogłyby uratować tyle ludzi, ile liczy dziś Polska.

  Wnioski pozostawiam czytającym.
 • Szanowny Panie Pośle....
  zdaje Pan sobie chyba sprawę, że apelowanie do uprzywilejowanego, by zrezygnował z przywilejów, jest lekko mówiąc, rzucaniem grochu o ścianę.
  Chyba sam Pan to widzi, że w tej sprawie powinien wypowiedzieć się suweren w... REFERENDUM.
  Nie ma innej rady na zmianę tego bezczelnego w stosunku do narodu, procederu.
 • @Czartoryski 21:28:58
  Kukiz krytycznie o Kongresie Sędziów: "Potwierdził tylko degenerację polskiego wymiaru sprawiedliwości"..Nie milknie echo wczorajszego Kongresu Sędziów w Warszawie. Swoją dezaprobatę dla spotkania wyraził na Facebooku - Paweł Kukiz. Zdaniem lidera Kukiz’15 kongres ukazał jedynie „degenerację polskiego wymiaru sprawiedliwości”
  Wczorajszy kongres sędziów tylko potwierdził degenerację polskiego wymiaru sprawiedliwości. Naszym zdaniem polskie sądownictwo wymaga uzdrowienia. Kontrola nad wymiarem sprawiedliwości musi zostać przywrócona Obywatelom
  —pisze Kukiz, przedstawiając jednocześnie propozycje mające uzdrowić wymiar sprawiedliwości w Polsce:

  Nasze propozycje w tym zakresie to: wybór „Sędziów Pokoju” przez Obywateli (jak w USA lub Szwajcarii); obowiązkowe oświadczenia majątkowe sędziów; prowadzenie rozpraw w trybie ciągłym: dzień po dniu; publikacja orzeczeń wszystkich sądów w internecie; zawód sędziego jako ukoronowanie kariery. Ps...Popieram w 100 %. Pogonić leśnych dziadków. Dokładniej, antypolska sekta degeneratów, paserów, szmalcowników, łapówkarzy, oszustów, kłamców, ....12 + 1
 • @Czartoryski 21:28:58
  Polska 38 mln. mieszkańców posiada 10 tysięcy sędziów. Francja 66 mln. mieszkańców posiada 5 tysięcy sędziów. Stosując przelicznik francuski w Polsce wystarczy ok. 2800 sędziów !!! Pani premier Szydło, min. Ziobro, prezydencie Duda etc.. do pracy ! Pogonić kijami czerwone papugi, kolaborantów starego systemu. Nie jestem etnografem, znawcą ras, osobowości ale...wydaje mi się iż ci ludzie z obrazka to potomkowie krawców, szewców, pułkowników z wojska bez matury, których władza ludowa ustanowiła..sędziami...Przykro patrzeć na tych ludzi , oni powinni siedzieć w więzieniach banda sędziowska.
  Na starość, gęby u żydów jak z matrycy. Takie same. Z nosami Pinokia. I te wredne, zakłamane charaktery. Niezdrowa chciwość, i chamska pogarda dla reszty. Dlatego nikt ich nie lubi-na całym świecie! Oczekuję aresztowań i wysokich wyroków. A z sędziami opcja zerowa. Wszystkich zwolnić. Nabór przez Komitety Narodowe spośród prawdziwych Polaków.
 • @Czartoryski 21:28:58
  http://wpolityce.pl/polityka/307173-nadzwyczajny-kongres-sedziow-polskich-wprawia-w-tesknote-za-wariantem-tureckim-polegajacym-na-pozbyciu-sie-paru-tysiecy-osob-z-systemu-sprawiedliwosci [Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich wprawia w tęsknotę za wariantem tureckim, polegającym na pozbyciu się paru tysięcy osób z systemu sprawiedliwości]...[Środowisko sędziowskie to kasta, gdzie sztafeta pokoleniowa sięga lat pięćdziesiątych. Dlatego nigdy nie udało się osądzić Kiszczaka, Jaruzelskiego, zomowców z kopalni „Wujek” czy licznych przedstawicieli peerelowskiego aparatu represji. Wprost przeciwnie sądy były i są gwarantem ich bezkarności.]...[Bez dogłębnej wymiany kadr wymiaru sprawiedliwości, nawet na wzór turecki, niczego tu się nie zmieni. Nadal będziemy mieć państwo w państwie, nie działające na rzecz społeczeństwa, tylko grup interesu, a obywatel będzie miał przeświadczenie życia w państwie sądowego bezprawia.] całość pod linkiem. Ps. Niedawno dziwiliśmy się Turkom, że zwolniono kryminalistów a wsadzono sprzedajnych, nieuczciwych, z ciągotami do polityki sędziów. Po co obywatelom kosztowni, drenujący budżet egocentrycy w togach? Mafia w togach do wymiany,natychmiast po turecku. Panie ministrze Ziobro - sugerowany "wariant turecki" byłby całkowicie usprawiedliwiony i jest przez Polaków pożądany w obecnej chwili tak jak był Przewrót Majowy potrzebny Polsce dla wyprostowania spraw. Proszę rozważyć sugestię na serio.
 • @Czartoryski 21:28:58
  Sekta chazarskiego żyda Kaufmana vel Rzeplińskiego to środowisko zamknięte- gdzie sztafeta pokoleniowa sięga lat 50 (Stalina), dlatego nie udało się osądzić , Jaruzelskiego, Kiszczaka, czy ZOMO z kopalni "Wujek". Tłuste koty nawet kotce Jarusia nie przepuściły to ścierwa. Myślę , że lista do wymiany jest już gotowa sami się zgłosili i wyczyścić do ostatniej osoby czyli konserwatora powierzchni płaskich. Bandyci sądowi Widaj, Stefan Michnik i Andrejew patronami tego zlotu gangsterów.To potomkowie absolwentów szkoły Duracza i sędziów sądów kiblowych.To wyciągnięte spod podłogi chazarożydokomuchy. Proszę o publikację w internecie listy z nazwiskami uczestników komunistycznego zjazdu, komunistycznych sędziów i całej zgrai Rubikonia.
 • @Czartoryski 21:28:58
  Granda jest w prokuraturach i sądach. Dzieci zbrodniarzy komunistycznych na stanowiskach prezesów. SBecy jako doradcy! Konieczna i nieunikniona jest zmiana w polskim sądownictwie!!! Jak najszybciej tę złowieszczą i uwikłaną mafijną chazarożydowską "kastę" należy sprowadzić na ziemię, rozwiązać, wymienić!!! Oczyszczenie Polski z postżydokomunistycznej prokuratorskiej i sędziowskiej kliki jest warunkiem do obalenia fikcji o rzekomej demokracji w Polsce !!! Sędzia, prokurator jest tylko urzędnikiem na usługach Państwa, które reprezentują parlament, rząd, i prezydent. Wysłać tę "kastę" na zwykłe emerytury a nie jakieś stany nieczynne (chyba chodzi o świadomość). Jeśli by przyszło do obrony rządu przed "kastą" prokuratorską i sędziowską to na ulice wyjdą nie tylko wyborcy PiS ale znakomita większość społeczeństwa oni o tym dobrze wiedzą. Obecne prokuratury i sądownictwo to nic innego jak kontynuacja zbrodni przez ekipę chazarożydobolszewików Andrejewa - Duracza - Szechtera vel Michnika - Luny Brystygierowej - Fajgi Danielak vel Brus vel Wolińskiej, etc... To sprzedajne towarzystwo należy pogonić do Izraela. Jak posłowie przegłosują pozbawienie prokuratorów, sędziów immunitetów i nakażą płacenie składek ZUS jak wszyscy , to uwierzymy, że rząd chce zmian w prokuraturze i sądownictwie. Wymiar sprawiedliwości w Polsce należy na nowo stworzyć, czyli OPCJA ZERO, a przedtem rozwiązać tak jak rozwiązało się WSI. Będzie to kij wsadzony do gniazda żydo ubecko-esbeckich węży które żyją na ciele Narodu Polskiego...wystarczy, rozliczymy was co do grosza....szubrawe bestie. Aferzysta Jan Bury był do niedawna członkiem zażydzonej Krajowej Rady Sądownictwa. Kiedy zrobiło się głośno o jego przekrętach a prokuratura wnioskowała o areszt to jednak zażydzony sąd nie wyraził zgody. A biedna kobieta jeżdżąca bez biletu autobusem musiała iść za kratki. Ps. Nazwisko Safian pojawia się w aferze z działką Al. Waszyngtona...chazarska żydówka żona chazarskiego żyda Safiana...nazwisko panieńskie Hauser pojawia się w aferze Noakowskiego 16...niedoszły sędzia TK z PO...napalmem ich!
 • @Czartoryski 21:28:58
  Na wstępie cytat: „Dla każdego jasne jest z pewnością, że chociaż wielkim osiągnięciem jest ustanowienie praw, to jednak, jeżeli dobrze urządzone państwo nieodpowiednim władzom powierzy pieczę nad dobrze ustanowionymi prawami, nie tylko żadnej korzyści nie będzie z dobrych praw, lecz staną się one przedmiotem drwin i szyderstwa i największą bodaj szkodę i hańbę ściągną jeszcze na takie państwo”. Dlatego też „życie tych, którzy będą się ubiegać o sprawowanie urzędów, ich pochodzenie i postępowanie (…) do chwili wyborów dokładnie być musi rozpatrzone i zbadane” - Platon, Prawa. - W Pałacu Kultury i Nauki im. Józef Stalina spotkali się spadkobiercy i kontynuatorzy jego dziedzictwa...Jak najszybciej poddać rzetelnej lustracji wszystkich bez wyjątku sędziów i prokuratorów, także wszystkich pracowników sądów w Polsce, także kuratorów zawodowych. W PRL jeśli ktoś chciał być sędzia, prokuratorem, adwokatem jego kandydatura była poddawana wnikliwej weryfikacji przez Służbę Bezpieczeństwa, każdy musiał także podpisać specjalną kartę lojalności wobec PRL, prawie wszyscy należeli do PZPR, dopiero po tak wnikliwej weryfikacji przez SB dana osoba mogła zostać sędzią, prokuratorem, adwokatem. Nie czarujmy się panowie sędziowie, wszyscy w PRL mogli pracować w sądzie po zgodzie SB, później na ogół do pracy w sądzie przyjmowano wyłącznie synów i wnuków byłych sędziów albo funkcjonariuszy SB !!! Co UNE mają na Strzembosza, że człowiek na stare lata tak się szmaci???? Każdy taki kongres sędziów sprawia, że PiS jest coraz bliżej takiej wygranej w wyborach, że będzie w stanie zmienić konstytucję i rozgonić to skompromitowane środowisko. O ile mnie pamięć nie myli, sędziowie mają coś ze 60 dni płatnego urlopu oraz całkowity immunitet na mandaty za przekroczenie prędkości. Więc pewnie ci, co przyjechali też parę mandatów złapali. I jeszcze jedno: czy sędziowie składają oświadczenia majątkowe, bo o ile wiem, wielu "wpływowych" i "ważnych" sędziów żyje na dużo wyższym poziomie, niż wynika z ich oficjalnych zarobków...brak pokrycia, to wiadomo skąd. Na koniec pytanie: W jakim to charakterze występowała na tym zjeździe p.Dolniak! Czy jako sędzia? czy poseł? jak wiadomo mandat można pełnić tylko jeden. Wygaszacz mandatów syn niedobitka z UPA, żydoukrop Szetyna vel Schetyna mógłby to wyjaśnić!
 • @kula Lis 66 18:35:56
  Nie da sie....wczoraj u sasiada zobaczylem ten Zjazd DIntojry i uslyszalem opwenom paniom sendzinom sondu najwyzszego- jak wlasnoustnie powiadala :
  Ze ci tu zebrani to " Niezwykla Kasta..." Wyjatkowa Kasta"... i ja jej uwierzylem od renki na sam na wyglond..... rzeczywiscie to nadzwyczajna kasta, wyjatkowych przeSSynow!!!!
  Jesli Suverenem jest Narod Polski...(zapytajcie posla Sanckiego co je narod polski:-))))
  To kim jest ta wyjatkowa kasta nadzwyczajnych SSynow , ktorych nikt nie wybiera i nikt nie ma na nich zadnego wplywu...i nie jest to sprzezenie zwrotne:-)))))
  A tu dla tych co muszom miec dobry pszyklat ,zeby zrozumiec o co chodzi:

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/przypadki-suwalskiej-temidy/
 • @@@!
  Polecam tej "nadzwyczajnej żydobolszewickiej kaście prokuratorów, sędziów i ich pomiotom" czyli nadludzi zadufanych w sobie, i do tego bezczelnych przeczytanie komentarzy co Polacy myślą o Kapturowych Sądach z PRL, może trochę się zastanowią nad tym co robią. Czym sędziowie z PRL różnią się od nas? Ani wykształceniem ani znajomością prawa, chyba, że moskiewskiego, ani wyglądem, nie są wybrani przez Naród lecz ustanowieni jeszcze przez bolszewickich prezydentów jak "prez". pomiot zbrodniczego chazara płk. NKWD i UB Izaaka Stolzmana vel Kwaśniewskiego, którego "dyplomu lekarskiego" boją się do dziś szukać na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie "ponoć" studiował medycynę lecz czas się nie zgadza, alkoholik i pospolity złodziej junior Izaak Stolzman vel Kwaśniewski, prez. tw. UB/SB ps. "Bolek"/Tw. IW/WSW ps. "sierżant Kobrzyński" czyli Kone vel Wałęsa - Wałek, i wcześniejsi, a teraz ich dzieci i wnuki, czyli całe klany. Przywrócić ławę przysięgłych którą zlikwidowało PO aby rozwiać podejrzenia o korupcję, wymienić cały wymiar sprawiedliwości od podstaw czyli OPCJA ZERO!. Tego chcą Polacy. Obecne prokuratury, sądy nie wydają wyroków lecz tańczą jak im np. banksterzy zagrają co ma wyraz w procesach tzw. "frankowiczów", są upartyjnieni, działali i działają dalej dla poprzedniej władzy krzywdząc uczciwych ludzi, a bandytów, złodziei milionów, miliardów zł puszczając wolno. Nie wspominam o relikcie stworzonym przez żydobolszewicką matrioszkę i zbrodniarza Margulisa vel Jaruzelskiego TK stworzonym by zabezpieczał interesy żydobolszewii i ich pomiotu, bo to co tam wyprawia pseudosędzia z politycznego nadania, bo prawa nigdy nie kończył, jak prostak i pospolity cham mgr Stępień tytułujący się profesorem, nie potrafiący poprawnie wysłowić się w języku polskim, pomiot chazara Abraham Kaufman vel Rzepliński to skandal nad skandale. I jakie pretensje do Narodu, że chce uczciwych sędziów i całego wymiaru sprawiedliwości? Obecnie dzięki takim sprawiedliwym jak za komuny Polska jest tylko krajem teoretycznym. Lustracja, lustracja i jeszcze raz lustracja tzw. "sędziów". Jak widać, sami się nie oczyścili. Trzeba im pomóc taczkami z gnojem.
 • @RomanKa 18:43:13
  Wsadzanie do psychiatryków, ganianie i wsadzanie za kraty różnego rodzaju dziadków i babć za batonika. Odbieranie dzieci biednym rodzinom, żeby zastępczy rodzice z ubecji, policji, etc.. mogli popłacić kredyty, patrzenie przez palce na zabicie czy gwałcenie przez opiekunów powierzonych im dzieci, ochrona mafii notariuszy, złodziejskich banków, firemek chwilówkowych, ochrona złodziejskiej prywatyzacji, wikłanie się w obronę mafiozów którzy chcą sprzedać polską ziemię i lasy obcym, patrzenie przez palce czyli ochrona lekarzy uwikłanych w proceder transplantacji, obroną psów, kotów i innych zwierzaków lecz nie ludzi, z tym kojarzą się polskie sady. Potrzeba miesięcy żeby wszystko napisać. A teraz chcą obalenia rządu PiSu. Niech się zwrócą o bratnią pomoc ŻYDOWSKO-NIEMIECKĄ, bo Polacy nie dadzą już sobą manipulować.
 • @kula Lis 66 19:16:52
  Panie Kula Lis....nawraca pan ochrzczonego:-))))
  Ja nie pisze Apeli do SSynow.... ale dziwie sie poslom....BO i posel Sanocki i Jachnik nie sa mlodziankami!!!!I doskonale wiedza, ze ta Dintojra Nomenklaturowa byla pomyslana i jest do dzis oslona STFORA Magdalenskiego....., Czyli przeobrazonej postNomenklatury z jej wlasna Agentura udajaca .. pseudoSteropianowa Postsolidarnosc:-))) Ffu..pan wybaczy obzydliwe skojarzenia:=-))))
 • @RomanKa 18:43:13
  A na zdjęciu kasta PRL sędziów z młodymi lizusami tzw. resortowcami z nadania PRL-owskich tatusiów i mamuś z czerwoną gwiazdą !!!! Trzeba zauważyć że w tym środowisku kasty tylko nie wielki procent sędziów to ludzie z poza kasty elit żydokomunistycznych!!! Postżydobolszewiccy sędziowie, prokuratorzy i prawnicy w ogóle, jeżeli nie jesteście anarchistyczną opozycją polityczną, to błyśnijcie swoją znajomością Konstytucji, bo, jak na razie, nigdzie tego nie widać. A ten wasz Kongres, to z którego artykułu Konstytucji wynika? Nie z Konstytucji, tylko z WASZEJ ustawy? Czy ta ustawa ma więcej wspólnego z Konstytucją, niż ta o jakimś "Trybunale Konstytucyjnym"?
  Czy uważacie, że "trójpodział" władzy, to są trzy niezależne od siebie państwa w państwie? To prawda, własnego "prezydenta" to już macie.
  A jak należy rozumieć artykuł 126.1. Konstytucji? Nie potrzebny? Wysłuchałem całość i jako obywatel jestem oburzony. Moim zdaniem powinni zostać aresztowani po zakończeniu tych obrad.
  To faktycznie były obrady targowicy. Odwołać wszystkich sędziów, prokuratorów biorących udział w tej samowolce, wstrzymać im wypłaty i powołać sędziów, prokuratorów od nowa. Starych żydobolszewickich ramoli wysłać na przymusową najniższą emeryturę oraz pozbawić przywilejów, immunitetów. Nie może być tak, że klika sędziowska, prokuratorska, prawnicza, może sobie uzurpować prawo do rządzenia państwem i robić sobie demolkę. Nie mając do tego żadnych uprawnień. Do tego został wybrany sejm, senat i prezydent. Koniec z anarchią sędziowską, prokuratorską i prawniczą. Niech prezydent stanowczo przetnie tą sitwę, raz a dobrze. Nasza kasta, "najwybitniejsi" sędziowie, prokuratorzy i prawnicy z wybitnych, "sól" naszej ziemi jak się określali na tym sabacie i bogowie demokracji oburzają się na media,że niewłaściwie relacjonowały ten sabat? Niech oni wreszcie zejdą z przestworzy na Ziemię i niech przeczytają, że 61% społeczeństwa źle ocenia ich, niech przyjrzą się własnej korupcji(SN prezes Gersdorf), ich wyrokom na zamówienie polityczne jak choćby ukaranie z zemsty Kamińskiego i całego kierownictwa CBA, na pomiot chazarski Abrahama Kaufmana vel Rzeplińskiego, który wraz z innymi bogami demokracji najpierw ludowej a dzisiaj liberalnej klasycznie łamią konstytucję, sędziom na telefon, "znanemu sędziemu" Łączewskiemu, który też był na sabacie, a razem z Lisem chciał obalać demokratycznie wybrany rząd w końcu na niesprawiedliwe wyroki za najcięższe przestępstwa i po kilku-kilkunastu latach walki ich ofiar o odszkodowania dezawuowanie ich aby wypłacać jak najniższe. Nie wspominam o drobniejszych sprawkach bogów demokracji liberalnej a to wszystko chluby im nie przynosi. Gonić się na drzewo panie i panowie bogowie bo z wami najpierw trzeba zrobić definitywny porządek bo nie jesteście od rządzenia tylko od pilnowania prawa a nie jego naginania czy wręcz łamania.
 • @RomanKa 19:28:16
  Tak Lech Kaczyński działał wobec reprywatyzacji w Warszawie. Przyszła HGW i co zrobiła? http://niezalezna.pl/85597-tak-lech-kaczynski-dzialal-wobec-reprywatyzacji-w-warszawie-przyszla-hgw-i-co-zrobila?page=1 Poniżej link do obrazu z wykresem ilości decyzji w sprawie zwrotu gruntów w latach 2002-15 w Warszawie. Robi wrażenie. Za HGW po wskaźniku zwrotów na rzecz osób trzecich skupujących roszczenia można rzec, że to był wielki przemysł.
  https://pbs.twimg.com/media/CrTNSQ0WEAAqCYG.jpg:large
  PiS musi aresztować HGW inaczej będzie mataczyć. Pretekstem może być paragraf mówiący o niedopilnowaniu obowiązku urzędniczego, który został naruszony w 100%. Przewidziana kara jest do kilku lat pozbawienia wolności, więc będzie można ją spokojnie więzić przez rok albo dłużej. Po tych wszystkich informacjach PiS już nie może się wycofać i pozwalać by Hanka chodziła sobie wolno.
  Jak się nazywa władza która wykrywa afery ale złodziei nie izoluje?
  1. Jakie będą przyszłe wybory przy takim stanie rzeczy ????
  2. Jakie będą przyszłe losy kraju bez rzeczywistego działania
  wymiaru sprawiedliwości ????
  3. Jak długo wytrzyma władza, nie wprowadzając obiecanej
  rzeczywistej sprawiedliwości ???
  4. Jak długo wyborcy PIS będą na to patrzeć ??? i co zrobią
  a co wtedy zrobi opozycja ???

  5. Co wyborcy dostają w zamian, aby byli ulegli gdy władza nie
  wprowadza rzeczywistej i obiecanej sprawiedliwości ???
  Czy oni chcą sprawiedliwości ??
  Czy afer jest tyle że ich to przerasta ??
  Moje wnuki się o to pytają, ale nie wiem co im mam odpowiedzieć?
  Jak znacie odpowiedzi to proszę o odzew !!!
  Jeśli władza wykrywa afery, ale złodziei nie izoluje, to ja nie wiem jak się nazywa, ale nasuwa się jedno - władza ta albo robi tylko cyrk dla gawiedzi, albo jest słaba, albo ma jakiś układ ze złodziejami. I czy taka władza się utrzyma? Tak więc obudźmy się zwolennicy PiSu i nie brońmy w ciemno tej władzy, bo nasza, ale dlatego właśnie, że nasza pilnujmy jej, żeby tamci nie wrócili. I też zadawajmy jej pytania.
  Chazarka Dorota Maria Safjan, była wiceminister finansów i wiceprezydent Warszawy, jest żoną sędziego chazara Marka Safjana! Wiem od ludzi zajmujących się profesjonalnie (IPN) sprawa powiązań, jakie wytworzyły się w Polsce po 1989 roku, że jest to gigantyczna pajęczyna układu zależności rodzinnych, narodowościowych, układu służb i stalinowców oraz wiernych i zasłużonych dla PRL. Do tego przeplecione związki ze światem kryminalnym. Podobno wygląda to zatrważająco. Żeby to zacząć rozplątywać, niezbędna jest chyba pomoc społeczeństwa, znającego lokalne układy. I tak działa sitwa warszawska, ty mi to, ja ci to, czyli rąsia rąsię kryje. Nie kompetencje, a nepotyzm i koneksje w całej administracji - rozbudowanie ze 120.000 urzędników do ponad 650.000 i na to idą nasze podatki. Za to waloryzacja emerytur i rent wynosi w ostatnich latach 6-10 zł/rok brutto!!!!.
 • @kula Lis 66 21:02:22
  https://pbs.twimg.com/media/CrTNSQ0WEAAqCYG.jpg:large
 • @kula Lis 66 21:02:22
  Pelna zgoda...dodatkowe wyjasbnienia:

  Od 1894 roku wypychano w Rosji z tzw Matecznych Rajonow Zydow...
  Staran o sie nimi nasiedlic NowoRsje..ale ci nei nadawali sie na rolnikow mimo ze zangazowano na nauczycieli Polakow Niemcow i Czechow...oni woleli przesiedlac sie do Kongresowki, gdzie liczyli na inne niz rolnicze zajecia. Bank Imperialny Rosji dawal tym przesiedlanym pozyczki na zakup nieruchomosci w Warszawie..dawal im te pozyczki ...neich sie pan przytrzyma czegos...na 5o lat...na 1 i 2%.
  Aogeum przypadlo na lata 1905-1913.... teraz w 1920 roku Rzad Polski..oglosil Moratorium na Dlugi Carskiej Rosji..... i cio co placili rok dwa....stali sie wlacicielami 2/3 Warszawy, bez zadnych obciazen ....
  Szast - Prast.....zadnych fredzli. Wlasciciele na wieki:-))))
  TO byla Prywatyzacja:-))))
  Sprawa druga...panie Kula Lis..polecam panu zapoznanie sie ze sprawa tzw Fundacji Solidarnosci....i jej nadaniami....ktore uczynily z Kaczynskich....rodzine zamozna i zasobna:-)))))
  Jak pan widzi jest czego pilnowac....
  Jak pan pamietra BOG powiedzial Adamowi.....Czyn sobie ziemie poddana....:-))))
 • Zacząć trzeba od narodowego wyb oru psychiatrów
  Kandydaci na psychiatrów powinni przejść staż w drużynie białoczerwonej PiS, Kukizie 15, Solidarnych 20190, Ruchu Oburzonych, PO, Nowoczesnej, Razedm i bankach oraz u Mikkego korwinisty i Komisji zaMACHOWO kATASTROFALNEJ
 • @telewidzacy 23:26:45
  Jesli tele widzi...to niech sprobuje:-))))
  Tymy renkamy suwerena:-)))))) ....proponuje zaczac od suteren:-))))
 • @telewidzacy 23:26:45
  "Zacząć trzeba od narodowego wyboru psychiatrów"

  Albo od razu strzelców wyborowych ;} :)
 • @RomanKa 22:22:15
  Nie do wiary! Kolejne kulisy afery reprywatyzacyjnej: urzędniczka Ministerstwa dostała ponad 38 mln złotych odszkodowań! W zasadzie nie ma dnia, który nie przyniósłby kolejnych szokujących kulisów wokół afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Tym razem stołeczna „Gazeta Wyborcza” pisze o gigantycznych zyskach Marzeny Kruk - urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości i współwłaścicielki słynnej działki przy dawnej Chmielnej.Jak czytamy, wspomniana urzędniczka - prywatnie siostra mec. Roberta Nowaczyka, który sprywatyzował dla siebie i klientów blisko 50 adresów w stolicy - zarobiła na „odszkodowaniach reprywatyzacyjnych” ponad 38 milionów złotych! Jak to możliwe?
  Pani Kruk w latach 2011-2015 otrzymała pieniądze aż za sześć nieruchomości! To adresy z warszawskiej Pragi, Targówka, Woli, Mokotowa… Wszędzie skupywała roszczenia. Łączny bilans to niemal 38,6 mln złotych! Kiedy zebraliśmy dokumenty i podliczyliśmy kwoty, zrobiło to na nas wrażenie tłumaczy Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. Przekonuje przy tym, że urzędnicy zawiadomili prokuraturę o wypłatach dla obrotnej urzędniczki. W resorcie sprawiedliwości sprawdzane są oświadczenia majątkowe wspomnianej urzędniczki. Grozi jej wydalenie z pracy za „podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych”. Więcej na stronach „Gazety Stołecznej”. Ps...Pytanie a ile odpaliła bufetowej? Co jej grozi!!!?????wydalenie z pracy??? Zwolnią ją, ale kara, boki zrywać. Czy jest na świecie jeszcze taki kraj jak Polska ? ŻARTY jakieś sobie robicie? Prokurator już powinien wydać nakaz aresztowania tej kobiety! Co to za praworządność w tym kraju nadal się panoszy!!! nooooooooooo - to pani Kruk & Co. zmieni adres na Izrael :)...a co z przepadkiem mienia o czym mówił minister Ziobro !!!??? Pozbawienia mienia do zera dla całej rodziny i kamieniołomy za kuroniówkę. Więzienia nie trzeba. Taką kanalię utrzymywać, po co. To samo z Hajką GW!
 • @ireneusz 11:49:04
  Nie zamieszczaj idiotycznych wpisów.
 • @kula Lis 66 12:13:38
  Wie pan...w normalnym kraju, normalnym panstwie , normalnych ludzi...
  wszyscy sa wg prawa rowni.... Na Folwarku swinie sa rowniejsze:-))))
 • ------------------PRAWO KLANU ---- i prawo żydów -rzymskie
  --PRAWO KLANU WYBIJA ! z mózgu BEZPRAWIE ---prawo rzymskie MATACZY , KLUCZY , ZAŻYDZA mąci , kręci . itp.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930