Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Niech się brytyjski lew pręży

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Członkowie Komisji Europejskiej mają większe przywileje niż członkowie sowieckiego politbiura Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego?”

 Niech się brytyjski lew pręży…

Rozpacz Jewro elit po brytyjskim referendum i zwycięstwie zwolenników wyjścia z Unii Europejskiej przetacza się przez wszystkie media. No i nie ma się czemu dziwić. Jewro elity wiedzą co stracą gdy rozpadnie się obecny system organizacji „Unii Europejskiej” czyli nowej formy „Jewrokołchozu”.

Gigantyczne wynagrodzenia za nic – wszystkich euro parlamentarzystów, całej szarańczy urzędniczej która obsiadła „Komisję Europejską”, wszystkie te Tuski , Timmermansy, Junkery – którzy dostają forsę większą niż premierzy rządów państw wessanych przez Eurokołchoz i za nic, ale to za nic nie opowiadają.

Nie tylko mogą nic nie robić ale wręcz mogą brać łapówy, korumpować i być korumpowani bowiem zgodnie z traktatem o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - mają dożywotni sądowy immunitet.

Każdy może sobie wyklikać w internecie Traktat i znaleźć w nim Artykuł 11 który mówi:

„Na terytorium każdego Państwa Członkowskiego UE i to bez względu na ich przynależność państwową, urzędnicy i inni pracownicy Unii:
(…) korzystają z immunitetu jurysdykcyjnego co do dokonanych przez nich czynności służbowych, a obejmującego również słowa wypowiedziane lub napisane; korzystają oni z tego immunitetu również po zakończeniu pełnienia funkcji.”

Usłyszałem o tym po raz pierwszy od Włodzimierza Bukowskiego, kiedy gościł w Nysie w 2002 r. To od tego wybitnego dysydenta z czasów sowieckich, wieloletniego więźnia „psychuszek” usłyszałem po raz pierwszy pojęcie „Eurokochoz” i „Europejski Związek Republik Socjalistycznych”.

„Wie Pan – powiedział Bukowski – że członkowie Komisji Europejskiej mają większe przywileje niż członkowie sowieckiego politbiura Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego?”

Należy dodać, że Włodzimierz Bukowski, autor wspomnień „I powraca wiatr” - książki, która na poglądy mojego pokolenia wywarła ogromny wpływ, mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii i jest znanym przeciwnikiem Unii.

Zastanawiam się dlaczego polska telewizja jakoś nie sięga do opinii tego znanego działacza publicznego, wybitnego publicysty, przecież Polaka z pochodzenia i nie prezentuje jego poglądów?

Ot tak, żeby Polacy lepiej pojęli co tam się dzieje.

Pewnie dla tego samego powodu, dla którego ze świecą nie uświadczysz w żadnej polskiej TV żadnych wywiadów z Frauke Petry – szefową rosnącej w siłę partii eurosceptycznej - „Alternatywa dla Niemiec”, ani z Marine le Pen – być może przyszłą prezydent Francji.

Są to znaczący politycy europejscy nieobecni w polskich mediach dlatego, że ich poglądów nie dałoby się pogodzić z obowiązującą ideologią „euro kołchozu”. Ideologią nie podlegającej żadnej krytyce, żadnej analizie. „Europeizm” w znaczeniu bałwochwalstwa wobec Unii, jest w Polsce tym samym czym był w PRL „socjalizm”. Występuje jako prawda objawiona, w którą trzeba wierzyć bez pytania, bez żadnych wątpliwości.

Zamiast rzetelnej informacji, mamy zatem ciągle przekaz pozytywny, że Unia to samo dobro - zupełnie podobny do propagandy PRL, która tak samo piała z zachwytu o ZSRR, który nas rzekomo żywił, ubierał i bronił.

Nikt za to nie spyta ile nas Unia kosztuje? Ileśmy oddali rynku, przemysłu, gdzie się podziały nasze stocznie, nasze zakłady przemysłowe, handel, banki???

I czy to było tak naprawdę dobre, właściwe dla naszego kraju.!!!

Różnica między dwoma „kołchozami” – moskiewskim i brukselskim, jest tylko taka, że Bruksela płaci swoim aparatczykom znacznie więcej.

Na co mogłaby liczyć np. Julia Pitera gdyby chciała robię karierę w RWPG?

Na talon na trabanta, za który musiałaby się wykazywać ideologiczną i poprawną gorliwością. Nic więc dziwnego, że i ona i inni członkowie „elyty” porzucili siermiężny ZSRR i nawrócili się na brukselską wiarę. I już dostają nie trabanty, a merce i nie ruble transferowe, ale prawdziwe Euro!

No ale co z tą propagandą i cenzurą? Dlaczego Polakom media masują mózgi jednostronnym przekazem? Dlaczego nie możemy zobaczyć w publicznej, ani prywatnej telewizji ani Marine le Pen, ani Władimira Bukowskiego, ani Frauke Petry? My mamy wprawdzie Pana Petru – ale to całkiem inna osoba.

Czego i kogo boja się polscy politycy, że wobec Unii prowadzą politykę z pozycji leżenia plackiem?

Dobrze by było żebyśmy się tego dowiedzieli bo to bynajmniej nie jest błahe pytanie.

Janusz Sanocki

KOMENTARZE

 • Czego i Kogo ?
  Papierków w kazamatach czy kibucach ?
 • ---w uzupełnieniu - ŻYD komentuje wydarenia na świecie
  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2016/06/fulford-27-czerwca-ue-jest-bankrutem.html
 • Roznica szanowny panie posle....niewielka....
  kazdy kibutz..czy to bolszewicki, czy hitlerowski..roznily sie od wlasciwego Kibutza, tym-ze byly to kibutze narodowe gojne....takie z nich robil Stalin...i dlatego wystrugano Hitlera , zeby klin klinem....
  To co stalo sie teraz to wypadek przy pracy...i chec nawrotu do kibutza narodowego.
  Ale to po kilku experymentach..wroci z powrotem na wlasciwa droge..bo kibutz je kibutz.... a wasza przyszloscia jest Kibutz!
  Widzi pan,,kazdy organizm sluzacy za pokarm pasozydom...ma tylko jedna przyszlosc ..musi umrzec!
  A do smierci moze zazdroscic wybranym:-_))) co z textu wynika explicitte:-))) I apropos panskiego pytania:

  Cyt:
  Nikt za to nie spyta ile nas Unia kosztuje? Ileśmy oddali rynku, przemysłu, gdzie się podziały nasze stocznie, nasze zakłady przemysłowe, handel, banki???

  Ile lat to juz odpowiadam na to pytanie:-))) szanownemu??????

  Bez tego rozpizdu pala by nie wygonil gojow ze stanowisk:-))))
  a tak poszlo w pizdu 8 mln...i dalej jada....
  CO tam przemysl....Wielki Srul nie zyje z przemyslu...Srul zyje z wlasnosci....goye ze swojej nedzy...o tym juz spiewal na swoich wykladach Krol David...cyt:
  : o wy co chlebem , nedzy swej zyjecie
  Szpieszac do pracy , jak tylko spoczniecie....etc....
 • @
  W ubiegłym roku brytyjski lew Nigel Farage również wypomniał Donaldowi Tuskowi, że ten obiecał, iż do kraju powrócą miliony Polaków, a tymczasem samemu stał się "najnowszym emigrantem z Polski".
  "Zarabiał pan 60 tysięcy euro rocznie, teraz zarabia pan aż 300 tysięcy. Gratuluję!" - ironizował dalej Farage.
  Ile zarabia tam reszta euro-syjonistów z Polski?
 • "Różnica między dwoma „kołchozami” – moskiewskim i brukselskim,
  , jest tylko taka, że Bruksela płaci swoim aparatczykom znacznie więcej."
  Zgoda, oprócz takiego faktu: to co wypracował "kołchoz moskiewski" w Polsce, przejął to kołchoz brukselski za kilka euro.
 • @lorenco 18:46:38
  No wlasnie..zeby placic panskie pensje jak wlascicielowi.....trzeba bylo przejac to co wypracowano przez 5o lat na wlasnosc.....
  Baranki sie pasa na trawie, juchasy zyja z pasionki....a baca z wlasnosci stada.....czy to takie trudne?
  WIdzial pan kiedys liste plac owiec..mimo, ze ich strzyga i doja????,
 • @autor
  //W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 jako bezpartyjny bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła z ramienia Prawicy Rzeczypospolitej w okręgu wyborczym Katowice.//
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Sanocki
 • @Arjanek 08:21:08
  Jakby się dostał to by miał inne zdanie i piał peany nad Unią, a tak co mu pozostało?
 • @Arjanek 08:21:08
  Warto sobie przetłumaczyć, chodzi o zapędy min. finans. w Niemczech, ukazało się dzisiaj w greckiej gazecie:

  http://www.focus.de/politik/ausland/griechische-zeitung-dimokratia-schaeuble-ueber-alles-eklat-wegen-henker-und-nazi-vergleich_id_5684111.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930