Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 4 komentarze

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Putin! Nie bij Angoli!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja w polskich mediach jawi się jako czarna dziura, kraj totalnej nędzy dyktatury, bałaganu. Ale jak tam tam ciemnota i bida - to skąd ich rakiety w kosmos latają! Pewnie ktoś im te technologie dostarcza albo sprzedaje. Pewnie w ramach sankcji USA.

 Putin! Nie bij Angoli!

Ach, jaka to się zadyma zrobiła w polskich mediach po tym, jak rosyjscy kibole nagrzmocili angielskich „fanów” piłki nożnej!

Od dawna już zauważyłem, że polska telewizja aż pieje z zachwytu, jak może podać jakąś negatywną informację o Rosji i Rosjanach.

I na odwrót: nie pamiętam, żebym w polskich, obiektywnych i publicznych -jak ma się rozumieć - mediach znalazł jakąś informację pozytywną, albo choćby obojętną o Rosji.
O tym co tam się dzieje, jak z gospodarką, kulturą, społeczeństwem. Nic!

To znaczy tam w Rosji nie ma nic dobrego. Rosja w polskich mediach jawi się jako czarna dziura, kraj totalnej dyktatury, ciemnoty, bałaganu.

Aż dziwne, że sami Rosjanie mając przecież możliwość wyjazdu nie emigrują masowo i nie proszą o polityczne, ani ekonomiczne azyle. A przecież dawniej bywało też inaczej...

Jednocześnie wydaje się aż dziwne, że od czasu do czasu, słyszymy podawana jakby półgębkiem informację, o europejskim czy amerykańskim satelicie wynoszonym w kosmos przez rosyjską rakietę.

Taka ciemnota i bida - a tu rosyjskie rakiety w kosmos latają! I nie spadają. Nawet Amerykanie...

Pewnie ktoś im te technologie dostarcza albo sprzedaje. Tylko skąd na to pieniądze?
Przecież tam w Rosji – totalna bida – aż piszczy po tych wszystkich sankcjach USA/UE.

Ciekawe, że ostatnio wszyscy z Zachodu puszczają plotki o zniesieniu tych sankcji – to zapewne – w ramach akcji humanitarnej aby pomóc... - komu? - komuchom?

Tak więc kiedy ruscy „fani futbolu” nagrzmocili Angolom, natychmiast polska telewizja i media ten temat podchwyciły, no i ma się rozumieć, razem zagrały na znanej nucie.

Jak się więc okazuje, rosyjscy kibice nie bili się tak jak nasi, po amatorsku.
Ale wklepali Angoli we francuski asfalt całkiem profesjonalnie. A na dodatek nie dali się zatrzymać francuskiej policji. Jaki stąd wniosek?

Ano taki, że to na pewno byli żołnierze specnazu (czyli specjalnych oddziałów rosyjskich komandosów) wysłani przez Putina na zachód, żeby rozpocząć pierwszą fazę podboju zachodniej Europy.

Tak właśnie komentował wydarzenia w polskiej TV Pan dr Rafał Brzeski - kolejny (obok Jerzego Targalskiego) „mędrzec od nawozów i od świata”.

A co powiedziałby ten mędrzec parę dni później, kiedy by na francuskiej ziemi potłukli się Ukraińcy z Niemcami, Anglicy z Francuzami - słowem wszyscy z wszystkimi?
Czy tam też działał Putin i jego specnaz?

Wolne żarty! Gościa, który wszędzie widzi Putina, specnaz i zapowiada ruski najazd na Europę bo paru kiboli dało sobie po mordzie, należałoby poddać dziś psychiatrycznym badaniom, a nie wpuszczać do studia, żeby plótł trzy po trzy.

No a co z tą sprawnością bojową rosyjskich kiboli? Skąd się ona wzięła?

Moim zdaniem wytłumaczenie jest banalnie proste. Rosjanie, przecież nie zlikwidowali powszechnego poboru wojskowego - tak więc każdy rosyjski chłopak idzie do armii, gdzie uczy się sztuk walki, taktyki walk np. w mieście, czy też działania w zespole.

Co więcej - Rosjanie prowadzą także masowe przysposobienie wojskowe dla młodzieży – pokazywała to swego czasu Barbara Włodarczyk w którymś ze swoich reportaży.

W tym samym czasie zachodnia Europa UE (w tym i Polska) zlikwidowała powszechną służbę wojskową i chłopaki bujają się po dyskotekach, gdzie od czasu do czasu jakieś bójki może i wybuchają, ale to przecież musi z natury rzeczy być amatorszczyzna, która nie zastąpi wojskowej rutyny.

I oto okazuje się, że „Ruskie”, którymi tak pogardzamy są dziarskie, bojowe i w razie czego potrafią natłuc rodaków Jamesa Bonda w sposób zorganizowany i jeszcze nie dać się pozamykać do pudła żabojadom.

Nu Wot Maładcy!

Ja to bym chciał, żeby nasi kibice też byli tacy sprawni. Jakoś bezpiecznej czułbym się w kraju, w którym młodzi mężczyźni jak już trzeba, to potrafią obronić swoje chałupy, stada i swoje kobiety!

Tak nawiasem mówiąc – skoro kibice piłkarscy nie mogą obejść się bez bójek, to może by tak nie zwalczać ich na ulicach, tylko ułożyć regulaminy i zamiast dzikich ustawek, zrobić regularne zawody w bójkach poszczególnych „reprezentacji”.

Rozdać przed meczem umówione narzędzia walki – pałki, kastety czy co tam chłopaki ustalą, sprzedać bilety, zaprosić telewizje (i karetki pogotowia) i ustalić czy to „do pierwszej krwi” czy też „na śmierć, nie na niewolę”.

Tych którzy uważają, że żartuję odsyłam do „Krzyżaków” mistrza Sienkiewicza i do opisanych tam zwyczajów.

Bo oto po raz kolejny pyszałkowata epoka nowoczesna musi przyznać, że nie dorasta do pięt – rzekomo ciemnemu – średniowieczu.

Tam przynajmniej ówczesnych wojowników obowiązywał jakiś kodeks honorowy.

Janusz Sanocki

KOMENTARZE

 • Bywało tak i tak.
  Emocje przeciwko Rosji w Polsce zawsze będą. Zbyt duże porachunki krwi.
  "Ale kogo nie boli temu powoli". jak mawia przysłowie
 • No świetne, uśmiałam się jak norka!!Zapewne przez "jedynych patriotów" co nawet podatków w Polsce nie płacą, zostanie Pan
  okrzyknięty "ruskim szpionem".Tak im każą i tak mają ,bo walczyli o wolność z komuną, która notorycznie prześladowała ludzi za odmienne poglądy.Teraz już na "wolności" można mieć inne poglądy niż władze bo to demonkracja jest , i można mieć własne....???
  A tutaj ,właśnie przylecieli , kapsuła transportowa Sojuza, w pełnym zabezpieczeniu na ziemi, wylądowała w Kazachstanie chyba wczoraj z Anglikiem, Rosjaninem i Amerykaninem.Aż dziw, że sobie tętnic nie poprzegryzali.
  https://youtu.be/P9SngRTGjHQ

  Ps. nagonka jest taka że ukraiński tzw. decydent ogłosił iż w zamachu w Orlando USA na klub gejowski, on widzi "rosyjski ślad".
  Hiszpańskie wydanie /nie mam skopiowanej info jak znajdę to dołączę/napisało że zasugerowano krajom "byłego ZSRR" , aby wszystkie "niewygodne sprawy" z czasów II wojny "przerzucali na Rosję.Dotyczy to m.in. ludobójstwa na Wołyniu przez bandziorów z UPA i chłopów ukraińskich, no Polska jest chyba "czysta" ale zapewne coś się znajdzie, nawet Węgrom zasugerowano żeby ich "sprawę " z żydami " przekierować " na ruskich.
  A więc wojna!!jednoznacznie do tego idzie,nawet nie chcę o tym myśleć.
  Wierzącym pozostaje modlitwa i ufność, niewierzącym ...róbta co chceta....
  Pozdrawiam i gratuluję |Panu świetnych notek.
 • @Autor
  / Rosjanie prowadzą także masowe przysposobienie wojskowe dla młodzieży – pokazywała to swego czasu Barbara Włodarczyk w którymś ze swoich reportaży/
  Włodarczyk to stara rusofobka i kłamie.Mnie słuchajta to wam powiem co i jak :)
  Bójki , że tak się wyrażę,organizowane, to stara słowiańska tradycja.Nazywa się ta tradycja "stjenka na stejku" czyli po naszemu ścianka na ściankę.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D1%83 męska część (od lat 16-50) wioski ustawia się w szeregu na przeciw szeregu reprezentantów sąsiedniej wioski i nacierają na siebie do zwycięskiego finału.Zabawa służyła młodziakom ku nauce, dorosłym ku podtrzymaniu kondycji.
  Tradycje boju "ścianka na ściankę" sławi znamienity zespół Arkona https://www.youtube.com/watch?v=qEkSSRy8irc
  Za komuny obyczaj zwalczano jako przeżytek feudalno-burżuazyjnego porządku.Ale tradycji nie da się tak łatwo wykorzenić .Coś zostaje
  https://www.youtube.com/watch?v=FWvCC889tSg
 • @trojanka 11:57:26
  mecze Czechy -Chorwacja.
  http://vk.com/video-8722610_456243504?hd=2&t=8s

  http://vk.com/video-36461274_456240925?hd=2&t=7s

  http://amdn.news/uploads/rue8d9aa2dd38.jpg
 • @trojanka 12:08:37
  Rosjanie i Słowacy - kibice ...
  http://cs626229.vk.me/v626229907/1490d/lNCvf1Sl1c8.jpg

  Angole depczą rosyjską flagę i prowokują Rosjan gwizdami i obraźliwymi okrzykami podczas grania hymnu Rosji!!!. Mam nadzieję, że Polacy, też by nagrzmocili komukolwiek za deptanie polskiej flagi i gwizdanie i obraźliwe okrzyki podczas grania polskiego hymnu!!
  https://youtu.be/OjjRhuVEWYI

  "Dobrzy" Angole rzucają dzieciakom z biednych dzielnic cukierki i butelki śmiejąc się przy tym...na ziemię. Nadludzie przyjechali...
  https://youtu.be/SMGUOivVWfs

  Fuck off Russia, nadludzie z Anglii wykrzykują...
  itd.
  http://vk.com/video-8722610_456243289?hd=2&t=1s
 • Parasol Ławrowa
  http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2016/06/17/parasol-lawrowa/
 • @trojanka 12:28:48
  Kolejny incydent z flagą rosyjską...
  https://youtu.be/4ABs3Se65AU
 • @trojanka 12:28:48
  Różne rzeczy czytałem na temat Rosjan na mistrzostwach.
  Z jednej strony rosyjscy kibice podobno wyzywali ukraińskich i polskich kibiców na ustawkę.
  Z drugiej strony, ponoć rosyjscy, słowaccy i polscy kibice razem walczyli przeciwko angielskim kibicom.
 • @ikulalibal 12:00:29
  Ciekawe, czy na "maslenicach" nawalanki ciagle w modzie.
 • Kolejny kibic zmarl.....
  A co z tymi "umarnietymi" kibicami z Anglii co to mieli umrzec w wyniku pobicia ich Rosjan jak to zyczliwie donosil portal WP?
 • @Sukarno 13:07:50
  No wiesz co, podobno Marsjanie przejęli władze nad naszym globem....nikt ich nie widział ani ich pojazdów, filmów w sieci na ten temat brak.No chyba że NASA oczywiście ma!!podobnie jak to że na Placu Czerwonym, rowery rozdają!!
  No jak wzywali na bitkę to głupio robili, ogólnie ci Ruscy jacyś dziwni są, chyba podludzie..jak Adolf mawiał.
  Sankcje jakieś wprowadzają,jak wszyscy chcą im sprzedawać swoje towary...latają nad Bałtykiem koło swoich granic nad uzbrojonym niszczycielami USA, zamiast nad zatoką Meksykańską.Dziwny naród!!
  Ustawka to sprawka waszej adrenaliny,w nadmiarze, jest to głupota....
  Po tym pluciu na nich na każdym kroku przez ukraińców i nas też to ja wiem czy się dziwić????
  Jak bym usłyszała od kogokolwiek "polskie obozy koncentracyjne", czy też "Polacy zabili więcej żydów niż Niemców" lub też "katolickie suki" na Radwańskie.....to daję słowo jakem dama , to dam w mordę.. parasolką , kluczami, kopa w....nabiał..itp.

  i w czajnik panu panie Coelho... wygrywają.....
  http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201311/1384835060_7mcazc_600.jpg
 • @Herkules 13:45:41
  dostał zawału po meczu!!
 • Dobre!!:))
  ale jakby tak Ukry wpierdzielili Angolom, to byłoby agresywne milczenie:)) ...

  a tak "nasze" garbatonose" dziennikarzyny dostały sraczki:)))

  a to..."Pan dr Rafał Brzeski - kolejny (obok Jerzego Targalskiego) „mędrzec od nawozów i od świata”...po prostu bezcenne...:D
 • @Autor
  "zrobić regularne zawody w bójkach poszczególnych „reprezentacji”."

  https://www.youtube.com/watch?v=GixDXD44_yA
  legalne zawody bojówki poznańskiej ze Szwedami

  "Rozdać przed meczem umówione narzędzia walki – pałki, kastety"
  nie widziałem nigdy ustawki w Polsce stosującej broń, to że policja w autach znajduje maczety to nie znaczy, że używają ich. Broń służy do samoobrony, jeśli by ktoś został zaatakowany przez przeważającą liczebność.

  "Ja to bym chciał, żeby nasi kibice też byli tacy sprawni. Jakoś bezpiecznej czułbym się w kraju, w którym młodzi mężczyźni jak już trzeba, to potrafią obronić swoje chałupy, stada i swoje kobiety!"
  mało wiesz i tym jeszcze chwalisz się.. kolejny dyletant na Neonie :(


  O kibiców lepiej nie martw się, zastanów się, czy Ty potrafiłbyś obronić chociaż siebie samego przed pijanym angolem..

  Problemem Polski są "p"osłowie myślący, że znają się na wszystkich i o wszystkim mają coś do powiedzenia.. nawet o rosyjskiej biedzie, że jej nie ma..

  To nie Pana wina, idioci wybierają idiotów, wszak demokrację mamy, a idioci w większości to i demokracji stało się zadość.. :((
 • @trojanka 13:57:36
  albo ja to bym tak......jak nas obrażają....

  http://vk.com/video-63758929_456243617?hd=-1&t=10s
 • @klementyna 11:30:33
  Piszesz:
  „Emocje przeciwko Rosji w Polsce zawsze będą. Zbyt duże porachunki krwi.”
  Niemożliwe ?! To co Powstanie Warszawskie zorganizowali ? Wiesz, że straty poniesione w powstaniu warszawskim były takie same jak w całej kampanii wrześniowej tj. ok 200 tyś. Wiesz że 1 Armia LWP usiłując przyjść na pomoc powstańcom, poniosła takie same straty jak żołnierze Andersa pod Mt. Casino.

  Wiesz że dzisiejsi pupile naszego rządu, nacjonaliści ukraińscy w latach 1942-45 zamordowali BESTIALSKO ponad 100 tyś obywateli Polskich. Jakoś to zwolennikom PIS-u nie przeszkadza.

  Niemcy wymordowali ponad 5.5 miliona obywateli Polskich, ale Niemcy es ist gut !

  Wiesz ilu Rosjan spoczęło w ziemi Polskiej w wyniku II Wojny Światowej ?
  Podpowiem, ponad milion. Ok. 600 tyś żołnierzy radzieckich i drugie tyle w obozach zagłady. Rosjan, którzy zostali wcześniej wzięci do niewoli na terenie ZSRR.

  Zacytuje słowa drugiego po proroku Ali Ibn Abi Taliba

  "Bóg nie ma głupcom za złe, że się nie uczą, lecz ma za złe mądrym, że nie uczą głupców."
 • Tłumaczenie dobre.
  Lecz prawdziwa przyczyna, to popularność u kibiców rosyjskich, ustawek. o wolnej przestrzeni, więc nie nękani przez policje/milicje, kibole toczą swoje boje. A ponieważ, są to boje w dużych grupach, więc siłą rzeczy musiała wykształcić organizacja wzorowana na wojskowej, szczególnie że wielu tych kiboli to członkowie różnych grup militarnych i paramilitarnych których jest wiele w Rosji. Więc oprócz indywidualnej walki, ćwiczą również taktykę.
 • Jeszcze film z powrotu kosmonautów Sojuza na Ziemię.Wczoraj.
  https://youtu.be/biBh4BvoVME


  Amerykanin zachwycony zapachem ziemi i świeżym powietrzem.
  Następny Sojuz poleci w lipcu z Rosjaninem i Amerykanką.

  https://youtu.be/afvbdZVxl1M


  a co widzieli przez Okno w kapsule.....
  https://youtu.be/-cukSCHY1s8
 • @Fischer 16:38:40
  Zaskoczę Cię
  "Tak, sześćset tysięcy.

  Sześćset tysięcy Radzieckich Mateczek płakało po swoich Dzieciach, których zabrała wojna."

  Można sobie politykować, wycierać gębę pokrętnymi hasełkami, ale faktów się nie zmieni. "


  Niemcy wymordowali ponad 5.5 miliona obywateli Polskich, ale Niemcy es ist gut !
  Jak to "ist gut! "Toż śp L Kaczyński obliczył odszkodowanie dla naszego kraju (być może przepłacił to życiem)
  Uwielbiasz Rosjan nawet nie potrafisz tego ukryć.
  Czy nie lepiej grać w otwarte karty?
  Tak przynajmniej uczciwej.
 • @klementyna 23:33:02
  "Uwielbiasz Rosjan nawet nie potrafisz tego ukryć.
  Czy nie lepiej grać w otwarte karty?
  Tak przynajmniej uczciwej."

  Ad1/ Może się tak wydawać, ale jak by nie analizować fakty i historię „zawsze dvpa wypada z tyły”. Racja jest po stronie Rosji.

  Ad2/ Co do sugestii odnośnie zamachu na Pana J. Kaczyńskiego, to zabili go Polacy i to ci sami, których cele realizuje jego brat. Niestety prawda nie mogła wyjść na jaw za rządów PO, nie może być ujawniona za rządów PiS-u ponieważ i on współpracuje z zamachowcami. Rosjanie ani Niemcy nie byli sprawcami zamachu w Smoleńsku, ani też w Mirosławcu. Jedynie ślepa, polska nienawiść kieruje śledztwo Pana Macierewicza w stronę rosyjską. Ośmiesza tym samym komisje śledczą, Rząd i marnują środki przeznaczone na ten cel.

  Od momentu startu było wiadomo, że samolot się rozbije. Niezależnie od mgły, czy lotniska. Nawet gdyby samolot zawrócono to rozbiłby się na Okęciu. Rosjanie o tym wiedzą. Dlatego nie zamykają swojego śledztwa. Czekają na wyniki polskiej komisji, by odrzucić oskarżenia i ośmieszyć polski Rząd.
 • @klementyna 23:33:02
  Kaczyński obliczył i zapytam się co zrobił z tym obliczeniem? Czy może zażądał od Niemiec zadośćuczynienia?Czy poinformował o tym szefów państw europejskich czy USA.Liczyć każdy może ,trochę lepiej lub trochę gorzej.Ważne jest jaki jest rezultat tego liczenia

  Ja wyliczyłem,że żydokomunistyczni bandyci zamordowali po wojnie ponad 30 tysięcy Polaków .Czy choć jeden bydlak został skazany i osadzony za te zbrodnie? .No chyba tylko niejaki Humer,reszta wyjechała spokojnie do Izraela i pobierała niezłą kasę z naszej krwawicy.A i ci co pozostali w Polsce są do tej pory bezkarni.Taką to mamy sprawiedliwość przez te 25 lat (pseudo)wolności.
 • @matterhorn 12:06:42
  "Kaczyński obliczył i zapytam się co zrobił z tym obliczeniem? Czy może zażądał od Niemiec zadośćuczynienia"

  Nie wiadomo jaki miał plan , może nie zdążył?
  Nikt inny tylko jego brat przypomina nadal o tym.
  Jednak to pewnie, nie takie prosto do realizacji jak tu napisać.
  A z tymi drugimi jeszcze trudniejsze.
  Wiemy , wiemy .
  I teraz PIS ma to uczynić? A głosował pan na nich że takie wymagania ma pan?
  Tak za nimi Polacy jednomyślnie stoją ,że nie może zmienić konstytucji.
  Podejrzewam że być może taka bardziej z II RP powinna być. Nie dostali na taki ruch pozwolenia.
  Polityka to nie bułka z masłem.

  Mam szacunek dla Kaczyńskiego , jak na razie nie ma lepszego.
  I wiem że w żadnym kraju nie ma tyle świń co u nas . I to zgroza.
  Nie ma szacunku , bo.....
  Obśmiewanie to nie tędy droga.
  U nas ludzie i to w mediach zachowują się jak dzikie .
  Chcą prawdy szacunku od innych , tylko nie maja pojęcia o czym mówią.
 • @Fischer 10:57:18
  To powinien pan się cieszyć , nie pana rząd , więc ośmieszą ten .Wszystko by było po pana myśli.
  Jednak śmię zauważyć że tak się nie stanie.
  Rosja nie jest z mojej koniecznie bajki , ale widzę i myślę.
  Putin bardziej uszanuje Kaczyńskiego i Dudę niż panu się wydaje.
  On widzi i nie jest ślepy.
  Kaczyński nie rządzi sam , ani Putin .
  Jak dla mnie to któryś od któregoś ściąga.
  Tylko presja świata nie pozwala na wiele poczynań i panowie to wiedzą.
  Ja nie pozwalam sobie ani na obrażanie Putina ani Kaczyńskiego szanuję obu panów.
 • @klementyna 16:15:42
  http://www.toxel.com/wp-content/uploads/2008/09/dontdd2.jpg
  O co chodzi ????
  Piszesz : "To powinien pan się cieszyć , nie pana rząd , więc ośmieszą ten .Wszystko by było po pana myśli."

  Nie mój rząd ?

  Czy nie powinien rząd reprezentować wszystkich Polaków , łącznie z tymi co na niego nie głosowali ? CZY JEST TO RZAD POLSKI CZY NIE ???

  Proszę mi nie wmawiać czego nie powiedziałem.

  Głosowałem na PiS licząc, że potrafi Polskę uratować przed żydoamerykanami i rozkradaniem. Był to wybór taktyczny, nie ideologiczny. Była to na tą chwilę najlepsza opcja. Trudno bym popierał masonów i żydów z PO. Inne niszowe partie, nie miały szans na decyzje zapadające w Sejmie. Nie znaczy to, że PiS mi się podoba i popieram jego strategie. Pisałem często koncepcje dobre, wdrażane przez idiotów. Brak fachowców, rządy elity debili, którzy zniweczą własny, każdy dobry projekt.

  Piszesz dalej:

  "Putin bardziej uszanuje Kaczyńskiego i Dudę niż panu się wydaje."

  Chyba Pani nie wierzy w to co pisze, albo to inny przypadek.

  Za co miałby Putin szanować Kaczyńskiego i Dudę. NA CO MU DUDA I KACZYŃSKI ??? PIS jest i był nie wiarygodnym partnerem dla każdego. Zdradził Giertycha, Leppera, zdradził Grupę Wyszehradzką. Zdradził Polskę sprowadzając obce wojska, zdradzi o ile zdąży UE.

  Dalej piszesz "Kaczyński nie rządzi sam.." Cokolwiek to znaczy ??? Zmień zioło !

  Pan Kaczyński w ogóle nie rządzi, jest tylko prezesem klubu. Rządzi Rząd Pani Premier Szydło i Prezydent. Tak zapisano w Konstytucji, chyba, że coś uszło mojej uwadze.

  Takie tezy jakie Pani tu wyłożyła porażają, obnażają głupotę jaką reprezentują członkowie tej formacji. Nawet gdyby tak było nie może Pani jako lider tej partii, pisać że jakaś presja świata nie pozwala Wam działać. W polityce wszyscy wszystkim przeszkadzają. Jeżeli nie ma się koncepcji i nie umie się walczyć trzeba nie było pchać się do władzy. To jest polityka nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.
  Ale wysyłanie do Syrii F-16 bez zgody legalnego rządu Asada i bez mandatu ONZ dla misji to już wasza suwerenna decyzja. Za okupację Syrii nie da się obciążyć rządu PO, agresje bierzecie na własną klatę, czy prezesa ???
 • @Fischer 19:50:13
  "Czy nie powinien rząd reprezentować wszystkich Polaków , łącznie z tymi co na niego nie głosowali ? CZY JEST TO RZAD POLSKI CZY NIE ???"
  Ja na niego nie głosowałam , jednak dziwne że moje realizuje.

  Dalej piszesz "Kaczyński nie rządzi sam.." Cokolwiek to znaczy ??? Zmień zioło !
  Pisze się zmień dilera :)
  Gdybym napisała pan Duda i pani Szydło to mogłam usłyszeć , to Kaczyński z tylnego siedzenia rządzi. Pewnie słucham za dużo mediów.

  "Ale wysyłanie do Syrii F-16 bez zgody legalnego rządu Asada i bez mandatu ONZ dla misji to już wasza suwerenna decyzja. Za okupację Syrii nie da się obciążyć rządu PO, agresje bierzecie na własną klatę, czy prezesa ???"

  A to co pan tu pisze to stek nieprawdy.
  MON nie może wysłać żadnych żołnierzy na misję , bez zgody sejmu!!

  To tylko szkolenie i taka decyzje mógł podjąć minister i nie do Syrii tylko Kuwejtu i Iraku .

  A teraz to pan niech zmieni dilera.
 • @klementyna 21:04:55
  http://www.debilizm.pl/dzien_walki_z_debilizmem.png

  „MON nie może wysłać żadnych żołnierzy na misję , bez zgody sejmu!!”

  A Sejm to kto ???

  „ To tylko szkolenie i …..”

  Czy nie prościej szkolić Polaków na polskiej ziemi ?

  „…..taka decyzje mógł podjąć minister i nie do Syrii tylko Kuwejtu i Iraku „

  Od kiedy to w sprawie szkoleń polskiej armii podejmuje decyzje minister Kuwejtu i Iraku ?

  TO WŁASNIE JEST ZDRADA NARODOWA !!!
 • @Fischer 21:23:43
  Tak między sobą , na stare szpadelki i cywilizacja ich nie zaskoczy.
  Tak zabawa w pancernych no nie wystarczy?

  A jak się przekręci to i tak na Twoje będzie.

  To tylko szkolenie i taka decyzje mógł podjąć minister Macierewicz
  i nie do Syrii tylko Kuwejtu i Iraku .
  Paniał ?
  Młotkiem trzeba ?
 • @klementyna 23:17:27
  Jak nie do Syrii, jak tak.

  http://online.pl/333-polskie-samoloty-poleca-do-syrii-i-iraku
 • Angolskie ćwoki z rosyjską flaga, Rosjanin zwraca się do policjanta i prosi o interwencję i odebranie rosyjskiej flagi.Bez
  rezultatu.
  https://youtu.be/4ABs3Se65AU

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930